Szanowni Państwo, informujemy że Extradom.pl pracuje bez zmian, a Doradcy z Centrum Obsługi Klienta są do Państwa dyspozycji.
Skontaktuj się z nami
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

search iconZnajdź projekt
Minimum 500zł rabatu na wybrane projekty domów z okazji 20 urodzin Extradom
 • Projekty wiat garażowych

Projekty wiat garażowych

 • 139
34,56 m²pokoi: 0garaży: 0

800 zł
11,20 m²pokoi: 0garaży: 0

23,80 m²pokoi: 0garaży: 0

200 zł
34,30 m²pokoi: 0garaży: 0

755 zł
pokoi: 0garaży: 3

1250 zł1000 zł
61,47 m²pokoi: 0garaży: 2

3240 zł
112,35 m²pokoi: 3garaży: 1

282,50 m²pokoi: 0garaży: 0

71,49 m²pokoi: 0garaży: 0

755 zł
pokoi: 0garaży: 3

750 zł550 zł
65,68 m²pokoi: 0garaży: 0

Jak prawidłowo zabezpieczyć dach domu przed zimą?

13 sierpnia 2020

Jak prawidłowo zabezpieczyć dach domu przed zimą?

W okresie jesienno-zimowym dom jest szczególnie narażony na działanie czynników atmosferycznych, np. opadów. Silny mróz, śnieg oraz deszcz mogą negatywnie oddziaływać na pokrycie dachowe, dlatego tak ważne jest sprawdzenie jego stanu. Jak przygotować dach na zimę i na co należy zwrócić uwagę podczas dokonywania corocznego przeglądu?
Dom w stylu dworkowym - dlaczego warto wybrać projekt domu w stylu dworku?

12 sierpnia 2020

Dom w stylu dworkowym - dlaczego warto wybrać projekt domu w stylu dworku?

Domy w stylu dworkowym wzorowane są i inspirowane szlacheckimi rezydencjami, które popularne były w Polsce w okresie renesansu. Domy szlacheckie pierwotnie obejmowały nie tylko mieszkanie dla rodziny szlacheckiej, ale i pomieszczenia gospodarcze. Takie dwory i dworki wznoszono do lat 20. XX wieku, ale można je też spotkać we współczesnej architekturze mieszkalnej na obszarach wiejskich i podmiejskich.
Ogrzewanie domu fotowoltaiką - czy to korzystna inwestycja?

12 sierpnia 2020

Ogrzewanie domu fotowoltaiką - czy to korzystna inwestycja?

Masz dość wysokich rachunków za prąd? Chciałbyś uniezależnić się od rosnących cen energii? Odpowiedzią na Twoje potrzeby jest energia odnawialna, w tym najbardziej popularna w Polsce, energia słoneczna. To właśnie na niej bazuje instalacja fotowoltaiczna, która przemienia promienie słoneczne w energię elektryczną. Jak to jest możliwe? Czy fotowoltaika jest opłacalnym rodzajem inwestycji i czy każdy może sobie na nią pozwolić?
Jaką izolację termiczną zastosować w swoim domu?

11 sierpnia 2020

Jaką izolację termiczną zastosować w swoim domu?

Odpowiednio dobrana izolacja termiczna budynku to prosty sposób na niższe rachunki za ogrzewanie, ale nie tylko. Dzięki niej latem dom będzie się wolniej nagrzewał, a zimą wyziębiał, co poprawi komfort życia domowników. Dowiedz się, kiedy powinno się pomyśleć o izolacji cieplnej budynku oraz jaki jest szacunkowy koszt jej wykonania.
Rozbudowa domu - na czym polega i kiedy można rozbudować dom?

11 sierpnia 2020

Rozbudowa domu - na czym polega i kiedy można rozbudować dom?

Rozbudowa domu to popularny sposób na powiększenie powierzchni użytkowej budynku, z którego korzystają głównie posiadacze niewielkich nieruchomości. Można ją przeprowadzić w starym obiekcie lub zaplanować jeszcze na etapie projektowania nowego domu.
SpołecznośćNajciekawsze realizacje

Szeroka oferta gotowych projektów wiat garażowych

Co daje wiata garażowa?

