Projekty domów nawet 900 zł taniej  🌷

Koniec oferty za:

00godz.

00min.

00sek.

Sprawdź

Projekty domów - szukasz wymarzonego?

Zadzwoń! 71 715 20 60 (pon.-pt. 8-21, sob. 9-17) lub

Ile kosztują okna drewniane i na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Okna drewniane

Okna drewniane są największą konkurencją dla rozwiązań plastikowych PCV w budownictwie mieszkaniowym, jedno- i wielorodzinnym. Cena okien drewnianych jest wyższa niż plastikowych, ale w zamian otrzymujesz estetyczne i trwałe produkty o doskonałych parametrach. Zanim podejmiesz decyzję o tym, czy wybrać okna drewniane czy plastikowe, sprawdź ich charakterystykę. Racjonalny wybór będzie procentował przez długie lata.

Tradycyjnym materiałem budowlanym i wykończeniowym jest drewno. Człowiek korzysta z niego od wieków, budując i wyposażając swoje domy. Projekty domów wykonanych ze szkieletem drewnianym lub domów z bali zrobionych w całości z drewna nadal cieszą się niemałą popularnością.

Drewno wykorzystywane jest też przy produkcji stolarki okiennej. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem okien do swojego domu, zobacz, czym właściwie charakteryzują się okna drewniane i jakie mają zalety. Czy będą dobrym wyborem właśnie w Twoim przypadku?

Okna drewniane – na co zwrócić uwagę przy wyborze? 

Przymierzasz się do zakupu okien drewnianych? Dowiedz się o nich trochę więcej, aby podjąć racjonalną decyzję. Zasadniczo takie okna są robione z trwałego, wytrzymałego materiału, który można dowolnie malować czy odnawiać, jeśli po latach zajdzie taka konieczność. Instalowane w nich szyby, uszczelnienia i okucia są właściwie takie same jak w rozwiązaniach z innych materiałów, m.in. w popularnych oknach PCV.

Podczas wybierania okien drewnianych powinieneś zwrócić uwagę na takie kwestie, jak:

