Projekt domu Murator C214 Dom na rozstaju WAJ1503

Cena projektu: 2 640 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
74,1 m²
Min. szer. działki
16,1 m
Wysokość budynku
7,87 m
Pow. zabudowy
63,8 m²
Kubatura
365 m³
Kąt nach. dachu
42°
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)

Opis projektu

Projekt domu Murator C214 Dom na rozstaju to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Konstrukcja domu zwieńczona jest dachem dwuspadowym, dzięki któremu budynek posiada ponadczasowy wygląd. Projekt Murator C214 Dom na rozstaju to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Otwarta kuchnia to idealne miejsce spotkań rodzinnych i ze znajomymi. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W pełni funkcjonalną łazienkę przewidziano zarówno na parterze, jak i poddaszu, co jest świetnym rozwiązaniem dla większej ilości domowników. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Niewątpliwym atutem domu jest weranda, która dodaje uroku bryle, a także podnosi funkcjonalność domu. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Murator C214 Dom na rozstaju - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,7 m²
2 hall
3,6 m²
3 kuchnia
8,4 m²
4 pokój dzienny
15,6 m²
5 pokój
8,4 m²
6 łazienka
3,2 m²
7 kotłownia
3,3 m²
8 taras
14,8 m²
razem
45,2 m²

Rzut kondygnacji projektu Murator C214 Dom na rozstaju - Rzut poddasza

9 schody
3,8 m²
10 hall
2,9 m²
11 łazienka
4,1 m² (7,4 m²)
12 pokój
7,3 m² (11,9 m²)
13 pokój
9,6 m² (14,2 m²)
14 pokój
4,5 m² (8,5 m²)
razem
32,2 m² (48,7 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Murator C214 Dom na rozstaju na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Murator C214 Dom na rozstaju
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

113 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ławy fundamentowe: żelbetowe szerokości 50-60 cm, wysokości 30 cm (36,40 mb). Ściany fundamentowe: Bloczek betonowy 25 cm + rapówka obustronnie + roztwór asfaltowy obustronnie + styropian 10 cm. Bloczek betonowy 25 cm + rapówka obustronnie + roztwór asfaltowy obustronnie. Ściany zewnętrzne: Murowane, dwuwarstwowe: pustak ceramiczny poryzowany 25 cm + styropian 14 cm i tynk wewnętrzny. Ściany wewnętrzne: Murowane: pustak ceramiczny poryzowany 18,8 cm + tynk obustronnie. Murowane: cegła pełna 9 cm + tynk obustronnie. Szkieletowe: wełna mineralna 7 cm + płyta g-k obustronnie. Podłoga na gruncie: Podsypka piaskowa 20 cm + beton 10 cm + 2x folia + styropian 10 cm + folia + szlichta betonowa 4 cm + wykończenie podłogi. Strop: Gęstożebrowy 24 cm + styropian 5 cm + szlichta betonowa 4 cm + wykończenie podłogi i tynk wewnętrzny. (bez stropu) sufit podwieszany (płyta g-k) + folia paroizolacyjna + wełna mineralna 28 cm + deski 2,5 cm. Konstrukcja dachu: Drewniana (krokwiowo-kleszczowa) + łaty i kontrłaty. Pokrycie dachu: Dachówka cementowa + folia paroprzepuszczalna + wełna mineralna 28 cm + folia paroizolacyjna + płyta g-k. Elewacja: Tynk cienkowarstwowy. Na fragmentach ścian płytki klinkierowe. Okna i drzwi balkonowe: PVC lub drewniane o powierzchni do 2 m2 (3 szt.). PVC lub drewniane o powierzchni od 2 m2 (6 szt.). Okna połaciowe: PVC lub drewniane o powierzchni do 2 m2 (3 szt.). Sposób ogrzewania: Kocioł na gaz. Wentylacja: Grawitacyjna.

