🔥 Projekty domów taniej nawet o 500 zł i więcej!🏡Sprawdź projekty w promocji!👉

Sprawdź

Doradzamy 7 dni w tygodniu. Pon.-pt. 8-21, sob.-niedz. 9-17

Zadzwoń! 71 715 20 60 lub

Kabina prysznicowa bez brodzika - czy warto wybrać prysznic bez brodzika?

Kabina prysznicowa do łazienki - jaką kabinę prysznicową wybrać?

Czy kabina prysznicowa bez brodzika będzie odpowiednim wyborem do Twojej łazienki? Brak brodzika powoduje, że konieczne jest wykonanie odpowiedniego spadku posadzki, co umożliwi odpływ wody. Kabina prysznicowa bez brodzika oszczędza miejsce i sprawia, że twoja łazienka może prezentować się nowocześnie i efektownie.

Urządzanie domu jest na ogół najprzyjemniejszym etapem jego budowy. Projekt domu może zakładać wizualizację kolejnych pomieszczeń mieszkalnych, ale ich aranżacja leży w twojej gestii. Jeśli chcesz, mogą one wyglądać zupełnie inaczej. Zastanów się jednak odpowiednio wcześnie, gdzie znajdą się urządzenia sanitarne w łazience, ponieważ wymagają one wykonania odpowiednich przyłączy hydraulicznych i kanalizacyjnych.

Pomożemy Ci dokonać wyboru kabiny prysznicowej pozbawionej brodzika, a przy tym prezentującej się efektownie i nowocześnie. Sprawdź, jak wybrać taką, która spełni wszystkie twoje oczekiwania.

Kabina prysznicowa bez brodzika – czy warto ją zamontować?

Do aranżacji łazienki domowej – w mieszkaniu lub w domu jednorodzinnym – możesz wykorzystać kabinę prysznicową bez brodzika. Jej atutem jest zaoszczędzenie miejsca w łazience oraz zwiększenie powierzchni samej kabiny. Łatwo utrzymuje się ją w czystości, ponieważ odchodzi konieczność czyszczenia samego brodzika i jego prowadnic. Dla wielu osób decydujących się na kabinę prysznicową liczy się to, że dzięki niej mogą uzyskać minimalistyczny wygląd swojej nowoczesnej łazienki.

Odpowiedź na pytanie o to, czy warto zamontować kabinę prysznicową bez brodzika w swoim domu, nie jest łatwa, ponieważ wszystko zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i wymagań. Musisz wiedzieć, że takie kabiny nie mają jedynie zalet, ale odznaczają się też pewnymi wadami.

Kabina prysznicowa bez brodzika – wady i zalety

Zanim zdecydujemy, czy warto wybrać do swojej łazienki kabinę prysznicową bez brodzika, powinniśmy rozważyć jej wszystkie wady i zalety.

Do oczywistych zalet takiej kabiny możemy zaliczyć:

 • Estetykę kabiny – jednolita tafla szkła, osadzona przy samej powierzchni podłogi wygląda lepiej, niż brodzik z kabiną. Dodaje uroku łazience, lekkości i jest rozwiązaniem minimalistycznym, prostym i pasującym właściwie do każdego wnętrza kąpielowego. Montaż kabiny bez prysznica stworzy duże możliwości dekoracyjne.
 • Wygoda utrzymywania kabiny w czystości – brak zakamarków brodzika sprzyja utrzymaniu całej kabiny prysznicowej w czystości.
 • Łatwość w usytuowaniu prysznica – brak brodzika umożliwia zainstalowanie prysznica w miejscu, które najbardziej ci odpowiada.
 • Oszczędność miejsca – ciężki, masywny brodzik przytłacza łazienkę, co jest szczególnie kłopotliwe wszędzie tam, gdzie ma ona niewielką powierzchnię.
 • Uniwersalność zastosowania – kabinę bez prysznica można wpasować w dowolne miejsce, w którym chcesz mieć prysznic, a on sam może przybrać dowolny kształt – ściany kabiny nie są ograniczone w żaden sposób wymiarami brodzika. Nie ma problemu, by je przesunąć o kilka centymetrów w którąkolwiek ze stron, jeśli na etapie instalacji uznasz, że jest taka potrzeba. Masz w tym wypadku właściwie nieograniczone możliwości aranżacyjne, łącznie z wykorzystaniem w tym celu istniejących wnęk łazienki.
 • Wygoda użytkowania kabiny – nawet osoby mające problemy z poruszaniem się czy używające wózków inwalidzkich będą mogły samodzielnie korzystać z kabiny prysznicowej bez brodzika. Nie ma ona progów i aby wziąć prysznic, nie trzeba pokonywać stopni. Dla osób starszych i dzieci jest to lepsze rozwiązanie.