 • Rodzaj drewna wykorzystanego do produkcji okien – drewniane okna mogą być wykonane z wielu gatunków tego materiału. W Polsce najczęściej jest to sosna, która jest surowcem charakteryzującym się dobrą twardością, a przy tym niewysoką ceną i dużą dostępnością. Droższe są okna wykonane z drewna bukowego. Natomiast estetykę wykonania, solidność i trwałość łączą w sobie najdroższe rozwiązania dębowe.
 • Grubość profili – okna z drewna mogą przetrwać długie lata i odznaczać się wysoką trwałością, ale powinny mieć profile o odpowiedniej szerokości. Minimum stanowi profil o szerokości 3 mm.
 • Rodzaj profili – w oknach PCV mogą być standardowe profile trzykomorowe, natomiast jeśli chodzi o rozwiązania drewniane, najlepiej jest wybrać takie z konstrukcją jednoramową klejoną warstwowo. Dzięki temu unikniemy problemu ich wypaczania.
 • Liczba i rozmieszczenie uszczelek – okna mogą mieć dwie uszczelki montowane w części zewnętrznej i wewnętrznej, plus dodatkową uszczelkę w środku. Dzięki temu powstaje tzw. sucha komora, w której pracują okucia, co przedłuża ich żywotność.
 • Współczynnik przenikania ciepła Uw – na zaakcentowanie zasługuje fakt, że okna są potencjalnymi mostkami termicznymi. Szacuje się, że mogą one odpowiadać nawet za 25 proc. strat ciepła w domu. Jeśli chcesz zminimalizować takie straty, wybierz takie okna drewniane, w których współczynnik przenikania ciepła wynosi nie więcej niż 0,9 W/m2K. Im będzie on niższy, tym lepiej dla Ciebie, ale wskazana wartość jest graniczna dla warunków technicznych 2022, jakim muszą odpowiadać okna w nowo budowanych domach.
 • Rodzaj okucia – decyduje o tym, czy będziesz mógł wygodnie otwierać i zamykać okna. Na tym nie wolno oszczędzać. Najlepiej zdecyduj się na wybór produktu renomowanej marki, co pozwoli Ci na komfortowe użytkowanie okien z drewna przez długie lata.
 • Obecność mikrowentylacji – zbyt szczelne okna to w dzisiejszych czasach problem, choć z drugiej strony brak szczelności rodzi ryzyko powstania mostków termicznych. Najlepszym rozwiązaniem jest mikrowentylacja. Sprawdź, czy posiadają ją okna drewniane, które wybierasz. Powoduje ona, że okno można rozszczelnić i zapewnić dzięki temu przepływ powietrza bez konieczności jego otwierania. Okucia z możliwością rozszczelnienia są dziś standardem w oknach z drewna i plastiku.
 • Właściwości akustyczne – parametr Rw, wyrażany przez producentów w decybelach. Jeśli parametr ten będzie większy, okna będą miały lepszą dźwiękoszczelność. Standardowe właściwości akustyczne izolacyjności okna są zwykle na poziomie około 30 dB.
 • Odporność na obciążenia wiatrem – okna są oznaczane symbolami od A1 do C6. Standardowe rozwiązania drewniane nie muszą zaliczać się do klasy wyższej niż B3/B4. Najniższa, A1, charakteryzuje okna o najmniejszej sztywności, dlatego przy sile wiatru 90 km/h ugną się one o 1/150 długości ramy. Dla porównania okna drewniane oznaczone symbolem C6 ugną się przy sile wiatru rzędu 205 km/h o 1/300 długości ramy.
 • Długość gwarancji – sprawdź, na jaki okres udziela jej producent i co obejmuje.
 • Cena – okna drewniane będą nieco droższe od okien plastikowych, ale wynika to z kosztów materiałów. Wyższa cena jest jednak kompensowana przez dłuższy czas korzystania z rozwiązań z drewna.
 • Kolor okien – wbrew pozorom takie rozwiązania wcale nie muszą być utrzymane w naturalnym odcieniu drewna, w brązie. Można dopłacić do koloru np. białego, choć cena może być wówczas nawet o 45 proc. większa.

Cena nie powinna być jedynym kryterium wyboru, jeśli chcesz kupić ładne, solidne, wytrzymałe i szczelne okna do swojego domu.

Okna drewniane – ile kosztują?

Cena okien drewnianych uzależniona jest od wielu zmiennych, dlatego nie można podać jednej stawki, którą posługują się producenci. Kwota, jaką trzeba zapłacić, wynika z wielkości rozwiązania, tego, czy ma standardowe wymiary i kształt, a także z materiału, z jakiego zostało wykonane.

Ceny okien drewnianych 

Tanie okna drewniane są standardowe, produkowane w jednym rozmiarze, najczęściej z sosny. Ile kosztują? Cennik na 2022 rok wskazywał, że za okno dwuskrzydłowe z drewna sosnowego o wymiarach 1165 × 1135 mm zapłacimy około 1000-1100 zł. Mniej więcej tyle samo trzeba wydać na drzwi na balkon lub drzwi na taras o standardowych wymiarach.

Więcej będą kosztowały trójskrzydłowe okna drewniane. Cena za rozwiązanie w rozmiarze 2065 × 1435 mm będzie nawet dwa razy większa niż za okno dwuskrzydłowe.

Jeśli zdecydujesz się na wybór okien z drewna, np. z mahoniu meranti, zapłacisz mniej więcej o 20 proc. więcej niż za standardowe sosnowe okna drewniane. Cena wynika tutaj jednak właściwie wyłącznie z unikatowej kolorystyki okna mahoniowego, bo trwałość w porównaniu z rozwiązaniem sosnowym jest niemal taka sama.

Obowiązuje dopłata do innego koloru. Jeśli rama jednostronnie ma być np. biała, to za okno trzeba zapłacić o 20 proc. więcej. Jeśli dwustronnie – to koszt wzrasta o około 40 proc.

Musisz przygotować się na dodatkowe koszty przy wyborze okna drewnianego dźwiękoszczelnego, z szybą antywłamaniową, wykonanego z dębiny. Rozwiązanie w rozmiarze 2065/1435 mm wyniesie około 4000 zł. Najdroższe są okna tarasowe, harmonijkowe 3-sekcyjne. Za rozwiązanie w wymiarze 3 m na 2 m trzeba zapłacić w przypadku drewna 10 000 zł. Do tego trzeba doliczyć jeszcze koszty montażu.

Jak ustawić tryb zimowy w swoich oknach i wyregulować je na zimę?

ofe-5847238-70487 w-70487

Cennik okien drewnianych z montażem

Cena montażu okna o wymiarach 2065/1435 mm to około 200 zł, ale do kosztów tych trzeba jeszcze doliczyć tynkowanie otworu okiennego za około 950 zł i wykonanie parapetu wewnętrznego – około 350 zł wraz z zakupem.

Dobrym wyborem jest zakup usługi montażowej wraz z oknem drewnianym. Cena z montażem jest niższa, niż gdybyś osobno kupił okno i zaangażował fachowców do jego zamontowania. Pozwala to zaoszczędzić 15 proc. ceny brutto, jako że zakup usługi budowlanej polegającej na kupnie i montażu jest obciążony 7-procentową stawką podatku VAT.

Jeśli montażem zajmie się ten sam podmiot, który wyprodukował okno lub autoryzowany monter, wówczas łatwiej jest wyegzekwować wszelkie zgłoszenia reklamacyjne. Uważaj na samodzielny montaż, ponieważ może się okazać, że stracisz przez to nawet gwarancję.

Okna drewniane – z jakiego mogą być drewna?

Stolarka okienna może być wykonana z drewna drzew iglastych lub liściastych, krajowych i zagranicznych. Najlepsze firmy produkujące okna korzystają w procesie wytwarzania stolarki z drewna z certyfikatem „Forest Stewardship Council” FSC. To gwarancja pochodzenia materiału z prawidłowo zarządzanych lasów. Ma wysoką jakość, co decyduje o przyszłej trwałości rozwiązania.

Drewno użyte do wytworzenia okien powinno być starannie wyselekcjonowane i wysuszone. Najczęściej w Polsce wykorzystuje się przy tym drewno sosnowe, z uwagi na niską cenę i dostępność, ale nie jest to jedyny wybór.

Okna sosnowe

Okna z drewna sosnowego są mocno rozpowszechnione. Drewno to cechuje się wytrzymałością i trwałością. Ma charakterystyczny jasny wzór i usłojenie. Łatwo się je obrabia, jest sprężyste i zawiera żywicę, która jest naturalną barierą ochronną przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

Istnieje przy tym ryzyko, że okna sosnowe wystawione na stałe oddziaływanie promieni UV będą miały sączącą się spod powłoki malarskiej żywicę. Natomiast samo drewno sosnowe łatwo się impregnuje i maluje, można zmienić kolor ram dzięki szerokiej gamie lakierów kryjących i lazur.

Okna z drewna świerkowego

Świerk również może być materiałem na okna. Jego niewątpliwymi atutami są wysoka dostępność i niska cena. Niestety, liczne wady powodują, że świerk rzadko kiedy stosowany jest w stolarce okiennej.

Takie drewno obfituje w sęki. Łatwo pęka i jest trudniejsze w obróbce. Jest to materiał jasny, lekki, miękki, o niskiej zawartości żywicy. Jeśli już okna mają być produkowane ze świerków, dobrym pomysłem jest wykorzystanie świerku górskiego.

Jest źródłem drewna odpornego na zawilgocenie i korozję biologiczną. Z reguły wykorzystuje się je jako składnik profili do okien.