Garaż jest miejscem, w którym możesz zapewnić swoim samochodom, motorom, quadom i wszystkim innym pojazdom odpowiednie warunki przechowywania. Parkowanie ich pod chmurką naraża je na szereg negatywnych czynników zewnętrznych. Jeśli jednak nie masz garażu lub jest on zbyt mały, możesz zainwestować w wybudowanie wiaty garażowej. Na stronie Extradom.pl prezentujemy projekty wiat garażowych, z których możesz skorzystać.

Garażowanie samochodów i innych pojazdów pozwoli zabezpieczyć je solidnie przed różnymi czynnikami zewnętrznymi, głównie atmosferycznymi. Dzięki temu karoseria samochodu dłużej pozostanie w doskonałym stanie. Możesz jednak z różnych powodów nie posiadać garażu, a nawet jeśli nim dysponujesz, to niekoniecznie jest w nim wystarczająco dużo miejsca, by pomieścić samochody wszystkich domowników.

Wtedy w grę wchodzi wybudowanie wiatry garażowej, czyli lekkiej, ale funkcjonalnej konstrukcji. Projekty wiat garażowych, które mamy w swojej ofercie, pozwolą zabezpieczyć samochód przed czynnikami pogodowymi i biologicznymi. Niskim kosztem zapewnisz swoim pojazdom odpowiednią osłonę. Wiata garażowa to przede wszystkim zadaszenie wspierające się na filarach – tak wygląda w swojej podstawowej konfiguracji, ale możesz zdecydować się również na rozbudowanie jej, np. o dodatkowe pomieszczenie do magazynowania.

Na pytanie o to, co da Ci wiata garażowa, możemy odpowiedzieć, że niskim kosztem i w krótkim czasie zapewni Twoim pojazdom właściwe miejsce do parkowania. Nie jest to parkowanie pod chmurką, co już samo w sobie sprzyja utrzymaniu karoserii pojazdu w dobrej kondycji. Zamiast ponoszenia dużego wydatku na wzniesienie murowanego garażu, co wiąże się z koniecznością dopełnienia wielu formalności, możesz wybrać jeden z naszych projektów wiat. To konstrukcja otwarta, wyposażona w maksymalnie trzy ściany. Czasem bywa ona również po prostu zadaszeniem opartym na słupkach i może być połączona ze ścianą budynku mieszkalnego czy z pomieszczeniem gospodarczym.

Kiedy warto zdecydować się na projekt wiaty garażowej?

Budowa tradycyjnego garażu dla wielu inwestorów może być zbyt kosztowna i wymagać załatwienia zbyt wielu spraw urzędowych. Za to w przypadku wiaty garażowej nie trzeba wypełniać aż tylu formalności. Przede wszystkim obiekt ten nie będzie najprawdopodobniej wymagał starania się o pozwolenie na budowę. Jeśli wiata garażowa ma powierzchnię do 50 mkw i jest jedyną taką konstrukcją na 1000-metrowej działce, to będzie uznana za budowlę, a nie budynek. To diametralnie zmienia podejście organów administracyjnych do tego obiektu.

Zgodnie z prawem budowlanym wybudowanie wiaty garażowej nie wymaga pozwolenia na budowę, wystarczy jedynie zgłosić ten fakt w odpowiednim urzędzie, wskazując rodzaj, zakres i sposób wykonania robót budowlanych, wraz z terminem ich rozpoczęcia. Organ administracyjny ma na ewentualne wyrażenie sprzeciwu w formie decyzji 30 dni od chwili złożenia zawiadomienia. Jeśli w tym czasie tego nie zrobi, możesz przystąpić do budowy zgodnie z projektem.

