Projekt domu Murator M172 Wiosenny powiew WAJ3487

Cena projektu: 3 280 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
99,9 m²
Min. szer. działki
20,2 m
Wysokość budynku
7,34 m
Pow. zabudowy
212,4 m²
Kubatura
1 005,1 m³
Kąt nach. dachu
30°
Liczba pokoi
2
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Murator M172 Wiosenny powiew jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną prostopadle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem czterospadowym, który należy do najsolidniejszych konstrukcji dachowych. Projekt Murator M172 Wiosenny powiew to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Autor uwzględnił możliwość zagospodarowania poddasza, więc jeśli w przyszłości zajdzie taka potrzeba, można wykonać na tej kondygnacji dodatkowe pokoje. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Autor projektu przewidział w nim otwartą kuchnię, co nadaje wnętrzu większej przestronności. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. W domu przewidziano jadalnię połączoną z salonem. Takie rozwiązanie daje wiele możliwości aranżacji strefy dziennej. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W projekcie przewidziano jedną łazienkę oraz osobną ubikację na parterze. Uwzględnione w domu dwie przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Murator M172 Wiosenny powiew - Rzut parteru

1 wiatrołap
6,4 m²
2 spiżarnia
2,4 m²
3 kuchnia
9,4 m²
4 pokój dzienny + jadalnia
38,9 m²
5 pokój
11,5 m²
6 pokój
12,8 m²
7 łazienka
7 m²
8 korytarz
9,8 m²
9 wc
1,7 m²
10 kotłownia
18,5 m²
11 garaż dwustan.
34,9 m²
12 taras
11,2 m²
razem
153,3 m²

Rzut kondygnacji projektu Murator M172 Wiosenny powiew - Rzut poddasza

1 poddasze do adaptacji
47,8 m²
razem
47,8 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Murator M172 Wiosenny powiew na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Murator M172 Wiosenny powiew
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

296 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ławy fundamentowe: żelbetowe szerokości 50-80 cm, wysokości 40 cm (80,00 mb). Ściany fundamentowe: Bloczek betonowy 24 cm + 2x roztwór asfaltowy + styropian 15 cm. Bloczek betonowy 24 cm + 2x roztwór asfaltowy + styropian 20 cm + cegła betonowa 6,5 cm. Bloczek betonowy 24 cm. Ściany zewnętrzne: Murowane, dwuwarstwowe: beton komórkowy 24 cm + styropian 20 cm i tynk wewnętrzny. Murowane, trójwarstwowe: beton komórkowy 24 cm + styropian 20 cm + cegła klinkierowa 6 cm i tynk wewnętrzny. Ściany wewnętrzne: Murowane: beton komórkowy 24 cm + tynk obustronnie. Murowane: beton komórkowy 24 cm + wełna mineralna 8 cm + tynk obustronnie. Murowane: beton komórkowy 12 cm + tynk obustronnie. Murowane: beton komórkowy 12 cm + wełna mineralna 8 cm + tynk obustronnie. Podłoga na gruncie: Podsypka piaskowa 20 cm + beton 10 cm + papa + styropian 20 cm + folia + szlichta betonowa 6 cm + wykończenie podłogi. Podsypka piaskowa 20 cm + beton 10 cm + papa + styropian 15 cm + folia + szlichta betonowa 8-11 cm + wykończenie podłogi. Strop: Gęstożebrowy (Teriva) + folia paroizolacyjna + wełna mineralna 30 cm i tynk wewnętrzny. Konstrukcja dachu: Drewniana (krokwiowo-płatwiowa) + łaty i kontrłaty. Pokrycie dachu: Dachówka ceramiczna + folia paroprzepuszczalna. Elewacja: Tynk cienkowarstwowy. Cegła klinkierowa. Na fragmentach ścian płytki klinkierowe. Okna i drzwi balkonowe: PCV lub drewniane o powierzchni do 2 m2 (2 szt.). PCV lub drewniane o powierzchni od 2 m2 (6 szt.). Sposób ogrzewania: Kocioł na paliwo stałe. Możliwy kocioł na gaz (po dostosowaniu na etapie indywidualnej adaptacji).. Wentylacja: Grawitacyjna.