Okna z modrzewia

Drewno modrzewiowe ma dużą zawartość żywicy tak jak i sosna. Jest odporne na wilgoć i rzadko ulega korozji biologicznej. Jego średnia gęstość to 550 kg/m3. Odznacza się pięknym usłojeniem.

Okna dębowe

Dębowe okna są bez wątpienia ładne i solidne, ale jednocześnie droższe od standardowych, sosnowych – w skrajnych przypadkach ceny różnią się o ponad połowę. Dąb jest trudniejszy w obróbce niż sosna, ale okna drewniane z drewna dębowego mają liczne zalety, m.in. walory konstrukcyjne, odporność na czynniki atmosferyczne czy piękny wygląd. Ciężkie, twarde i odporne na działanie wody drewno sprawdza się doskonale jako materiał w stolarce okiennej.

Okna z drewna meranti

Okna z drewna egzotycznego, takiego jak meranti, będą droższe w porównaniu z rozwiązaniami sosnowymi nawet o 35 proc. To drewno egzotyczne, pochodzące z Azji, a na rynek polski sprowadzane przede wszystkim z Indonezji. Po odpowiednim zabarwieniu drewno meranti będzie doskonale imitować mahoniowe, choć ma inne parametry techniczne

Okna z meranti są odporne na wilgoć. Będą trwałe i wytrzymałe. Gęstość drewna egzotycznego meranti oscyluje w granicach od 400 do 800 kg/m3. Jeśli mówi się na naszym rodzimym rynku o oknach mahoniowych, to zwykle wcale nie są one z naturalnego mahoniu, ale właśnie z meranti.

Dowiedz się więcej: Jak uszczelnić okna? Poznaj kilka sprawdzonych sposobów

Okna drewniane

Okna drewniane – jakie wybrać?

Kiedy wiesz już, z czego mogą być wykonane takie rozwiązania, pozostaje tylko dokonać wyboru pośród dostępnych na rynku propozycji, pamiętając o najważniejszych parametrach. Jakie okna drewniane wybrać na pierwszą kondygnację budynku, a jakie spełnią wszystkie swoje zadania jak rozwiązanie dachowe?

To, czy wybierzesz okna drewniane ze szprosami, czy bez, jest właściwie tylko kwestią estetyki. Szprosy te dodają uroku oknom i doskonale pasują do domów w stylu dworkowym. W nowoczesnym budownictwie stawia się raczej na przeszklenia o dużej powierzchni i szprosy w takim wypadku nie są najlepszym rozwiązaniem.

Natomiast okna drewniane z okiennicami możesz zastosować nie tylko po to, aby przybliżyć stylistykę elewacji do tradycyjnych projektów domów czy też do domów w stylu śródziemnomorskim, lecz także po to, aby nasłonecznić pokoje, które znajdują się po południowej stronie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

W przypadku montażu okien dachowych Twój wybór może paść na okna dachowe drewniane lub okna plastikowe. Jeśli w niższych kondygnacjach są okna drewniane, to naturalnym wyborem będzie zastosowanie ich również w dachu. Będą one odporne na promieniowanie słoneczne.

Obecnie w nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym, w tym jednorodzinnym, coraz rzadziej stosowane są okna skrzynkowe drewniane. Charakteryzują się one podwójnymi skrzydłami. Jeszcze w połowie lat 90. XX wieku bardzo często takie okna były wykorzystywane w Polsce. Odeszliśmy od nich z uwagi na ich niskie parametry techniczno-użytkowe.

W oknach skrzynkowych konstrukcja jest taka, że mają one podwójne skrzydła okienne, otwierane zwykle do wnętrza i obokniem, osadzony na stałe w otworze element pośredni pomiędzy murem a ramą skrzydła. Dlatego tworzą specyficzną skrzynkę, złożoną z ościeżnicy połączonej z jednym lub dwoma krosnami. Najczęściej występowały okna półskrzynkowe, skrzynkowe jednokrosnowe i skrzynkowe dwukrosnowe.

Jeśli w sprzedaży producent okien ma okna drewniane skrzynkowe, to są one zupełnie inne niż te sprzed 7 dekad. Mają wysoką izolacyjność termiczną i akustyczną. Ponadto będą stanowiły oryginalny element elewacji Twojego domu.

Okna drewniane – jakie mają zalety i wady?

Okna drewniane czy może plastikowe? Jakie wady i zalety mają oba rozwiązania i dlaczego powinieneś zwrócić się w kierunku jednych lub drugich? Nadal nie wiesz, na który rodzaj okien się zdecydować?

Najlepiej przyjrzeć się zatem zaletom i wadom zarówno okien drewnianych, jak i plastikowych. To pozwoli Ci ocenić, które okna spełnią wszystkie Twoje potrzeby, a przy tym czy jesteś w stanie zaakceptować ich wady. Niestety, oba rozwiązania je posiadają.

Okna plastikowe

Wady Zalety
 • Estetyka (dla niektórych osób ich wygląd stanowi pewien minus).
 • Problem z naprawą uszkodzeń lub zarysowań ramy.
 • Wysoka szczelność, co może być zarówno zaletą, jak i wadą (mogą powodować osadzanie się pary wodnej na szybach).
 • Łatwość codziennej pielęgnacji (okna plastikowe nie wymagają wielu zabiegów konserwacyjnych, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze).
 • Duża odporność na warunki atmosferyczne.
 • Trwałość (PCV to materiał, który wytrzyma próbę czasu, dzięki czemu Twoje okna nie tracą na wyglądzie).
 • Koszt – są zdecydowanie tańsze niż okna drewniane.

Okna drewniane

Wady Zalety
 • Konieczność regularnej konserwacji. 
 • Drewno jest bardziej podatne na gnicie, inwazję termitów oraz pękanie lub wypaczanie pod wpływem ciepła i wilgoci.
 • Wyższy koszt w porównaniu z oknami plastikowymi.
 • Wygląd (drewno uważane jest za najbardziej estetyczny spośród materiałów okiennych).
 • Możliwość szybkiej zmiany koloru poprzez pomalowanie lub zabarwienie.
 • Wysoka zdolność do utrzymania ciepła — drewniana rama działa jak świetny izolator, utrzymując ciepło i zimne powietrze nawet w środku zimy.
 • Zastąpienie starych okien drewnianymi może również obniżyć rachunki za energię.

Bez wątpienia okna drewniane wygrywają porównanie z oknami plastikowymi z uwagi na to, że są trwalsze, a do tego solidne i piękne. Wadą jest to, że za ich estetykę trzeba więcej zapłacić, a przy tym raz na około dwa lata ramy okien drewnianych trzeba konserwować, aby zachować ich trwałość i wygląd. Drewno jest bardziej podatne na korozję biologiczną. Natomiast daje możliwość szybkiej zmiany koloru i ochrony z użyciem różnych środków impregnujących.

Okna drewniane są też oknami ciepłymi, ponieważ mają wysoką zdolność do utrzymywania ciepła. Dlatego skutecznie ograniczają występowanie w ich obrębie mostków termicznych.

Warto wiedzieć: Wymiana okien – jak przebiega wymiana okien w domu?

Okna drewniane czy plastikowe – co wziąć pod uwagę przy wyborze? 

Zadajesz sobie pytania, co lepiej pasuje do Twojego projektu domu – jakie okna są lepsze: drewniane czy plastikowe? A może zastanawiasz się, czy lepiej zastosować rozwiązania dachowe drewniane czy PCV? Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na te pytania.

Zanim jednak podejmiesz decyzję, zalecamy dowiedzieć się nieco więcej na ich temat. Zorientuj się, jakie mają parametry techniczne, jak wyglądają i ile kosztują. Mimo że zostały wykonane z dwóch zupełnie różnych materiałów, łączą je pewne cechy, a jedną z nich jest współczynnik infiltracji.

Polskie normy określają, ile maksymalnie może wynosić współczynnik przepuszczalności powietrza w oknach, które trafiają do sprzedaży. Od 1 stycznia 2009 roku, po dokonaniu zmian w Prawie budowlanym, wynosił on nie więcej niż 0,3 m3/(mhdaPa2/3). Wartość ta dotyczy wszystkich okien, niezależnie od producenta czy materiału, z którego zostały wykonane.

Drugą cechą wspólną jest współczynnik izolacyjności Rw. Ten parametr określa, w jakim stopniu okna tłumią hałas z zewnątrz. Jeśli więc chcesz kupić takie, które sprawią, że w Twoim domu zapanuje absolutna cisza, przed zakupem sprawdź współczynnik izolacyjności, a nie materiał, z którego zostały wykonane.

Ostatni wskaźnik to system antywłamaniowy. Możesz w niego wyposażyć wszystkie okna, zarówno te drewniane, jak i plastikowe.

Okna drewniane czy plastikowe – jakie wybrać?

Okna plastikowe i drewniane na pierwszy rzut oka różnią się wyglądem i estetyką. Jeszcze do niedawna mówiło się, że ramy wykonane z tworzywa sztucznego wytrzymują znacznie mniej czasu niż te stworzone z naturalnych surowców, ale najnowsze rozwiązania pokazują, że nie do końca jest to prawda. Poniżej przedstawiliśmy największe różnice, jakie zachodzą pomiędzy oknami drewnianymi a plastikowymi.

Okna drewniane Okna plastikowe
Koszt Są droższe, szczególnie te wykonane z drewna bukowego. Zdecydowanie tańsze rozwiązanie, które jednocześnie zapewnia podobne parametry użytkowe.
Sposób konserwacji Raz do roku należy przetrzeć ramę specjalnym mleczkiem do konserwacji okien lub też pastą do drewna, aby odświeżyć powłokę i zamknąć mikropęknięcia. Dzięki temu wnikanie wilgoci będzie utrudnione. Nie wymagają regularnej konserwacji.
Naprawa Można naprawić nieduże uszkodzenia ramy. Nie można ich naprawić czy też odmalować, jeśli ulegną powierzchniowym uszkodzeniom.
Żywotność Nawet do 50 lat przy odpowiedniej konserwacji. Żywotność wynosi około 30 lat.
Kolorystyka Można dowolnie zmienić ich kolor. Plastikowych profili nie można malować, jednak można kupić specjalną okleinę i za jej pomocą zmienić kolor ramy.

Mówi się, że okna plastikowe są też zdecydowanie odporniejsze na wilgoć niż te wykonane z drewna. Jeśli obu rodzajom ram zapewnimy właściwą pielęgnację i konserwację, to pomimo występujących różnic będą odznaczać się porównywalnymi parametrami użytkowymi.

Jak dbać o okna drewniane?

Drewno jest surowcem naturalnym, dlatego należy o nie odpowiednio dbać. Jak wygląda pielęgnacja okien drewnianych?

Przede wszystkim powinna być regularna. Co to oznacza? Ok. 2-3 razy w roku trzeba oczyścić ramy z kurzu i brudu. Wystarczy użyć jedynie wody i środka do czyszczenia powierzchni drewnianych. Dzięki temu zabrudzenia nie uszkodzą powłoki lakierniczej. Można też wykorzystywać płyn do mycia naczyń, o ile nie zawiera w swoim składzie amoniaku. Raz na kilka miesięcy warto również naoliwić ruchome części okna.

Co należy zrobić, jeśli powłoka lakiernicza została już nieco uszkodzona? Wówczas najlepiej przeszlifować miejsce uszkodzenia papierem ściernym, a następnie nałożyć w to miejsce powłokę malarską. Jej odnowienie powinno nastąpić średnio co 3-5 lat. Takie działanie spowoduje, że okna drewniane będą odpowiednio chronione, a co za tym idzie, utrzymają dobry wygląd przez długie lata.

