Nasza oferta Projektu z Budową pozwoli Ci zamieszkać we własnym domu szybciej i wygodniej.
Projekt z budową
1. Wybierz projekt
Mamy setki projektów w każdym stylu - na pewno znajdziesz ten idealny. Zawsze możesz skorzystać ze wsparcia naszego doradcy, który pomoże Ci dopasować projekt do działki.
Znajdź projekt domu2. Wybierz metodę
i technologię budowy
Opowiedz nam o swoich oczekiwaniach. Pomożemy Ci dobrać właściwą technologię i wykonawcę.
3. Odbierz dom
Wykonawca zajmie się wszystkim - przygotuje dokumenty, zamówi materiały, skoordynuje i dopilnuje prac. Ty w tym czasie możesz wybierać najwygodniejszą kanapę do nowego domu.
Projekt z budową
Poznaj dostępne technologie, a nasz doradca pomoże Ci wybrać tę najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb.
Technologia murowana, nazywana również technologią tradycyjną. Ściany budynku powstają z cegieł, bloczków lub pustaków uzupełnianych dodatkową warstwą termoizolacyjną np. ze styropianu.
Ta technologia pozwala na bardzo szybką budowę. Moduły produkowane są w fabryce i przechodzą drobiazgową kontrolę jakości, a następnie są przywożone i montowane na przygotowanej działce w kilka dni.
Dom powstaje z wysokowytrzymałościowego betonu, a budowa odbywa się bardzo szybko. Gotowe elementy powstają w fabryce, a następnie są montowane na placu budowy.
Keramzyt to lekkie kruszywo ceramiczne. Jest obojętny chemicznie, odporny na kwasy, wilgoć oraz procesy gnilne. To materiał mrozoodporny i całkowicie niepalny. Wysoka temperatura produkcji gwarantuje odporność na grzyby i pleśń.
Z bali powstają nie tylko tradycyjne góralskie chaty czy domki letniskowe, ale również całoroczne domy o doskonałych parametrach termoizolacyjnych. Drewno jest materiałem idealnym dla alergików, ma właściwości antystatyczne i reguluje wilgotność powietrza.
Dom budowany w tej technologii stosunkowo łatwo osiąga klasę energetyczną A+. Ściany są nawet o 10 cm cieńsze od ścian wykonanych metodą tradycyjną i zachowują te same parametry wytrzymałościowe. Technologia szkieletu stalowego jest przyjazna środowisku.
Dom z bloczków perlitowych
Ściany tworzone są z precyzyjnych, ekologicznych bloczków perlitowych, łączonych innowacyjnym systemem bez spoiwa, co czyni je dużo bardziej odpornym i trwałym budulcem.
Projekt z budową
Kompleksowa budowa
Wykonawca jest odpowiedzialny za harmonogram, materiały budowlane, zajmuje się logistyką i formalnościami.
Znany z góry koszt budowy
Bez niespodzianek - całkowity koszt budowy i materiałów budowlanych znasz przed rozpoczęciem inwestycji.
Wygoda i przewidywalność
Budowa według ustalonego harmonogramu oraz kosztorysu. Przyjeżdżasz na budowę bo chcesz, a nie musisz.
Oszczędzasz czas
Nie musisz szukać firm budowlanych, zbierać ofert, porównywać, koordynować prac.
Sprawdzeni partnerzy i wykonawcy
Twój dom wybudują doświadczeni i sprawdzeni partnerzy Extradom.pl dostępni w całej Polsce.
Wsparcie opiekuna
Nasz doradca oraz indywidualny opiekun czuwają nad budową Twojego domu.
Projekt z budową
Oszczędność czasu i wygoda
Twoja budowa jest w dobrych rękach i nie musisz być na niej codziennie, żeby śledzić postęp prac. Wykonawca nadzoruje, koordynuje i kontroluje Twoją budowę.
Spokój i brak zmartwień
Projekt z Budową jest wygodny i komfortowy jak kupowanie auta w salonie. Możesz mieć pewność, że dostajesz najwyższą jakość, sprawdzony produkt i bezcenny spokój.
Jakość wykonania i przewidywalne koszty
Znasz całkowity koszt Twojej budowy jeszcze zanim ta się rozpocznie. Możesz też zobaczyć, jak powstaje dom w wybranej przez Ciebie technologii!
METODY BUDOWY
Projekt z budową od extradom.pl |
Budujesz sam | |
Czas budowy | ||
Czas budowy |
|
|
Koszt budowy | ||
Koszt budowy |
|
|
Formalności i dokumentacja | ||
Formalności i dokumentacja |
|
|
Organizacja i przygotowanie budowy | ||
Organizacja i przygotowanie budowy |
|
|
Gwarancja i odpowiedzialność | ||
Gwarancja i odpowiedzialność |
|
|
Znajdź projekt domu |
galeria
faq
1.
Czy oferta "Projektu z Budową" jest dostępna w całym kraju?
Tak, oferta Projektu z Budową obejmuje całą Polskę, a wykonawcy są w stanie dojechać niemal do każdego miejsca w kraju. Podanie województwa pomoże nam w przygotowaniu wstępnej wyceny budowy.
2.
Ile kosztują u Państwa przykładowe domy? Jak wygląda przykładowa wycena?
Cena domu zależy od wielu aspektów, a podstawowy czynnik to stopień skomplikowania projektu. Duże przeszklenia lub niestandardowy dach mogą oczywiście wpłynąć na ostateczny koszt budowy. Wstępna wycena przygotowywana jest szacunkowo, a ostateczną kwotę przeliczamy już w oparciu o adaptację konkretnego projektu.
3.
Chcę otrzymać ofertę - czy muszę mieć już działkę?
Nie, do wstępnej oferty nie trzeba mieć działki, choć warto wiedzieć, w którym miejscu Polski będzie stał dom. Do wykonania precyzyjnej wyceny niezbędna będzie lokalizacja i projekt.
4.
Czy Extradom.pl zajmuje się budową domu?
Extradom.pl współpracuje ze sprawdzonymi i doświadczonymi producentami i wykonawcami. To oni, na podstawie umowy współpracy, budują wybrane projekty.
5.
Czy pomagacie w finansowaniu budowy?
Oferujemy kredyt hipoteczny we współpracy z Notus Finanse. Szczegóły dostępne są u doradcy lub na naszej stronie.
6.
Czy muszę mieć projekt z Extradom.pl?
Projekt z Budową nie ogranicza się wyłącznie do projektów kupowanych na naszej stronie. Chcesz budować dom z projektu indywidualnego lub kupionego u konkurencji? Nie ma sprawy.
7.
Czy mogę zobaczyć dom pokazowy lub realizację na żywo?
Tak, jak najbardziej! Chętnie oprowadzimy Cię po domu pokazowym - te można obejrzeć w całym kraju.
8.
Czy projekt, który wybiorę, mogę zbudować w dowolnej technologii?
Projekty dostępne na naszej stronie można dopasować do niemal każdej technologii. Masz na oku konkretny projekt? Zadzwoń, nasz doradca przedstawi Ci wszystkie możliwości.
Skontaktuj się z nami – chętnie przygotujemy bezpłatną ofertę! Pracujemy: pon.-pt. 8-21, sob. 9-17
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Extradom od lat świadczy wszechstronną pomoc i wsparcie dla Polaków stawiających swoje wymarzone domy. Obecnie uruchamia promocję na projekty obiektów wraz z ich wzniesieniem. Propozycja ta dotyczy wybudowania domu z wykorzystaniem gotowych elementów na podstawie pomysłu wybranego spośród dostępnych na stronie Extradomu. Taka budowa domu krok po kroku z naszymi specjalistami przynosi wiele korzyści:
Dlatego warto skorzystać z promocji Extradomu na budowę takiej nieruchomości. Poradnik dotyczący wznoszenia domów z gotowych elementów ułatwi wybór technologii, która będzie dla Ciebie najkorzystniejsza i najlepiej dopasowana do Twoich indywidualnych wymagań.