Inwestorzy mają najczęściej dobre opinie o kabinie prysznicowej bez brodzika. Ma ona jednak pewne wady, o których także warto wspomnieć. Wśród nich są:

 • Koszty nabycia – niekoniecznie będą niższe niż przy standardowej kabinie z brodzikiem z tworzywa sztucznego (akrylu).
 • Konieczność wykonania remontu generalnego łazienki – umieszczenie kabiny bez brodzika w domach, które są już wybudowane, jest problematyczne. Najlepiej zdecyduj się na montaż tego rodzaju kabiny jeszcze na etapie urządzania swojego domu. Wówczas masz możliwość dość prostego i mało kosztownego przygotowania posadzki łazienki i odpływu tak, by montaż kabiny prysznicowej bez brodzika był łatwym zadaniem. W przeciwnym wypadku przygotuj się na szeroko zakrojone prace remontowe – możesz przy tym napotkać wiele trudności związanych z przearanżowaniem przestrzeni.
 • Ryzyko zalania – w przypadku prysznica pozbawionego brodzika musisz pamiętać o konieczności wykonania kilkuprocentowego spadu w podłożu. Jeśli będzie on zbyt mały, możesz zalać całą podłogę w łazience i inne pomieszczenia w domu. Musisz też pamiętać o właściwej, wymaganej hydroizolacji, ponieważ jej brak spowoduje, że pomieszczenia poniżej łazienki także mogą zostać zalane.

Warto wiedzieć: Wanna z prysznicem - czy takie połączenie sprawdzi się w każdej łazience?

Weź pod uwagę wszystkie „za” i „przeciw”, zanim ostatecznie podejmiesz decyzję o wyborze kabiny prysznicowej bez brodzika. Jeśli wybierzesz ją już na etapie wykańczania domu, zlikwidujesz przynajmniej kilka wspominanych wyżej wad, m.in. konieczność generalnego remontu, hydroizolacji czy ryzyko zalania.

Kabina prysznicowa do łazienki - jaką kabinę prysznicową wybrać?

Kabina prysznicowa bez brodzika 90 × 90 cm – jak dobrać odpowiedni wymiar?

Jedną z wymienionych powyżej zalet kabiny prysznicowej bez brodzika jest to, że może mieć ona właściwie dowolnie wybrane wymiary, choć pod tym względem możesz spotkać się z kilkoma standardowymi rozwiązaniami.

Wymiary standardowej, kwadratowej kabiny prysznicowej bez brodzika – 90 × 90 cm – będą optymalne, jeśli chcesz zbudować prysznic dla jednej osoby i masz wystarczająco dużo miejsca na jego instalację. Jeśli jednak nie zmieści Ci się kabina prysznicowa 90 × 90 cm bez brodzika, możesz wykorzystać inne rozwiązania, jak kabina prysznicowa 80 × 80 cm czy o wymiarach 70 × 70 cm.

W małych łazienkach być może lepszym rozwiązaniem będzie nie kwadratowy, ale prostokątny prysznic – kabina prysznicowa 80 × 90 cm bez brodzika będzie przy tym na pewno wygodniejsza niż kabina o wymiarach 70 × 90 cm.

Niektórzy producenci dają możliwość dostosowania kabiny prysznicowej bez brodzika do indywidualnych oczekiwań klienta. Możliwe jest również wykonanie rozwiązania o wymiarach na konkretne zamówienie. Producenci kabin oferują niesymetryczne modele, które być może łatwiej będzie Ci dopasować do wymagań stawianych przez pomieszczenie, w którym musisz zmieścić kabinę prysznicową bez brodzika.

Koło wnęki łazienkowej zbudujesz ją tak, by wykorzystać maksymalnie posiadaną przestrzeń. Podobnie jest w przypadku kabiny prysznicowej przyściennej bez brodzika. Wykorzystasz trzy ściany łazienki, a jedną ze ścian kabiny będzie tafla szkła. Do tego możesz zamontować drzwi szklane, by odgrodzić skutecznie część prysznicową od części łazienkowej. O takich kabinach mówi się, że są typu walk-in.