Rekomendowani producenci

Autor: Kolekcja Muratora, arch. Witold Dominik tech. arch. Tomasz Waligórski

Opinie mieszkańców domu Murator C214 Dom na rozstaju

Zdjęcie profilowe andreaaaa
andreaaaa
Szukając projektu domu musieliśmy brać pod uwagę niewielkie gabaryty naszej działki, a projekt domu Murator C214 Dom na rozstaju WAJ1503 świetnie na nią pasował. Co prawda, chcieliśmy mieć z mężem większy i parterowy dom, jednak ze względu na metraż naszej ziemi nie mieliśmy takiej możliwości. W trakcie budowy nie mieliśmy żadnych problemów i wszystko poszło po naszej myśli. Projekt był czytelny, aczkolwiek zabrakło nam w nim kanału wentylacyjnego w kuchni. Wprawdzie jest ona całkowicie otwarta na salon, w którym uwzględniono wentylację w postaci komina, aczkolwiek nad aneksem kuchennym również by się przydała. My postanowiliśmy zmienić to w trakcie, jednak warto o tym pomyśleć już na początku realizacji. Nasz dom powstał przy użyciu pustaków Solbet, murowanych na zaprawę cementową. Dach pokryliśmy blachodachówką i wstawiliśmy okna połaciowe firmy Fakro. Wraz z mężem zadecydowaliśmy się na ogrzewanie domu ekogroszkiem. Myślimy również o zainstalowaniu w przyszłości kolektorów słonecznych. Nasza gmina planuje wprowadzić na nie dofinansowanie i najprawdopodobniej z tego skorzystamy. Jedna z sypialni na poddaszu, która była przewidziana w projekcie domu Murator C214 Dom na rozstaju WAJ1503 była dość mała. Zdecydowaliśmy się więc na zrobienie w jej miejscu garderoby. Schody miały być pierwotnie całkowicie zabudowane, jednak my postanowiliśmy wykorzystać przestrzeń pod nimi tworząc małe pomieszczenie gospodarcze z wejściem od strony łazienki. Szkoda byłoby wstawiać tam pustaki, skoro można praktycznie wykorzystać tą powierzchnię. Nieco żałujemy, iż nie zdecydowaliśmy się zrobić ciągu schodów prowadzących na strych. Klatka schodowa jest bardzo wysoka więc byłaby taka możliwość, a w dodatku dobrze by się to prezentowało. Myślę, że warto to rozważyć realizując ten projekt. Wejście do domu i kuchnię mamy od strony północnej, a salon z tarasem znajdują się na południu. Wszystkie pomieszczenie są w naszym przypadku doskonale oświetlone. Postanowiliśmy nawet nieco przedłużyć połać dachową nad tarasem i muszę przyznać, że było to świetne posunięcie. Gdybyśmy tego nie zrobili do salonu dostawałoby się zbyt wiele słońca i byłoby po po prostu za gorąco. Mimo, iż marzyliśmy o większym i parterowym domu, projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Murator C214 Dom na rozstaju WAJ1503 spełnił nasze oczekiwania i jesteśmy zadowoleni z jego realizacji. Na początku myślałam, że budynek będzie mniejszy i będzie gorzej się prezentował, jednak wygląda naprawdę super i wszystkim się bardzo podoba. Świetnym rozwiązaniem jest kształt łazienki na poddaszu, który pozwala na ciekawą aranżację. Z czystym sumieniem mogę polecić innym ten projekt. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Murator C214 Dom na rozstaju

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Martyna12398 buduje ten dom  20.11.2017 17:55: bardzo fajny dom. Ma wszystko co potrzebujemy i koszty budowy są do ogarnięcia. Jesteśmy w trakcie

Projekt domu Murator C214 Dom na rozstaju należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Murator C214 Dom na rozstaju

Projekty podobne do Murator C214 Dom na rozstaju WAJ1503

Projekt domu uA98

uA98

76,11 m²

Projekt domu Murator M245 Trafna decyzja (etap II)

Projekt domu Dom przy Wiosennej 6

Projekt domu Dom przy Wiosennej 7

Projekt domu Dom przy Wiosennej 8

Projekt domu Drops - murowana – silikaty

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych