Szukasz wymarzonego projektu domu?

Zadzwoń! 71 715 20 60 (pon.-pt. 8-21, sob. 9-17) lub

Analiza działki

Masz działkę, ale nie wiesz jaki projekt kupić?

 • Zleć nam analizę działki wraz z MPZP, a my wskażemy Ci projekty, które idealnie się w nią wpiszą
 • Korzystaj z kreatora 3D i zobacz jak projekty będą wyglądać na Twojej działce, dopasuj ich kolorystykę i położenie względem kierunków świata

Nie wiesz, którą działkę kupić?

 • Uzyskaj dostęp do informacji o ponad 34,5 mln działek w całej Polsce
 • Zleć nam przeprowadzenie analiz interesujących Cię działek wraz z MPZP
 • Sprawdź sieć ścieżek rowerowych i aktualne natężenie ruchu w okolicy interesujących Cię działek
 • Zobacz kto jeszcze jest zainteresowany tą samą działką co Ty
 • Porównuj działki między sobą i wybierz tę najlepszą!

Dokonaj świadomego i optymalnego wyboru związanego z zakupem działki i projektu!

Podstawą rozpoczęcia budowy, a nawet jej planowania, jest działka budowlana. Bez niej nie ma możliwości wyboru odpowiedniego projektu. Musi on być dopasowany nie tylko do Twoich indywidualnych potrzeb i wymagań, lecz także warunków wynikających z ukształtowania i położenia terenu, na którym ma być realizowana inwestycja.

Działka powinna być poddana gruntownej analizie, żebyś mógł uzyskać jednoznaczną informację co do parametrów, jakimi musi charakteryzować się budynek, który będziesz chciał na niej postawić. Na szczęście nie musisz tego robić samodzielnie ani tracić czasu na szukanie odpowiednich fachowców. Możesz skorzystać z pomocy Extradom.pl - zapewniamy kompleksową analizę działki budowlanej. Na czym polega i jakie efekty przynosi potencjalnym inwestorom?

Jak wygląda procedura analizy działki przez Extradom.pl?

Pierwszy krok wykonuje klient. Jeśli chcesz skorzystać z fachowej analizy działki, zgłoś się do Extradom.pl i poproś o przeprowadzenie tego rodzaju prac. Potrzebujemy, rzecz jasna, informacji o samej działce. Możesz podać nam:

 • numer działki i jej adres lub obręb geodezyjny, w którym jest zlokalizowana - analiza będzie opierała się wówczas na miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego;
 • ustalenia dotyczące Twojej działki zawarte w warunkach zabudowy, jeśli nie jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Doradca Extradom.pl dopyta następnie klienta, czy ten ma wybrany projekt budowy domu, a także jakie są jego oczekiwania w stosunku do analizy działki budowlanej. Czy chce, byśmy sprawdzili, czy może wybudować pożądany dom na danej działce? Czy woli, byśmy przygotowali pod tę analizę prezentację projektów zgodną z dokumentem planistycznym i jego indywidualnymi preferencjami? Zakres danych będzie wtedy ustalony indywidualnie, a może obejmować informacje nt. wielkości domu, liczby kondygnacji czy kształtu dachu.

Analizę działki prowadzimy pod kątem formalnych wymagań z WZ lub MPZP i wymogów klienta. Będzie zawierać przede wszystkim takie istotne informacje jak kształt działki, dopuszczalna powierzchnia zabudowy, maksymalna wysokość budynku, który można wybudować, obwód działki, położenie drogi, dostęp do drogi itp.

Finalnie klient otrzyma od nas dokumentację. Jej zakres zależy od stopnia skompletowania potrzebnych dokumentów i dostępnych informacji. Przesyłamy ją również każdorazowo na podany adres mailowy.

Jakie informacje uzyskasz dzięki analizie działki od Extradom.pl?

Dzięki fachowej analizie działki budowlanej uzyskasz wiele cennych informacji na jej temat i możliwości jej zagospodarowania w przyszłości. Po jej przeprowadzeniu - w zależności od dostępności dokumentacji i informacji na temat działki oraz wymagań dotyczących jej zabudowy ze strony urzędu i klienta - przygotowujemy zestaw danych o niej. Dokumentacja będzie obejmowała takie kwestie, jak:

 • główne przeznaczenie terenu, wynikające z MPZP lub WZ;
 • jaka zabudowa może powstać na działce;
 • jaka jest nieprzekraczalna linia zabudowy;
 • obowiązująca linia zabudowy,
 • powierzchnia biologicznie czynna na działce;
 • minimalna/maksymalna wysokość przyszłego budynku na działce;
 • maksymalna ilość kondygnacji budynku;
 • typ dachu - płaski, spadowy;
 • minimalne i maksymalne nachylenie dachu budynku;
 • czy może być podpiwniczenie budynku - całkowite lub częściowe;
 • jaka kalenica ma być zastosowana.

Szczegółowość dokumentacji po przeprowadzonej analizie działki będzie uzależniona od zakresu informacji, jakie sami pozyskujemy z MPZP lub jakie zarządzono w Warunkach Zabudowy. Potrzebne są też dane od klienta.

Jeśli zlecasz analizę działki przez stronę Extradom.pl, to wtedy jako inwestor zawsze masz do niej dostęp po zalogowaniu się na swoje konto na stronie. Po przesłaniu analizy doradca ds. projektów skontaktuje się z Tobą, by przekazać najistotniejsze informacje. Odpowie na ewentualne pytania, rozwieje wątpliwości, jakie mogłeś mieć po przejrzeniu analizy czy prezentacji.

Czy Extradom.pl pomoże Ci też dobrać właściwy projekt na działkę?

Być może w parze z analizą działki budowlanej będziesz chciał skorzystać z innej usługi Extradom.pl, mianowicie z dobrania właściwego projektu, który idealnie będzie pasował na Twoją działkę. To jak najbardziej możliwe!

Jeśli jesteś otwarty na różne propozycje, to po analizie działki budowlanej przygotujemy dla Ciebie prezentację projektów, wśród których znajdziesz zapewne swój nowy wymarzony dom. Możemy sporządzić prezentację wraz z usytuowaniem domu na działce według projektu i przedstawić, co na takim terenie zdaniem naszych ekspertów najkorzystniej będzie zbudować.