Budowa domu nie musi rozciągać się na wiele miesięcy i powodować, że koszty będą tylko rosły. Możesz trzymać je w ryzach i szybko wybudować swój wymarzony obiekt, jeśli skorzystasz z promocji na wybudowanie budynku mieszkalnego z gotowych elementów. Wśród nich wyróżnia się:
Zobacz, na czym polegają poszczególne metody budowy gotowych domów, zwłaszcza z perlitu i na bazie drewnianej konstrukcji. We wszystkich wymienionych przypadkach dom wzniesiesz z pomocą fachowców z Extradomu.
Obecnie dostępne są oferty budowy z wykorzystaniem gotowego perlitu i prefabrykatów drewnianych, ale w najbliższej przyszłości mamy w planach poszerzenie naszej oferty.
Pierwszą naszą propozycją są domy prefabrykowane drewniane. Drewno jest tradycyjnym, wykorzystywanym od wieków materiałem budowlanym i wykończeniowym – idealnym, by wybudować szybko, sprawnie, a do tego w miarę tanio.
W ofercie Extradomu znajdziemy projekty drewnianych domów prefabrykowanych z gotowych drewnianych elementów dostarczanych przez takich producentów jak HausWerk i Domy Expert. Na czym polega budowa domów drewnianych prefabrykowanych?
W procesie budowlanym domów gotowych z prefabrykowanych elementów drewnianych wykorzystywane jest m.in. drewno świerkowe C24. Ma ono wiele zalet, wśród których należy wspomnieć o braku konieczności dodatkowego zabezpieczania chemicznego.
HausWerk oferuje z kolei budowę domów prefabrykowanych drewnianych z wykorzystaniem certyfikowanego drewna KVH w systemie ciężkiej konstrukcji niemieckiej.
Będziesz mógł wybudować trwały, solidny dom, przyjazny dla zdrowia wszystkich domowników, a także otaczającego Was środowiska. Koszty eksploatacji takiego budynku będą niższe.
Metoda budowy prefabrykowanych domów drewnianych pozwala na ich wznoszenie z gotowych elementów, z montażem realizowanym już na placu budowy.
Finalny dom drewniany prefabrykowany budowany z oferty Extradomu będzie spełniał wymogi unijne w zakresie Warunków Technicznych 2021, tj. norm przenikalności cieplnej, lub nawet je przewyższał.
Wymarzony dom prefabrykowany drewniany może zostać wybudowany w ciągu zaledwie 4 miesięcy – od momentu wbicia pierwszej łopaty na placu budowy do osiągnięcia stanu deweloperskiego.
Unikatową technologią budowy domów gotowych jest wykorzystanie elementów perlitowych. Dom z perlitu powstaje z zastosowaniem nowoczesnych, ekologicznych i sprawdzonych rozwiązań technologicznych. Opiera się na płycie fundamentowej i stropach strunobetonowych, a ponadto ma prefabrykowaną więźbę dachową w technologii MiTek.
Obiekty z perlitu są wznoszone z wykorzystaniem autorskiej technologii budowy ścian – SYSTEMU 3E. Perlit jest materiałem ekonomicznym, energooszczędnym, a przy tym ekologicznym. Dzięki temu domy z perlitu są:
Budowa domu z gotowych elementów perlitowych jest prostym zadaniem. Są one łączone poprzez zacisk na zasadzie metody „klik-klik”. Dlatego budowę z ich wykorzystaniem można przeprowadzić w bardzo krótkim czasie.
Chcesz zaoszczędzić na budowie domu z perlitu? Ceny materiałów wciąż rosną, zwłaszcza jeśli chodzi o docieplenie obiektu. Budując dom z perlitu, nie musisz martwić się wzrostami cen styropianu, ponieważ Cię nie dotyczą – podobnie jak ceny zapraw.
Budowa będzie postępowała szybko – 1m² ściany domu z perlitu buduje się ekspresowo, w zaledwie 4,5 minuty, jak deklaruje Dom3E.
Kolejnym sposobem na wybudowanie szybko domu z gotowego projektu pochodzącego z Extradomu i opartego na gotowych elementach jest wykorzystanie do tego celu technologii prefabrykowanych obiektów betonowych. Beton jest materiałem znanym od lat i często wykorzystywanym przy budowie chociażby domów wielorodzinnych. Cechuje się niskim kosztem wykorzystania, lekkością i uniwersalnością.
Domy betonowe prefabrykowane powstają z gotowych elementów produkowanych w fabryce i dostarczanych w całości na plac budowy.
Dlaczego warto zdecydować się na wybudowanie domu prefabrykowanego betonowego? Beton opiera się korozji oraz wytrzymuje skrajne warunki atmosferyczne, takie jak wysoka lub niska temperatura, nasłonecznienie, oddziaływanie wiatru czy opady atmosferyczne. Ściany i stropy w domach betonowych prefabrykowanych są dopasowywane do Twoich potrzeb pod kątem rozmieszczenia drzwi, okien i niezbędnych otworów technologicznych.
Cena domu budowanego z gotowych elementów może być bardzo konkurencyjna względem wznoszenia domu na placu budowy z wykorzystaniem tradycyjnych materiałów murowych w formie bloczków, cegieł i tym podobnych.
Domy prefabrykowane mogą powstawać także z elementów keramzytowych. Technologia budowy domów gotowych z keramzytu polega na wykorzystaniu materiału o znakomitych właściwościach fizycznych.
Wszystko dlatego, że keramzyt jest odporny na oddziaływanie wilgoci, pleśni, kwasów, grzybów, a poza tym chroni przed owadami, gryzoniami i procesami gnilnymi.
W Europie Zachodniej czy w Skandynawii domy z keramzytu pojawiły się już w latach 70. XX wieku. Ich popularność rośnie głównie z uwagi na to, że domy z gotowych elementów keramzytowych można zbudować w bardzo krótkim czasie. Ich montaż jest prosty i polega na łączeniu ze sobą niczym klocków prefabrykatów keramzytowych bezpośrednio na placu budowy.
Dom z keramzytu ma wiele zalet, wśród których powinniśmy wymienić:
Chcesz dowiedzieć się, jak wygląda budowa domu z gotowych elementów? Projekty takich obiektów mieszkalnych są dostępne na stronie Extradomu i z naszą pomocą, w ramach promocyjnej oferty, możesz je wybudować przy ograniczonych kosztach.
Przedstawiamy Ci pełny proces budowlany, jaki będziesz musiał zrealizować – samodzielnie, w systemie gospodarczym lub z udziałem ekipy budowlanej. Jeśli chcesz koniecznie wybudować dom szybciej, wybierz taki, który zostanie postawiony z elementów gotowych. Dzięki temu, że powstają one w fabryce, a montowane są na placu, proces budowlany nie zajmie dużo czasu.
Projekty dostępne na stronie Extradomu pokażą Ci, że nie musisz się ograniczać tylko do prostych brył budynków. Możesz dopasować wymarzony projekt do swoich potrzeb i warunków technicznych. Gotowe domy mają ten atut, że buduje się je szybko i sprawnie, a jeśli skorzystasz z pomocy fachowców z Extradomu, możesz być pewny, że wszystkie terminy będą dotrzymane.
Należy jedynie wybrać optymalny projekt budowlany, który z jednej strony będzie spełniał Twoje oczekiwania, a z drugiej będzie dopasowany do warunków działki i wytycznych umieszczonych w MPZP czy w warunkach zabudowy.
