Szukasz wymarzonego projektu domu?

Zadzwoń! 71 715 20 60 (pon.-pt. 8-21, sob. 9-17) lub

Domy energooszczędne

nowości, pytania, odpowiedzi

Galeria zdjęć

więcej »

Domy energooszczędne to domy z niskim zużyciem energii, które są rozwiązaniami cieszącymi się coraz większą popularnością wśród Inwestorów. Inaczej nazywane domami ekologicznymi, w których minimalne straty energii czynią je także domami ekonomicznymi. Jest to jednym z głównych argumentów przemawiający za wyborem projektu właśnie takiego rodzaju domu. Wśród projektów domów energooszczędnych znajdują się wersje zarówno klasyczne jak i nowoczesne, parterowe i z pełnym piętrem, z małym i dużym metrażem. Taka ilość wariantów sprawia, że każdy z Inwestorów znajdzie projekt, który przypadnie mu do gustu pod względem nie tylko wizualnym, ale również funkcjonalnym.

Zadawaj pytania, publikuj posty i zdjęcia związane z Domy energooszczędne
Zaloguj się lub Zarejestruj

Ostatnia aktywność

13 kwietnia 2020

Ma ktoś panele fotowoltaniczne? Bo zacząłem intereswać sie tematem, ale opinie monterow nie bardzo mnie interesują bo mogą być stronnicze:P

2

i podoba się to.

16 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
  0   ·  18 kwietnia 2020

Nam montowała firma sunpro z Gdańska

  0   ·  19 kwietnia 2020

@plkrol, ekogroszek zamienilismy w zeszlym roku na gaz, nie zastanawiaj sie jak masz mozliwosc , o uldze na termomodernizacje wiem i dzieki za odzew w temacie:)

  0   ·  19 kwietnia 2020

jeszcze jak mozesz podaj koszta inwestycji tej fotowoltaniki u was, porownamy jak ktos jeszcze sie wypowie

26 maja 2019

Szanowni Państwo, poszukujemy osób z Wrocławia lub okolic przygotowujących się do budowy domu na rozmowę na ten temat. Spotkania umówione indywidualnie odbędą się we Wrocławiu 29.05-31.05. Wynagrodzenie za udział to 200 zł płatne w gotówce, zaraz po rozmowie. Osoby zainteresowane proszę o wypełnienie formularza https://forms.gle/b6yNF3jADemPuBsS6  Pozdrawiam i zachęcam do udziału 😃 Katarzyna

1

podoba się to.

opublikował(a) plik.

6 marca 2019

4

, i 2 innym podoba się to.

22 komentarze
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
  0   ·  8 marca 2019

160 m2 plus garaż to już sporo . Ciekawie brzmi ...jak się obrobisz i zechcesz się podzielić swoimi pomysłami we wnętrzu np. antresola itd to bardzo proszę wstaw zdjątka .Jak wysoko jest na antresoli . Mnie też chodzi po głowie , nie zrobić trzeciego stropu i skorzystać z wysokości robiąc antersolę

  1   ·  8 marca 2019

pod koniec przyszłego tygodnia będę miała wstawioną balustradę na antresoli, to podeślę zdjęcia. Wymyśliłam też okno w sypialni na piętrze 🙂 , więc pokażę jak to będzie wyglądało. Wysokość to około 3,4m , ponieważ sufity na dole mamy na wysokosci ok 3m

podoba się to.

  0   ·  8 marca 2019

super , dziękuję bardzo

(VEKA Polska Sp. z o.o.)

17 grudnia 2018

Jaka jest różnica między oknami do domów pasywnych i do domów energooszczędnych?

 

Okna do domów energooszczędnych są objęte mniej rygorystycznymi wymaganiami dotyczącymi parametrów cieplnych niż okna do domów pasywnych.

Umownie określa się, że okna do domów pasywnych powinny mieć współczynnik przenikania ciepła niższy niż 0,8 W/m²K. Natomiast do domów energooszczędnych może być on wyższy niż 0,8 W/m²K, ale nieprzekraczający wartość 1,1.

 

Wymagania cieplne

Ważne jednak, że to wartości umowne, podobnie jak wielokomorowość profili PCW – niezależnie od liczby komór, najistotniejszym parametrem technicznym pozostaje współczynnik przenikania ciepła. Dlatego też obowiązujące dla danego budynku są wymagania cieplne zarówno dla okien energooszczędnych, jak i pasywnych, zawarte w projekcie obiektu. Dostawca okien musi poznać wymagania projektowe dotyczące okien i ich montażu, by do nich dopasować swoją ofertę i odpowiednio zaplanować plan pracy ekipy montażowej.

 

Szyby

Szyby do okien energooszczędnych oraz do okien w domach pasywnych muszą być ciepłe, czyli mieć współczynnik przenikania ciepła np 0,5- 0,6 W/m²K lub niższy. Jednak szyby wpłyną na energooszczędność budynku tylko wtedy, kiedy okna będą prawidłowo zamontowane. Tym łatwiej osiąga się zamierzone parametry cieplne okien, im większe są okna, gdyż wtedy procentowo większą cześć powierzchni okna zajmują szyby, które posiadają lepsze parametry cieplne niż profile okienne.

 

Niski współczynnik przenikania ciepła

Okna spełniające wymagania do domów energooszczędnych i pasywnych, można wykonać m.in . z profili w systemie VEKA Softline 82 oraz Softline 76. Profile Softline 76 mm są klasy A, mają doskonałe parametry termicznie i mechanicznie dzięki zastosowanym stalowym wzmocnieniom zamkniętym w ramie. To systemowe rozwiązanie VEKA, które zwiększa odporność na włamania i wzmacnia konstrukcję okien. Dodatkowo umieszczona w ramie uszczelka środkowa poprawia izolacyjność cieplną i akustyczną okna. Profile Softline 76 w duecie z dobrymi szybami zespolonymi o współczynniku przenikania ciepła Ug=0,4 W/m²K pozwalają osiągać współczynnik przenikania ciepła Uw=0,72 W/m²K, czyli osiągają najlepsze wyniki.

0

  0   ·  17 grudnia 2018

Więcej informacji na: https://poradnik.veka.pl/ 

  1   7 sierpnia 2018

  4   3 sierpnia 2018

  4   3 sierpnia 2018

24 lipca 2018

Polecamy ,, Projekt Domek Pani Darii (047 ES) "

0

  0   ·  24 lipca 2018

Po małych poprawkach z wersją poddasza użytkowego do dowolnej aranżacji

(Abakon)

17 maja 2018

Zastanawiasz się nad budową Swojego wymarzonego domu. Nie wiesz od czego zacząć? Obawiasz się masy dokumentów i urzędów ? A chcesz żeby Twój dom powstał szybko i kompleksowo z gwarancjami jednego generalnego wykonawcy obecnego na rynku ponad 15 lat - odwiedź naszą stronę http://domzkeramzytu.com.pl/ 

0

18 stycznia 2018

Salon 🙂

17

, , i 14 innym podoba się to.

5 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
  2   ·  18 stycznia 2018

I ochroniarz jest 😁

i podoba się to.

  2   ·  18 stycznia 2018

Dokładnie charakterkiem nadrabia :D

i podoba się to.

  1   ·  18 stycznia 2018

Piękne wnętrza u Państwa 🙂

podoba się to.

18 stycznia 2018

Ktoś prosił o zdjęcie schodów z bliska - proszę 🙂 Tak w ogóle to na razie mi brak pomysłu na klatkę schodową ;)

9

, , i 6 innym podoba się to.

5 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
  2   ·  18 stycznia 2018

Nie mam pojęcia...powiedzieliśmy stolarzowi ze porecz ma być biała a stopnie jesionowe( bardziej wytrzymałe niż dębowe) bielone i takie nam coś wymyślił ;)

i podoba się to.

  0   ·  25 stycznia 2018

Witam jaki był koszt schodów ?

  0   ·  12 lutego 2018

9 tys.

13 listopada 2017

Audio Video Show & Smart Home 2017

fuzja kultowych targów

Z największą przyjemnością informujemy, że dotychczasowa formuła targów Audio Video Show została rozszerzona. Od dzisiaj wydarzenie nosi nazwę Audio Video Show & Smart Home. Oprócz setek wystawców z dziedziny perfekcyjnego dźwięku i wizji, obecni będą również eksperci oraz najlepsi producenci rozwiązań, pozwalających na zautomatyzowane zarządzanie domem. Połączone ze sobą Audio Video Show oraz Targi Dom Inteligentny odbędą się w dniach 17 19 listopada 2017 roku, na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

W trakcie tegorocznej edycji targów, uczestnicy będą mogli osobiście przekonać się o funkcjonalności i zaletach najlepszych rozwiązań przeznaczonych do elektronicznego sprawowania kontroli nad domem.

Nowoczesny dom integruje w sobie zarówno systemy automatyki budynkowej, audio video, jak i AGD w jeden, wygodnie sterowany system. Dlatego chcemy, aby wszystkie te branże spotkały się i zintegrowały na jednym, wspólnym wydarzeniu, które zgromadzi wszystkie firmy działające w branży AV, instalacyjnej, architektów oraz klientów końcowych. Połączona impreza to większa ilość wystawców, oznaczająca większą atrakcyjność targów dla zwiedzających. 

Podczas Audio Video Show & Smart Home , w dniach 18 19 listopada odbędzie się również ANTYKONFERENCJA dla architektów - projektowanie a nowe technologie. Gościem specjalnym będzie Ewa Mierzejewska – osobowość telewizyjna, dziennikarka, a przede wszystkim ekspertka w dziedzinie projektowania przestrzeni mieszkalnych.

Pierwsza prezentacja to „Nowoczesny dom. Najnowsze trendy w urządzaniu wnętrz mieszkalnych”. Autorka przedstawi własny, subiektywny wybór najważniejszych trendów, zjawisk i tendencji w aranżacji domów i mieszkań. Drugie wystąpienie nosi nazwę „Nowa epoka w designie telewizorów". W nim Ewa Mierzejewska opowie gdzie i jak umieścić telewizor, aby nie sprawiał problemu w aranżacji wnętrza.

Kolejne panele poprowadzą wybitni specjaliści, architekci i instalatorzy, a dotyczyć będą następujących tematów:

  • jak się nie uczyć się o domach inteligentnych i bezproblemowo zarządzać energią cieplną
  • zintegrowany Dom Inteligentny w technologii KNX
  • projektowanie prywatnej sali kinowej – wizja architekta a wymagania techniczne
  • Dom Inteligentny. Przyszłość czy teraźniejszość?
  • dlaczego warto decydować się na automatykę w domu/mieszkaniu
  • interaktywne spotkanie, na którym można dotknąć automatykę

Audio Video Show – jest największą w Polsce i drugą co do wielkości wystawą sprzętu audio-video w Europie. To jedyna taka Wystawa, gdzie można osobiście posłuchać i obiektywnie porównać wiele urządzeń z praktycznie wszystkich pułapów cenowych. Równolegle z prezentacją sprzętu odbywają się liczne seminaria poświęcone tematyce audio-video oraz koncerty.

Targi Dom Inteligentny – Największe w Polsce wydarzenie w branży smart home, odbywające się od 2010 roku. Gromadzi dystrybutorów sprzętu automatyki budynkowej oraz instalatorów, integratorów, projektantów i architektów oraz inwestorów.

0

  0   ·  13 listopada 2017

Zapraszamy do udziału w Targach!

  0   6 lipca 2017

  0   6 lipca 2017

  0   6 lipca 2017

  0   6 lipca 2017

  2   6 lipca 2017

  0   6 lipca 2017

  1   6 lipca 2017

  1   6 lipca 2017

  0   6 lipca 2017

  0   6 lipca 2017

27 kwietnia 2017

Witam. Czy w projekcie sa wszystkie wyliczenia i wytyczne do wybudowania domu energooszczednego? Ponieważ chciałbym skorzystać z dofinansowania budowy takiego domu.

0

9 stycznia 2017

31 Grudnia na dworku -14 stp. a na solarkach wykręciło + 48 stp. ;))))))

5

, , i 2 innym podoba się to.

21 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
  0   ·  16 stycznia 2017

U nas to taj wygląda dzisiaj nie mam słońca.

  0   ·  16 stycznia 2017

Temp.wody z pieca.

  0   ·  16 stycznia 2017

Temp.wody z pieca.

(Extradom)

Domy energooszczędne to coraz częstszy wybór polskich Inwestorów, którym zależy na jak najniższych kosztach eksploatacji. Technologia stosowana w zestawieniu z tradycyjną, murowaną konstrukcją, przy użyciu alternatywnych rozwiązań jest z powodzeniem wykorzystywana w domach o konstrukcji szkieletowej. Jak przedstawiają się dokładniejsze dane dotyczące drewnianych domów energooszczędnych? 

0

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby zobaczyć więcej treści związanych z Domy energooszczędne