Dodatkowe cechy
Liczba stanowisk
Pokoje (bez salonu)
Garderoby
Łazienki (z toaletami)
Kuchnia
Szerokość
Długość
Dodatkowe cechy
Długość elewacji
Szerokość elewacji
Wysokość budynku
Zobacz szczegóły
Jeśli marzysz o solidnym, trwałym i eleganckim domu, to kolekcja projektów domów murowanych jest właśnie dla Ciebie. Możesz wybierać między klasycznymi projektami a bardziej nowoczesnymi, bo wszystkie zapewnią trwałość i bezpieczeństwo gotowego budynku, dając Ci poczucie stabilności i spokoju.
Czytaj więcejAktywne filtry:
3 899 zł
5 800 zł
5 000 zł
4 999 zł
5 850 zł
5 850 zł
4 290 zł
3 899 zł
4 949 zł
3 790 zł
4 897 zł
3 590 zł
3 790 zł
3 990 zł
3 999 zł
5 440 zł
Czy przydomowe turbiny wiatrowe zastąpią fotowoltaikę?
Zmiany dotyczące zasad rozliczania i cen prądu pochodzącego z przydomowych in...
Kampania „Panuj nad klimatem, panuj nad kosztami” dotycząca poprawy bilansu energetycznego budynków
Jako lider w produkcji systemów aluminiowych dla budownictwa, Aluprof od lat...
Dachy solarne SunRoof 2w1 w lepszej cenie niż dach z tradycyjną fotowoltaiką
Planując budowę wymarzonego domu, każdy detal ma ogromne znaczenie. Wybór odp...
Falownik sieciowy vs. hybrydowy. Różnice i wybór optymalnego rozwiązania dla Twojego domu
Panele to nie jedyne elementy instalacji fotowoltaicznej, nad których wyborem...
Wybór konkretnego projektu domu w dużej mierze sprowadza się do podjęcia decyzji odnośnie do materiałów, z jakich ma zostać zbudowany dom. W Polsce pod względem popularności przodują domy drewniane i murowane. Co przemawia za tym drugim rozwiązaniem? Jeśli zastanawiasz się nad wyborem projektu domu murowanego, to przyjrzyj się bliżej naszym propozycjom.
Popularność domów murowanych w polskich warunkach klimatycznych nie powinna dziwić. Cechuje je bowiem dobra akumulacyjność cieplna. Co to dokładnie oznacza? Latem murowane ściany chronią przed nadmiernym nagrzewaniem, dzięki czemu we wnętrzu nie jest duszno. Zimą zaś, następuje wolniejsza utrata ciepła niż ma to miejsce, chociażby w przypadku domów szkieletowych. Nietrudno się domyślić, że ma to bezpośredni wpływ na wysokość rachunków za ogrzewanie.
To jednak nie jedyne zalety domów murowanych. Nie sposób zwrócić także uwagę na ich wysoką trwałość. Murowane ściany są niezwykle solidne, dlatego nie straszne im anomalie pogodowe. W takim domu zawsze możesz czuć się bezpiecznie. Zyskasz jednocześnie pewność, że za kilkanaście lat nadal będzie prezentował się bardzo dobrze.
Popularność domów murowanych ma jeszcze jeden, zasadniczy plus - znalezienie profesjonalnej ekipy budowlanej nie powinno stanowić trudności. Wystarczy rok, aby zakończyć etap budowy i wprowadzić się do wymarzonego domu.
Nie jesteś pewien, czy wystarczy Ci środków, aby od razu wybudować i wykończyć dom Twoich marzeń? Nie musisz odkładać planów na później. Dom murowany można budować etapami. Najpierw postawisz dom w stanie surowym zamkniętym, a później możesz poczekać do kolejnego sezonu, jeśli właśnie tego potrzebujesz.
Budowa domu murowanego to jednocześnie dobry wybór, gdy zależy Ci na solidności. Nie sposób się sprzeczać, że murowane ściany cechuje wysoka trwałość, którą trudno porównać z innym materiałem. Co więcej, dom murowany wyróżnia jednocześnie świetna akustyka. Jeśli zatem posiadasz działkę blisko ruchliwej ulicy, to taki wybór będzie optymalny. Murowane ściany dobrze tłumią hałas, dzięki czemu zwiększą Twój komfort mieszkalny.
Co jeszcze musisz wiedzieć o domach murowanych? Zapewniają ogromne możliwości aranżacyjne. Jeśli chcesz postawić na oryginalne wykończenia architektoniczne, to nie musisz się pod tym względem ograniczać. Gotowe domy murowane to także ciekawy design, o czym możesz się przekonać, przeglądając przygotowane przez nas projekty.
