Projekt domu Murator C219 Dom w dolinie WAJ1526

Cena projektu: 2 960 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
143,4 m²
Min. szer. działki
21,9 m
Wysokość budynku
6,32 m
Pow. zabudowy
218,3 m²
Kubatura
835 m³
Kąt nach. dachu
22°
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Murator C219 Dom w dolinie jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Ciekawym elementem jest uwzględniony przez architekta ozdobny wykusz. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Posiada garaż jednostanowiskowy wysunięty do przodu. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem namiotowym, który charakteryzuje się dużą odpornością na działanie niesprzyjających warunków pogodowych. Projekt Murator C219 Dom w dolinie to dom parterowy, co jest szczególnie bezpieczne w przypadku domowników w starszym wieku oraz osób niepełnosprawnych czy z małymi dziećmi. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Tworzy ją między innymi kuchnia, która dzięki swoim wymiarom jest w pełni ustawna i funkcjonalna. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Projektant połączył salon i jadalnię w przestronną strefę dzienną, co jest nowoczesnym oraz bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W domu znajduje się komfortowa łazienka oraz dodatkowa toaleta, co jest szczególnie przydatne przy większej liczbie domowników. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Murator C219 Dom w dolinie - Rzut parteru

1 wiatrołap
7,2 m²
2 hall
14,4 m²
3 spiżarnia
2,3 m²
4 kuchnia
16,4 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
39,9 m²
6 wc
3 m²
7 łazienka
6,9 m²
8 pokój
23,1 m²
9 pokój
16,8 m²
10 pokój
13,4 m²
11 kotłownia
9,1 m²
12 garaż jednostan.
27,5 m²
13 taras
42 m²
razem
180 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Murator C219 Dom w dolinie
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

222 611 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

286 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
65 002 zł

stan surowy otwarty
130 974 zł

stan surowy zamknięty
26 635 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ławy fundamentowe: żelbetowe szerokości 50-70 cm, wysokości 30 cm (104,15 mb). Ściany fundamentowe: Bloczek betonowy 25 cm + rapówka obustronnie + roztwór asfaltowy obustronnie + styropian 12 cm. Bloczek betonowy 25 cm + rapówka obustronnie + roztwór asfaltowy. Ściany zewnętrzne: Murowane, dwuwarstwowe: pustak ceramiczny poryzowany 25 cm + styropian 14 cm + tynk wewnętrzny. Ściany wewnętrzne: Murowane: pustak ceramiczny poryzowany 25 cm + tynk obustronnie. Murowane: pustak ceramiczny poryzowany 11,5 cm + tynk obustronnie. Murowane: pustak ceramiczny poryzowany 25 cm + wełna mineralna 5 cm + tynk obustronnie. Podłoga na gruncie: Podsypka piaskowa 20 cm + beton 10 cm + 2x folia + styropian 10 cm + folia + szlichta betonowa 4 cm + wykończenie podłogi. Podsypka piaskowa 20 cm + beton 10 cm + 2x folia + styropian 8 cm + folia + szlichta betonowa 6 cm + wykończenie podłogi. Strop: Gęstożebrowy 24cm + styropian 20 cm + szlichta betonowa 4 cm i tynk wewnętrzny. Konstrukcja dachu: Drewniana (krokwiowo-kleszczowa) + łaty i kontrłaty. Pokrycie dachu: Dachówka cementowa + folia paroprzepuszczalna + wełna mineralna 28 cm + folia paroizolacyjna. Elewacja: Tynk cienkowarstwowy. Płytki klinkierowe. Okna i drzwi balkonowe: PVC lub drewniane o powierzchni do 2 m2 (1 szt.). PVC lub drewniane o powierzchni od 2 m2 (13 szt.). Sposób ogrzewania: Kocioł na gaz, po dostosowaniu na etapie adaptacji, możliwy także kocioł na paliwo stałe (należy przyjąć odległości kotła od ścian zalecane przez producentów, dostosować przewody dymowe i wentylacyjne oraz pomieszczenie do innego rodzaju ogrzewania a skład opału przewidzieć w innym pomieszczeniu lub na zewnątrz budynku). Wentylacja: Grawitacyjna.

Rekomendowani producenci

Autor: Kolekcja Muratora, arch. Witold Dominik tech. arch. Tomasz Waligórski

Recenzje projektu Murator C219 Dom w dolinie

  – 0 głosów

Projekt domu Murator C219 Dom w dolinie należy do kategorii

Projekty podobne do Murator C219 Dom w dolinie WAJ1526

Projekt domu Sroka II z garażem 1-st. [A] -60

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych