Dodatkowe cechy
Liczba stanowisk
Pokoje (bez salonu)
Garderoby
Łazienki (z toaletami)
Kuchnia
Szerokość
Długość
Dodatkowe cechy
Długość elewacji
Szerokość elewacji
Wysokość budynku
Zobacz szczegóły
Jeśli potrzebujesz przestronnego garażu, nasza kolekcja projektów garaży dwustanowiskowych będzie dla Ciebie idealna. W naszej ofercie znajdziesz wiele funkcjonalnych projektów, a Twój garaż z pewnością będzie doskonale dopasowany do domu i jego otoczenia.
Czytaj więcejAktywne filtry:
Projekt promowany
Cena regularna
Najniższa cena z 30 dni
przed obniżką
Projekt promowany
Cena regularna
Najniższa cena z 30 dni
przed obniżką
1 090 zł
990 zł
990 zł
1 150 zł
Cena regularna
Najniższa cena z 30 dni
przed obniżką
1 900 zł
Cena regularna
Najniższa cena z 30 dni
przed obniżką
890 zł
1 090 zł
990 zł
990 zł
1 980 zł
Cena regularna
Najniższa cena z 30 dni
przed obniżką
Cena regularna
Najniższa cena z 30 dni
przed obniżką
1 190 zł
890 zł
Cena regularna
Najniższa cena z 30 dni
przed obniżką
Cena regularna
Najniższa cena z 30 dni
przed obniżką
1 580 zł
1 580 zł
1 350 zł
Garaże dwustanowiskowe są w Polsce bardzo popularne. Wynika to z faktu, iż ogromna część młodych ludzi, którzy pozostają aktywni zawodowo, decydują się na zakup ziemi oraz budowę domu pod miastem lub na terenach typowo wiejskich. W takiej sytuacji, do każdego domu przynależą przynajmniej dwa samochody, dzięki czemu mieszkańcy nie muszą być zdani tylko i wyłącznie na komunikację miejską, która nie jest tak dobrze rozwinięta, jak ma to miejsce w dużych miastach. Garaż dwustanowiskowy zapewnia ochronę i bezpieczeństwo pojazdom, które znajdują się w środku, a dodatkowo rozwiązuje problem z odwiecznym brakiem miejsc.
Na budowę garażu dwustanowiskowego warto zdecydować się jeszcze w sytuacji, w której posiadanie dwóch samochodów wydaje nam się niepotrzebne. Garaż umieszczony w bryle budynku, automatycznie powiększa bryłę domu i może stanowić pewne kłopoty aranżacyjne. Dlatego warto wcześniej zdecydować się na osoby projekt garażu, po to, aby wygospodarować miejsce na działce z wygodnym dojazdem oraz ustawić w odpowiednim miejscu bramę wjazdową.
Projekty garaży dwustanowiskowych powinny zainteresować każdego, kto mieszka pod miastem i potrzebuje samochodu do codziennego przemieszczania. Niezależnie od tego, czy jest to dwu, czy kilkuosobowa rodzina z dziećmi, czy też para seniorów, którzy muszą podjechać do pobliskiego sklepu czy do lekarza, każdy powinien mieć miejsce na wygodne postawienie auta. Na portalu Extradom znaleźć można gotowe projekty garaży dwustanowiskowych zamkniętych, z wiatą garażową czy dodatkowymi pomieszczeniami gospodarczymi.
Przed wyborem konkretnego projektu, warto zastanowić się nad tym, czy niezbędny jest dla nas garaż dwustanowiskowy całkowicie zamknięty, czy też możemy kupić projekt, w którym jedna strona jest otwarta i posiada wiatę garażową. Wielbiciele majsterkowania powinni pomyśleć o projekcie, w którym znajduje się pomieszczenie gospodarcze, gdzie będą mogli trzymać drobne narzędzia, szczególnie w sytuacji, gdy nie ma na to miejsca w domu.
Garaż wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z przechowywaniem, dlatego, jeśli posiadamy sporo sezonowych rzeczy (np. narty czy opony do samochodu), warto pomyśleć o projekcie, w którym oprócz dwóch stanowisk znajdują się dwa osobne pomieszczenia gospodarcze, które można dowolnie zaaranżować.
Dużym zainteresowaniem cieszą się projekty garaży z poddaszem użytkowym. Takie budynki oprócz poddasza, najczęściej posiadają też osobne pomieszczenia gospodarcze. Przykładem jest Projekt garażu G295, który w 79,55 m² pomieścił garaż (35,34 m²), pomieszczenie gospodarcze (12,49 m²) oraz poddasze (27 m²), które można samodzielnie zaaranżować według potrzeb. Budynek, oprócz bram garażowych, posiada osobne wejście oraz okna, które umożliwiają dopływ światła dziennego.
Decydując się na projekt garażu z poddaszem, warto zwrócić uwagę na wysokość budynku i sprawdzić, czy jest ona zgodna z wymogami zapisanymi w planie zagospodarowania przestrzennego. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że projekty garaży z poddaszem posiadają najczęściej dach dwuspadowy. Taki budynek nie będzie dobrze komponował się np. z domem z płaskim dachem.
Projekty garaży z wiatą to doskonałe rozwiązanie dla osób, które często miewają gości lub kilkukrotnie w ciągu dnia używają jednego samochodu. Taki garaż zarówno umożliwia wprowadzenie pojazdów do budynku, jak i pozwala na pozostawienie jednego z nich na zewnątrz, pod wiatą. Dzięki temu samochód pozostawiony na chwilę nie zmoknie, a w razie potrzeby szybko można z niego skorzystać. Przykładem takiego garażu jest Projekt APG 6A, którego powierzchnia użytkowa wynosi zaledwie 36 m².
W budynku nie ma miejsca na dodatkowe pomieszczenie gospodarcze, ale zdecydowanie zmieszczą się w nim dwa, duże samochody, a trzeci może znaleźć swoje miejsce pod zadaszeniem. Garaże dwustanowiskowe z wiatą to świetne rozwiązanie dla rodzin, które mają wiele pojazdów. Przy domu, w którym znajdują się rowery, motocykl, quad czy nawet mała łódka, powinien stanąć garaż z dużym zadaszeniem, który będzie w stanie ochronić wszystkie pojazdy.
Przykładem może być Projekt Murator G61, gdzie powierzchnia użytkowa wiaty wynosi aż 62,3 m². Decydując się na taki projekt, warto dobrze rozplanować budynek na działce. Wjazd do niego musi być wygodny zarówno z punktu widzenia pojazdów znajdujących się w garażu, jak i tych stojących pod wiatą.
Projekt garażu powinien przede wszystkim spełniać oczekiwania inwestorów oraz warunki zagospodarowania przestrzennego. Niezależnie od tego, czy posiada dodatkowe pomieszczenie, wiatę czy poddasze powinien swoją architekturą wpisywać się w estetykę ogrodu oraz styl, w którym został zaprojektowany dom.
Wybierając konkretny projekt, warto też zastanowić się nad miejscem, w którym ma zostać wybudowany. Niezwykle modne stały się projekty garaży dwustanowiskowych z pomieszczeniem gospodarczym oraz częścią mieszkalną. Są one idealnym rozwiązaniem zwłaszcza na działkach rekreacyjnych, ponieważ w razie potrzeby zawsze można skorzystać z kuchni lub pokoju. Podobne projekty często wybierane są przez osoby, które prowadzą jednoosobową działalność i potrzebują dodatkowego miejsca do pracy.
Niezależnie od tego, czy decydujemy się na budowę garażu w tym samym czasie co budowę wybranego projektu domu, czy chcemy poczekać na bardziej sprzyjające okoliczności, warto zawczasu wybrać odpowiednie do tego miejsce na naszej działce. Projekty garaży dwustanowiskowych wolnostojących, będą najbardziej funkcjonalne, jeśli budynek stanie w miejscu nieograniczającym dostępu światła do pomieszczeń znajdujących się w domu, a wjazd i wyjazd z garażu będzie możliwie jak najkrótszy.
Prawo budowlane nie narzuca inwestorom dokładnego położenia obiektów gospodarczych, jednakże należy pamiętać, o tym, że ściany z oknami czy drzwiami, powinny znajdować się nie bliżej niż 8 metrów od ściany budynku, znajdującego się na sąsiedniej działce, czyli w odległości 4 metrów od granicy naszej działki. Ściany bez okien i drzwi mogą znajdować się, podobnie jak w przypadku budynków mieszkalnych, w odległości 3 metrów od granicy.
Projekty garaży dwustanowiskowych z częścią mieszkalną czy też z pomieszczeniami gospodarczymi mogą zostać wybudowane jedynie na podstawie zgłoszenia, pod warunkiem, że ich powierzchnia zabudowy nie przekroczy 35 m². To dobra wiadomość dla wszystkich osób, które decydują się postawić garaż np. na działce rekreacyjnej.