Dbaj o siebie i kupuj bezpiecznie. Pamiętaj, że #lepiejzdomu!
Skontaktuj się z nami
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Znajdź projekt

Projekty budynków gospodarczych z garażem

 • 1 194
1100 zł
53,69 m²pokoi: 0garaży: 2

1790 zł
167,52 m²pokoi: 0garaży: 2

1550 zł1400 zł
78,70 m²pokoi: 0garaży: 2

56,30 m²pokoi: 0garaży: 2

Jak zabezpieczyć taras na zimę?

17 września 2020

Jak zabezpieczyć taras na zimę?

Taras, szczególnie gdy nie jest w żaden sposób osłonięty, narażony jest na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Dlatego chcąc cieszyć się na następną i jeszcze kolejną wiosnę pięknym tarasem trzeba zadbać o jego wygląd już teraz. Sprawdź, jak powinno wyglądać odpowiednie zabezpieczenie tarasu na zimę przed wilgocią i mrozem w zależności od materiału, jakim został wyłożony.
Budowa domu - jakie prace budowlane można wykonywać zimą?

17 września 2020

Budowa domu - jakie prace budowlane można wykonywać zimą?

Według specjalistów budowa domu zimą nie jest najlepszym pomysłem w naszej strefie klimatycznej, nawet z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów przystosowanych do warunków zimowych. Większość inwestorów decyduje się zatem wstrzymać prace do wiosny. Warto jednak wiedzieć, że na czas zimowego przestoju dom i plac budowy powinien być odpowiednio zabezpieczony.
Kuchnia w zabudowie a kuchnia na wymiar - jakie są różnice?

16 września 2020

Kuchnia w zabudowie a kuchnia na wymiar - jakie są różnice?

Zastanawiasz się, czy kuchnia w zabudowie a kuchnia na wymiar to pojęcia oznaczające ten sam rodzaj umeblowania? Choć mają wiele wspólnego, tak naprawdę występują między nimi dość istotne różnice. Poniżej wyjaśnimy, na czym one polegają, a także podpowiemy, na który rodzaj mebli warto się zdecydować.
Jak zaplanować budowę domu na pochyłej działce?

16 września 2020

Jak zaplanować budowę domu na pochyłej działce?

Dom na pochyłej działce to szansa na piękny widok lub niższe koszty zakupu ziemi. Taki projekt ma również szereg innych zalet, jednak jego realizacja może okazać się wyzwaniem. Aby nie zainwestować w ziemię, na której nie uda się stworzyć wymarzonego domu, warto dowiedzieć się z wyprzedzeniem, z jakimi ograniczeniami wiąże się budowa na stoku. Sprawdź więc, jak zaplanować postawienie domu na pochyłej działce!
Drewniane drzwi - co warto wiedzieć przed ich wyborem?

15 września 2020

Drewniane drzwi - co warto wiedzieć przed ich wyborem?

Drewniane drzwi to sposób na estetyczne oraz eleganckie wejście do domu, a także funkcjonalne wykończenie wnętrz. Uniwersalny, bezpieczny dla zdrowia naturalny materiał powoduje, że drzwi z drewna są chętnie wybierane mimo wyższej ceny w porównaniu z drewnopochodnymi odpowiednikami. Co powinieneś wiedzieć na temat drzwi drewnianych, aby wybrać model, który posłuży Ci przez lata? Odpowiadamy!
Ogród japoński – jakie rośliny wybrać do ogrodu w stylu japońskim?

15 września 2020

Ogród japoński – jakie rośliny wybrać do ogrodu w stylu japońskim?

Japoński ogród zachwyca elegancją i prostotą, doskonale naśladuje naturalny krajobraz i świetnie komponuje się z nieruchomościami utrzymanymi w minimalistycznym stylu. Czym dokładnie się charakteryzuje i w jaki sposób go zaprojektować? Jakie kwiaty pasują do ogrodu w stylu japońskim? Sprawdź, jak nadać posesji wokół domu indywidualnego charakteru, czerpiąc pełnymi garściami z inspiracji orientalnym stylem.
SpołecznośćNajciekawsze realizacje

Szeroka oferta gotowych projektów budynków gospodarczych z garażem

Budynek gospodarczy z garażem – jakie pełni funkcję?

