Dodatkowe cechy
Liczba stanowisk
Pokoje (bez salonu)
Garderoby
Łazienki (z toaletami)
Kuchnia
Szerokość
Długość
Dodatkowe cechy
Długość elewacji
Szerokość elewacji
Wysokość budynku
Zobacz szczegóły
Jeśli duży metraż to Twoje główne kryterium przy wyborze, nasza kolekcja projektów domów dużych zaoferuje Ci niesamowitą różnorodność. Przestronne wnętrza i wygodne pokoje to tylko kilka z wielu atutów, które otrzymujesz, wybierając jeden z naszych projektów.
Czytaj więcejAktywne filtry:
Projekt promowany
7 290 zł
Projekt promowany
4 290 zł
6 840 zł
Projekt promowany
5 900 zł
6 250 zł
10 000 zł
Projekt promowany
Cena regularna
Najniższa cena z 30 dni
przed obniżką
7 990 zł
6 250 zł
6 990 zł
6 990 zł
Projekt promowany
5 900 zł
7 990 zł
9 440 zł
6 790 zł
8 140 zł
8 290 zł
4 549 zł
7 690 zł
7 940 zł
7 490 zł
7 890 zł
Dodatkowa przestrzeń na życie: 8 interesujących projektów z poddaszem użytkowym
Domy z poddaszem użytkowym cieszą się szczególnym zainteresowaniem wśród inwe...
Dom przyjazny rodzinie wielopokoleniowej – 7 projektów dwulokalowych
Polska jest jednym z krajów europejskich, w których tradycja domów wielopokol...
Duży dom to marzenie wielu osób. Ogród, wielki salon i kuchnia połączona z jadalnią, gdzie podczas posiłków spotykać będzie się cała rodzina, to nie kadr z filmu, a jeden z wielu projektów dostępnych na naszym portalu. Mianem dużych domów, określamy te, których powierzchnia przekracza 150 m2, niezależnie od tego, w jakim stylu zostały zbudowane.
Do wyboru mogą być więc projekty domów parterowych, dworki, projekty domów nowoczesnych, czy też projekty domów z poddaszem użytkowym. Bez znaczenia pozostaje też technologia budowy. Niektóre budynki mają bardzo rozbudowaną tektonikę (ich plan tworzy np. skrzydła), często towarzyszą im również dodatkowe obiekty. Takie rozrzeźbienie może być pomocne przy lepszym zagospodarowaniu terenu.
Duży dom to doskonałe rozwiązanie dla rodzin wielodzietnych lub wielopokoleniowych. Inwestor, któremu zależy na dużej ilości sypialni lub kilku łazienkach, powinien sprawdzić projekt dużego domu rodzinnego. Budynki zaprojektowane w ten sposób, mają wiele udogodnień dla rodzin, takich jak: duża jadalnia, kominek, wyraźnie oddzieloną strefę dzienną od nocnej czy ogród urządzony w taki sposób, aby mogły z niego korzystać dzieci.
Projekty dużych domów sprawdzą się również w przypadku osób, które prowadzą działalność gospodarczą. Niektóre projekty zakładają wydzielenie odpowiedniej strefy, którą można przeznaczyć np. na biura, a fragment działki poświęcić na mały parking. Gotowe projekty domów dużych pozwolą dowolnie zaaranżować ogromną przestrzeń i dają możliwość wyboru pięknego domu bez znaczenia na styl, ilość kondygnacji czy sposób konstrukcji.
Projekt dużego domu może być projektem bardzo wymagającym. Duże budynki pochłaniają nie tylko sporą ilość środków, ale również miejsca, dlatego tak ważna jest odpowiednio rozplanowana przestrzeń. Nasze propozycje są nie tylko kreatywne, ale również zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających inwestorów.
Duża powierzchnia daje ogromne możliwości. Zwiększona liczba łazienek umożliwia wszystkim domownikom spokojne korzystanie z porannej toalety, a garderoby w pokojach pomagają w utrzymaniu porządku. Dodatkowo przestronna strefa jadalno — wypoczynkowa sprzyja integracji całej rodziny, a nadprogramowa ilość sypialni, sprawia, że w domu nocować mogą nawet goście. Duży dom umożliwia wygospodarowanie dodatkowego pomieszczenia na pralnie, siłownie czy składzik na własne przetwory.
Duże domy świetnie prezentują się niezależnie od tego, w jakim stylu zostaną urządzone. Na naszym portalu znacznym powodzeniem cieszą się projekty dużych domów nowoczesnych, których ogromna przestrzeń daje możliwość funkcjonalnego i ergonomicznego urządzenia wnętrza. Otwarty salon, liczne przeszklenia i zminimalizowana ilość mebli (dzięki wielu garderobom, które znajdują się w każdym pokoju), zostanie dobrze wyeksponowana właśnie w dużych domach.
Wśród propozycji budynków nowoczesnych znaleźć można też projekty dużych domów parterowych. Wbrew pozorom, potężne metraże nie zawsze muszą mieścić się na kilku kondygnacjach. Nierzadko inwestorzy, którzy decydują się na budowę dużego domu, posiadają już sporej wielkości działkę. Domy parterowe są znacznie tańsze w budowie, odpada również potrzeba ocieplania poddasza, czy doprowadzenia tam mediów.
Wielbiciele stylu klasycznego, również będą czuli się dobrze w dużym domu. Rezydencje i dworki zazwyczaj są spore, co umożliwia pomieszczenie wszystkich, bogato zdobionych mebli. W domach, urządzonych w takim stylu bardzo często znajdują się również duże instrumenty czy sporej wielkości biblioteczki.
Duży dom to nie tylko ogromna przestrzeń, ale również wysokie koszty utrzymania. Decydując się na taki projekt, należy wziąć pod uwagę fakt, że cały dom (niezależnie od ilości domowników), trzeba będzie ogrzać. Dodatkowo problemem może być tak prozaiczna sprawa, jaką jest porządek.
Dom, jak i ogród, na którym się znajduje, niezależnie od tego, czy jest w całości „używany”, musi być posprzątany. Utrzymanie ładu na dużej powierzchni może zająć więcej czasu niż posprzątanie małego domku. Dlatego przed wyborem projektu dużego domu, warto sprawdzić możliwości, które pozwolą, chociażby zmniejszyć wysokość rachunków za prąd (np. instalacja baterii słonecznych), oraz pomyśleć o dodatkowej pomocy przy utrzymaniu domu.
Kupując projekt, warto przede wszystkim sprawdzić plan zagospodarowania przestrzennego działki, na którym ma stanąć nasz dom. To od jego wymagań zależy, jaki budynek będziemy mogli wybudować. Następnie, należy sprawdzić kubaturę domu, który nam się podoba oraz minimalną wymaganą szerokość działki. Dodatkowo warto pomyśleć o garażu (jaka powinna być ilość stanowisk) oraz o niezbędnych dodatkach, takich jak: piwnica, basen, spiżarnia czy kominek.