Dbaj o siebie i kupuj bezpiecznie. Pamiętaj, że #lepiejzdomu!
Skontaktuj się z nami
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Znajdź projekt
 • Projekty obór

Projekty obór

 • 28
4500 zł
926,50 m²pokoi: 0garaży: 0

7100 zł
426,74 m²pokoi: 0garaży: 0

3500 zł
487,00 m²pokoi: 0garaży: 0

1450 zł
pokoi: 0garaży: 0

1450 zł
pokoi: 0garaży: 0

1450 zł
pokoi: 0garaży: 0

1450 zł
198,80 m²pokoi: 0garaży: 0

1450 zł
pokoi: 0garaży: 0

1450 zł
pokoi: 0garaży: 0

1450 zł
pokoi: 0garaży: 0

1450 zł
pokoi: 0garaży: 0

1450 zł
pokoi: 0garaży: 0

2550 zł
472,66 m²pokoi: 0garaży: 0

Czym jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła i czy warto w nią inwestować?

25 września 2020

Czym jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła i czy warto w nią inwestować?

Tworzenie nowych, wydajnych technologii energii odnawialnej to nie tylko wykorzystywanie energii pozyskiwanej ze słońca lub wiatru, a następnie dostarczanie ich do naszych domów. Jak się okazuje nie potrzeba wielkich inwestycji, aby móc zmniejszyć ludzki wpływ na środowisko i jednocześnie płacić mniejsze rachunki za ogrzewanie. Wykorzystać można powietrze, które krąży już w budynku. W jaki sposób? Dzięki rekuperacji.
Jak samodzielnie wykonać zadaszenie tarasu?

25 września 2020

Jak samodzielnie wykonać zadaszenie tarasu?

W polskich warunkach klimatycznych zadaszenie tarasu to konieczność, o której wcześniej czy później myśli niemal każdy właściciel domu. Dzięki takiej konstrukcji można korzystać z zewnętrznego salonu nawet podczas kapryśnego lata, nie martwiąc się o zamoknięcie mebli, ani o zbyt silne nasłonecznienie. Dowiedz się, z czego wykonać taką wiatę nad tarasem i w jaki sposób zrobić ją samodzielnie.
Inspektor nadzoru budowlanego - jakie są jego obowiązki podczas budowy domu?

24 września 2020

Inspektor nadzoru budowlanego - jakie są jego obowiązki podczas budowy domu?

Jeśli podjąłeś decyzję o budowie domu, to prędzej czy później spotkasz się z inspektorem nadzoru budowlanego. To właśnie on czuwa nad tym, aby budowa odbywała się zgodnie z prawem i standardami bezpieczeństwa. Jakie są dokładnie jego obowiązki i uprawnienia? Czy inspektor nadzoru budowlanego ma prawo wstrzymać prace budowlane, a jeśli tak to z jakich powodów?
Pokój młodzieżowy - jak urządzić pokój dla nastolatka?

24 września 2020

Pokój młodzieżowy - jak urządzić pokój dla nastolatka?

Urządzając pokój młodzieżowy, trzeba wziąć pod uwagę, że będzie to przestrzeń dziecka, które właśnie wkracza w dorosłość. Wnętrze powinno zatem być funkcjonalne, modne i zaspokajać aktualne potrzeby młodego człowieka. Musi być również przystosowane do dynamicznie zachodzących w nim zmian, choćby pod względem sposobu spędzania czasu i upodobań estetycznych. Dowiedz się, jak zaaranżować pokój dla nastolatka, by czuł się w nim dobrze przez kilka najbliższych lat.
Jak sprawdzić czy działka jest budowlana?

23 września 2020

Jak sprawdzić czy działka jest budowlana?

Zanim zaczniesz myśleć o budowie domu, powinieneś wybrać odpowiednią działkę, która pozwoli na realizację wymarzonego projektu. Przeglądając oferty sprzedaży ziemi łatwo dostrzeżesz różnicę pomiędzy poszczególnymi działkami. Od czego ona zależy? Z pewnością pewne znaczenie odgrywa lokalizacja, jednak nie tylko. Główna różnica to status działki, a więc fakt, czy działka jest budowlana, czy rolna. Łatwo możesz się domyślić, że ten drugi typ okaże się o wiele tańszy lecz uniemożliwi budowę domu. Jak zatem sprawdzić, czy działka jest budowlana?
Podjazd do domu - na co zwrócić uwagę wybierając projekt podjazdu?