Przy niewielkich pomieszczeniach dobrym rozwiązaniem może być kabina prysznicowa składana bez brodzika.

Najczęściej takie prysznice mają kształt kwadratowy lub prostokątny, ale bywa, że potrzebna jest oryginalna aranżacja z kabiną prysznicową półokrągłą bez brodzika.

Kabina prysznicowa bez brodzika – czy może być zamontowana w każdej łazience?

Czy Twoja łazienka nadaje się do zainstalowania kabiny prysznicowej bez brodzika? Najpierw odpowiedz sobie na to pytanie, jeśli chcesz podjąć się takiego zadania i zmienić całkowicie wygląd tego pomieszczenia. Właściwie niemal każda łazienka nadaje się do tego celu, choć w każdej trzeba będzie zastosować nieco inną kabinę bez brodzika.

Ograniczeniem w montowaniu kabiny prysznicowej bez brodzika może być rodzaj odpływu w łazience. Jeśli kanalizacja jest na „wierzchu”, czyli rynna odpływowa i syfony znajdują się na poziomie podłogi, z uwagi na wcześniejsze podłączenie do nich wanny lub kabiny z brodzikiem, to pojawi się problem ich zagłębienia na kilka centymetrów w podłodze. Nie w każdym przypadku da się to wykonać.

Czy wiesz na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając płytki ceramiczne do łazienki?

Rodzaje kabin prysznicowych bez brodzika – jakie są?

W sklepach oferujących armaturę łazienkową znajdziesz wiele różnego rodzaju kabin prysznicowych, w szczególności tych wyposażonych w brodzik lub przystosowanych do zainstalowania w parze z brodzikiem – gotowym lub do samodzielnego zabudowania.

Oprócz nich istnieją jednak kabiny prysznicowe bez brodzika. Zawsze wtedy, gdy wybierasz jedną z nich, powinieneś zwrócić uwagę na to, by była jak najlepiej dopasowana do wymagań stawianych jej przez domowników, do wielkości łazienki oraz by odznaczała się funkcjonalnością. Co istotne, powinna też dobrze komponować się z innymi elementami wnętrza pokoju kąpielowego.

Kabina prysznicowa do łazienki - jaką kabinę prysznicową wybrać?

Kabina prysznicowa jest zwykle jednym z największych elementów łazienki, dlatego powinna być estetyczna i korzystnie wpływać na aranżację całego pomieszczenia. Jaka sprawdzi się najlepiej w Twojej łazience? Podajemy kilka rodzajów takich rozwiązań:

 • Kabiny kwadratowe – stosowane są jako alternatywa dla półokrągłych modeli. Kształt ten powoduje jednak, że prysznic zajmuje większą część łazienki. Dodatkowo ma on wbudowane najczęściej drzwi uchylne, które wymagają dodatkowej przestrzeni. Możesz wykorzystać również drzwi przesuwne, z odpowiednim uszczelnieniem. Taki prysznic jest natomiast dużo wygodniejszy w użytkowaniu. Najodpowiedniejsza będzie kabina 90 × 90 centymetrów.
 • Kabiny prostokątne – dobrze sprawdzają się w większych łazienkach. Kąpiel w nich jest bardzo komfortowa, a one same prezentują się stylowo i nowocześnie. W takich kabinach możesz zamocować drzwi przesuwne lub uchylne, a także postawić na prysznic typu walk-in. Optymalnym rozwiązaniem jest zwykle kabina prysznicowa o wymiarach 80 × 100 centymetrów.
 • Kabiny półokrągłe – to jedne z najchętniej wybieranych modeli. Ich kształt powoduje, że doskonale sprawdzają się w niewielkich łazienkach, ale jeśli pozbawione są brodzika, to trudno je wyprofilować z uwagi na konieczność wykonania półokrągłych drzwiczek rozchylanych.
 • Kabina prysznicowa narożna – to również dobra opcja w mniejszej łazience. Jest mocowana bezpośrednio do ściany, dzięki czemu nie zajmuje wiele miejsca. W zależności od preferencji może być kwadratowa lub półokrągła.
 • Kabiny wnękowe – to idealna opcja, jeśli w twojej łazience dostępne jest niewykorzystane wgłębienie w ścianie. Taki rodzaj kabiny wymaga tylko dostawienia drzwi, dzięki czemu jest nie tylko funkcjonalny, ale również ekonomiczny. Pozbawienie tej kabiny brodzika nie stanowi problemu.
 • Kabina typu walk-in – szklana kabina, estetyczna, która jednak nie może być zamocowana wszędzie. Dobrze się prezentuje i jest funkcjonalna, nawet w przypadku, gdy mają z niej korzystać osoby starsze lub niepełnosprawne. Komfortowo weźmiesz w niej prysznic. Zamocowanie kabiny typu walk-in w łazience wymaga bardzo dobrej wentylacji oraz ogrzewania.
 • Kabina z drzwiami szklanymi – sprawdzi się w mniejszej łazience, choć musisz znaleźć w niej odpowiednio dużo miejsca do otwierania drzwi uchylnych.
 • Kabiny z dodatkowymi funkcjami – poza typowymi modelami na rynku znajdziesz również prysznice wyposażone w dodatkowe funkcje. Może być to hydromasaż, a nawet radio. Jeśli lubisz gadżety, może być to dla ciebie doskonała opcja. Takie kabiny są zwykle wolnostojące, a ich montaż wymaga podłączenia do prądu.

Przeczytaj także: Blat łazienkowy – jaki blat wybrać pod umywalkę do łazienki?

Kabina prysznicowa bez brodzika – warunki techniczne

Istnieją konkretne wymagania montażowe w przypadku instalowania prysznica pozbawionego brodzika. Jeśli jesteś zdecydowany na tak zwaną kabinę typu walk-in, czyli w istocie rozwiązanie bez brodzika, to Twoja łazienka musi spełniać określone wymagania techniczne:

 • podłoga ze spadkiem – specjalnie wyprofilowana posadzka powinna mieć wykonany spadek na poziomie 2 proc. w kierunku odpływu;
 • zamontowanie specjalnych systemów odwodnienia – odpływu punktowego, liniowego lub łukowego;
 • do montażu koniecznych elementów przyłączeniowych niezbędne jest posiadanie przestrzeni w podłodze o głębokości 11-15 cm – w łazienkach w mieszkaniach blokowych może pojawić się problem niewystarczającej grubości stropów, w praktyce mogący wykluczyć takie rozwiązanie prysznicowe.

Najlepiej pozostawić kwestie montażu kabiny prysznicowej bez brodzika fachowcom, ponieważ zagwarantuje to właściwie prawidłową instalację i uchroni przed zalaniem podłogi w przyszłości.

Kabina prysznicowa

Kabina prysznicowa bez brodzika a odpływ liniowy – co warto wiedzieć?

Odpływ wody z prysznica pozbawionego brodzika powinien być zagłębiony w posadzce na około 11-15 cm. Całe odprowadzanie wody składa się wówczas z wpustu podłogowego z wbudowanym syfonem punktowym lub liniowym oraz z rury o średnicy 50 mm, która musi być ułożona ze spadkiem na około 1,5-2 proc. w kierunku istniejącego pionu kanalizacyjnego. Podłoga w kabinie bez brodzika musi być wyprofilowana tak, by nie pojawiło się ryzyko rozlania wody poza kabinę.

Jeśli instalujesz kabinę prysznicową bez brodzika, najlepszym wyborem dla Ciebie może być odpływ liniowy. To odpływ podłogowy, w przypadku którego instalacja kanalizacyjna znajduje się tuż pod powierzchnią wierzchniej warstwy podłogi wykonanej np. z płytek.

Odpływ kabiny prysznicowej

Jeśli strop w twojej łazience jest zbyt cienki i nie pozwala na takie zagłębienie instalacji, możesz zdecydować się na wykonanie odpływu w ścianie, która będzie przylegała do kabiny.

Zaletą odpływu liniowego w przypadku kabiny prysznicowej bez brodzika jest to, że daje on większą powierzchnię odbioru wody i można go zamontować tak przy ścianie, jak i na granicy kabiny, co jest niemożliwe w przypadku odpływu liniowego. Na system odpływu liniowego składają się:

 • kanał prysznicowy wbudowany w podłogę i zintegrowany z syfonem lub nie,
 • ruszt na poziomie płytek.

Dla odróżnienia odpływ punktowy składa się z syfonu montowanego w podłodze i kratki instalowanej na poziomie posadzki. Taki odpływ montowany jest najczęściej na środku kabiny prysznicowej, a jeśli ma ona dużą powierzchnię, zaleca się zamontowanie dwóch niezależnych odpływów punktowych.

Koniecznie przeczytaj: Grzejnik łazienkowy – wszystko co warto wiedzieć przed zakupem

Jak prawidłowo uszczelnić kabinę prysznicową bez brodzika?

Z pewnością nie chcesz, by woda z prysznica wylewała się na całą łazienkę albo przesiąkała przez strop. Dlatego zadbaj o odpowiednią hydroizolację dla kabiny prysznicowej bez brodzika. Jak ją uszczelnić, by zabezpieczyć przed zalaniem pozostałą część łazienki? Zadbaj o izolację przeciwwilgociową i wodoodporną.

W pierwszej kolejności powinieneś zabezpieczyć podłogę warstwą uszczelniającą lub wykorzystać do tego celu folię z żywic syntetycznych, która nazywana jest powszechnie folią w płynie. Łatwo się ją nakłada za pomocą pędzla lub szpachli na suchą powierzchnię surowego betonu. Powinna mieć około 2 mm grubości.

Poza tym musisz zabezpieczyć krawędź odpływu liniowego specjalnym kołnierzem wykonanym z polipropylenu, a inne miejsca, które szczególnie mocno narażone są na zalanie wodą z kabiny prysznicowej bez brodzika, zabezpieczysz najłatwiej taśmą uszczelniającą. Przed wykafelkowaniem ściany zabezpiecz ją preparatem uszczelniającym.

Drzwi do kabiny prysznicowej bez brodnika – jakie wybrać?

Drzwi do kabiny prysznicowej bez brodzika muszą być szczelne, ponieważ tylko wtedy będą zabezpieczały łazienkę przed zalaniem.

Mogą mieć różną konstrukcję, m.in. możesz zainstalować kabinę prysznicową bez brodzika z drzwiami przesuwnymi lub o konstrukcji rozwieralnej. Drzwi przesuwne, inaczej rozsuwane, poruszają się z wykorzystaniem specjalnych rolek, dzięki czemu łatwo się je obsługuje, albo suwaków osadzonych u góry lub na dole w prowadnicach. Mogą być złożone z jednego lub kilku elementów.

Przeczytaj także: Jak wybrać drzwi do łazienki, by były bezpieczne i komfortowe?

Drzwi przesuwne mogą się przesuwać na jedną lub na dwie różne strony, natomiast złożone z kilku elementów będziesz mógł szerzej otworzyć. Z uwagi na to, że drzwi przesuwne do kabin prysznicowych bez brodzika poruszają się wzdłuż ich krawędzi, nie zajmą więcej przestrzeni w łazience. Możesz je więc zastosować w szklanej kabinie prysznicowej bez brodzika, nawet jeśli pomieszczenie nie jest duże.

Drzwi do kabiny prysznicowej

Inny charakter mają drzwi skrzydłowe do kabin bez brodzika. Montowane są one na zawiasach i otwierają się tak jak drzwi do pomieszczeń mieszkalnych. Wybieraj drzwi jedno- lub dwuskrzydłowe, które w dużych kabinach prysznicowych będą wyglądały imponująco.

Pamiętaj o tym, że rozwiązania rozwierane, skrzydłowe muszą mieć wolną przestrzeń, która pozwoli na ich otwieranie i zamykanie. Najlepiej by było, aby takie rozwiązania domykały się samoczynnie.

Odmianą drzwi skrzydłowych są drzwi wahadłowe, na ogół posiadające jedno skrzydło i zajmujące sporo miejsca wewnątrz kabiny i na zewnątrz – z tego powodu nie nadają się do małych łazienek. Jeśli chcesz, by Twoja szklana kabina prysznicowa bez brodzika była w nie wyposażona, musisz mieć sporej wielkości łazienkę.

Ceny kabin prysznicowych bez brodzika – jakie są?

