Dbaj o siebie i kupuj bezpiecznie. Pamiętaj, że #lepiejzdomu!
Skontaktuj się z nami
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Znajdź projekt
 • Projekty kuchni letnich

Projekty kuchni letnich

 • 19
10,90 m²pokoi: 0garaży: 0

Jak zabezpieczyć taras na zimę?

17 września 2020

Jak zabezpieczyć taras na zimę?

Taras, szczególnie gdy nie jest w żaden sposób osłonięty, narażony jest na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Dlatego chcąc cieszyć się na następną i jeszcze kolejną wiosnę pięknym tarasem trzeba zadbać o jego wygląd już teraz. Sprawdź, jak powinno wyglądać odpowiednie zabezpieczenie tarasu na zimę przed wilgocią i mrozem w zależności od materiału, jakim został wyłożony.
Budowa domu - jakie prace budowlane można wykonywać zimą?

17 września 2020

Budowa domu - jakie prace budowlane można wykonywać zimą?

Według specjalistów budowa domu zimą nie jest najlepszym pomysłem w naszej strefie klimatycznej, nawet z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów przystosowanych do warunków zimowych. Większość inwestorów decyduje się zatem wstrzymać prace do wiosny. Warto jednak wiedzieć, że na czas zimowego przestoju dom i plac budowy powinien być odpowiednio zabezpieczony.
Kuchnia w zabudowie a kuchnia na wymiar - jakie są różnice?

16 września 2020

Kuchnia w zabudowie a kuchnia na wymiar - jakie są różnice?

Zastanawiasz się, czy kuchnia w zabudowie a kuchnia na wymiar to pojęcia oznaczające ten sam rodzaj umeblowania? Choć mają wiele wspólnego, tak naprawdę występują między nimi dość istotne różnice. Poniżej wyjaśnimy, na czym one polegają, a także podpowiemy, na który rodzaj mebli warto się zdecydować.
Jak zaplanować budowę domu na pochyłej działce?

16 września 2020

Jak zaplanować budowę domu na pochyłej działce?

Dom na pochyłej działce to szansa na piękny widok lub niższe koszty zakupu ziemi. Taki projekt ma również szereg innych zalet, jednak jego realizacja może okazać się wyzwaniem. Aby nie zainwestować w ziemię, na której nie uda się stworzyć wymarzonego domu, warto dowiedzieć się z wyprzedzeniem, z jakimi ograniczeniami wiąże się budowa na stoku. Sprawdź więc, jak zaplanować postawienie domu na pochyłej działce!
Drewniane drzwi - co warto wiedzieć przed ich wyborem?

15 września 2020

Drewniane drzwi - co warto wiedzieć przed ich wyborem?

Drewniane drzwi to sposób na estetyczne oraz eleganckie wejście do domu, a także funkcjonalne wykończenie wnętrz. Uniwersalny, bezpieczny dla zdrowia naturalny materiał powoduje, że drzwi z drewna są chętnie wybierane mimo wyższej ceny w porównaniu z drewnopochodnymi odpowiednikami. Co powinieneś wiedzieć na temat drzwi drewnianych, aby wybrać model, który posłuży Ci przez lata? Odpowiadamy!
Ogród japoński – jakie rośliny wybrać do ogrodu w stylu japońskim?

15 września 2020

Ogród japoński – jakie rośliny wybrać do ogrodu w stylu japońskim?

Japoński ogród zachwyca elegancją i prostotą, doskonale naśladuje naturalny krajobraz i świetnie komponuje się z nieruchomościami utrzymanymi w minimalistycznym stylu. Czym dokładnie się charakteryzuje i w jaki sposób go zaprojektować? Jakie kwiaty pasują do ogrodu w stylu japońskim? Sprawdź, jak nadać posesji wokół domu indywidualnego charakteru, czerpiąc pełnymi garściami z inspiracji orientalnym stylem.
SpołecznośćNajciekawsze realizacje

Oferta gotowych projektów kuchni letnich

Projekty kuchni letnich - czym jest kuchnia letnia?