Trudno jest uniknąć pewnych błędów przy budowie domu. Aby było ich możliwie jak najmniej, przede wszystkim trzeba dobrze zaplanować inwestycję i zatrudnić wykwalifikowanego kierownika, który będzie zarządzał pracami i dokonywał właściwych wpisów w dzienniku budowy. Co trzeba wiedzieć, by obiekt był energooszczędny i spełniał obowiązujące warunki techniczne 2021 (WT 2021)?
Wszystkie projekty budowy domów z gotowych elementów, czy to drewnianych, czy perlitowych, keramzytowych lub betonowych, spełniają unijne normy, dlatego możesz wybrać spośród nich dla siebie gotowy obiekt.
Zanim przystąpisz do konkretnych prac, powinieneś dobrze wytyczyć granice budynku. Pomyłki polegające na przesunięciu obrysu domu względem granic posesji mogą prowadzić do problemów na kolejnych etapach. Ma to poważne konsekwencje, ponieważ wybudowany dom o zmienionych wymiarach względem projektu będzie z nim niezgodny.
Inwestor będzie musiał wówczas ponownie złożyć dokumentację w urzędzie, a wcale nie jest powiedziane, że urzędnik wyda pozwolenie na użytkowanie obiektu.
Niewłaściwe wykonanie fundamentów powoduje, że ich nośność jest niewystarczająca, a to może prowadzić do pękania konstrukcji nadziemnej. Jeśli dom wznoszony jest z gotowych elementów, to np. płyta fundamentowa z betonu zostanie wykonana szybko, sprawnie i co najważniejsze – zgodnie ze sztuką budowlaną.
Warto wiedzieć, że fundamenty wymagają izolacji przeciwwilgociowej, podobnie jak mury. Na etapie surowym otwartym trzeba dobrze przemyśleć rozłożenie instalacji wodno-kanalizacyjnej, a także zadbać o poprawną termoizolację ścian i podłóg oraz precyzyjne murowanie ścian zewnętrznych i wewnętrznych. Należy pilnować, aby rzeczywista wysokość kondygnacji była taka sama jak ta ujęta w projekcie gotowego domu.
Istotnym etapem inwestycji jest wykonanie więźby dachowej, najlepiej z odpowiedniej jakości materiałów, w tym także tych gotowych. Dach musi być pokryty odpowiednimi warstwami i zaizolowany, ponadto powinna zostać wykonana wentylacja, aby nie zwilgotniał po pewnym czasie.
Domy z gotowych elementów buduje się szybko, sprawnie i z dbałością o szczegóły. Dlatego finalnie okazują się one bardzo wytrzymałe i solidne.
Wspomniane pozwolenie na budowę domu to podstawowy dokument, na podstawie którego można rozpoczynać prace. Pozyskuje się go z urzędu właściwego względem miejsca położenia działki. Projekt gotowego domu stanowi integralny element wniosku o pozwolenie na budowę nieruchomości.
Wybudowany obiekt musi być z nim zgodny, żeby urząd wydał na koniec pozwolenie na dopuszczenie do użytkowania domu. W pozwoleniu zawarte są wytyczne co do powierzchni zabudowy czy powierzchni użytkowej obiektu oraz jego usytuowania względem stron świata i granic działki.
Sfinansowanie budowy domu może obejmować wykorzystanie własnych środków finansowych, a także pozyskanie ich ze źródeł zewnętrznych. To jedna z najczęstszych przyczyn sięgania po kredyt bankowy. Na potrzeby realizacji inwestycji można zaciągnąć kredyt budowlano-hipoteczny, który w początkowej fazie jest przeznaczony na budowę domu, a po ustanowieniu zabezpieczenia w formie hipoteki zamienia się w kredyt hipoteczny.
Podczas szacowania kosztów inwestycji mieszkaniowej z pewnością możesz się zastanawiać nad tym, jakie domy są najtańsze w budowie. Od razu poznasz cenę i będziesz mógł zminimalizować wydatki, jeśli wybierzesz dom z gotowych elementów. Cena styropianu czy zaprawy murarskiej w wielu przypadkach nie będzie już Twoim zmartwieniem. Takie domy zaliczane są do grona domów, które są tanie w budowie.
Przed przystąpieniem do budowy domu konieczne jest odwiedzenie urzędu gminy czy miasta. Dokumenty, które trzeba złożyć w urzędzie, obejmują w pierwszej kolejności projekt. Będzie on potrzebny do uzyskania pozwolenia na budowę i przy zgłoszeniu budowy domu, jeśli pozwolenie nie jest wymagane.
W następnej kolejności albo wnioskujesz o pozwolenie na budowę, albo – jeśli nie jest ono konieczne – musisz zgłosić inwestycję. Dokładnie rzecz ujmując, jest to zgłoszenie robót budowlanych niewymagających pozwolenia.
Wiele inwestycji polegających na wybudowaniu domu jednorodzinnego wymaga pozwolenia na budowę. Wydawane jest ono na wniosek inwestora przez starostę powiatowego. Do wniosku dołączasz:
Dobierz propozycję inwestycji, która spełni Twoje oczekiwania i warunki z MPZP czy wydanej decyzji administracyjnej. Możesz zdecydować się na projekt budowy domu gotowego z bogatej bazy na Extradom.pl.
Zakup działki rozpoczyna właściwie cały proces inwestycyjny. Jeśli masz ograniczone środki, spróbuj kupić grunt pod miastem, na terenach wiejskich. Sprawdź przy tym, czy jest to już działka budowlana, czy jeszcze działka rolna lub leśna, którą trzeba będzie przekwalifikować przed rozpoczęciem budowy.
Działka budowlana musi być też przeznaczona do zabudowy jednorodzinnej. Pamiętaj, aby jeszcze przed jej zakupem, a nawet podpisaniem umowy przedwstępnej ze sprzedającym sprawdzić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. To źródło wiedzy na temat działki, wskazujące również, jaki dom może zostać zbudowany w danym miejscu.
MPZP może określać wysokość dopuszczalnej zabudowy (tj. czy może to być tylko dom parterowy, czy również piętrowy lub z poddaszem użytkowym), kąt nachylenia dachu, typ jego pokrycia czy wygląd elewacji. Jeśli na terenie, na którym położony jest ten grunt, taki plan nie został uchwalony, powinieneś złożyć wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy.
Inwestycja musi odpowiadać warunkom na działce oraz przepisom Prawa budowlanego.
Przepisy budowlane z kolei określą, jak daleko od granicy działki możesz wznieść obiekt mieszkalny. Jeśli wszystkie warunki zabudowy na gruncie będą Ci odpowiadać, możesz wejść w posiadanie działki i podpisać akt notarialny.
W ramach tego etapu ważny jest wybór odpowiedniego projektu budowlanego. Musisz wiedzieć, czy chcesz mieć dom parterowy, czy piętrowy. A może wolisz, żeby miał on podpiwniczenie i garaż?
Zastanawiasz się, jak wybrać projekt domu? Powinieneś wziąć pod uwagę wiele ważnych kwestii:
Na Extradom.pl możesz wybierać spośród wielu gotowych projektów domu w korzystnej cenie, ale możesz też zdecydować się na propozycję z budową przy użyciu wskazanych technologii – możemy np. wznieść dla Ciebie dom drewniany z gotowych elementów czy obiekt z gotowych elementów perlitowych. Wkrótce ofertę poszerzymy o dom z gotowych elementów betonowych i keramzytowych.
Kwestie energooszczędności i wygody mieszkania w domu powinny być decydujące przy wyborze projektu budowlanego. Zanim zdecydujesz się na projekt domu idealnego, zastanów się nad tym:
Pamiętaj, żeby wybierać domy energooszczędne i pasywne, w pełni ekologiczne, zwłaszcza że od 2021 roku wszystkie nowo wybudowane obiekty będą musiały spełniać zaostrzone normy właśnie w kategoriach energooszczędności.
Zakup projektu to nie wszystko. Właściwie to dopiero początek całego procesu budowlanego krok po kroku. Kiedy już będziesz szczęśliwym jego posiadaczem, to czeka Cię jeszcze adaptacja projektu, sama budowa domu i wykończenie. Sprawdź, z czym wiąże się budowanie domu krok po kroku i zobacz projekty dodatkowe –garaże wolnostojące, altany i grille – które pozwolą Ci jeszcze lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń na Twojej działce.
Powinieneś wiedzieć, że w ramach budowania domu musisz zrealizować następujące po sobie etapy inwestycji:
Budowa domu w tradycyjny sposób, z udziałem kierownika budowy i z wykorzystaniem cegieł czy bloczków, wymaga czasu. Materiały drożeją, dlatego trudno jest oszacować ostateczny koszt takiego przedsięwzięcia.
Zastanów się nad alternatywą w postaci rozwiązania z gotowych elementów. Cena materiałów budowlanych w sklepach i składach nie jest wówczas taka ważna, a to dlatego, że z Extradomem ustalasz ją na początku planowania inwestycji i do końca już się ona nie zmienia. Na przykład dom parterowy z gotowych elementów można wybudować już w ciągu zaledwie 3 miesięcy.
Budowa domu jeszcze nie jest zakończona, kiedy sam budynek stoi już na wyznaczonym miejscu na Twojej działce. Teraz nadszedł czas na piękne wnętrza!
Dzięki temu, że możesz wybrać jeden z projektów domów składanych całorocznych, z gotowych elementów montowanych na placu budowy, będziesz w stanie zaoszczędzić. Pieniądze, które zostaną w konsekwencji w Twojej kieszeni, możesz przeznaczyć na wykończenie domu i prace montażowe. Prace wykończeniowe zwykle obejmują:
To nie wszystko, co obejmuje urządzanie domu. Etapy te powinny jeszcze uwzględniać wykonanie ocieplenia elewacji zewnętrznej, choć nie musisz tego robić w tym samym czasie.
Kiedy czas budowy domu dobiegnie końca, nie oznacza to jeszcze, że możesz pożegnać się z ekipą budowlaną, a zwłaszcza z kierownikiem. Zakończenie budowy domu musi być zwieńczone dopełnieniem pewnych formalności. Powinieneś złożyć w odpowiednim urzędzie zawiadomienie o zakończeniu budowy także wtedy, gdy wznosisz dom 70m² z gotowych elementów i nie potrzebujesz w związku z nim pozwolenia.
Nadzór budowlany zweryfikuje Twój wniosek, a jeśli będzie on kompletny, udzieli tzw. milczącej zgody na zamieszkanie. Jeśli w ciągu 21 dni od daty złożenia dokumentu nie otrzymasz żadnego pisma, to będziesz mógł się w pełni legalnie wprowadzić.
Jeśli całą inwestycją zajmowała się jedna firma wykonawcza, w systemie zleconym, to ona sama spełnia ten obowiązek. Twoim zadaniem pozostanie zameldowanie się w nowym domu i zorganizowanie przeprowadzki.
Wiesz już, że domy z gotowych elementów buduje się szybko, co zmniejsza jednocześnie ponoszone przez Ciebie koszty. Jeśli na dodatek wybierasz gotowy projekt i promocyjną ofertę obiektu składanego całorocznego z Extradomu, to cały proces może być zrealizowany nawet w 3 miesiące!
Oszczędność czasu z pewnością jest jedną z najważniejszych korzyści, jakie płyną z wyboru technologii budowy domu z gotowych elementów. Opinie naszych dotychczasowych klientów wskazują, że rzeczywiście możesz mieć obiekt w tak krótkim czasie.