Projekty domów murowanych niewiele różnią się od domów wykonanych inną technologią, jeśli wziąć pod uwagę ilość wymagań odnośnie do ich funkcjonalności czy na przykład rozkładu. Jak w każdym przypadku, musisz dopasować projekt domu do posiadanej przez Ciebie działki budowlanej czy budżetu, jakim dysponujesz.
Projekty domów murowanych najczęściej przyjmują kształt prostokąta, gdyż jest to kształt, który najłatwiej dopasować do rozmiarów działki budowlanej. Co więcej, takie rozwiązanie przekłada się najczęściej także na niższe koszty budowy domu. Projekty domów murowanych występują w wielu wersjach.
Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą projekty domów parterowych, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby w tej technologii wybudować dom składający się z dwóch pięter.
Co dokładnie zawiera projekt domu murowanego z wyceną? Będzie to przede wszystkim opis techniczny budynku zawierający charakterystyczne parametry techniczne budynku, liczbę kondygnacji czy powierzchnię, a także rzut fundamentów. To jednak nie wszystko.
Projektu domu murowanego z kosztorysem to również rzut dachu i fundamentów, propozycja wyboru materiałów wykończeniowych oraz projekt konstrukcyjny domu, na który składa się m.in. opis techniczny i obliczenia statyczne. W zależności od stopnia zaawansowania, znaleźć można w nim także informacje dotyczące układu poszczególnych instalacji.
Projekty domów murowanych parterowych przeważnie utrzymane są w stylistyce nowoczesnej. Co to oznacza? Najczęściej widoczny jest wśród nich ukłon w stronę minimalizmu i funkcjonalności. Popularne rozwiązanie stanowi jednocześnie dwuspadowy dach, ale nie tylko.
Jak się okazuje, dom murowany niekoniecznie musi kojarzyć się z prostą bryłą. Wystarczą niewielkie rozwiązania konstrukcyjne, aby go urozmaicić i nadać mu zupełnie nowego charakteru. Świetny przykład stanowią projekty domów ze stropem drewnianym, które na pierwszy rzut oka przywodzą na myśl styl skandynawski.
Jeszcze inny wybór stanowić mogą projekty domów w stylu góralskim. Wydawać by się mogło, że tego rodzaju budownictwo koniecznie wymaga zastosowania drewna. Jak się jednak okazuje niekiedy wystarczy, że stanie się ono jedynie dodatkiem.
Domy murowane są niezwykle różnorodne, dlatego niezależnie od preferencji, z łatwością wybierzesz projekt domu, który sprosta Twoim oczekiwaniom. Jeśli szukasz domu dla rodziny, to sprawdź koniecznie nasze projekty domów z poddaszem użytkowym. Dzięki temu w niedużym budżecie możesz otrzymać optymalną powierzchnię użytkową.
Gotowe projekty domów murowanych posiadają wiele zalet. Przede wszystkim z uwagi na wysoką izolacją cieplną, uznaje się je za domy energooszczędne. Na uwagę zasługuje także ich dobra akustyka i wysoka trwałość. Murowane budynki sprawdzą się świetnie w każdych warunkach pogodowych, co zawdzięczają przede wszystkim solidnej konstrukcji.
Na ich korzyść przemawia także możliwość zastosowania wielu rozwiązań architektonicznych, głównie z uwagi na łatwość zastosowania stropów o dużej rozpiętości. Nie bez znaczenia jest również duży wybór materiałów konstrukcyjnych, izolacyjnych i wykończeniowych. Co więcej, budować można je etapami.
Czy domy murowane mają jakieś wady? Zależy jak na to spojrzeć. Zdaniem niektórych osób, na ich niekorzyść przemawia długi czas trwania budowy, który może wynieść nawet do dwóch lat. Niemniej, możliwe jest postawienie domu murowanego nawet w przeciągu jednego roku. Pod uwagę należy wziąć jednak kwestie pogodowe. W niektórych przypadkach może się okazać, że pewne kłopoty przysparza rozłożenie instalacji, gdyż wiąże się z wykonaniem bruzd.
Bez wątpienia zalet domów murowanych jest znacznie więcej niż wad. Jeśli to właśnie ta technologia budowy najbardziej do Ciebie przemawia, wybierz projekt domu murowanego, który odpowiada Twoim potrzebom. Niezwykle rozbudowaną propozycję pod tym względem znajdziesz w naszej ofercie.