Nasze projekty kuchni letnich pomogą Ci zrealizować marzenie o wyjątkowym miejscu rekreacyjnym w ogrodzie, w którym możesz gotować, smażyć, grillować i przede wszystkim biesiadować w gronie bliskich w otoczeniu pięknej zieleni.

Kuchnia letnia to niewielki, osobny budynek usytuowany na terenie posesji, który z założenia ma służyć do przygotowywania i spożywania potraw. Jak sama nazwa wskazuje, wykorzystuje się go głównie w okresie letnim. Konstrukcja takiego obiektu może mieć charakter otwarty lub zamknięty. W pierwszym przypadku przypomina wiatę lub altanę, natomiast w drugim miniaturowy dom mieszkalny, w którym znajduje się jadalnia z aneksem kuchennym, a także WC i opcjonalnie dodatkowe pomieszczenie gospodarcze.

Tradycja wznoszenia kuchni letnich w Polsce

W ostatnich latach zapanowała moda na kuchnie letnie w ogrodzie, choć tak naprawdę ich wznoszenie ma bardzo długą tradycję. W Polsce tego rodzaju budynki budowano głównie na wsiach, obok innych pomieszczeń gospodarczych. Służyły one do przygotowywania i jadania posiłków dla ludzi wracających z pola. Chodziło o to, by nie wchodzić w brudnej odzieży i zanieczyszczonym obuwiu do domu. Osobne kuchnie w gospodarstwach wiejskich służyły również do obróbki mięsa po świniobiciu lub polowaniu, przygotowywania jedzenia dla zwierząt, czy też przetworów na zimę.

Dzisiaj o projekt kuchni letniej pytają najczęściej osoby, które pragną stworzyć w ogrodzie wyjątkowe miejsce do spędzania czasu podczas ciepłych miesięcy. Bardzo często są to także budynki mające pełnić konkretne funkcje – np. przydomowej wędzarni.

Kuchnie ogrodowe na świecie

Ogrodowe kuchnie zewnętrzne spotkać można także w innych krajach i to niemal na całym świecie. Ich wyposażenie i aranżacja w dużej mierze zależą od lokalnych tradycji kulinarnych oraz klimatu.

W krajach anglosaskich np. Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii „outdoor kitchen” są z reguły miejscem służącym do organizowania tradycyjnego barbecue (BBQ) i garden party. Zwykle mają konstrukcję otwartą i są zlokalizowane przy basenie lub przy domowym tarasie.

Z kolei w krajach śródziemnomorskich ze względu na sprzyjający klimat kuchnie letnie wykorzystywane są przez znaczną część roku jako główne miejsce do przyrządzania i jadania posiłków, dlatego są wyposażone w porządne paleniska i piece oraz stoły dla dużej liczby osób. We Włoszech i Grecji miejsca takie pomagają kultywować tradycje biesiadowania, które trwa nieraz do późnych godzin nocnych.

W krajach o chłodniejszym klimacie takich jak Polska, Rosja, Niemcy, czy Szwecja, częściej buduje się kuchnie ogrodowe o zamkniętej konstrukcji, z których można korzystać bez przeszkód od wiosny do jesieni bez względu na pogodę.

Letnia kuchnia jako ozdoba domu i funkcjonalne pomieszczenie

Współczesna letnia kuchnia w niczym nie przypomina dawnych pomieszczeń gospodarczych spotykanych na wsiach. Choć wciąż jest to niewielki budynek o powierzchni użytkowej około 30 m2, jest znacznie bardziej komfortowy, ma ciekawszą architekturę i potrafi być efektowną ozdobą posesji. Duży wybór projektów pozwala dopasować taki obiekt idealnie do stylistyki domu, a także pięknie wkomponować go w przestrzeń ogrodu.