Kiedy warto zdecydować się na okna drewniane?

Okna drewniane to zdecydowanie dobre rozwiązanie dla osób, które nade wszystko cenią sobie estetykę i niestraszna jest im okresowa specjalistyczna konserwacja. Ramy wykonane z surowców naturalnych świetnie dopasują się do wnętrz domów, w których mieszkają miłośnicy ekologii i naturalnych materiałów.

Okna drewniane mogą też stanowić swoistą ozdobę mieszkań urządzonych w stylu klasycznym czy tradycyjnym. Niewątpliwą zaletą jest ich trwałość, dlatego świetnie sprawdzą się w wielopokoleniowym domu, w którym posłużą przez długie lata.

Autor artykułu

Podobne artykuły

Ogród i Taras
układanie kostki brukowej
Ogród i Taras
układanie kostki brukowej

Nowości w tej kategorii

Okna
Okna PCV, dachowe, trzyszybowe? Oto nasz ranking!
25.09.2023 r. Zuzanna Kaliska-Borowicz

Okna PCV, dachowe, trzyszybowe? Oto nasz ranking!

Okna pełnią wiele istotnych funkcji w każdym domu. Nie tylko doświetlają wnętrza i podnoszą ich estetykę, ale również zape...

Okna
Ciepły montaż okien. Na czym polega i czy warto go wykonać?
26.06.2023 r. Zuzanna Kaliska-Borowicz

Ciepły montaż okien. Na czym polega i czy warto go wykonać?

Tradycyjne metody montażu okien, w których stosuje się wyłącznie piany montażowe, powoli wypierane są przez nowocześniejsz...

Okna
Jak ustawić tryb zimowy w swoich oknach i wyregulować je na zimę?
29.11.2023 r. Jan Susmaga

Jak ustawić tryb zimowy w oknach, wyregulować je i sprawdzić ich szczelność?

Gdy ceny ogrzewania nieubłaganie rosną, każdy pomysł mający na celu poprawien...

Okna
Jak dobrać żaluzje fasadowe? Ile kosztuje ich montaż?
02.08.2022 r. Jan Susmaga

Jak dobrać żaluzje fasadowe? Ile kosztuje ich montaż?

Żaluzje fasadowe to zewnętrzne osłony okienne, które są dzisiaj montowane w wielu nowoczesnych domach i biurowcach. Ich at...

Okna
Okna PCV, dachowe, trzyszybowe? Oto nasz ranking!
25.09.2023 r. Zuzanna Kaliska-Borowicz

Okna PCV, dachowe, trzyszybowe? Oto nasz ranking!

Okna pełnią wiele istotnych funkcji w każdym domu. Nie tylko doświetlają wnętrza i podnoszą ich estetykę, ale również zape...

Okna
Ciepły montaż okien. Na czym polega i czy warto go wykonać?
26.06.2023 r. Zuzanna Kaliska-Borowicz

Ciepły montaż okien. Na czym polega i czy warto go wykonać?

Tradycyjne metody montażu okien, w których stosuje się wyłącznie piany montażowe, powoli wypierane są przez nowocześniejsz...

Okna
Jak ustawić tryb zimowy w swoich oknach i wyregulować je na zimę?
29.11.2023 r. Jan Susmaga

Jak ustawić tryb zimowy w oknach, wyregulować je i sprawdzić ich szczelność?

Gdy ceny ogrzewania nieubłaganie rosną, każdy pomysł mający na celu poprawien...

Okna
Jak dobrać żaluzje fasadowe? Ile kosztuje ich montaż?
02.08.2022 r. Jan Susmaga

Jak dobrać żaluzje fasadowe? Ile kosztuje ich montaż?

Żaluzje fasadowe to zewnętrzne osłony okienne, które są dzisiaj montowane w wielu nowoczesnych domach i biurowcach. Ich at...

REKLAMA
Zamknij