Kwestie formalne i finansowe nie są jedynymi, które mogą Cię przekonać do wyboru wiaty garażowej. Projekt takiego obiektu może zakładać ustawienie zadaszenia na czterech słupkach, pod którym będziesz przechowywać swoje samochody i inne pojazdy. Lekka konstrukcja wiaty sprawia, że możesz ją szybko wybudować, a co za tym idzie – nie ma potrzeby planowania długofalowej inwestycji, wymagającej zaangażowania większej liczby fachowców. Zaletą wiaty garażowej jest również to, że możesz szybko zaparkować pod dachem swój samochód, bez konieczności otwierania bramy wjazdowej, w którą wiata nie jest wyposażona.

Jakie typy wiat garażowych znajdziesz w naszych projektach?

Szeroki wybór projektów wiat garażowych na stronie Extradom.pl sprawia, że możesz zdecydować się na taką konstrukcję, która będzie dopasowana do wymiarów wolnego miejsca na działce, jakie przeznaczysz właśnie na ten cel. Musi ona spełniać wymagania prawne związane z warunkami zabudowy na działce lub planem zagospodarowania przestrzennego. Dobrze jest też dopasować ją do stylistyki Twojego domu czy innej budowli znajdującej się na posesji.

Proponujemy Ci projekt wiaty garażowej stalowej lub drewnianej, a nawet wiaty z elementami murowanymi. Projekty wiat garażowych o lekkiej, ażurowej konstrukcji nie będą wymagały wykonania fundamentów, podłóg czy innej posadzki. To proste wiaty do szybkiego postawienia. Jeśli jednak chcesz czegoś więcej niż zadaszonego miejsca dla samochodu, możesz wybrać projekt wiaty garażowej z pomieszczeniem gospodarczym. To już nie tylko alternatywa dla garażu, lecz także miejsce do przechowywania np. rowerów, dodatkowych kół do samochodu czy wielu innych rzeczy. Oprócz tego mamy w ofercie wiaty garażowe wraz z miejscem do grillowania i altaną wypoczynkową. Sprawdzą się one bardzo dobrze na działkach letniskowych lub rekreacyjnych. Możesz nawet wybudować wiatę wraz z pomieszczeniem mieszkalnym na podstawie zaproponowanych przez Extradom.pl projektów.

Wiata garażowa ze stalową konstrukcją jest stabilna i trwała. Powinieneś jednak wiedzieć, że trzeba ją będzie zabezpieczyć przed korozją. Z kolei wiatę drewnianą należy zaimpregnować i okresowo konserwować, by wilgoć, opady atmosferyczne czy czynniki biologiczne nie doprowadziły do jej przedwczesnego zniszczenia. Jeśli Twoim wyborem jest wiata drewniana, projekt z pewnością będzie obejmował jej wykonanie z wysokiej jakości drewna. Nasi eksperci przygotują Ci dodatkowe wytyczne co do pielęgnacji drewna wykorzystanego do budowy wiaty garażowej.

W zależności od tego, jak wiele miejsca pod zadaszeniem potrzebujesz, możesz wybrać projekt wiaty garażowej dwustanowiskowej lub jednostanowiskowej. Wybór odpowiedniego obiektu pozwoli Ci dobrze zabezpieczyć swoje pojazdy przed czynnikami pogodowymi.

Na co zwracać uwagę podczas wybierania projektu wiaty garażowej?

Przejrzyj nasze projekty wiat garażowych i przekonaj się, jak bardzo są zróżnicowane. Zwróć uwagę na to, ile pojazdów i w jakiej wielkości pomieszczą wiaty. Jeśli potrzebujesz trzymać pod dachem większe auto, np. dostawcze, to wybierz wiatę samochodową, która będzie dostatecznie wysoka do tego celu.