Każdy z nas mając własną działkę, posiada sporo narzędzi, które musimy przechowywać. Współczesne domy dość często są pozbawione piwnic, a więc miejsce jest ograniczone jedynie do pomieszczeń gospodarczych oraz ewentualnie do garażu. Sporo osób z tego powodu planuje wybudować na własnej posesji budynek gospodarczy. Jeśli chodzi o definicję takiego obiektu, budynek ten służy do wykonywania prac warsztatowych. Drugą funkcją może być przechowywanie takich przedmiotów jak materiały, narzędzia, sprzęt i inne rzeczy należące do mieszkańców budynku mieszkalnego lub na przykład domku sezonowego. Dużą zaletą tego typu budynków jest fakt, iż nie musimy pozyskiwać wówczas pozwolenia na budowę, a jedynie zgłaszamy zamiar stworzenia obiektu, Wyjątkiem są budynki stawiane na rodzinnych ogródkach działkowych. Należy przy ich budowie ściśle dostosować się do parametrów zawartych w prawie budowlanym. Patrząc na to, można stwierdzić, że budynek gospodarczy z garażem jest po prostu naszą dodatkową przestrzenią typu strych lub piwnica. Ułatwi on życie osobom, które posiadają sporo narzędzi oraz przedmiotów zagracających ich powierzchnię mieszkalną.

Projekty budynków gospodarczych z garażem – jak wykorzystać przestrzeń?

Budynek gospodarczy musi być zaplanowany w ten sposób, abyśmy zmieścili w nim jak najwięcej przedmiotów, a zarazem, by nie zajął on zbyt dużej powierzchni na naszych działkach. Tego typu inwestycja jest doskonałym pomysłem, gdy posiadamy dużą działkę. Odpowiednie rozplanowanie umożliwi nam cieszyć wolną przestrzenią. Jednocześnie oczywiście nie zaburzy swobodnego przemieszczania się po przydomowym terenie. Przed wybudowaniem takiego budynku należy dokładnie zastanowić się, do czego będzie nam on potrzebny. Jest to bardzo ważne, gdyż ze względu na przeznaczenie niektóre budynki warto stawiać blisko domu, a w innych sytuacjach lepszym rozwiązaniem będzie budowa w dalszej odległości.

Jeśli chodzi o wnętrze, warto je dokładnie zaplanować. Musimy zdecydować, czy chcemy mieć jedną kondygnację, czy też dwie. Ciężkie przedmioty najlepiej trzymać na parterze, z kolei lżejsze można umieścić na piętrze. W tym wszystkim widać, jak ważny jest projekt budowlany przed rozpoczęciem realizacji budowy. Budynek gospodarczy z garażem to bardzo przydatny obiekt. Zdecydowanie ułatwi on życie mieszkańców na działce. Zapewni schronienie dla drugiego auta bądź jedynego, jeśli nie mamy w domu garażu. Pomieści także bardzo dużo przedmiotów, których nie jesteśmy w stanie przechowywać w domu. Mogą to być narzędzia typu kosiarki, jak i wszelkiego rodzaju drobne przedmioty.

Na co zwrócić uwagę wybierając projekt budynku gospodarczego z garażem?

Tego typu budynek daje nam wiele zastosowań. Jednakże przed jego wybudowaniem należy zastanowić się nad kilkoma istotnymi kwestiami. Pierwszą z nich jest rozmiar naszej działki. Na małej przestrzeni wybudowanie takiego obiektu może przysporzyć sporo trudności. Działka z domem jednorodzinnym o powierzchni 1000 metrów kwadratowych zdecydowanie daje nam większe pole do popisu. Mniejsza powierzchnia jest dopuszczalna w przypadku działek letniskowych. 

Pamiętajmy, że stawiając budynek gospodarczy z garażem, musimy przestrzegać przepisów prawa budowlanego. Należy zachować odpowiednią odległość obiektu od domu mieszkalnego na sąsiedniej działce, drogi oraz od budynku mieszkalnego znajdującego się na naszym terenie. Dużą zaletą jest to, że obiekt taki można postawić bez pozwolenia na budowę. Wystarczy samo zgłoszenie takiego zamiaru. Procedury prawne nie są w tym przypadku zbyt skomplikowane.

Wybierając projekt budynku gospodarczego, musimy przede wszystkim wiedzieć, co chcemy w nim przechowywać. Tyczy się to także części garażowej. Czy chcemy tylko parkować tam nasze auto, czy też przyda nam się kanał do napraw pojazdów. Jeśli chodzi o sam budynek, na pewno będzie on mniejszy, gdy będziemy chcieli przechowywać w nim same narzędzia, niż wtedy, gdy ma on pełnić funkcję magazynu.

Podsumowując, podczas wyboru odpowiedniego projektu, musimy znać powierzchnię naszej działki, wiedzieć co będziemy w obiekcie przechowywać oraz zapoznać się z prawem budowlanym odnośnie do budynków gospodarczych.

Projekty budynków gospodarczych z garażem – jakie technologie budowlane znajdziesz w naszej kolekcji?

W ofercie katalogowej Extradom.pl można znaleźć wiele różnego typu realizacji budynków gospodarczych z garażem. Mnogość wariantów sprawia, że każdy klient znajdzie rozwiązanie idealnie dopasowane do swoich preferencji.

W ofercie znajdują się budynki z garażem jednym lub z dwoma miejscami postojowymi. Budynek gospodarczy z garażem może być murowany, szkieletowy, wykonany z bali, drewniany lub wybudowany ze szkieletu stalowego. Obiekty te nie posiadają wówczas piwnicy. Jeśli chodzi o kondygnacje, większość projektów dotyczy budynków parterowych, które są najbardziej popularne wśród użytkowników. Możemy jednak wybrać wersję z poddaszem użytkowym. Jest też możliwość wybudowania obiektu z garażem w postaci wiaty.

Budynek gospodarczy z garażem – dlaczego warto zdecydować się na wybór gotowego projektu?

 • Jeśli chodzi o wybór projektu budynku gospodarczego z garażem, nie musi przysparzać nam on wielu trudności. Gotowa wersja projektu gwarantuje nam większe bezpieczeństwo niż skorzystanie z projektu indywidualnego. Wynika to bowiem przede wszystkim z pewności, że taki wybór zminimalizuje ryzyko nieprzewidzianych problemów podczas eksploatacji.
 • Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, są koszty, jakie ponosimy. Gotowe projekty są znacznie tańsze od tych tworzonych na specjalne zamówienie. ]
 • Dodatkowo są one przystosowane do ogólnego użytku. Budynek może wówczas pełnić funkcję garażu, magazynu bądź też schowka na narzędzia.
 • Ważną zaletą projektów gotowych jest ich szeroka różnorodność. Bogata oferta sprawia, że budynki takie nie są powtarzalne. Istnieje małe prawdopodobieństwo, że ktoś w okolicy zdecyduje się właśnie na identyczny budynek gospodarczy z garażem.

   

 • Gotowe projekty jednocześnie zapewniają wysoką jakość wykonania. Taki budynek powinien spełnić wszelkie oczekiwania dla każdego użytkownika.

Podsumowując, wybór projektu gotowego dla budynku gospodarczego z garażem niesie ze sobą wiele korzyści. Ich duża różnorodność, funkcjonalność oraz niska cena powoduje, że zdecydowanie korzystniej zaopatrzyć się w taki projekt niż przepłacać w przypadku zamówienia projektu indywidualnego.

