Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności

💎 Oszczędzaj nawet 30% na budowie domu!

Koniec oferty za:

0dni

00godz.

00min.

00sek.

Sprawdź

Projekty domów - szukasz wymarzonego?

Zadzwoń! 71 715 20 60 (pon.-pt. 8-21, sob. 9-17) lub

Ile kosztuje projekt domu? Porównanie cen za projekt pudełkowy, indywidualny i od dewelopera

Ile kosztuje projekt domu?

Czy od projektu domu może zależeć, ile zapłacimy za jego wykonanie? Jak najbardziej. Właśnie dlatego warto poświęcić sporo czasu na znalezienie tego idealnego. Nasze upodobania to jedno, ale nie bez znaczenia pozostaje też kwestia dopasowania projektu do wymagań terenu i ukształtowania działki.

Od czego zależy cena projektu domu?

Wbrew pozorom, cena projektu domu może zależeć od wielkości projektowanego budynku. Im będzie on większy, tym wyższy koszt przyjdzie Ci ponieść. Wpływ na cenę może mieć również renoma samej pracowni architektonicznej. Im szerszym uznaniem cieszy się ona wśród swoich klientów, tym więcej będzie kosztować koncept nowego domu.

W przypadku projektów wykonywanych na specjalne zamówienie, architekt może dodatkowo wycenić również czynności przedprojektowe, takie jak np. badania geotechniczne. Ostateczna cena będzie zależała również od zakresu prac architekta. Jeśli ma on przygotować tylko sam projekt, to zapłacisz mniej, niż w przypadku gdy poprosisz o wykonanie szeregu opracowań czy o nadzór autorski.

Ile kosztuje projekt domu? Porównanie cen

Wiesz już, co wpływa na to, ile kosztuje projekt domu. Warto jednak dokładniej przyjrzeć się konkretnym ofertom.

Koszt projektu budowlanego najczęściej zaczyna się od tysiąca złotych, pod warunkiem że zdecydujesz się kupić gotowy projekt. A ile kosztuje projekt domu z adaptacją? Bardzo często podstawowa adaptacja kosztuje ok. 1 tys. zł. Większe zmiany mogą wiązać się z dopłatą rzędu od 1,5 do 2,5 tys. złotych.

Nieco inaczej może wyglądać kwestia cen, jeśli zdecydujesz się kupić projekt wykonany specjalnie dla Ciebie. Ile kosztuje projekt domu na zamówienie? W tym wypadku cena może wynosić nawet 5 tys. złotych, ale najczęściej zawiera już wszystkie potrzebne dodatki.

Skoro wpływ na cenę może mieć metraż budynku to ile kosztuje projekt domu 100 m2, a ile 150 m2? W pierwszym przypadku cena może wynosić nieco ponad 2 tys. złotych. Projekt większego budynku to koszt od 3 tys. złotych.

Chociaż, rodzaj zabudowy i technologia budowy również wpływają na cenę projektu, to jednak nie ma dużej różnicy pomiędzy budynkiem drewnianym czy murowanym. Ile kosztuje projekt domu drewnianego? Ceny zaczynają się już od 1 tys. złotych, podobnie jak w przypadku domu murowanego.

Jeśli zdecydujesz się na budowę domu o dużej powierzchni, musisz liczyć się z tym, że do całościowego kosztu projektu dojdzie również uzyskanie pozwolenia na budowę. To może nieznacznie podnieść wartość całej inwestycji.

Ile kosztuje projekt domu z pozwoleniem na budowę? Do ceny projektu musisz doliczyć 47 zł opłaty stałej oraz opłatę zmienną, której wysokość uzależniona jest od metrażu budynku. Koszt 1 m2 powierzchni użytkowej wynosi 1 zł. Całkowita opłata nie może jednak przekroczyć 539 zł.

Ile kosztuje gotowy projekt domu?

Bez wątpienia jedną z zalet zakupu projektu domu z katalogu jest cena. Ile kosztuje gotowy projekt domu? Najczęściej mieści się w przedziale od 1 tys. do 3 tys. złotych, a w cenie otrzymasz już potrzebną dokumentację architektoniczną. Niestety taki projekt nie zawsze jest dopasowany do potrzeb działki, dlatego potrzebna jest adaptacja projektu.

Ile kosztuje indywidualny projekt domu?

O tym, ile kosztuje projekt domu u architekta, decyduje wiele czynników. Jednym z nich może być region, w jakim mieści się pracownia. Ceny w Warszawie z pewnością będą nieco wyższe niż w mniejszym mieście np. Opolu czy Bydgoszczy.

O tym ile kosztuje indywidualny projekt domu, decydują również Twoje wymagania. Jeśli zależy Ci na budowie willi z basenem, czy chcesz wyposażyć budynek w ogrzewanie podłogowe, czy instalację solarną lub fotowoltaiczną to każdy taki element będzie dodatkowo obciążał Twój budżet.

Ile kosztuje projekt indywidualny domu jednorodzinnego w renomowanej pracowni? Szacuje się, że architekci mogą liczyć sobie od 100 do nawet 300 zł za m2.

Ile kosztuje projekt domu od dewelopera?

Decydując się na zakup domu od dewelopera, nie musisz martwić się ceną projektu, ponieważ ostateczny koszt, który poniesiesz, zawiera już wszystkie elementy, w tym pozwolenie na budowę czy adaptację projektu do wymogów działki.

Kosztorys budowy domu do banku: w jakich sytuacjach jest potrzebny?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie projektu domu?

Dobrze dobrany projekt pozwoli Ci cieszyć się nowym, w pełni funkcjonalnym domem dopasowanym do Twoich potrzeb.

Wybierając go, warto więc zwrócić uwagę na styl życia całej rodziny, ponieważ ilość pomieszczeń, łazienek czy podział na strefę dzienną i nocną może ułatwić domownikom codzienną pracę, czy naukę. Nie bez znaczenia pozostaje też estetyka oraz technologia, w jakiej zostanie wybudowany dom. Będzie miało to duży wpływ nie tylko na koszt inwestycji, ale również późniejszej eksploatacji.

Zanim kupisz projekt, dokładnie przejrzyj miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego lub decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu wydanej dla Twojej działki. Dzięki temu wybierzesz projekt dopasowany do potrzeb terenu. W MPZP znajdziesz informacje dotyczące możliwej wysokości budynku, liczby kondygnacji czy nawet szerokości elewacji frontowej co w dużej mierze pozwoli Ci zawęzić poszukiwania.

Jak najlepiej dopasować projekt domu jednorodzinnego do potrzeb przyszłych mieszkańców?

Co zawiera projekt domu w Extradom?

Kupując gotowy projekt domu w Extradom, otrzymasz:

  • projekt architektoniczno-budowlany w 3 egzemplarzach (opis oraz część rysunkowa),
  • projekt techniczny, który zawiera: opis z elementami konstrukcji, część rysunkową, część instalacyjną, część rysunkową do projektów instalacji),
  • zgodę na zmiany, po to, aby architekt adoptujący mógł dokonać modyfikacji,
  • kserokopię uprawnień architektów,
  • charakterystykę energetyczną (dla danego projektu).

Do zakupu każdego projektu otrzymasz dodatkowy pakiet, który zawiera:

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na zakup gotowego projektu, czy tego na indywidualne zamówienie, możesz otrzymać zupełnie inny zakres dokumentacji. Warto więc dokładnie sprawdzić co zostało wliczone w cenę projektu.

Jak oszacować koszt budowy domu, aby nie zabrakło pieniędzy?

Dlaczego warto kupić gotowy projekt domu w Extradom?

Zakup gotowego projektu domu to duża oszczędność czasu i pieniędzy. Wszystkie formalności załatwisz przez internet, gdzie na spokojnie porównasz dostępne oferty. W Extradom mamy ich całe mnóstwo, dzięki czemu z łatwością dopasujesz wybrany projekt do swoich oczekiwań. Gdy tylko pojawią się w Twojej głowie jakiekolwiek wątpliwości, możesz poprosić o pomoc naszego doradcę, który dostępny jest dla Ciebie przez cały tydzień, również w soboty i niedziele.

Zakup projektu w Extradom to również mniejszy wydatek. Po ceny projektu musisz dodać jedynie koszt adaptacji, która jest niezbędna do uzyskania pozwolenia na budowę. Jeśli wybierzesz projekt, który kosztuje mniej niż 2 tys. złotych i dołożysz drugie tyle na adaptacje, to ostateczny koszt będzie znacznie niższy niż w przypadku projektu na indywidualne zamówienie.

A aby jeszcze bardziej uprościć proces budowy Twojego wymarzonego domu, wprowadziliśmy nową ofertę, dzieki której nie tylko kupisz dom, ale także wybudujesz go w wybranej przez siebie technologii. Budowa domu w Extradom jeszcze nigdy nie była łatwiejsza!

10 sposobów na to, jak zaoszczędzić na budowie domu

Porada wideo odnośnie powyższego tematu:

Autor artykułu

Podobne artykuły

Dach
Czym najlepiej zaizolować dach płaski? Procedura i koszty
22.02.2024 r. Zuzanna Kaliska-Borowicz

Czym najlepiej zaizolować dach płaski? Procedura i koszty

Działka
Makieta domu jednorodzinnego na dłoni mężczyzny, w tle zielone łąki
Dach
Czym najlepiej zaizolować dach płaski? Procedura i koszty
22.02.2024 r. Zuzanna Kaliska-Borowicz

Czym najlepiej zaizolować dach płaski? Procedura i koszty

Działka
Makieta domu jednorodzinnego na dłoni mężczyzny, w tle zielone łąki

Nowości w tej kategorii

Projekt domu
Jakie domy najchętniej wybierali Polacy w 2023 roku?
24.01.2024 r. Wojciech Rynkowski

Jakie domy najchętniej wybierali Polacy w 2023 roku?

Styczeń to tradycyjny czas podsumowań i odpowiedni moment, aby omówić tendencje dominujące na rynku budownictwa jednorodzi...

Projekt domu
Czy warto planować budowę domu w 2024 roku?
27.09.2023 r. Wojciech Rynkowski

Czy warto planować budowę domu w 2024 roku?

Od połowy 2023 roku media niemalże prześcigają się w przekazywaniu informacji o rosnących cenach mieszkań w największych m...

Projekt domu
Prefabrykowane domy drewniane trwale zakorzenione w polskiej tradycji
29.08.2023 r. Wojciech Rynkowski

Prefabrykowane domy drewniane trwale zakorzenione w polskiej tradycji

Prefabrykowane domy drewniane zyskują coraz większą popularność w Polsce. Jes...

Projekt domu
Dom z mieszkaniem dla seniora lub młodzieży
09.08.2023 r. Wojciech Rynkowski

Dom z mieszkaniem dla seniora lub młodzieży - odpowiedź na zmieniające się potrzeby rodziny

Jednym z dylematów przy wyborze projektu domu jest trudność z jego dopasowani...

Projekt domu
Jakie domy najchętniej wybierali Polacy w 2023 roku?
24.01.2024 r. Wojciech Rynkowski

Jakie domy najchętniej wybierali Polacy w 2023 roku?

Styczeń to tradycyjny czas podsumowań i odpowiedni moment, aby omówić tendencje dominujące na rynku budownictwa jednorodzi...

Projekt domu
Czy warto planować budowę domu w 2024 roku?
27.09.2023 r. Wojciech Rynkowski

Czy warto planować budowę domu w 2024 roku?

Od połowy 2023 roku media niemalże prześcigają się w przekazywaniu informacji o rosnących cenach mieszkań w największych m...

Projekt domu
Prefabrykowane domy drewniane trwale zakorzenione w polskiej tradycji
29.08.2023 r. Wojciech Rynkowski

Prefabrykowane domy drewniane trwale zakorzenione w polskiej tradycji

Prefabrykowane domy drewniane zyskują coraz większą popularność w Polsce. Jes...

Projekt domu
Dom z mieszkaniem dla seniora lub młodzieży
09.08.2023 r. Wojciech Rynkowski

Dom z mieszkaniem dla seniora lub młodzieży - odpowiedź na zmieniające się potrzeby rodziny

Jednym z dylematów przy wyborze projektu domu jest trudność z jego dopasowani...

REKLAMA
Zamknij