Społeczność

Załóż konto

Zarejestruj się w – dołącz do 300 tys. budujących

Tagi

więcej »

Społeczność Extradom skupia ludzi realizujących jedno ze swoich największych życiowych marzeń jakim jest posiadanie własnego domu. Dołączając do grupy 290 tys. Inwestorów, prześledzicie proces budowy, a także skorzystacie z ich doświadczenia, porad i wskazówek. Do Waszej dyspozycji oddajemy przestrzeń wzajemnej inspiracji oraz ciekawych dyskusji. Jesteście ciekawi, jak wybudować wybrany projekt domu lub co można w nim zmienić? Skorzystajcie z doświadczenia budowlanego Inwestorów i dołączcie do naszej Społeczności.

Nowości

Extradom

Extradom (Extradom)

5 godz temu

Czy deskować dach?

Przygotowanie odpowiedniego podłoża pod pokrycie dachowe może być kluczem do solidnej konstrukcji, która nie będzie wymagała naszej ingerencji przez długie lata. Pełne deskowanie więźby pokryte papą stało się już standardem ze względu na chociażby wysoką sztywność konstrukcji, szczelność w przypadku najbardziej skomplikowanych dachów czy dodatkowe wyciszenie wnętrza.

Wybór jaki będzie miał przed sobą każdy Inwestor to tradycyjne poszycie z desek, konstrukcja z łat oraz rozwiązania z zastosowaniem folii wstępnego krycia i membran. Czy tradycyjne deskowanie to najlepszy sposób przygotowania naszego dachu pod ułożenie pokrycia? Z jakimi kosztami wiąże się wykonanie deskowania w porównaniu do nowszych technologicznie opcji? Jak pełne deskowanie sprawdza się w zestawieniu z poddaszem użytkowym? Co powinno wzbudzić obawy Inwestorów, którzy zdecydowali się na takie rozwiązanie? Na co zdecydowaliście się Wy drodzy Extradomowicze? 

Extradom
Extradom   0   ·  5 godz temu

Liczymy na Waszą aktywność! Podzielcie się z Extradomowiczami swoimi doświadczeniami i opiniami dotyczącymi deskowania dachu. Pozdrawiamy serdecznie

kaarola85
kaarola85   0   ·  3 godz temu

My deskowaliśmy cały dach (pow. dachu 390m2), na to membrana i blachodachówka - dom parterowy, poddasze nieużytkowe :)

joajas
joajas   0   ·  2 godz temu

My także deskowaliśmy dach- powierzchnia 180m2. Deskowanie zrobiliśmy płytami OSB 12mm na to membrana i dachówka ceramiczna. Za takie deskowanie dołożyliśmy do kosztów dachu jakieś 4500 zł (materiał + robocizna). Mam nadzieję, że bedzie ciszej i cieplej, ale okaże sie dopiero jak zamieszkamy;) pozdrawiam

Zaczelismy ukladac kostkę i tu zaczel sie jeden wielki problem pozwolenie na pas drogowy ach ci urzędnicy .......!!!!!!!
Zaloguj się lub Zarejestruj, aby zobaczyć więcej nowości ze Społeczności