W Polsce ze względu na klimat najchętniej wybierane są projekty kuchni letnich przewidujące część jadalną zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Obiekty takie mają więc przestronne wnętrze obejmujące kuchnię oraz biesiadzisko (zwykle przypomina on mini salon), a także są wyposażone w taras lub werandę.

Charakterystyczną cechą takich obiektów są panoramiczne okna, które są nie tylko efektowne, ale przede wszystkim mają za zadanie naturalnie doświetlić i ogrzać wnętrze promieniami słońca oraz zapewnić biesiadującym w środku osobom piękny widok na zieleń w ogrodzie. Taras służy natomiast do spożywania posiłków na świeżym powietrzu podczas sprzyjających warunków atmosferycznych. Może być zadaszony lub nie. Często otoczony jest ozdobną pergolą oraz wyposażony w wygodne meble, grill, palenisko, a nawet jacuzzi.

Projektanci starają się również zapewnić kuchniom letnim funkcjonalność przystosowaną do współczesnych potrzeb użytkowników. Z tego względu budynki takie są z reguły mają instalację:

 • elektryczną – jest ona niezbędna do oświetlenia wnętrza oraz podłączenia urządzeń kuchennych np. ekspresu do kawy, kuchenki elektrycznej, czy zmywarki,
 • wodno-kanalizacyjną - zapewnia dostęp do bieżącej wody, a także umożliwia montaż toalety.

Niektóre projekty przewidują także dodatkowe pomieszczenia służące np. do przechowywania mebli ogrodowych czy opału.

Jakie projekty letnich kuchni znajdziesz w naszej kolekcji?

W Extradom znajdziesz projekt letniej kuchni w kilkunastu różnych wariantach do wyboru. Wśród naszych propozycji są zarówno najprostsze konstrukcje o niewielkiej powierzchni i niewymagające pozwolenia na budowę, jak również bardziej rozbudowane obiekty o powierzchni użytkowej przekraczającej nawet 40 m2. Poszczególne projekty różnią się nie tylko wielkością, ale przede wszystkim architekturą i funkcjonalnością.

Jeżeli szukasz pomysłu na kuchnię letnią w nowoczesnym stylu, zwróć uwagę na przykład na projekty KL2 i KL5. W obu przypadkach są to budynki o prostej bryle (jeden z dachem jednospadowym, drugi z dachem płaskim) z efektownymi dużymi przeszkleniami i pięknymi pergolami zdobiącymi tarasy. Ze względu na sposób zadaszenia obiekty będą dobrze się prezentować nawet na małej posesji, a także w sąsiedztwie domów parterowych. Obie kuchnie mają stosunkowo niewielką powierzchnię użytkową (20-25 m2), a mimo to mieszczą wiele funkcjonalnych pomieszczeń – oprócz biesiadziska, aneksu kuchennego i WC przewidziano w nich miejsce na spiżarnię, czy skład opału.

Wśród naszych propozycji jest także coś dla wielbicieli tradycyjnego stylu w budownictwie. Klasyczne kuchnie letnie z dachem dwuspadowym będą doskonale korespondować z budynkami rodzinnymi o podobnej bryle i stylistyce. Na niewielkiej działce sprawdzą się proste obiekty o podstawowej funkcjonalności. Przykładem może być malutki budynek o powierzchni zaledwie 16 m2 według projektu KL15, który może służyć jako praktyczne miejsce do przyrządzania posiłków serwowanych w ogrodzie, w altanie lub na przydomowym tarasie.

Z kolei kuchnia ogrodowa KL8 to bardzo przestronny obiekt o powierzchni 38 m2, w którego wnętrzu znalazło się miejsce na komfortowy salon z aneksem kuchennym, pomieszczenie gospodarcze oraz WC. Atutem projektu jest także duży taras ocieniony ozdobną pergolą, na którym projektant przewidział nawet miejsce na jacuzzi. To idealne miejsce do przyjmowania gości, a także spędzania wolnego czasu w większym gronie rodzinnym.

Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi projektami – wśród nich coś dla siebie znajdą także miłośnicy stylu śródziemnomorskiego oraz skandynawskiego minimalizmu. Mamy projekty kuchni letnich murowanych i w technologii szkieletu drewnianego, z tarasem lub werandą, a także obiektów o różnej funkcjonalności – zarówno tych reprezentacyjnych z salonem, jak też tych służących przede wszystkim do przyrządzania posiłków.

Projekt letniej kuchni bez pozwolenia - co mówią przepisy prawa budowlanego?

Jeśli chodzi o przepisy, letnia kuchnia może być wzniesiona bez pozwolenia na budowę, o ile jej powierzchnia zabudowy nie przekracza 35 m2. Taki budynek wymaga jedynie zgłoszenia do starosty (należy to zrobić na co najmniej 21 dni przed rozpoczęciem robót), ale przy spełnieniu dodatkowych warunków – m.in. gdy na działce znajdują się maksymalnie dwa obiekty tego typu na każde 500 m2 (wliczają się w to m.in. ganki, oranżerie, ogrody zimowe), a kuchnia jest budynkiem wolnostojącym i parterowym.

Większe obiekty, czyli powyżej 35 m2 wymagają pozwolenia na budowę, a więc także profesjonalnego projektu.

Przed realizacją inwestycji należy sprawdzić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego oraz uwzględnić ogólne wymagania dotyczące zachowania odpowiednich odległości od granicy działki.

Letnia kuchnia - gdzie ją wybudować?

Letnia kuchnia w ogrodzie sprawdzi się zarówno na posesji na wsi, jak i w mieście. Warunkiem jest posiadanie odpowiedniej działki, na której taki obiekt będzie spełniał swoje funkcje i będzie można go wznieść w zgodzie z przepisami.

Lokalizacja obiektu w dużej mierze zależy od samego jego wyposażenia oraz funkcji, jakie ma spełniać. Niewielka letnia kuchnia ogrodowa mająca pełnić funkcje zadaszonego grilla lub wędzarni może być umiejscowiona w zasadzie w każdej części działki. Umiejscowienie większych obiektów zamkniętych należy natomiast dobrze przemyśleć np. pod kątem kosztów i możliwości doprowadzenia instalacji elektrycznej i wody do budynku, a także odprowadzania ścieków. Należy także wziąć pod uwagę ogólne zagospodarowanie terenu i aranżację ogrodu.

Najlepiej, jeśli letnia kuchnia przy domu usytuowana jest w głębi działki, ale w taki sposób, by komunikacja między nią a budynkiem mieszkalnym była możliwie jak najłatwiejsza – chodzi o zapewnienie sobie wygody w przemieszczaniu się oraz przenoszeniu potrzebnych rzeczy np. produktów spożywczych.

Bez względu na konstrukcję budynek kuchni letniej powinien stać w miejscu o umiarkowanym nasłonecznieniu. Zbyt duże zacienienie może powodować, że wewnątrz obiektu będzie panował nieprzyjemny chłód i wilgoć. Z kolei nadmierny dopływ promieni słonecznych latem sprawi, że niewielki budynek (zwłaszcza ten o dużych przeszkleniach) będzie bardzo szybko się nagrzewał i powodował dyskomfort dla osób przebywających w jego wnętrzu. W praktyce oba problemy rozwiązuje się w dość prosty sposób poprzez wykorzystanie przenośnych urządzeń – latem klimatyzatorów, natomiast jesienią i zimą np. grzejników olejowych.

Najłatwiejsze zaplanowanie letniej kuchni na działce mają właściciele dużych parceli poza miastem, gdzie występuje stosunkowo niewielka gęstość zabudowań. Należy bowiem pamiętać, że budynki wyposażone w grille, wędzarnie lub piece węglowe emitują dym, który nie powinien docierać do okien okolicznych domów.

Projekt kuchni letniej - kogo może zainteresować?

W polskich warunkach klimatycznych najlepiej sprawdzają się zamknięte kuchnie letnie, ponieważ te otwarte (w formie altan i wiat) można wykorzystywać wyłącznie podczas ciepłych i suchych dni. W Polsce największe opady występują od maja do września, czyli w najcieplejszym okresie, kiedy najczęściej chcemy korzystać z przydomowego ogrodu. Zamknięty budynek skutecznie chroniący przed zewnętrznymi warunkami atmosferycznymi jest więc najlepszym rozwiązaniem, ponieważ można z niego korzystać nawet podczas mniej sprzyjającej aury.

Budowa takiego obiektu nie jest tania, ale należy ją traktować jako inwestycję na lata, która podniesie wartość całej nieruchomości. Z pewnością podstawą jest dobry projekt kuchni letniej, który odpowie na wszystkie potrzeby jej przyszłych użytkowników, zarówno pod względem funkcjonalności, jak i kosztów inwestycji.

Na projekt kuchni letniej decydują się przede wszystkim osoby, które lubią spędzać czas we własnym ogrodzie oraz chętnie wykorzystują go do spotkań towarzyskich i rodzinnych. Bardzo często są to właściciele pięknie położonych posesji poza miastem (np. przy lesie lub w pobliżu jeziora), którzy po latach spędzonych w mieście odkrywają uroki wiejskiego życia na łonie natury.

Dla wielu osób kuchnia letnia jest najlepszym miejscem do realizacji pasji kulinarnych – w obiekcie takim można zainstalować nie tylko kuchenkę i grill, ale także wędzarnię, piec chlebowy, czy kocioł warzelny do wyrobu domowego piwa.

Warto też zwrócić uwagę na względy estetyczne. Dostępne w katalogu Extradom projekty kuchni letnich do ogrodu to bardzo stylowe budynki, dzięki którym posesja może wiele zyskać na atrakcyjności oraz prestiżu.

Projekty letnich kuchni - kiedy warto zdecydować się na letnią kuchnię?

Budowę kuchni letniej warto zaplanować równocześnie z budową domu, a przynajmniej przed aranżacją ogrodu. Dzięki temu można uniknąć bałaganu na posesji, szczególnie przy doprowadzaniu wody i elektryczności do budynku. Jest to też dobre rozwiązanie pod innym względem – można zamówić projekt kuchni letniej razem z projektem domu, tak aby oba budynki współgrały ze sobą idealnie pod względem architektonicznym i były optymalnie umiejscowione na działce. W Extradom proponujemy pod tym względem profesjonalną pomoc polegającą na analizie działki oraz dopasowaniu do niej najlepszych projektów.

Na co zwrócić uwagę wybierając projekt kuchni letniej?

W Extradom znajdziesz bardzo zróżnicowane projekty kuchni letnich, dlatego z łatwością wybierzesz spośród nich ten spełniający wszystkie Twoje potrzeby – zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności.

Przeglądając poszczególne propozycje, zwróć uwagę na następujące kwestie:

 • powierzchnia zabudowy – jeśli chcesz uniknąć formalności związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę, wybierz projekty obiektów nieprzekraczających 35 m2 powierzchni zabudowy (nie jest to pojęcie tożsame z powierzchnią użytkową),
 • rozkład pomieszczeń – każdy projekt przewiduje miejsce na kuchnie, natomiast opcjonalnie w budynku może znaleźć się miejsce także na jadalnię (biesiadzisko), WC (lub łazienkę) oraz dodatkowe pomieszczenia gospodarcze np. spiżarnię, czy skład drewna,
 • minimalna długość i szerokość działki – podstawowy parametr, od którego zależy możliwość wykorzystania danego projektu w ogrodzie,
 • technologia budowy – projekty przewidują wykorzystanie różnych rozwiązań i materiałów (m.in. lekki szkielet drewniany, pustaki ceramiczne, gazobeton), które mają wpływ na koszty budowy oraz parametry techniczne budynku.

Projekt kuchni letniej powinien być także dopasowany do warunków zabudowy działki, uwzględniać specyfikę ukształtowania terenu oraz zagospodarowania ogrodu.

Czy budowa letniej kuchni to dobre rozwiązanie?

Kuchnia letnia w ogrodzie jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku, gdy rzeczywiście będzie wykorzystywana do celu, w jakim została wzniesiona, czyli do przyrządzania posiłków oraz organizowania spotkań towarzyskich. W szczególności warto o nim pomyśleć, jeśli przy domu nie ma dużego tarasu, albo rozkład pomieszczeń w budynku mieszkalnym utrudnia swobodny dostęp do domowej kuchni bezpośrednio z ogrodu.

Kuchnię ogrodową można wyposażyć w różne urządzenia – np. duży grill gazowy, piec na drewno, czy wędzarkę, co ułatwia przyrządzanie wielu potraw, których przygotowanie w domowej kuchni byłoby trudne lub wręcz niemożliwe. Wiele osób wykorzystuje go także do smażenia ryb, czy gotowania innych dań wydzielających intensywne zapachy, aby uchronić przed nieprzyjemną wonią wnętrze mieszkania (jest to szczególnie doceniane przez właścicieli domów z kuchnią otwartą na salon).

Warto także zauważyć, że letnia kuchnia może być wykorzystana również poza sezonem jako pomieszczenie do przechowywania np. mebli ogrodowych.

Projekty letnich kuchni - wady i zalety

Jeżeli Twoim marzeniem jest letnia kuchnia, projekty dostępne w Extradom pomogą Ci je zrealizować. Zanim jednak zdecydujesz się na budowę takiego budynku w ogrodzie, poznaj najważniejsze zalety i wady tego rozwiązania.

Zalety letniej kuchni:

 • atrakcyjne miejsce rekreacyjne w ogrodzie o wielu funkcjach – do gotowania, grillowania, przyjmowania gości, spotkań rodzinnych itp.,
 • możliwość montażu różnych urządzeń: grilla, pieca, wędzarni itp.,
 • połączenie funkcji altany ogrodowej z mini domkiem letniskowym,
 • efektowna ozdoba posesji.

Wady kuchni ogrodowej:

 • dość wysoki koszt inwestycji (sam koszt budowy to średnio kilkanaście tysięcy złotych),
 • w niektórych przypadkach konieczność uzyskania pozwolenia na budowę,
 • koszty związane z utrzymaniem budynku – koszty remontów, energii, zabezpieczenia przed kradzieżą czy przed wilgocią w okresie zimowym.

Zapraszamy do obejrzenia naszego katalogu obejmującego projekty kuchni letnich do ogrodu. Każdy z nich zawiera kompletną dokumentację, wszelkie rysunki techniczne, kosztorys oraz extra dodatki takie jak dziennik budowy, czy projekt architektury ogrodowej. W każdej chwili możesz także skorzystać z porady naszych ekspertów, którzy doradzą Ci wybór projektu do specyfiki działki i warunków jej zabudowy.

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych
 1. Administratorem Państwa danych osobowych jest Extradom.pl Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. Oławskiej 27-29, 50-123 Wrocław ( dalej „Extradom.pl”), tel. 71/715 20 60, e-mail biuro@extradom.pl.
 2. Administratorami Państwa danych osobowych będą też Partnerzy czyli podmioty z grupy kapitałowej Wirtualnej Polski, w której skład wchodzą obok Extradom.pl także Wirtualna Polska Holding S.A. z siedzibą w Warszawie oraz wszelkie podmioty z nią powiązane, w tym Wirtualna Polska Media S.A. z siedzibą w Warszawie, podmioty z branży budowlanej i finansowej, reklamodawcy którzy bezpośrednio lub pośrednio zlecają nam działania marketingowe, domy mediowe występujące w imieniu naszych reklamodawców, podmioty z branży e-commerce i inni partnerzy, z którymi współpracujemy między innymi w celu dostarczenia produktów i usług z branży budowlanej i finansowej, optymalizacji działaj reklamowych lub które polecane są przez międzynarodowe organizacje branżowe między innymi IAB (Interactive Advertising Bureau).
 3. Kontakt z nami możliwy jest także za pośrednictwem Inspektora Ochrony Danych drogą elektroniczną na adres iod@extradom.pl.
 4. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niepodanie danych oznaczonych jako niezbędne do świadczenia usług na Twoją rzecz uniemożliwi ich świadczenie.
 5. Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu wykonania umowy (tymi umowami są najczęściej regulaminy, które Państwo akceptują przed skorzystaniem z danej usługi czy zakupem produktu), w tym także dopasowywania produktów czy usług do Państwa potrzeb, analizowania i udoskonalania produktów czy usług oraz zapewniania bezpieczeństwa usług na podstawie art. 6 ust. 1 lit b) RODO (niezbędność do wykonania umowy, której Państwo są stroną) do czasu wygaśnięcia danej umowy pomiędzy Tobą, a Extradom.pl. Czasami, dane te mogą być przetwarzane również po wygaśnięciu tej umowy, jednak wyłącznie jeżeli jest to dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń.
 6. Państwa dane osobowe mogą być także przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego Extradom.pl na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO (przesłanka prawnie uzasadnionego interesu realizowanego przez administratora danych) do czasu zgłoszenia skutecznego sprzeciwu oraz jego partnerów na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO (dobrowolna zgoda) do czasu wycofania zgody.
 7. Mają Państwo prawo do:
  a. prawo dostępu do danych, w tym uzyskania kopii danych,
  b. prawo żądania sprostowania danych,
  c. prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  d. prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  e. prawo do ograniczenia przetwarzania danych,
 8. Jeżeli Państwa dane są przetwarzane na podstawie zgody mogą Państwo dodatkowo skorzystać z następujących praw:
  a. prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
 9. Jeżeli Państwa dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) mogą Państwo dodatkowo skorzystać z następujących praw:
  a. prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Mogą Państwo przesłać te dane innemu administratorowi danych.
 10. Jeżeli Państwa dane są przetwarzane na podstawie uzasadnionego interesu administratora mogą Państwo dodatkowo skorzystać z następujących praw:
  a. prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych z przyczyn związanych z Państwa szczególną sytuacją.
 11. Po skutecznym wniesieniu prawa do sprzeciwu dane nie będą przetwarzane o ile nie będzie istnieć ważna prawnie uzasadniona podstawa do przetwarzania, nadrzędna wobec Państwa interesów, praw i wolności lub podstawa do ustalenia, dochodzenia lub obrony roszczeń.
 12. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z administratorem lub z Inspektorem ochrony danych.
 13. W związku z przetwarzaniem przez nas Państwa danych osobowych przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Organem tym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 14. W oparciu o dane osobowe będziemy podejmowali wobec Państwa zautomatyzowane decyzje, w tym decyzje będące wynikiem profilowania. Zautomatyzowane przetwarzanie danych osobowych, polega na wykorzystaniu danych osobowych do oceny Państwa zainteresowań i preferencji.
 15. Odbiorcami Państwa danych czyli podmiotami, którym będziemy mogli przekazać Twoje dane zgodnie z obowiązującym prawem, będą podmioty przetwarzające dane na nasze zlecenie np. podwykonawcy naszych usług elektronicznych oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście wyłącznie w przypadku gdy wystąpią z żądaniem przekazania im danych w oparciu o stosowną podstawę prawną.