Musisz też zdecydować, jaka będzie konstrukcja wiaty. Wspominaliśmy już, że w Extradom.pl możesz znaleźć projekty wiaty drewnianej, stalowej, a nawet częściowo murowanej. Lekka, drewniana, często ażurowa wiata chroni samochód przed opadami i nadmiernym nasłonecznieniem. Może być wiatą jednostanowiskową lub wielostanowiskową. Jeśli jednak chcesz czegoś więcej, wybierz większą wiatę z pomieszczeniem gospodarczym, częścią rekreacyjną, a nawet z pomieszczeniem magazynowym lub mieszkalnym. Najbardziej rozbudowane wiaty samochodowe, jakie przygotowaliśmy dla naszych klientów, mogą mieć także taras z kominkiem, gdzie będziesz przyjmować gości czy biesiadować wraz z całą rodziną. Takie wiaty stają się wygodnym i funkcjonalnym obiektem budowlanym głównie na działkach rekreacyjnych, gdzie nie ma wygodnej altany czy domku letniskowego.

Bardzo ważnym elementem wiaty garażowej, na jaki powinno się zwrócić uwagę przy wyborze takiego projektu, jest samo zadaszenie. W najprostszej wersji zadaszeniem może być po prostu kilka desek czy kawałek blachy – prostej lub falistej. My mamy jednak do zaoferowania o wiele więcej – estetyczne, w pełni wykończone wiaty garażowe, których dach może być pokryty estetyczną dachówką, taką samą, jaka być może znajduje się na Twoim domu jednorodzinnym. Wówczas dopasowanie wiaty garażowej do domu mieszkalnego sprawi, że uzyskasz na swojej działce spójnie wyglądające obiekty, które będą się wspaniale prezentować.

Jaki projekt wiaty garażowej warto wybrać?

Nie możemy jednoznacznie powiedzieć, że jeden z projektów wiaty garażowej znajdujący się w naszym serwisie będzie dla Ciebie lepszy niż inny. Kluczem do sukcesu przy wyborze takiego projektu jest z pewnością właściwie określenie swoich potrzeb. Być może chcesz wybudować wiatę przy domu mieszkalnym, ponieważ dotychczas nie było przy nim garażu, a koszty jego wybudowania są dla Ciebie zbyt wysokie? A może powodem, dla którego potrzebujesz wiaty garażowej, jest zwiększenie liczby posiadanych samochodów? Dostałeś pracę jako handlowiec i dysponujesz autem służbowym oraz pojazdem rodzinnym? Możesz go chronić pod wiatą garażową, zamiast rezygnować z miejsca dla swojego dotychczasowego pojazdu w garażu. Wiata garażowa zawsze stanowi tańszą alternatywę dla wolnostojącego garażu lub garażu, który możesz zbudować po postawieniu już swojego domu, a przy tym nie wymaga pozyskiwania pozwolenia na budowę.

Motywem Twojego działania może być też chęć zapewnienia dobrego miejsca dla swojego samochodu na działce letniskowej. Wówczas możesz połączyć wiatę samochodową z dodatkowymi pomieszczeniami, a nawet miejscem na grilla i na taras dla siebie i bliskich osób, które będą z Tobą wypoczywać.

Wybierz taki projekt wiaty, który będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy, dopasowany wymiarami do działki budowlanej czy rekreacyjnej, a przy tym bez problemu pomieści Twój samochód lub inne pojazdy, jakie chcesz przechowywać pod dachem tej budowli. Wiata garażowa wraz z dodatkowymi pomieszczeniami sprawi, że korzystanie z działki letniskowej będzie wygodniejsze, dlatego zaplanuj dobrze, co powinno się w niej znaleźć i pod tym kątem poszukuj odpowiednich rozwiązań oraz projektów wiat garażowych na Extradom.pl.

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych
 1. Administratorem Państwa danych osobowych jest Extradom.pl Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. Oławskiej 27-29, 50-123 Wrocław ( dalej „Extradom.pl”), tel. 71/715 20 60, e-mail biuro@extradom.pl.
 2. Administratorami Państwa danych osobowych będą też Partnerzy czyli podmioty z grupy kapitałowej Wirtualnej Polski, w której skład wchodzą obok Extradom.pl także Wirtualna Polska Holding S.A. z siedzibą w Warszawie oraz wszelkie podmioty z nią powiązane, w tym Wirtualna Polska Media S.A. z siedzibą w Warszawie, podmioty z branży budowlanej i finansowej, reklamodawcy którzy bezpośrednio lub pośrednio zlecają nam działania marketingowe, domy mediowe występujące w imieniu naszych reklamodawców, podmioty z branży e-commerce i inni partnerzy, z którymi współpracujemy między innymi w celu dostarczenia produktów i usług z branży budowlanej i finansowej, optymalizacji działaj reklamowych lub które polecane są przez międzynarodowe organizacje branżowe między innymi IAB (Interactive Advertising Bureau).
 3. Kontakt z nami możliwy jest także za pośrednictwem Inspektora Ochrony Danych drogą elektroniczną na adres iod@extradom.pl.
 4. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niepodanie danych oznaczonych jako niezbędne do świadczenia usług na Twoją rzecz uniemożliwi ich świadczenie.
 5. Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu wykonania umowy (tymi umowami są najczęściej regulaminy, które Państwo akceptują przed skorzystaniem z danej usługi czy zakupem produktu), w tym także dopasowywania produktów czy usług do Państwa potrzeb, analizowania i udoskonalania produktów czy usług oraz zapewniania bezpieczeństwa usług na podstawie art. 6 ust. 1 lit b) RODO (niezbędność do wykonania umowy, której Państwo są stroną) do czasu wygaśnięcia danej umowy pomiędzy Tobą, a Extradom.pl. Czasami, dane te mogą być przetwarzane również po wygaśnięciu tej umowy, jednak wyłącznie jeżeli jest to dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń.
 6. Państwa dane osobowe mogą być także przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego Extradom.pl na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO (przesłanka prawnie uzasadnionego interesu realizowanego przez administratora danych) do czasu zgłoszenia skutecznego sprzeciwu oraz jego partnerów na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO (dobrowolna zgoda) do czasu wycofania zgody.
 7. Mają Państwo prawo do:
  a. prawo dostępu do danych, w tym uzyskania kopii danych,
  b. prawo żądania sprostowania danych,
  c. prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  d. prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  e. prawo do ograniczenia przetwarzania danych,
 8. Jeżeli Państwa dane są przetwarzane na podstawie zgody mogą Państwo dodatkowo skorzystać z następujących praw:
  a. prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
 9. Jeżeli Państwa dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) mogą Państwo dodatkowo skorzystać z następujących praw:
  a. prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Mogą Państwo przesłać te dane innemu administratorowi danych.
 10. Jeżeli Państwa dane są przetwarzane na podstawie uzasadnionego interesu administratora mogą Państwo dodatkowo skorzystać z następujących praw:
  a. prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych z przyczyn związanych z Państwa szczególną sytuacją.
 11. Po skutecznym wniesieniu prawa do sprzeciwu dane nie będą przetwarzane o ile nie będzie istnieć ważna prawnie uzasadniona podstawa do przetwarzania, nadrzędna wobec Państwa interesów, praw i wolności lub podstawa do ustalenia, dochodzenia lub obrony roszczeń.
 12. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z administratorem lub z Inspektorem ochrony danych.
 13. W związku z przetwarzaniem przez nas Państwa danych osobowych przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Organem tym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 14. W oparciu o dane osobowe będziemy podejmowali wobec Państwa zautomatyzowane decyzje, w tym decyzje będące wynikiem profilowania. Zautomatyzowane przetwarzanie danych osobowych, polega na wykorzystaniu danych osobowych do oceny Państwa zainteresowań i preferencji.
 15. Odbiorcami Państwa danych czyli podmiotami, którym będziemy mogli przekazać Twoje dane zgodnie z obowiązującym prawem, będą podmioty przetwarzające dane na nasze zlecenie np. podwykonawcy naszych usług elektronicznych oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście wyłącznie w przypadku gdy wystąpią z żądaniem przekazania im danych w oparciu o stosowną podstawę prawną.