Grill w prezencie  🔥

Koniec oferty za:

00godz.

00min.

00sek.

Sprawdź

Projekty domów - szukasz wymarzonego?

Zadzwoń! 71 715 20 60 (pon.-pt. 8-21, sob. 9-17) lub

Smart Home: Inteligentna pralka w nowoczesnym domu – na jakie funkcje zwrócić uwagę?

pralka haier x11 w nowoczesnym domu

Coraz więcej osób stawia na pełną wygodę podczas korzystania z domowych sprzętów, w tym z pralki. Dlatego producenci, tacy jak Haier – lider na rynku AGD, odpowiadają na te oczekiwania i oferują sprzęt wyposażony w inteligentne technologie, ułatwiające codzienne funkcjonowanie. W odpowiedzi na zmieniające się potrzeby konsumentów, marka Haier wprowadza kolejne innowacyjne i nowocześnie zaprojektowane produkty, które są synonimem jakości i niezawodności. Jak producenci sprawiają, że korzystanie z pralki staje się wygodne i intuicyjne? Dowiedz się, czym jest inteligenta pralka i dlaczego warto ją mieć w domu!

Współczesne domy to wnętrza nie tylko urządzone ze smakiem, stylem, funkcjonalne i komfortowe. Coraz częściej można je określić mianem smart home. Rodziny żyjące w XXI wieku stawiają na rozwiązania, które ułatwiają im pogodzenie wszystkich obowiązków. W takim domu większość urządzeń będzie pracowała w sposób automatyczny. Pralka, zmywarka czy lodówka sterowane smartfonem? To już dla wielu z nas codzienność! Inteligentne urządzenia to wygoda, sposób na zaoszczędzenie czasu, a także trend, który pozostanie z nami na dłużej. Jednym z inteligentnych sprzętów, w które warto zainwestować, jest pralka. Czym wyróżniają się takie urządzenia?

Inteligenta pralka – co to za sprzęt?

Nowoczesne inteligentne pralki mają coraz więcej funkcji, dzięki którym ich użytkowanie nie będzie ograniczało się jedynie do włożenia i wyjęcia prania. Przede wszystkim takie pralki mają możliwość połączenia z siecią Wi-Fi. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu urządzeniem można sterować za pomocą smartfona. Problemem nie będzie już włączenie i wyłączenie pralki, gdy przebywasz poza domem – w pracy czy na wyjeździe. Wystarczy zainstalować na smartfonie dedykowaną aplikację i cieszyć się dużym ułatwieniem w wykonywaniu codziennych prac domowych.

Jednak czy jest to jedyna zaleta inteligentnych pralek? Z pewnością nie. Producenci oferujący innowacyjne urządzenia do współczesnych domów, dostarczają produkty, które odpowiadają na zmieniające się potrzeby użytkowników. Funkcjonalne i nowoczesne sprzęty, jak pralka Haier X11 HW100-BD14397U1, są synonimem smart rozwiązań, komfortu i stylu.

mezczyzna ze smartfonem obsluguje pralke haier x11

Inteligenta pralka przyszłości – jakie powinna mieć funkcje i właściwości?

Inteligenta pralka ma o wiele więcej funkcji niż tylko możliwość sterowania za pomocą smartfona. Jej użytkowanie przynosi dużo korzyści. Najlepsze i najbardziej nowoczesne sprzęty są też zaawansowane technologicznie – pozwalają one skrócić czas prania, zachować najwyższy poziom higieny czy chronić tkaniny. Jakie cechy ma idealna pralka przyszłości?

Świeżość prania po zakończonym cyklu przez dłuższy czas

Na pewno każdemu zdarzyło się zapomnieć o praniu. Po kilku godzinach leżenia w zamkniętej pralce nie będzie ono już tak świeże i pachnące. A może jednak będzie?  Jest to możliwe z innowacyjną funkcją Ultra Fresh Air w pralce Haier X11. Dzięki niej nie trzeba się już spieszyć z wyjęciem prania tuż po zakończeniu pracy pralki – specjalny system wprowadza do bębna świeże powietrze, co jest gwarancją wyjęcia – nawet po 12 godzinach! – niezawilgoconego prania, a do tego pięknie pachnącego. Ta funkcja z pewnością przyda się wszystkim zabieganym osobom, które w natłoku obowiązków nie mają czasu na natychmiastowe opróżnianie pralki.

kobieta wacha swieze pranie na tle pralki i pralko-suszarki haier x11

Ubrania jak nowe po każdym praniu

Pralka ma nie tylko czyścić odzież i odświeżać ją, ale także maksymalnie chronić tkaniny i eliminować zagniecenia. W pralce Haier X11 jest to możliwe dzięki wspomnianej już wyżej funkcji Ultra Fresh Air – napływ świeżego powietrza do bębna nie tylko wpływa na świeżość prania, ale również zapobiega gnieceniu się ubrań. Za ochronę tkanin odpowiada także system automatycznego dozowania ilości detergentów czy funkcja szybkiego odświeżania. Producenci rozumieją, że nie każde pranie wymaga pełnego cyklu. W pralce Haier X11 znajdziemy funkcję Refresh, dzięki której ubrania będą błyskawicznie – bo zaledwie w 20 minut! – odświeżone z nieprzyjemnego zapachu, kurzu czy alergenów. Dzięki temu tkaniny dłużej zachowają swoją formę i wygląd.

Zaawansowane technologie i wsparcie sztucznej inteligencji

Obecnie już nie wyobrażamy sobie, żeby producenci nie mieli implementować rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji do swoich sprzętów. To właśnie dzięki wykorzystaniu AI inteligentna, nowoczesna pralka będzie dopasowywać ustawienia, automatycznie dozować ilość wody, detergentów, czyścić bęben czy kołnierz. Haier wykorzystał wsparcie technologii Al w modelu X11, aby np. pomóc pralce określić poziom zabrudzeń i rodzaj tkanin i dopasować tym samym najlepszy cykl prania. Pranie staje się jeszcze prostsze i wygodniejsze, gdy sprzęt sam dobiera optymalne ustawienia.

Higieniczne pranie

Co jeszcze powinno wyróżniać inteligentną pralkę? Taki sprzęt powinien być wyposażony w funkcje, które pozwolą mu samemu zadbać o swoją czystość! Czy to w ogóle możliwe? Oczywiście – rozwiązania, jak chociażby technologia antybakteryjna ABT® od Haier, usuną z takich miejsc jak szuflada czy uszczelka bębna wszelkie gromadzące się w tych miejscach bakterie, zarazki, a także pleśń. Model pralki X11 czyści samoczynnie bęben i kołnierz po każdym praniu. Wykorzystana w tym celu funkcja Smart Dual Spray pozwala zachować najwyższy poziom higieny, co przekłada się na zdrowie domowników. Dodatkowo samooczyszczenie pralki uwalnia od konieczności częstych przeglądów urządzenia.

cechy inteligentnej pralki haier x11

Ekologia, efektywność i cichy silnik – czym jeszcze wyróżnia się inteligentna pralka?

Cichy silnik inwerterowy z wydłużoną gwarancją

Silniki, w które wyposażone są nowoczesne pralki, pracują znacznie ciszej i wydajniej niż te, które są wykorzystywane w tradycyjnych sprzętach. Co więcej, innowacyjne pralki nie wytwarzają uciążliwych i głośnych drgań w czasie swojej pracy. Przykładowo pralka Haier X11 wyróżnia się prawdopodobnie najcichszym działaniem, a producent zapewnia aż 25 lat gwarancji na silnik inwerterowy Direct Motion. Hałasy podczas prania? Już nie! Inteligentna pralka może wykonywać swą pracę także w nocy! Bez obawy – nie zakłóci to snu żadnemu z domowników.

