Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności

Ostatni moment na zakup w niższej cenie! Od lutego zmiana cennika.

Koniec oferty za:

0dni

00godz.

00min.

00sek.

Sprawdź

Doradzamy 7 dni w tygodniu. Pon.-pt. 8-21, sob.-niedz. 9-17

Zadzwoń! 71 715 20 60 lub

Ile kosztuje położenie płytek? Sprawdź aktualny cennik usług glazurniczych 2022

Ile kosztuje położenie płytek?

Układanie płytek to jedna z najbardziej popularnych prac wykończeniowych. Położenie glazury i terakoty wymaga wprawy, precyzji oraz odpowiednich narzędzi. Ile kosztuje położenie płytek w 2022 roku? Od czego zależą ceny i czy wielkość płytek wpływa na koszt usługi? Sprawdź aktualne cenniki!

Planowanie remontu mieszkania lub wykańczanie nowej nieruchomości to trudne zadanie – należy uwzględnić nie tylko koszt materiałów, ale również robocizny, a do tego doliczyć odpowiedni zapas. Zatrudnienie rzetelnego wykonawcy pochłania dużą część budżetu przeznaczonego na remont. Do grupy najczęściej wykonywanych prac należy układanie płytek.

Z jakimi kosztami będziemy musieli się liczyć, jeśli zdecydujemy się na zatrudnienie fachowca, który zajmie się nie tylko położeniem kafelków, ale również odpowiednim przygotowaniem pomieszczeń?

Ile kosztuje położenie płytek – jakie są ceny w 2022 roku?

Pandemia spowodowała, że ceny usług budowlanych i wykończeniowych poszły w górę, wzrosły również ceny materiałów budowlanych. Zastanawiasz się, ile kosztuje położenie płytek w 2022 roku?

Zanim odpowiemy na to pytanie, musimy podkreślić, że samo układanie to nie wszystko. Fachowcy wykonują wiele innych prac – np. skuwają stare kafelki i przygotowują podłoże pod płytki ceramiczne. W zależności od stopnia zaawansowania robót wykończeniowych usługi mogą kosztować od 80 zł/m2 do nawet 150-160 zł. Przyjrzyjmy się dokładnie cennikom.

Cena położenia płytek – od czego zależy cena położenia płytek?

Sprawdziliśmy, jakie czynniki wpływają na cenę usługi. Oto najważniejsze:

 • zakres prac – w przypadku mieszkań na rynku pierwotnym lub nowych domów odchodzi problem związany z demontażem starych płytek, a zatem cena jest niższa niż przy nieruchomościach z rynku wtórnego, w których należy wykonać kompleksowe prace;
 • lokalizacja – ważny jest również region Polski, w którym będzie wykonywana usługa. Ekipy pracujące w większych aglomeracjach miejskich (Warszawa, Trójmiasto, Kraków, Wrocław) będą oczekiwać wyższej zapłaty niż wykonawcy z mniejszych miejscowości. Stawki zależą także od doświadczenia danej ekipy i zakresu wykonywanych prac – nie wszyscy wykonawcy specjalizują się np. w układaniu płytek na wzór pod kątem 45 lub 90 stopni;
 • format i wielkość płytek – zarówno ułożenie bardzo dużych, jak i niewielkich kafelków, np. tzw. cegiełki, może sporo kosztować. Najtańsze jest kładzenie standardowych płytek ceramicznych o wymiarach 30x30 cm;
 • sposób ułożenia, rodzaj płytek – cenniki zależą także od rodzaju płytek i sposobu ich ułożenia. Kafle wielkoformatowe lub ułożone w jodełkę wymagają większej precyzji i doświadczenia, a zatem koszt robocizny będzie wyższy niż w przypadku położenia standardowych płytek. Ile kosztuje usługa?

Ile kosztuje położenie płytek?

Ile kosztuje położenie m2 płytek? Cennik usług glazurniczych

Sprawdźmy zatem przykładowe cenniki w zależności od formatu płytek. 

 • ile kosztuje położenie metra płytek 30x30 cm – ok. 80 zł/m2;
 • ile kosztuje położenie m2 płytek 60x60 cm – ok. 90 zł/m2;
 • ile kosztuje położenie płytek 60x120 za metr – ok. 140 zł/m2;
 • ile kosztuje położenie 1m2 płytek 10x10 cm – ok. 120 zł/m2;
 • ile kosztuje położenie 1 metra kwadratowego płytek gresowych – ok. 100 zł/m2;
 • ile kosztuje położenie glazury na wzór jodełki – ok. 150 zł/m2.

Ile kosztuje położenie płytek na podłodze?

Ile kosztuje położenie płytek na podłodze? Ceny usług wahają się od 80 do 110 zł/m2. Najwyższe ceny są w województwie małopolskim i mazowieckim – jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje tam położenie płytek podłogowych, to musisz przygotować się na ceny rzędu 95-110 zł/m2.

Ile kosztuje położenie płytek na balkonie?

Chcesz zaaranżować balkon lub taras i stworzyć tam przytulny kącik do spędzania wolnego czasu? Dowiedz się, ile kosztuje położenie płytek na balkonie. Z uwagi na to, że materiał będzie narażony na negatywny wpływ czynników atmosferycznych oraz wysokich i niskich temperatur, trzeba wziąć pod uwagę odporny gres.

Ile kosztuje położenie płytek na tarasie lub balkonie? Ceny zaczynają się od 90 zł/m2.

A ile kosztuje położenie płytek chodnikowych, np. w ogrodzie? Za taką usługę zapłacimy ok. 30-35 zł/m2.

Ile kosztuje położenie płytek na schodach?

Wykańczanie schodów jest bardzo pracochłonne, wymaga między innymi odpowiedniego fazowania oraz docinania kafli. Ile kosztuje położenie płytek na schodach? W tym przypadku ceny oscylują w granicach 100-200 zł/m2.

Ile kosztuje położenie płytek na ścianie?

Ile kosztuje położenie płytek na ścianie? Standardowy koszt usługi kształtuje się podobnie jak układanie kafelków na podłodze – średnio zapłacimy 90-100 zł/m2.

Ile kosztuje położenie płytek w garażu?

Materiały wykończeniowe znajdujące się w garażu lub pomieszczeniach gospodarczych powinny być bardziej odporne na uszkodzenia niż płytki w innych częściach domu.

Ile kosztuje położenie płytek w garażu? Warto zdecydować się na gres techniczny, w przypadku którego cena robocizny wynosi od 20 do 80 zł/m2.

Ile kosztuje położenie płytek na elewacji?

Ile kosztuje położenie płytek klinkierowych na elewacji? Tego typu elewacja prezentuje się bardzo efektownie – jest stylowa i odporna na szkodliwe czynniki zewnętrzne, nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się zrealizować taki pomysł. Ile kosztuje położenie płytek elewacyjnych? W tym przypadku cena oscyluje w granicach 50-100 zł/m2.

Ile kosztuje położenie płytek?

Ile kosztuje położenie płytek w łazience?

Ile kosztuje położenie płytek łazienkowych? Jeśli wybrałeś standardowe kafelki o formacie 30x30 cm, przygotuj się na wydatek rzędu 80 zł/m2. Z kolei za montaż modnych i bardzo efektownych płytek wielkoformatowych, np. imitujących marmur, trzeba zapłacić ok. 160 zł/m2. Ile zatem kosztuje położenie płytek w małej łazience, np. o metrażu 10 m2? Średnia cena usługi wyniesie ok. 1200 zł.

Sprawdź: Kafelki do kuchni – na co zwrócić uwagę, wybierając płytki do kuchni?

Jak wielkość płytek wpływa na cennik glazurniczy?

Jak już wspomnieliśmy, wielkość kafelków ma przełożenie na koszt usługi. Najmniej wydamy na robociznę w przypadku standardowych płytek o wielkości 30x30 cm. Zdecydowanie więcej zapłacimy za małe płytki, np. tworzące mozaikę, a także za kafle w nietypowym formacie.

 • koszt położenia płytek wielkoformatowych – średnio 150-160 zł/m2;
 • koszt położenia płytek 60x30 – ok. 100-120 zł/m2;
 • koszt położenia płytek 60x60 – powyżej 120 zł/m2.

Ile wynosi cena układania płytek ze względu na materiał?

 • ile kosztuje położenie płytek gipsowych – średnia cena wynosi ok. 70 zł/m2. Czasem konieczne jest dodatkowe fugowanie, które kosztuje ok. 10 zł/m2;
 • ile kosztuje położenie płytek ceramicznych – w tym przypadku ceny wahają się od 80 do 160 zł/m2;
 • ile kosztuje położenie płytek granitowych – ułożenie płyt posadzkowych np. na tarasie to koszt ok. 100 zł/m2;
 • ile kosztuje położenie płytek z kamienia – ceny usług związanych z montażem kamienia dekoracyjnego wewnętrznego zaczynają się od 50 zł/m2. Z fugowaniem koszt wzrasta do ok. 80 zł/m2;
 • ile kosztuje położenie płytki klinkierowej – wykonanie elewacji z płytek klinkierowych to koszt od 100 do 300 zł/m2. Na prace wykończeniowe trzeba wydać średnio 50 zł/m2, resztę ceny stanowią elementy montażowe;
 • ile kosztuje położenie terakoty – cena położenia terakoty tylko trochę przewyższa koszt montażu glazury – średnio kosztuje ok. 110 zł/m2.

Dowiedz się więcej: Jak połączyć płytki i panele?

Ile kosztuje układanie płytek – jakich dodatkowych kosztów możemy się jeszcze spodziewać?

Remont nieruchomości z rynku wtórnego wiąże się z koniecznością przygotowania podłoża do układania płytek. W ramach prac należy wykonać między innymi skucie starych kafli, wylanie wylewki samopoziomującej, w celu wyrównania podłoża, a także gruntowanie podłogi. Sam demontaż płytek to koszt około 40 zł/m2. Z kolei zrobienie wylewki kosztuje ok. 30 zł/m2. Najtaniej jest przeprowadzić gruntowanie podłoża – prace tego typu fachowcy wykonują od 5 do 7 zł/m2.

Czasem dodatkowo płaci się za fugowanie, silikonowanie, docinanie płytek (szczególnie tych o niestandardowych wymiarach), a także frezowanie. Przykładowo, samo kładzenie fugi może kosztować ok. 50-60 zł/m2. Warto dopytać wykonawcę, jakie prace obejmuje usługa – czy cena uwzględnia dodatkowe prace.

Cennik robocizny ułożenia płytek

Wiemy już, ile kosztuje robocizna położenia płytek, a jakie są różnice w cenach w zależności od miejsca montażu? Najdrożej kształtuje się koszt położenia kafelek na schodach – w tym przypadku zapłacimy nawet 200 zł/m2. Z kolei cena za położenie płytek przy brodziku (obudowa) to ok. 100 zł/m2. Jeśli zdecydujemy się na wykonanie odpływu liniowego i ułożenie kafelków pod prysznicem, to zapłacimy ok. 250 zł/m2.

Ogólnopolski cennik usług glazurniczych

Chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje położenie płytek w Łodzi? A może interesuje Cię koszt położenia płytek w Poznaniu? Sprawdź nasze zestawienie!

Układanie płytek 30x30 Układanie płytek 10x10 cm
Warszawa 93-110 zł/m2 120-150 zł/m2
Poznań 88-97 zł/m2 125-135 zł/m2
Wrocław 80-100 zł/m2 ok. 130 zł/m2
Łódź 90-100 zł/m2 130-140 zł/m2
Kraków 96-100 zł/m2 125-130 zł/m2
Gdańsk 90-100 zł/m2 125-140 zł/m2
Szczecin 90-100 zł/m2 125-135 zł/m2

Jak można obliczyć koszt położenia płytek w mieszkaniu?

Chcesz dowiedzieć się, ile będzie kosztować robocizna, przygotuj kosztorys prac. Zacznij od obliczenia powierzchni, na której mają być ułożone płytki. Do uzyskanej sumy (powierzchnia ścian i podłogi) koniecznie dolicz dodatkowe 10% - to zapas na płytki np. pękające w czasie docinania. Następnie wypisz wszystkie usługi, które będzie wykonywał fachowiec, np. skucie starych kafli, gruntowanie, montaż dodatkowych elementów itd.

Możesz też skorzystać z dostępnych w internecie kalkulatorów kosztów remontu i wykończenia wnętrz, które pomagają szybko oszacować, ile środków pochłonie inwestycja.

Nie przegap:

1. Płytki rektyfikowane – czym są płytki rektyfikowane i kiedy warto się na nie zdecydować?

2. Płytki lastryko – jak pomysłowo wykorzystać płytki lastryko we wnętrzach?

3. Płytki heksagonalne – jakie jest zastosowanie płytek sześciokątnych w aranżacji wnętrz?

Autor artykułu

Podobne artykuły

Nowości w tej kategorii

Finanse i koszty
Cennik malowania ścian
25 stycznia 2022 r. Diana Sulyma

Ile kosztuje malowanie ścian w 2022 roku? Sprawdź aktualny cennik!

Istnieją prace wykończeniowe, które wykonuje się zarówno przy generalnych rem...

Finanse i koszty
Cennik usług geodezyjnych
14 stycznia 2022 r. Diana Sulyma

Cennik usług geodezyjnych – ile kosztuje geodeta w 2022 roku?

Planując budżet na realizację budowy domu, należy wziąć pod uwagę koszt geode...

Finanse i koszty
Dom gotowy
14 stycznia 2022 r. Wojciech Rynkowski

Dom gotowy – czy to się opłaca?

Jesteśmy świadkami połączenia kilku zjawisk ekonomicznych, które mogą mieć wpływ na koszt budowy domu. Możemy je podzielić...

Finanse i koszty
Cennik usług elektrycznych
13 stycznia 2022 r. Diana Sulyma

Cennik usług elektrycznych 2022 – ile kosztuje podłączenie nowo wybudowanego domu do prądu?

Cennik usług elektrycznych jest bardzo zróżnicowany, ponieważ elektrycy wycen...

Finanse i koszty
Cennik malowania ścian
25 stycznia 2022 r. Diana Sulyma

Ile kosztuje malowanie ścian w 2022 roku? Sprawdź aktualny cennik!

Istnieją prace wykończeniowe, które wykonuje się zarówno przy generalnych rem...

Finanse i koszty
Cennik usług geodezyjnych
14 stycznia 2022 r. Diana Sulyma

Cennik usług geodezyjnych – ile kosztuje geodeta w 2022 roku?

Planując budżet na realizację budowy domu, należy wziąć pod uwagę koszt geode...

Finanse i koszty
Dom gotowy
14 stycznia 2022 r. Wojciech Rynkowski

Dom gotowy – czy to się opłaca?

Jesteśmy świadkami połączenia kilku zjawisk ekonomicznych, które mogą mieć wpływ na koszt budowy domu. Możemy je podzielić...

Finanse i koszty
Cennik usług elektrycznych
13 stycznia 2022 r. Diana Sulyma

Cennik usług elektrycznych 2022 – ile kosztuje podłączenie nowo wybudowanego domu do prądu?

Cennik usług elektrycznych jest bardzo zróżnicowany, ponieważ elektrycy wycen...