Rekomendowani producenci

Autor: Kolekcja Muratora, arch. Ewa Dziewiątkowska

Opinie mieszkańców domu Murator M172 Wiosenny powiew

Zdjęcie profilowe Wiosenna4
Wiosenna4
Wraz z mężem marzyliśmy o budowie domu, a że zostaliśmy już tylko we dwójkę, duży metraż nie był nam potrzebny. Szukając odpowiedniego projektu skupiliśmy się więc na znalezieniu niewielkiego budynku o powierzchni użytkowej ok. 100 m². Dodatkowo, zdajemy sobie sprawę, że wchodzenie po schodach stanie się w przyszłości mało komfortowe, dlatego też ważne były dla nas pomieszczenia usytuowane na jednym poziomie. Wśród propozycji spełniających powyższe wymagania natrafiliśmy na projekt Murator M172 Wiosenny powiew WAJ3487. W całości bardzo przypadł nam do gustu i ostatecznie zdecydowaliśmy się na jego realizację.

Cała inwestycja przebiegła sprawnie i po naszej myśli. Współpracowaliśmy z doświadczonymi specjalistami, którzy ze wszystkim doskonale sobie poradzili. Prace udało się zakończyć w bardzo korzystnym czasie i już po zaledwie roku od rozpoczęcia budowy, mogliśmy zamieszkać w nowym, w pełni wykończonym domu. Budynek został postawiony przy użyciu ceramicznych pustaków porotherm, a dach przykryliśmy dachówką. Oszacowany przez architekta kosztorys dotyczący realizacji projektu Murator M172 Wiosenny powiew WAJ3487 na etapie stanu surowego zamkniętego został moim zdaniem dobrze wyliczony. Myślę, że inni jego Inwestorzy spokojnie mogą sugerować się podaną w nim kwotą.

Rozmieszczenie wnętrza zaproponowane w projekcie Murator M172 Wiosenny powiew WAJ3487 zostało dobrze zaplanowane, jednak aby dopasować je do wszystkich naszych potrzeb postanowiliśmy wprowadzić w nim kilka niedużych zmian. Mianowicie, zrezygnowaliśmy ze spiżarki przy kuchni, co okazało się naprawdę świetnym pomysłem. Kuchnia jest teraz o wiele przestronniejsza, bardziej ustawna i mamy w niej więcej miejsca na szafki. Praktyczną spiżarkę zrobiliśmy z kolei w miejscu małego WC. Szczerze polecam to rozwiązanie innym Inwestorom, a dodatkowo jeśli ktoś miałby taką potrzebę, część pierwotnej powierzchni spiżarki można przyłączyć do wiatrołapu powiększając w nim wnękę na szafę.

Przestrzeń pod schodami wykorzystaliśmy na zrobienie garderoby, a w garażu nie wstawialiśmy okna. Oprócz tego zamurowaliśmy przejście z salonu do części sypialnianej przy kominku. Obecnie myślę jednak, że można zrobić to jeszcze inaczej. Uważam, że dobrym pomysłem byłaby rezygnacja z przejścia znajdującego się bliżej wiatrołapu. Takie rozwiązanie pozwoliłoby na przyłączenie dosyć sporej części korytarza do powierzchni ubikacji tworząc z nich łazienkę z prysznicem.

Innych zmian nie wprowadzałam, aczkolwiek teraz z pewnością poprawiłabym jedną kwestię, na którą przyszli budujący powinni zwrócić szczególną uwagę. Okno w jednym z pokoi wychodzi na taras, co nie zostało dobrze przemyślane. Zadaszenie na tarasie jest dosyć spore i tym samym mocno ogranicza dostęp słońca do tej sypialni. Jest on dosyć ciemny, mimo iż w naszym przypadku przeszklenie wychodzi na południe - zdecydowanie warto więc przenieść je na drugą ścianę.

Jestem zadowolona z wyboru projektu domu Murator M172 Wiosenny powiew WAJ3487. Wnętrze nowego domu jest funkcjonalne, a naszej dwójce mieszka się na takim metrażu w pełni komfortowo. W pokoju przy łazience wykonaliśmy swoją sypialnię, zaś w tym przy tarasie mamy biblioteczkę, co dla nas jest bardzo dobrym układem. Jeśli jednak ktoś adaptowałby poddasze i nie potrzebował jednej sypialni na dole, można by przesunąć kominek bliżej okna tarasowego w salonie robiąc bezpośrednie przejście z części wypoczynkowej do otwartego pokoju. Takie miejsce można przeznaczyć na zrobienie np. kąciku herbacianego, małej bawialni dla dziecka czy gabinetu. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Murator M172 Wiosenny powiew

  4 – 1 głos

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

Wiosenna4 buduje ten dom  25.08.2017 08:58

Projekt domu Murator M172 Wiosenny powiew należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Murator M172 Wiosenny powiew

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych