Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności

Projekty domów - szukasz wymarzonego?

Zadzwoń! 71 715 20 60 (pon.-pt. 8-21, sob. 9-17) lub

Ile kosztuje położenie płytek? Sprawdź aktualny cennik usług glazurniczych 2024

Ile kosztuje położenie płytek?

Układanie płytek to jedna z najbardziej popularnych prac wykończeniowych. Położenie glazury i terakoty wymaga wprawy, precyzji oraz odpowiednich narzędzi. Ile kosztuje położenie płytek w 2024 roku? Od czego zależą ceny i czy wielkość płytek wpływa na koszt usługi? Sprawdź aktualne cenniki!

Planowanie remontu mieszkania lub wykańczanie nowej nieruchomości to trudne zadanie – należy uwzględnić nie tylko koszt materiałów, ale również robocizny, a do tego doliczyć odpowiedni zapas. Zatrudnienie rzetelnego wykonawcy pochłania dużą część budżetu przeznaczonego na remont. Do grupy najczęściej wykonywanych prac należy układanie płytek.

Z jakimi kosztami będziemy musieli się liczyć, jeśli zdecydujemy się na zatrudnienie fachowca, który zajmie się nie tylko położeniem kafelków, ale również odpowiednim przygotowaniem pomieszczeń?

Położenie płytek – jakie są ceny w 2024 roku?

Pandemia spowodowała, że ceny usług budowlanych i wykończeniowych poszły w górę, wzrosły również ceny materiałów budowlanych. Zastanawiasz się, ile kosztuje położenie płytek w 2024 roku?

Zanim odpowiemy na to pytanie, musimy podkreślić, że samo układanie to nie wszystko. Fachowcy wykonują wiele innych prac – np. skuwają stare kafelki i przygotowują podłoże pod płytki ceramiczne. W zależności od stopnia zaawansowania robót wykończeniowych usługi mogą kosztować od 100 zł/m2 do nawet 180-210 zł. Przyjrzyjmy się dokładnie cennikom.

10 sposobów na to, jak zaoszczędzić na budowie domu

Od czego zależy cena położenia płytek?

Sprawdziliśmy, jakie czynniki wpływają na cenę usługi. Oto najważniejsze:

 • zakres prac – w przypadku mieszkań na rynku pierwotnym lub nowych domów odchodzi problem związany z demontażem starych płytek, a zatem cena jest niższa niż przy nieruchomościach z rynku wtórnego, w których należy wykonać kompleksowe prace;
 • lokalizacja – ważny jest również region Polski, w którym będzie wykonywana usługa. Ekipy pracujące w większych aglomeracjach miejskich (Warszawa, Trójmiasto, Kraków, Wrocław) będą oczekiwać wyższej zapłaty niż wykonawcy z mniejszych miejscowości. Stawki zależą także od doświadczenia danej ekipy i zakresu wykonywanych prac – nie wszyscy wykonawcy specjalizują się np. w układaniu płytek na wzór pod kątem 45 lub 90 stopni;
 • format i wielkość płytek – zarówno ułożenie bardzo dużych, jak i niewielkich kafelków, np. tzw. cegiełki, może sporo kosztować. Najtańsze jest kładzenie standardowych płytek ceramicznych o wymiarach 30x30 cm;
 • sposób ułożenia, rodzaj płytek – cenniki zależą także od rodzaju płytek i sposobu ich ułożenia. Kafle wielkoformatowe lub ułożone w jodełkę wymagają większej precyzji i doświadczenia, a zatem koszt robocizny będzie wyższy niż w przypadku położenia standardowych płytek. Ile kosztuje usługa?

Ile kosztuje położenie płytek?

Ile kosztuje położenie m2 płytek? Cennik usług glazurniczych

Sprawdźmy zatem przykładowe cenniki w zależności od formatu płytek. 

 • ile kosztuje położenie m2 płytek 30 × 30 cm – ok. 110-150 zł/m2,
 • ile kosztuje położenie m2 płytek 60 × 60 cm – ok. 90-120 zł/m2,
 • ile kosztuje położenie m2 płytek 60 × 120 za – ok. 150 zł/m2,
 • ile kosztuje położenie m2 płytek 10 × 10 cm – ok. 165-210 zł/m2,
 • ile kosztuje położenie m2 płytek gresowych – ok. 150-170 zł/m2,
 • ile kosztuje położenie glazury na wzór jodełki – ok. 150 zł/m2,
 • ile kosztuje położenie płytek w karo – 180-210 zł/m2.

Ile kosztuje położenie płytek na podłodze?

Ile kosztuje położenie płytek na podłodze? Ceny usług wahają się od 90 do 130 zł/m2. Najwyższe ceny są w województwie małopolskim i mazowieckim – jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje tam położenie płytek podłogowych, to musisz przygotować się na ceny rzędu 110-130 zł/m2.

Ile kosztuje położenie płytek na balkonie?

Chcesz zaaranżować balkon lub taras i stworzyć tam przytulny kącik do spędzania wolnego czasu? Dowiedz się, ile kosztuje położenie płytek na balkonie. Z uwagi na to, że materiał będzie narażony na negatywny wpływ czynników atmosferycznych oraz wysokich i niskich temperatur, trzeba wziąć pod uwagę odporny gres.

Ile kosztuje położenie płytek na tarasie lub balkonie? Ceny zaczynają się od 120 zł/m2.

A ile kosztuje położenie płytek chodnikowych, np. w ogrodzie? Za taką usługę zapłacimy ok. 50 zł/m2.

Ile kosztuje położenie płytek na schodach?

Wykańczanie schodów jest bardzo pracochłonne, wymaga między innymi odpowiedniego fazowania oraz docinania kafli. Ile kosztuje położenie płytek na schodach? W tym przypadku ceny oscylują w granicach 100-200 zł/m2.

Ile kosztuje położenie płytek na ścianie?

Ile kosztuje położenie płytek na ścianie? Standardowy koszt usługi kształtuje się podobnie jak układanie kafelków na podłodze – średnio zapłacimy 100-130 zł/m2.

Ile kosztuje położenie płytek w garażu?

Materiały wykończeniowe znajdujące się w garażu lub pomieszczeniach gospodarczych powinny być bardziej odporne na uszkodzenia niż płytki w innych częściach domu.

Ile kosztuje położenie płytek w garażu? Warto zdecydować się na gres techniczny, w przypadku którego cena robocizny wynosi od 50 do 90 zł/m2.

Ile kosztuje położenie płytek na elewacji?

Ile kosztuje położenie płytek klinkierowych na elewacji? Tego typu elewacja prezentuje się bardzo efektownie – jest stylowa i odporna na szkodliwe czynniki zewnętrzne, nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się zrealizować taki pomysł. Ile kosztuje położenie płytek elewacyjnych? W tym przypadku cena oscyluje w granicach 50-110 zł/m2.

Ile kosztuje położenie płytek?

Ile kosztuje położenie płytek w łazience?

Ile kosztuje położenie płytek łazienkowych? Jeśli wybrałeś standardowe kafelki o formacie 30x30 cm, przygotuj się na wydatek rzędu 100-130 zł/m2. Z kolei za montaż modnych i bardzo efektownych płytek wielkoformatowych, np. imitujących marmur, trzeba zapłacić ok. 160-180 zł/m2. Ile zatem kosztuje położenie płytek w małej łazience, np. o metrażu 10 m2? Średnia cena usługi wyniesie ok. 1200 zł za samą podłogę.

Sprawdź: Kafelki do kuchni – na co zwrócić uwagę, wybierając płytki do kuchni?

ofe-5847238-69857 w-69857

Jak wielkość płytek wpływa na cennik glazurniczy?

Jak już wspomnieliśmy, wielkość kafelków ma przełożenie na koszt usługi. Najmniej wydamy na robociznę w przypadku standardowych płytek o wielkości 30x30 cm – od 110 do 150 zł za m2. Zdecydowanie więcej zapłacimy za małe płytki, np. tworzące mozaikę, a także za kafle w nietypowym formacie.

 • koszt położenia płytek wielkoformatowych – średnio 120-160 zł/m2;
 • koszt położenia płytek 60 × 30 – ok. 100-120 zł/m2;
 • koszt położenia płytek 60 × 60 – powyżej 110-150 zł/m2.

Ile wynosi cena układania płytek ze względu na materiał?

Nie tylko wielkość, lecz także materiał, z jakiego wykonane są płytki, ma wpływ na cenę samego układania, a więc robocizny.

 • Ile kosztuje położenie płytek gipsowych – średnia cena wynosi ok. 70 zł/m2. Czasem konieczne jest dodatkowe fugowanie, za które zapłacimy ok. 10 zł/m2.
 • Ile kosztuje położenie płytek ceramicznych – w tym przypadku ceny wahają się od 90 do 160 zł/m2.
 • Ile kosztuje położenie płytek granitowych – ułożenie płyt posadzkowych, np. na tarasie, to koszt ok. 110 zł/m2.
 • Ile kosztuje położenie płytek z kamienia – ceny usług związanych z montażem kamienia dekoracyjnego wewnętrznego zaczynają się od 65 zł/m2. Z fugowaniem koszt wzrasta do ok. 90 zł/m2.
 • Ile kosztuje położenie płytki klinkierowej – wykonanie elewacji z płytek klinkierowych to koszt od 110 do 300 zł/m2. Na prace wykończeniowe trzeba wydać średnio 50 zł/m2, resztę ceny stanowią elementy montażowe.
 • Ile kosztuje położenie terakoty – cena położenia terakoty tylko trochę przewyższa koszt montażu glazury – średnio kosztuje ok. 110-135 zł/m2.

Dowiedz się więcej: Jak połączyć płytki i panele?

Jakich dodatkowych kosztów możemy się jeszcze spodziewać?

Remont nieruchomości z rynku wtórnego wiąże się z koniecznością przygotowania podłoża do układania płytek. W ramach prac należy wykonać między innymi skucie starych kafli, wylanie wylewki samopoziomującej, w celu wyrównania podłoża, a także gruntowanie podłogi. Sam demontaż płytek to koszt około 50-65 zł/m2. Z kolei zrobienie wylewki kosztuje ok. 30 zł/m2. Najtaniej jest przeprowadzić gruntowanie podłoża – prace tego typu fachowcy wykonują od 6 do 10 zł/m2.

Czasem dodatkowo płaci się za fugowanie, silikonowanie, docinanie płytek (szczególnie tych o niestandardowych wymiarach), a także frezowanie. Przykładowo, samo kładzenie fugi może kosztować ok. 50-60 zł/m2. Warto dopytać wykonawcę, jakie prace obejmuje usługa – czy cena uwzględnia dodatkowe prace.

Cennik robocizny ułożenia płytek

Wiemy już, ile kosztuje położenie płytek, a jakie są różnice w cenach w zależności od miejsca montażu? Najwięcej kosztuje położenie kafelków na schodach – w tym przypadku zapłacimy nawet 200 zł/m2. Z kolei cena za położenie płytek przy brodziku (obudowa) to ok. 50-60 zł za metr bieżący. Jeśli zdecydujemy się na wykonanie odpływu liniowego i ułożenie kafelków pod prysznicem, to zapłacimy ok. 250-300 zł/m2.

Ogólnopolski cennik usług glazurniczych

Chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje położenie płytek w Łodzi? A może interesuje Cię koszt położenia płytek w Poznaniu? Sprawdź nasze zestawienie!

Układanie płytek 30 × 30 cm

Układanie płytek 10 × 10 cm

Warszawa

150 zł/m2

210 zł/m2

Poznań

127 zł/m2

180 zł/m2

Wrocław

132 zł/m2

ok. 180 zł/m2

Łódź

132 zł/m2

190 zł/m2

Kraków

134 zł/m2

177 zł/m2

Gdańsk

135 zł/m2

190 zł/m2

Szczecin

130 zł/m2

180 zł/m2

Olsztyn

132 zł/m2

180 zł/m2

Kielce

120 zł/m2

170 zł/m2

Katowice

132 zł/m2

180 zł/m2

Białystok

122 zł/m2

180 zł/m2

Rzeszów

130 zł/m2

178 zł/m2

Opole

144 zł/m2

182 zł/m2

Zielona Góra

127 zł/m2

171 zł/m2

Lublin

130 zł/m2

180 zł/m2

Toruń

125 zł/m2

173 zł/m2

Bydgoszcz

127 zł/m2

176 zł/m2

Jak można obliczyć koszt położenia płytek w mieszkaniu?

Chcesz dowiedzieć się, ile będzie kosztować robocizna, przygotuj kosztorys prac. Zacznij od obliczenia powierzchni, na której mają być ułożone płytki. Do uzyskanej sumy (powierzchnia ścian i podłogi) koniecznie dolicz dodatkowe 10% - to zapas na płytki np. pękające w czasie docinania. Następnie wypisz wszystkie usługi, które będzie wykonywał fachowiec, np. skucie starych kafli, gruntowanie, montaż dodatkowych elementów itd.

Możesz też skorzystać z dostępnych w internecie kalkulatorów kosztów remontu i wykończenia wnętrz, które pomagają szybko oszacować, ile środków pochłonie inwestycja.

Nie przegap:

Autor artykułu

Podobne artykuły

Projekt domu
komputer z wyświetloną stroną darmowych projektów domów w gunb
Dach
Czym najlepiej zaizolować dach płaski? Procedura i koszty
22.02.2024 r. Zuzanna Kaliska-Borowicz

Czym najlepiej zaizolować dach płaski? Procedura i koszty

Koszty budowy
znak zapytania i strzałki w przeciwnych kierunkach decyzja
Projekt domu
komputer z wyświetloną stroną darmowych projektów domów w gunb
Dach
Czym najlepiej zaizolować dach płaski? Procedura i koszty
22.02.2024 r. Zuzanna Kaliska-Borowicz

Czym najlepiej zaizolować dach płaski? Procedura i koszty

Koszty budowy
znak zapytania i strzałki w przeciwnych kierunkach decyzja

Nowości w tej kategorii

Koszty budowy
znak zapytania i strzałki w przeciwnych kierunkach decyzja
29.02.2024 r. Wojciech Rynkowski

Dom czy mieszkanie, czyli co będzie lepszym wyborem w 2024 roku?

Dynamiczne zmiany na rynku nieruchomości w drugiej połowie 2023 roku, które p...

Finanse i koszty
Niewielki dom jednorodzinny z poddaszem w końcowej fazie budowy
07.02.2024 r. Wojciech Rynkowski

Ile będzie kosztować budowa domu w 2024 roku?

Budowa domu to jedno z najważniejszych przedsięwzięć, jakie podejmujemy w życiu. Wiąże się z dużymi wydatkami, a - co za t...

Finanse i koszty
Niewielki, prosty dom jednorodzinny otoczony ogrodem.
02.02.2024 r. Wojciech Rynkowski

Domy w cenie mieszkania odpowiedzią na wysokie ceny na rynku nieruchomości

W mijającym roku sektor nieruchomości doświadczał dynamicznych zmian. Początk...

Kredyty i finansowanie
Rodzice z dwójką dzieci pod symboliczną sylwetką domu
31.01.2024 r. Wojciech Rynkowski

Mieszkanie na Start jakie są założenia rządowego program wspierania zakupu mieszkań w 2024 roku?

Ogromna popularność Bezpiecznego Kredytu 2% zmusiła koalicję rządzącą do prac...

Koszty budowy
znak zapytania i strzałki w przeciwnych kierunkach decyzja
29.02.2024 r. Wojciech Rynkowski

Dom czy mieszkanie, czyli co będzie lepszym wyborem w 2024 roku?

Dynamiczne zmiany na rynku nieruchomości w drugiej połowie 2023 roku, które p...

Finanse i koszty
Niewielki dom jednorodzinny z poddaszem w końcowej fazie budowy
07.02.2024 r. Wojciech Rynkowski

Ile będzie kosztować budowa domu w 2024 roku?

Budowa domu to jedno z najważniejszych przedsięwzięć, jakie podejmujemy w życiu. Wiąże się z dużymi wydatkami, a - co za t...

Finanse i koszty
Niewielki, prosty dom jednorodzinny otoczony ogrodem.
02.02.2024 r. Wojciech Rynkowski

Domy w cenie mieszkania odpowiedzią na wysokie ceny na rynku nieruchomości

W mijającym roku sektor nieruchomości doświadczał dynamicznych zmian. Początk...

Kredyty i finansowanie
Rodzice z dwójką dzieci pod symboliczną sylwetką domu
31.01.2024 r. Wojciech Rynkowski

Mieszkanie na Start jakie są założenia rządowego program wspierania zakupu mieszkań w 2024 roku?

Ogromna popularność Bezpiecznego Kredytu 2% zmusiła koalicję rządzącą do prac...

REKLAMA
Zamknij