23 września 2020

Podjazd do domu - na co zwrócić uwagę wybierając projekt podjazdu?

Projekt podjazdu powinien być dopasowany pod kątem wyglądu domu, wielkości działki, rodzaju nawierzchni alejek spacerowych czy zagospodarowania przestrzeni zielonej. Najczęściej podjazd jest obecnie robiony z kostki brukowej o różnych kształtach, rozmiarach, kolorach i wzorach. Stwarza ona szerokie możliwości wykonania zachwycającej, estetycznej kompozycji na podjeździe przydomowym.
SpołecznośćNajciekawsze realizacje

Oferta gotowych projektów obór

Projekty obór – dla kogo przeznaczona jest kolekcja?

W ostatnich latach hodowla bydła mlecznego i mięsnego dość mocno się rozwinęła. Ilość pogłowia cały czas rośnie. Coraz więcej na wsiach powstaje nowoczesnych i dużych obiektów inwentarskich. Z tego powodu na rynku istnieje bardzo dużo projektów obór. Jedno jest pewne — odpowiedni projekt jest gwarantem dobrej obory, gdzie nasze bydło będzie miało jak najlepsze warunki. Dlatego decyzja, jak będzie wyglądał nasz budynek inwentarski, jest bardzo ważna. Przede wszystkim kolekcja tych projektów jest przeznaczona dla rolników, a dokładniej dla hodowców bydła mlecznego i mięsnego. Oferta jest bardzo różnorodna, więc z pewności każdy znajdzie idealne rozwiązanie.

Na co zwrócić uwagę wybierając projekt obory?

Budowa obiektu inwentarskiego stanowi nie lada inwestycję dla przeciętnego gospodarstwa. Dlatego bardzo ważny jest sam etap projektowania. Należy zadbać o każdy szczegół konstrukcyjny, by nasza obora była jak najbardziej funkcjonalna, a wydatki na budowę były przy tym jak najmniejsze. Projekt obory to bardzo trudna i skomplikowana rzecz. Śmiało można powiedzieć, że jest to sztuka. Trudność przede wszystkim polega na tym, iż należy uwzględnić bardzo dużą liczbę czynników, które będą decydować o tym, że zwierzęta przebywające w tym budynku będą się czuły bezpiecznie i komfortowo. Należy oczywiście oprócz tego uwzględnić personel przebywający na terenie obiektu. Trzeba przewidzieć ilość pogłowia bydła mlecznego. Należy też wiedzieć, czy nasz chów będzie na uwięzi, czy też wolnostanowiskowy. Ważną kwestią jest też wybór systemu żywienia, usuwania odchodów i wentylacji. Wszystkie te czynniki będą miały duży wpływ na kształt naszego budynku inwentarskiego. Obecnie coraz rzadziej stawiane są obory z poddaszem. Jest to spowodowane tym, iż budynki halowe, których konstrukcja jest jednonawowa, generują znacznie mniejsze koszty budowy. Najczęściej projektuje się budynki o lekkiej konstrukcji (z lżejszymi ścianami). Bardzo ważne jest też zagwarantowanie zwierzętom dostępu do światła. Wiąże się to z odpowiednim zorientowaniem budynku.

Pod względem technicznym, tworzenie projektu obór dla bydła, może przysparzać nie lada problemy. Sam obiekt posiada kilka stref, a w każdej z nich musimy uwzględnić czynniki wymienione powyżej. Jest to strefa legowiska, żywienia, pozyskiwania mleka oraz przepędowo-spacerowa. Jeśli chodzi o legowisko, przede wszystkim trzeba znać kryteria decydujące o kształtowaniu komfortu zwierząt. Należy uwzględnić rozporządzenia, które uwzględniają wymiary stanowisk do wieku, masy zwierzęcia i pomieszczeń inwentarskich. Z kolei przy projektowaniu strefy żywienia należy uwzględnić metodę podawania pasz i zaopatrzenia zwierząt w wodę. Jeśli chodzi o chów wolnostanowiskowy, żywienie będzie się odbywało na tzw. ganku paszowym. Z kolei strefa pozyskiwana mleka nie jest tylko miejscem przeznaczone na dojenie, ale jest to także obszar, w którym oczekuje się na dój oraz zaliczamy do niego także dojście do dojarni. Jednakże w oborach uwięzionych, gdzie mamy do czynienia systemem utrzymywania bydła, taka strefa nie jest konieczna. Ostania ze stref to strefa przepędowo-spacerowa. Pełni ona funkcję komunikacyjną. Musi ona uwzględnić swobodę w przemieszczaniu się zwierząt inwentarskich (system wolnostanowiskowy) oraz ludzi, którzy obsługują bydło. Warto pomyśleć także o dostępie mobilnego sprzętu technicznego takiego jak ciągnik lub ładowacz.

Jak widać, projektowanie tego typu budynku to wielka odpowiedzialność. Należy w takim przypadku ściśle współpracować z inwestorem. Trzeba również pamiętać, że nawet najlepszy projekt może okazać się wielkim rozczarowaniem, jeśli materiały budowlane nie będą posiadały odpowiedniej jakości.

           

Nowoczesna funkcjonalna obora – czego nie może zabraknąć w projekcie?

Stawianie obory to bardzo poważna inwestycja, która wiąże się ze sporymi wydatkami. Zarówno podczas projektowania, jak i budowy, trzeba podjąć wiele trudnych decyzji.

— Na początku musimy zdecydować, który system utrzymania pogłowia wybierzemy. W nowoczesnej oborze doskonale sprawdzi się system wolnostanowiskowy oparty na systemie ściółowym lub bezściółowym. Jest to zależne od dostępu ściółki w okolicy oraz nakładu pracy, jaki trzeba włożyć w obsługę bydła.

— Kolejna kwestia to wybór sposobu żywienia. Będzie to miało wpływ na rozmiar obory. Dla przykładu przy zastosowaniu systemu TMR niezbędny będzie szeroki korytarz paszowy, który umożliwi przejazd wozu paszowego. Trzeba także podzielić obszar obory na grupy żywieniowe. Jeśli zastosujemy system PMR, to z kolei potrzebna będzie stacja paszowa. Z niej krowy będą pobierać dodatkową mieszankę treściwą. Najmniej miejsca zajmuje z kolei system automatycznego żywienia.

— Bardzo ważny jest również wybór systemu udojowego. Ma to duży wpływ na codzienny nakład pracy, jaki będzie potrzebny do utrzymania obory. Są dwie możliwości: albo zastosujemy robota, albo zbudujemy halę udojową. Obydwa rozwiązania mają swoje wady i zalety. Wynikają one głównie z warunków i wymagań obsługi.

Powyższe elementy muszą znaleźć się w naszym budynku inwentarskim, dzięki czemu nasza obora będzie nowoczesna i funkcjonalna.

Projekty obór wolnostanowiskowych – co je wyróżnia?

Jeśli chodzi o oborę wolnostanowiskową, stanowi ona taki obiekt, w którym krowy mogą swobodnie się przemieszczać. Mają wówczas wydzieloną strefę legowiskową, paszową i gnojową. Jeśli chodzi o strefy wypoczynkowe, mogą być to boksy, kombiboksy, głęboka ściółka lub koje samoczyszczące ze spadkiem. Tego ostatniego rodzaju strefy wypoczynkowej nie powinien zawierać projekt obory do hodowli krów mlecznych. Zaleca się w tym przypadku boksy lub kombiboksy. Projekt obory wolnostanowiskowej na rusztach jest najlepszym możliwym wyborem dla tego typu obiektu. Budynek z posadzką w formie ruszt jest znacznie zdrowszy dla krów niż tradycyjna betonowa jednolita posadzka. Łatwiej usunąć gnojowicę, co ma dobry wpływ na krowie racice. Z kolei projekt obory na głębokiej ściółce jest coraz rzadziej stosowany, gdyż utrzymanie tego typu systemu jest bardzo pracochłonne. Codziennie należy dościelać legowisko. Dodatkowo jest to bardzo kosztowna metoda, gdyż słoma jest coraz droższa.

Gotowy projekt obory – kiedy warto się zdecydować?

Gotowe projekty obór są sprawdzonymi rozwiązaniami, dzięki którym podczas eksploatacji budynku spotka nas mniej niespodzianek. Ponadto wiążą się one ze znacznie niższymi kosztami niż w przypadku projektów indywidualnych tworzonych na zamówienie. Warto wybierać gotowe projekty, gdy chcemy zastosować standardowe rozwiązania, które będą cechowały się wysoką jakością. 

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych
 1. Administratorem Państwa danych osobowych jest Extradom.pl Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. Oławskiej 27-29, 50-123 Wrocław ( dalej „Extradom.pl”), tel. 71/715 20 60, e-mail biuro@extradom.pl.
 2. Administratorami Państwa danych osobowych będą też Partnerzy czyli podmioty z grupy kapitałowej Wirtualnej Polski, w której skład wchodzą obok Extradom.pl także Wirtualna Polska Holding S.A. z siedzibą w Warszawie oraz wszelkie podmioty z nią powiązane, w tym Wirtualna Polska Media S.A. z siedzibą w Warszawie, podmioty z branży budowlanej i finansowej, reklamodawcy którzy bezpośrednio lub pośrednio zlecają nam działania marketingowe, domy mediowe występujące w imieniu naszych reklamodawców, podmioty z branży e-commerce i inni partnerzy, z którymi współpracujemy między innymi w celu dostarczenia produktów i usług z branży budowlanej i finansowej, optymalizacji działaj reklamowych lub które polecane są przez międzynarodowe organizacje branżowe między innymi IAB (Interactive Advertising Bureau).
 3. Kontakt z nami możliwy jest także za pośrednictwem Inspektora Ochrony Danych drogą elektroniczną na adres iod@extradom.pl.
 4. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niepodanie danych oznaczonych jako niezbędne do świadczenia usług na Twoją rzecz uniemożliwi ich świadczenie.
 5. Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu wykonania umowy (tymi umowami są najczęściej regulaminy, które Państwo akceptują przed skorzystaniem z danej usługi czy zakupem produktu), w tym także dopasowywania produktów czy usług do Państwa potrzeb, analizowania i udoskonalania produktów czy usług oraz zapewniania bezpieczeństwa usług na podstawie art. 6 ust. 1 lit b) RODO (niezbędność do wykonania umowy, której Państwo są stroną) do czasu wygaśnięcia danej umowy pomiędzy Tobą, a Extradom.pl. Czasami, dane te mogą być przetwarzane również po wygaśnięciu tej umowy, jednak wyłącznie jeżeli jest to dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń.
 6. Państwa dane osobowe mogą być także przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego Extradom.pl na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO (przesłanka prawnie uzasadnionego interesu realizowanego przez administratora danych) do czasu zgłoszenia skutecznego sprzeciwu oraz jego partnerów na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO (dobrowolna zgoda) do czasu wycofania zgody.
 7. Mają Państwo prawo do:
  a. prawo dostępu do danych, w tym uzyskania kopii danych,
  b. prawo żądania sprostowania danych,
  c. prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  d. prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  e. prawo do ograniczenia przetwarzania danych,
 8. Jeżeli Państwa dane są przetwarzane na podstawie zgody mogą Państwo dodatkowo skorzystać z następujących praw:
  a. prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
 9. Jeżeli Państwa dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) mogą Państwo dodatkowo skorzystać z następujących praw:
  a. prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Mogą Państwo przesłać te dane innemu administratorowi danych.
 10. Jeżeli Państwa dane są przetwarzane na podstawie uzasadnionego interesu administratora mogą Państwo dodatkowo skorzystać z następujących praw:
  a. prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych z przyczyn związanych z Państwa szczególną sytuacją.
 11. Po skutecznym wniesieniu prawa do sprzeciwu dane nie będą przetwarzane o ile nie będzie istnieć ważna prawnie uzasadniona podstawa do przetwarzania, nadrzędna wobec Państwa interesów, praw i wolności lub podstawa do ustalenia, dochodzenia lub obrony roszczeń.
 12. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z administratorem lub z Inspektorem ochrony danych.
 13. W związku z przetwarzaniem przez nas Państwa danych osobowych przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Organem tym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 14. W oparciu o dane osobowe będziemy podejmowali wobec Państwa zautomatyzowane decyzje, w tym decyzje będące wynikiem profilowania. Zautomatyzowane przetwarzanie danych osobowych, polega na wykorzystaniu danych osobowych do oceny Państwa zainteresowań i preferencji.
 15. Odbiorcami Państwa danych czyli podmiotami, którym będziemy mogli przekazać Twoje dane zgodnie z obowiązującym prawem, będą podmioty przetwarzające dane na nasze zlecenie np. podwykonawcy naszych usług elektronicznych oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście wyłącznie w przypadku gdy wystąpią z żądaniem przekazania im danych w oparciu o stosowną podstawę prawną.