Dbaj o siebie i kupuj bezpiecznie. Pamiętaj, że #lepiejzdomu!
Skontaktuj się z nami
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Znajdź projekt

Projekty domów pasywnych

 • 12
4150 zł3500 zł
200,00 m²pokoi: 4garaży: 2

3950 zł
154,00 m²pokoi: 4garaży: 1

3450 zł2900 zł
123,00 m²pokoi: 3garaży: 1

Jak zabezpieczyć taras na zimę?

17 września 2020

Jak zabezpieczyć taras na zimę?

Taras, szczególnie gdy nie jest w żaden sposób osłonięty, narażony jest na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Dlatego chcąc cieszyć się na następną i jeszcze kolejną wiosnę pięknym tarasem trzeba zadbać o jego wygląd już teraz. Sprawdź, jak powinno wyglądać odpowiednie zabezpieczenie tarasu na zimę przed wilgocią i mrozem w zależności od materiału, jakim został wyłożony.
Budowa domu - jakie prace budowlane można wykonywać zimą?

17 września 2020

Budowa domu - jakie prace budowlane można wykonywać zimą?

Według specjalistów budowa domu zimą nie jest najlepszym pomysłem w naszej strefie klimatycznej, nawet z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów przystosowanych do warunków zimowych. Większość inwestorów decyduje się zatem wstrzymać prace do wiosny. Warto jednak wiedzieć, że na czas zimowego przestoju dom i plac budowy powinien być odpowiednio zabezpieczony.
Kuchnia w zabudowie a kuchnia na wymiar - jakie są różnice?

16 września 2020

Kuchnia w zabudowie a kuchnia na wymiar - jakie są różnice?

Zastanawiasz się, czy kuchnia w zabudowie a kuchnia na wymiar to pojęcia oznaczające ten sam rodzaj umeblowania? Choć mają wiele wspólnego, tak naprawdę występują między nimi dość istotne różnice. Poniżej wyjaśnimy, na czym one polegają, a także podpowiemy, na który rodzaj mebli warto się zdecydować.
Jak zaplanować budowę domu na pochyłej działce?

16 września 2020

Jak zaplanować budowę domu na pochyłej działce?

Dom na pochyłej działce to szansa na piękny widok lub niższe koszty zakupu ziemi. Taki projekt ma również szereg innych zalet, jednak jego realizacja może okazać się wyzwaniem. Aby nie zainwestować w ziemię, na której nie uda się stworzyć wymarzonego domu, warto dowiedzieć się z wyprzedzeniem, z jakimi ograniczeniami wiąże się budowa na stoku. Sprawdź więc, jak zaplanować postawienie domu na pochyłej działce!
Drewniane drzwi - co warto wiedzieć przed ich wyborem?

15 września 2020

Drewniane drzwi - co warto wiedzieć przed ich wyborem?

Drewniane drzwi to sposób na estetyczne oraz eleganckie wejście do domu, a także funkcjonalne wykończenie wnętrz. Uniwersalny, bezpieczny dla zdrowia naturalny materiał powoduje, że drzwi z drewna są chętnie wybierane mimo wyższej ceny w porównaniu z drewnopochodnymi odpowiednikami. Co powinieneś wiedzieć na temat drzwi drewnianych, aby wybrać model, który posłuży Ci przez lata? Odpowiadamy!
Ogród japoński – jakie rośliny wybrać do ogrodu w stylu japońskim?

15 września 2020

Ogród japoński – jakie rośliny wybrać do ogrodu w stylu japońskim?

Japoński ogród zachwyca elegancją i prostotą, doskonale naśladuje naturalny krajobraz i świetnie komponuje się z nieruchomościami utrzymanymi w minimalistycznym stylu. Czym dokładnie się charakteryzuje i w jaki sposób go zaprojektować? Jakie kwiaty pasują do ogrodu w stylu japońskim? Sprawdź, jak nadać posesji wokół domu indywidualnego charakteru, czerpiąc pełnymi garściami z inspiracji orientalnym stylem.
SpołecznośćNajciekawsze realizacje

Oferta gotowych projektów domów pasywnych

Cechy charakterystyczne budownictwa pasywnego — jakie są?

Domy pasywne stosunkowo od niedawna cieszą się dużą popularnością. Wraz z nadejściem mody na ekologię i energooszczędność, wpisały się w ofertę biur architektonicznych. Jednak wiele osób zadaje sobie cały czas pytanie: co to są domy pasywne i dlaczego mają one tak duży wpływ na wysokość miesięcznych opłat.

Domy pasywne to takie, które mają niskie zapotrzebowanie na energię — rocznie zużywają nie więcej niż 15 kWh/m2. Budynki te są niesamowicie energooszczędne, ponieważ wykorzystują energię słoneczną oraz odpowiednie usytuowanie budynku względem stron świata. Nie bez znaczenia pozostaje również energia wytwarzana przez urządzenia, znajdujące się wewnątrz domu lub chociażby zastosowanie odpowiednich przegród zewnętrznych, które mają dobre parametry izolacyjne.

Na naszym portalu znaleźć można kategorię: domy pasywne projekty, w której znajdują się zarówno mniejsze domy o powierzchni około 120 m2, jak i nieco większe 200-metrowe rezydencje. Domy pasywne mogą zostać zaprojektowane w różnych stylach architektonicznych, jednak z powodu funkcji, którą mają spełniać, nie spotka się domów pasywnych z balkonami, wykuszami czy z lukarną. Projekt domu pasywnego powinien zakładać budowę prostej i zwartej bryły pokrytej jednospadowym dachem. Pasywne budynki posiadają też specjalne okna o dużej powierzchni. Zamontowane od strony południowej pomagają zminimalizować straty ciepła. Chcąc ogrzać dom pasywny, najczęściej inwestorzy decydują się na zakup pompy ciepła lub systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Budowa domu pasywnego — dla kogo będzie dobrym rozwiązaniem?

Dom pasywny to wymarzone miejsce dla osób, które chciałyby zamieszkać w nowoczesnym i energooszczędnym domu, a dodatkowo ważne są dla nich kwestie związane z ekologią. Domy te oprócz swojej funkcjonalności, są bardzo estetyczne i doskonale wpiszą się zarówno w krajobraz modnej dzielnicy, jak i działki na obrzeżach.

Domy pasywne budowa

Budowa domu pasywnego jest zdecydowanie bardziej kosztowna niż standardowego domu. Niemniej jednak to właśnie na domy pasywne najczęściej decydują się inwestorzy, którzy chcą racjonalnie wydać swoje pieniądze i przyszłości zaoszczędzić na miesięcznych rachunkach.

Projekty nowoczesnych domów pasywnych — co je wyróżnia?

Nowoczesne domy pasywne dzięki swej architekturze doskonale wpisują się w aktualne trendy, a czasami może się wydawać, że znacznie je przeganiają. Projekty domów pasywnych energooszczędnych już dzięki swoim funkcjom stanowią jeden z bardziej nowatorskich konceptów w dziedzinie budownictwa.

Nowoczesne domy pasywne projekty

Projekty nowoczesnych domów pasywnych najczęściej ukazują prostą bryłę budynku zbudowanego na planie prostokąta. Chcąc uzyskać większą ilość światła, architekci czasami decydują się na umieszczenie przeszklonego ogrodu zimowego w centralnej części budynku lub decydują się na montaż dużych okien pasywnych zajmujących całą powierzchnię ściany od sufitu do podłogi. Nowoczesny dom powinien posiadać czytelny podział na strefę dzienną oraz nocną, oraz jeśli zachodzi taka potrzeba — oddzieloną strefę mieszkalną od gospodarczej. Domy pasywne nie posiadają balkonów, dlatego tak ważne jest, aby w projekcie został uwzględniony duży taras, który w pomysłowy sposób połączy ogród z domem. 

Projekty domów pasywnych — co warto wiedzieć przed wyborem?

Projekty domów pasywnych w ostatnim czasie zyskały na popularności. To wszystko za sprawą powszechnie panującej modzie na ekologię oraz promowaniu zdrowego stylu życia. Do życia „w zgodzie z naturą” dodatkowo zachęcają liczne programy oferujące dopłaty do domów energooszczędnych.

Projekty domów pasywnych z dopłatą

Do połowy 2016 roku funkcjonował program dopłat do budowy domów energooszczędnych. Skorzystać z niego mogły jedynie te osoby, które zakup domu finansowały przy pomocy kredytu hipotecznego. Aktualnie, inwestorzy mogą skorzystać z programów: Czyste Powietrze, Mój Prąd oraz z dofinansowania budowy przydomowej oczyszczalni ścieków. Niestety, w ramach jednej inwestycji, można skorzystać tylko z jednego dofinansowania.

Domy pasywne projekty z wyceną

Budowa domu energooszczędnego wymaga większych nakładów finansowych niż budowa standardowego domu. Wybierając konkretny projekt, warto sprawdzić orientacyjny koszt budowy, jednocześnie pamiętając o tym, że wycena stanowi jedynie wartość przybliżoną.

Jak wybrać odpowiedni projekt domu pasywnego?

Wybierając konkretny projekt domu pasywnego, warto mieć na uwadze kilka kwestii. Oprócz standardowych zagadnień takich jak np.: wielkość działki czy kąt nachylenia dachu, należy przede wszystkim sprawdzić, w jakim standardzie energetycznym został zaprojektowany budynek. Domy pasywne budowane są w standardzie NF15, co oznacza, że roczne zapotrzebowanie na energię wynosi nie więcej niż 15 kWh/(m²/rok), natomiast domy energooszczędne budowane są w standardzie NF40, co oznacza, że roczne zapotrzebowanie na energię takiego budynku wynosi nie więcej niż 70 kWh/(m²/rok). Decydując się na budowę domu pasywnego, warto wybrać odpowiednią działkę. Budynek powinien stanąć w miejscu, w którym nie ma wysokich zabudowań czy wzniesień, które mogłyby zacienić dom. Dodatkowo działka powinna mieć odpowiednią wielkość, dzięki czemu można będzie postawić dom w taki sposób, aby zapewnić jego ciągłe nasłonecznienie.

Decydując się na taki rodzaj domu, trzeba wziąć pod uwagę, że jego budowa będzie sporo kosztować. Dlatego nie warto przeglądać stron internetowych z myślą, że natkniemy się na projekty domów pasywnych tanich w budowie, ponieważ najczęściej takie ogłoszenia to tylko fikcja. Wykorzystanie odpowiednich i dobrych materiałów zapewni wysoką energooszczędność budynku i sprawi, że koszty eksploatacyjne ulegną zmniejszeniu.

Projekty domów pasywnych — najważniejsze zalety

Domy pasywne nie bez przyczyny nazywane są domami przyszłości. Nie potrzebują ogrzewania, a dzięki nowym technologiom, zużycie energii można ograniczyć praktycznie do minimum. Domy te są prawdziwie samowystarczalne, a co za tym idzie — znacznie podnoszą komfort i jakość życia. Do niekwestionowanych zalet domu pasywnego doliczyć możemy przede wszystkim niskie koszty eksploatacyjne. W porównaniu do tradycyjnej technologii stosowanej w domach, koszty za ogrzewanie domu pasywnego mogą być nawet 90% niższe. Dodatkowo umożliwiają człowiekowi dbanie o naturę i ekologię. Wykorzystywanie energii słonecznej lub wodnej jest nie tylko funkcjonalne, ale również bardzo modne. Najlepsze projekty domów pasywnych mogą być niesamowicie drogie, jeśli zdecydujemy się na sprzedaż już wybudowanego domu. Prawdopodobnie, popyt na taki rodzaj nieruchomości z każdym rokiem będzie wzrastał, więc jeśli po jakimś czasie zdecydujemy się sprzedać nasz dom, możemy być pewni, że sporo na nim zarobimy.