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych
 1. Administratorem Państwa danych osobowych jest Extradom.pl Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. Oławskiej 27-29, 50-123 Wrocław ( dalej „Extradom.pl”), tel. 71/715 20 60, e-mail biuro@extradom.pl.
 2. Administratorami Państwa danych osobowych będą też Partnerzy czyli podmioty z grupy kapitałowej Wirtualnej Polski, w której skład wchodzą obok Extradom.pl także Wirtualna Polska Holding S.A. z siedzibą w Warszawie oraz wszelkie podmioty z nią powiązane, w tym Wirtualna Polska Media S.A. z siedzibą w Warszawie, podmioty z branży budowlanej i finansowej, reklamodawcy którzy bezpośrednio lub pośrednio zlecają nam działania marketingowe, domy mediowe występujące w imieniu naszych reklamodawców, podmioty z branży e-commerce i inni partnerzy, z którymi współpracujemy między innymi w celu dostarczenia produktów i usług z branży budowlanej i finansowej, optymalizacji działaj reklamowych lub które polecane są przez międzynarodowe organizacje branżowe między innymi IAB (Interactive Advertising Bureau).
 3. Kontakt z nami możliwy jest także za pośrednictwem Inspektora Ochrony Danych drogą elektroniczną na adres iod@extradom.pl.
 4. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niepodanie danych oznaczonych jako niezbędne do świadczenia usług na Twoją rzecz uniemożliwi ich świadczenie.
 5. Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu wykonania umowy (tymi umowami są najczęściej regulaminy, które Państwo akceptują przed skorzystaniem z danej usługi czy zakupem produktu), w tym także dopasowywania produktów czy usług do Państwa potrzeb, analizowania i udoskonalania produktów czy usług oraz zapewniania bezpieczeństwa usług na podstawie art. 6 ust. 1 lit b) RODO (niezbędność do wykonania umowy, której Państwo są stroną) do czasu wygaśnięcia danej umowy pomiędzy Tobą, a Extradom.pl. Czasami, dane te mogą być przetwarzane również po wygaśnięciu tej umowy, jednak wyłącznie jeżeli jest to dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń.
 6. Państwa dane osobowe mogą być także przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego Extradom.pl na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO (przesłanka prawnie uzasadnionego interesu realizowanego przez administratora danych) do czasu zgłoszenia skutecznego sprzeciwu oraz jego partnerów na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO (dobrowolna zgoda) do czasu wycofania zgody.
 7. Mają Państwo prawo do:
  a. prawo dostępu do danych, w tym uzyskania kopii danych,
  b. prawo żądania sprostowania danych,
  c. prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  d. prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  e. prawo do ograniczenia przetwarzania danych,
 8. Jeżeli Państwa dane są przetwarzane na podstawie zgody mogą Państwo dodatkowo skorzystać z następujących praw:
  a. prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
 9. Jeżeli Państwa dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) mogą Państwo dodatkowo skorzystać z następujących praw:
  a. prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Mogą Państwo przesłać te dane innemu administratorowi danych.
 10. Jeżeli Państwa dane są przetwarzane na podstawie uzasadnionego interesu administratora mogą Państwo dodatkowo skorzystać z następujących praw:
  a. prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych z przyczyn związanych z Państwa szczególną sytuacją.
 11. Po skutecznym wniesieniu prawa do sprzeciwu dane nie będą przetwarzane o ile nie będzie istnieć ważna prawnie uzasadniona podstawa do przetwarzania, nadrzędna wobec Państwa interesów, praw i wolności lub podstawa do ustalenia, dochodzenia lub obrony roszczeń.
 12. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z administratorem lub z Inspektorem ochrony danych.
 13. W związku z przetwarzaniem przez nas Państwa danych osobowych przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Organem tym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 14. W oparciu o dane osobowe będziemy podejmowali wobec Państwa zautomatyzowane decyzje, w tym decyzje będące wynikiem profilowania. Zautomatyzowane przetwarzanie danych osobowych, polega na wykorzystaniu danych osobowych do oceny Państwa zainteresowań i preferencji.
 15. Odbiorcami Państwa danych czyli podmiotami, którym będziemy mogli przekazać Twoje dane zgodnie z obowiązującym prawem, będą podmioty przetwarzające dane na nasze zlecenie np. podwykonawcy naszych usług elektronicznych oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście wyłącznie w przypadku gdy wystąpią z żądaniem przekazania im danych w oparciu o stosowną podstawę prawną.