Przy remoncie łazienki lub jej pierwszym wyposażeniu musisz przygotować dla siebie i na potrzeby np. finansowania bankowego kosztorys zaplanowanych prac. Z pewnością zadasz sobie wtedy pytanie, ile kosztuje kabina prysznicowa bez brodzika. Nie płacisz w jej przypadku za brodzik, ale jedynie za kabinę. Na cenę wpływ będzie mieć wiele różnych czynników, takich jak:

 • typ kabiny – kabina pełna, trzy, dwie lub jedna ścianka ze szkła hartowanego, pokrytego powłoką easy clean, ułatwiającą czyszczenie;
 • rodzaj wybranych drzwi do kabiny prysznicowej, choć możesz też z nich całkowicie zrezygnować.

Ceny ścianek prysznicowych, bo do tego sprowadza się koszt zakupu kabiny bez brodzika, wynoszą od 600 zł do 1500 zł, ale do tego trzeba doliczyć jeszcze wydatek na instalację kabiny, ponieważ montażu raczej sam nie wykonasz.

Montaż kabiny prysznicowej bez brodzika – jakich błędów unikać?

Istnieją dwa podstawowe sposoby montażu kabiny prysznicowej bez brodzika – z odpływem punktowym, montowanym w podłodze, dla którego należy wykonać kopertowy spadek z płytek podłogowych. Spadek musi wynosić około 2%.

Inaczej instaluje się kabinę bez brodzika z wykorzystaniem odpływu liniowego – montowanego w ścianie lub na granicy kabiny w podłodze, ponieważ spadek tworzy się w tym przypadku jedynie w kierunku odpływu.

Przy montażu kabiny prysznicowej konieczne jest zapewnienie odpowiedniej izolacji przeciwwilgociowej, np. z wykorzystaniem folii w płynie i specjalnych taśm hydroizolacyjnych. Takie prace trzeba wykonać, zanim zostaną położone płytki. W kabinie prysznicowej bez brodzika warto zastosować też płytki antypoślizgowe, o niskiej nasiąkliwości.

Aby z prysznica bez brodzika można było bezpiecznie korzystać, warto zaangażować do jego wykonania ekspertów, którzy po prostu znają się na montażu takich kabin.

Autor artykułu

Nowości w tej kategorii

Łazienka
Bidet
23 września 2021 r. Adrianna Bartusik

Bidet – co to jest i do czego służy bidet łazienkowy?

Urządzając łazienkę, warto stawiać na rozwiązania zapewniające maksymalny komfort. W nowoczesnym i funkcjonalnym pomieszcz...

Łazienka
Remont łazienki
2 września 2021 r. Adrianna Bartusik

Remont łazienki – jaki jest koszt remontu łazienki i od czego zacząć?

Remont łazienki jest przedsięwzięciem, które może pociągnąć za sobą spore kos...

Łazienka
Bateria podtynkowa
20 sierpnia 2021 r. Adrianna Bartusik

Bateria podtynkowa – jaką wybrać i gdzie warto zamontować baterię podtynkową?

Bateria podtynkowa doskonale odnajduje się w nowoczesnych łazienkach. Wszystk...

Łazienka
Prysznic walk-in
3 sierpnia 2021 r. Diana Pidlesetska

Prysznic walk-in – czy kabina walk in to dobry pomysł? Poznaj zalety i wady modnego rozwiązania

Prysznic walk-in to rozwiązanie coraz częściej stosowane w łazienkach urządzo...

Łazienka
Bidet
23 września 2021 r. Adrianna Bartusik

Bidet – co to jest i do czego służy bidet łazienkowy?

Urządzając łazienkę, warto stawiać na rozwiązania zapewniające maksymalny komfort. W nowoczesnym i funkcjonalnym pomieszcz...

Łazienka
Remont łazienki
2 września 2021 r. Adrianna Bartusik

Remont łazienki – jaki jest koszt remontu łazienki i od czego zacząć?

Remont łazienki jest przedsięwzięciem, które może pociągnąć za sobą spore kos...

Łazienka
Bateria podtynkowa
20 sierpnia 2021 r. Adrianna Bartusik

Bateria podtynkowa – jaką wybrać i gdzie warto zamontować baterię podtynkową?

Bateria podtynkowa doskonale odnajduje się w nowoczesnych łazienkach. Wszystk...

Łazienka
Prysznic walk-in
3 sierpnia 2021 r. Diana Pidlesetska

Prysznic walk-in – czy kabina walk in to dobry pomysł? Poznaj zalety i wady modnego rozwiązania

Prysznic walk-in to rozwiązanie coraz częściej stosowane w łazienkach urządzo...