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych
 1. Administratorem Państwa danych osobowych jest Extradom.pl Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. Oławskiej 27-29, 50-123 Wrocław ( dalej „Extradom.pl”), tel. 71/715 20 60, e-mail biuro@extradom.pl.
 2. Administratorami Państwa danych osobowych będą też Partnerzy czyli podmioty z grupy kapitałowej Wirtualnej Polski, w której skład wchodzą obok Extradom.pl także Wirtualna Polska Holding S.A. z siedzibą w Warszawie oraz wszelkie podmioty z nią powiązane, w tym Wirtualna Polska Media S.A. z siedzibą w Warszawie, podmioty z branży budowlanej i finansowej, reklamodawcy którzy bezpośrednio lub pośrednio zlecają nam działania marketingowe, domy mediowe występujące w imieniu naszych reklamodawców, podmioty z branży e-commerce i inni partnerzy, z którymi współpracujemy między innymi w celu dostarczenia produktów i usług z branży budowlanej i finansowej, optymalizacji działaj reklamowych lub które polecane są przez międzynarodowe organizacje branżowe między innymi IAB (Interactive Advertising Bureau).
 3. Kontakt z nami możliwy jest także za pośrednictwem Inspektora Ochrony Danych drogą elektroniczną na adres iod@extradom.pl.
 4. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niepodanie danych oznaczonych jako niezbędne do świadczenia usług na Twoją rzecz uniemożliwi ich świadczenie.
 5. Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu wykonania umowy (tymi umowami są najczęściej regulaminy, które Państwo akceptują przed skorzystaniem z danej usługi czy zakupem produktu), w tym także dopasowywania produktów czy usług do Państwa potrzeb, analizowania i udoskonalania produktów czy usług oraz zapewniania bezpieczeństwa usług na podstawie art. 6 ust. 1 lit b) RODO (niezbędność do wykonania umowy, której Państwo są stroną) do czasu wygaśnięcia danej umowy pomiędzy Tobą, a Extradom.pl. Czasami, dane te mogą być przetwarzane również po wygaśnięciu tej umowy, jednak wyłącznie jeżeli jest to dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń.
 6. Państwa dane osobowe mogą być także przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego Extradom.pl na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO (przesłanka prawnie uzasadnionego interesu realizowanego przez administratora danych) do czasu zgłoszenia skutecznego sprzeciwu oraz jego partnerów na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO (dobrowolna zgoda) do czasu wycofania zgody.
 7. Mają Państwo prawo do:
  a. prawo dostępu do danych, w tym uzyskania kopii danych,
  b. prawo żądania sprostowania danych,
  c. prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  d. prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  e. prawo do ograniczenia przetwarzania danych,
 8. Jeżeli Państwa dane są przetwarzane na podstawie zgody mogą Państwo dodatkowo skorzystać z następujących praw:
  a. prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
 9. Jeżeli Państwa dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) mogą Państwo dodatkowo skorzystać z następujących praw:
  a. prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Mogą Państwo przesłać te dane innemu administratorowi danych.
 10. Jeżeli Państwa dane są przetwarzane na podstawie uzasadnionego interesu administratora mogą Państwo dodatkowo skorzystać z następujących praw:
  a. prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych z przyczyn związanych z Państwa szczególną sytuacją.
 11. Po skutecznym wniesieniu prawa do sprzeciwu dane nie będą przetwarzane o ile nie będzie istnieć ważna prawnie uzasadniona podstawa do przetwarzania, nadrzędna wobec Państwa interesów, praw i wolności lub podstawa do ustalenia, dochodzenia lub obrony roszczeń.
 12. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z administratorem lub z Inspektorem ochrony danych.
 13. W związku z przetwarzaniem przez nas Państwa danych osobowych przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Organem tym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 14. W oparciu o dane osobowe będziemy podejmowali wobec Państwa zautomatyzowane decyzje, w tym decyzje będące wynikiem profilowania. Zautomatyzowane przetwarzanie danych osobowych, polega na wykorzystaniu danych osobowych do oceny Państwa zainteresowań i preferencji.
 15. Odbiorcami Państwa danych czyli podmiotami, którym będziemy mogli przekazać Twoje dane zgodnie z obowiązującym prawem, będą podmioty przetwarzające dane na nasze zlecenie np. podwykonawcy naszych usług elektronicznych oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście wyłącznie w przypadku gdy wystąpią z żądaniem przekazania im danych w oparciu o stosowną podstawę prawną.