Ekologia i energooszczędność

Decydując się na ultranowoczesną pralkę, nie można zapomnieć też o takich kwestiach jak energooszczędność czy proekologiczność. Najważniejsza w tym przypadku będzie klasa energetyczna – urządzenie inteligentne powinno pracować w najwyższej klasie energetycznej A. Co to oznacza? Taka klasa świadczy o tym, że sprzęt jest najbardziej efektywny energetycznie. Dzięki inteligentnej pralce można więc wpłynąć na polepszenie domowego budżetu – rachunki za prąd będą po prostu niższe! Na oszczędzanie zarówno prądu, jak i wody wpływa też automatyka wagowa. Funkcja ta precyzyjnie dobiera ilość wody i czas prania do ilości ubrań znajdujących się w bębnie – optymalnie i z korzyścią dla tkanin, środowiska i portfela użytkownika. I tutaj także można polecić model Haier X11.

dolewanie środka piorącego do pralki haier h11

Intuicyjna obsługa i wygoda użytkowania na co dzień

Wybierając swoją innowacyjną pralkę, warto zwrócić jeszcze uwagę na to, by po prostu jak najwygodniej się ją użytkowało. Pozwoli na to między innymi panel sterowania dostosowany do potrzeb użytkownika, intuicyjny, prosty w obsłudze oraz możliwość obsługi pralki z poziomu smartfona dzięki dedykowanej aplikacji. Np. wszystkie urządzenia marki Haier obsłużymy dzięki jednej aplikacji hOn. Innym elementem, który podniesie komfort użytkowania jest oświetlenie wnętrza bębna. Taka funkcja, dostępna chociażby w modelu Haier X11, pozwoli dokładnie zobaczyć, czy w pralce nie został pozostawiony jeszcze jakiś element garderoby.

Styl i nowoczesny design

Oczywiście inteligenta pralka przyszłości to również wyróżniający się design. Urządzenie nie tylko ma wiele praktycznych, ułatwiających życie funkcji, lecz także po prostu doskonale się prezentuje w nowoczesnym domu! Do tego sprzęt AGD najwyższej jakości powinien być odporny na uszkodzenia i zarysowania negatywnie wpływające na jego wygląd, o co dba m.in. firma Haier.

Jak widać, pralki przyszłości to odpowiedź na potrzeby wymagających, ceniących każdą chwilę i szukających ułatwień osób. To również sprzęt stworzony dla tych, którzy cenią sobie najwyższą higienę i troszczą się o środowisko.

najpiekniejsza-pralka-w-historii-haier x 11 nagroda

Inteligentne urządzenia AGD –  na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Docenianymi – szczególnie przez rodziny – nowoczesnymi sprzętami są też urządzenia 2w1. Pralko-suszarki to rozwiązanie dla osób ceniących czas i pieniądze. Wypiorą i wysuszą odzież, a te z innowacyjnymi rozwiązaniami będą najlepsze dla nowoczesnych gospodarstw domowych.

Inteligentne pralko-suszarki charakteryzują się równie zaawansowanymi funkcjami co pralki przyszłości, ale pozwalają na jeszcze więcej. Producent Haier w swojej pralko-suszarce Haier X11 HWD100-BD14397US wykorzystał te same rozwiązania, co w pralce z tej samej serii – wsparcie sztucznej inteligencji, system Ultra Fresh Air do ochrony ubrań przed zagnieceniami i zapewnienia świeżości prania do 12 godzin po zakończeniu cyklu, funkcję samooczyszczenia bębna i kołnierza Smart Dual Spray i system antybakteryjny ABT®. Wybór automatycznego programu sprawia, że sprzęt optymalnie dopasuje ustawienia do zawartości, aby użytkownicy cieszyli się najlepszymi efektami prania i suszenia.

otwarta pralka i pralko-suszarka haier x 11

Pralko-suszarki również powinny działać w najwyższych klasach energetycznych i wyróżniać się jak najcichszą pracą. Producenci inteligentnych pralek patrzą w przyszłość i implementują do swoich sprzętów rozwiązania, które nie tylko pozwalają użytkownikom na oszczędność czasu i pieniędzy, ale również dbają o środowisko. Pralko-suszarka Haier X11 pracuje w najwyższej klasie energetycznej A w cyklu prania oraz w wysokiej klasie D podczas suszenia, dzięki czemu zużywa mniej energii niż urządzenia z niższych klas.

Energooszczędność, efektywność pracy, zautomatyzowane działanie, nowoczesny design – wszystkie te cechy sprawiają, że inteligentne urządzenia AGD to jedna z lepszych inwestycji w domowy sprzęt. Inteligentne pralki i pralko-suszarki to synonim czystej, pachnącej, wolnej od zagnieceń, a nawet doskonale wysuszonej odzieży, przy wykorzystaniu ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań.

Artykuł sponsorowany

Autor artykułu

Podobne artykuły

Sponsorowane
bateria kuchenna podgrzewająca wodę
Ściany, sufity, tynki
wnętrze salonu bez mebli biało szare wykończenie ścian wewnętrznych
Sponsorowane
nowoczesna kuchnia ze sprzętami marki haier id series
Sponsorowane
bateria kuchenna podgrzewająca wodę
Ściany, sufity, tynki
wnętrze salonu bez mebli biało szare wykończenie ścian wewnętrznych
Sponsorowane
nowoczesna kuchnia ze sprzętami marki haier id series

Nowości w tej kategorii

Sponsorowane
bateria kuchenna podgrzewająca wodę
20.06.2024 r. Artykuł partnerski

Jaką baterię kuchenną wybrać, aby podgrzewała wodę?

Ciepła woda w kuchni jest niezbędna nie tylko na co dzień, podczas korzystania w warunkach domowych. Przy standardowo proj...

Sponsorowane
industrialne panele winylowe
19.06.2024 r. Artykuł partnerski

Amaron Forma – industrialne panele winylowe

Amaron Forma to nowa kolekcja paneli winylowych od europejskiej marki Arbiton. To prawdziwy przełom w designie oraz techno...

Sponsorowane
falownik hybrydowy solis columbus na tle instalacji fotowoltaicznej
17.06.2024 r. Artykuł partnerski

Falownik sieciowy vs. hybrydowy. Różnice i wybór optymalnego rozwiązania dla Twojego domu

Panele to nie jedyne elementy instalacji fotowoltaicznej, nad których wyborem...

Sponsorowane
nowoczesny dom jednorodzinny willa w stylu amerykańskim
11.06.2024 r. Artykuł partnerski

Jak oszczędzać, budując dom? Zobacz, co robić w 2024 roku

Budowa domu to spełnienie marzeń, a jednocześnie również ogromna inwestycja — często nawet kilku milionów złotych. W związ...

Sponsorowane
bateria kuchenna podgrzewająca wodę
20.06.2024 r. Artykuł partnerski

Jaką baterię kuchenną wybrać, aby podgrzewała wodę?

Ciepła woda w kuchni jest niezbędna nie tylko na co dzień, podczas korzystania w warunkach domowych. Przy standardowo proj...

Sponsorowane
industrialne panele winylowe
19.06.2024 r. Artykuł partnerski

Amaron Forma – industrialne panele winylowe

Amaron Forma to nowa kolekcja paneli winylowych od europejskiej marki Arbiton. To prawdziwy przełom w designie oraz techno...

Sponsorowane
falownik hybrydowy solis columbus na tle instalacji fotowoltaicznej
17.06.2024 r. Artykuł partnerski

Falownik sieciowy vs. hybrydowy. Różnice i wybór optymalnego rozwiązania dla Twojego domu

Panele to nie jedyne elementy instalacji fotowoltaicznej, nad których wyborem...

Sponsorowane
nowoczesny dom jednorodzinny willa w stylu amerykańskim
11.06.2024 r. Artykuł partnerski

Jak oszczędzać, budując dom? Zobacz, co robić w 2024 roku

Budowa domu to spełnienie marzeń, a jednocześnie również ogromna inwestycja — często nawet kilku milionów złotych. W związ...

REKLAMA
Zamknij