Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności

Projekty domów - szukasz wymarzonego?

Zadzwoń! 71 715 20 60 (pon.-pt. 8-21, sob. 9-17) lub

Kuchnia na poddaszu – jak urządzić malutką kuchnię na poddaszu ze skosami?

Kuchnia na poddaszu

Kuchnia na poddaszu ze skosami stwarza szerokie możliwości efektownej, a przy tym funkcjonalnej aranżacji. Może być urządzona jako otwarta na salon, co pozwoli zwiększyć jej przestrzeń i ułatwi jej doświetlenie światłem naturalnym. Jeśli jednak Twoja malutka kuchnia na poddaszu jest zamknięta i nie chcesz wybijać ściany do salonu, pomyśl o wyposażeniu jej w zabudowę meblową w kształcie litery L i wykorzystaniu mebli na wymiar.

Poddasze użytkowe umożliwia zwiększenie powierzchni mieszkalnej. Jeśli projekt domu zakładał pierwotnie, że nie zostanie ono od razu zagospodarowane, to można to zrobić w późniejszym czasie. Jeśli oczekiwania Twojej rodziny i Twoje własne się zwiększą, możesz zaaranżować poddasze jako przestrzeń mieszkalną. Domy z poddaszem użytkowym cieszą się dużą popularnością w Polsce.

Taka kondygnacja może być w pełni samodzielnym mieszkaniem, np. dla młodego małżeństwa, trzeba na niej jednak zorganizować kuchnię.

Kuchnia powinna być w pierwszej kolejności funkcjonalna, ale warto podkreślić, że pomieszczenie musi być przytulne, ponieważ zdecydowana większość Polaków spędza w nim dużo czasu. Mówi się, że kuchnia jest sercem każdego domu – może być też centralnym miejscem na poddaszu. Choć ma ono specyficzne uwarunkowania architektoniczne, to nadal istnieje wiele możliwości zaaranżowania kuchni na tej kondygnacji i uzyskania spektakularnych efektów.

Kuchnia na poddaszu – co wziąć pod uwagę przy planowaniu aranżacji? 

Podczas planowania funkcjonalnej kuchni na poddaszu należy zwrócić uwagę na podstawowe elementy, jakie muszą się w niej znaleźć. Zwykle tej części budynku nie przeznacza się na organizację kuchni w domu jednorodzinnym, ale jeśli mieszka w nim więcej niż jedna rodzina, np. dziadkowie, dzieci i wnuki, to wykonanie kuchni na poddaszu pod skosem stanie się potrzebne.

Jeśli planujemy umieścić kuchnię na poddaszu, powinniśmy wziąć pod uwagę co najmniej kilka spraw:

  • Ile miejsca pod skosami można wykorzystać – pozwala to ocenić wysokość ścianki kolankowej, na której opierają się połacie dachowe. Standardowe szafki kuchenne stojące mają przeważnie 86 cm wysokości, dlatego ścianka kolankowa musi mieć co najmniej tyle, ważne jest też, by nad szafką pozostawić co najmniej 30 cm ściany, a dopiero potem skos, dla zwiększenia funkcjonalności blatu roboczego.
  • Jaki jest kąt nachylenia skosów – im jest większy, czyli im bardziej stromy jest dach, tym łatwiej będzie zagospodarować przestrzeń, która pod nim występuje.
  • Jaki ma być kształt zabudowy meblowej – czy meble będą ustawione np. w kształcie litery L czy też U.

W przypadku skosów wszystko powinno zostać dopasowane pod wymiar i funkcjonalnie rozmieszczone. Kuchnia na poddaszu ze skosami to projekt, który wymaga od nas inwencji i logicznego projektu, można ją bowiem rozpatrywać z uwzględnieniem kilku aspektów.

Między innymi wydaje się, że jest ona znacznie praktyczniejsza w użytkowaniu, a także przytulniejsza. To ciekawe, że kuchnia na niskim poddaszu również może być odpowiednio zagospodarowana. Wystarczy odpowiednio podejść do projektu poddasza ze skosami i rozplanować kuchnię w miejscu, do którego dochodzą rury hydrauliczne, a także tam, gdzie nie ma problemu z ewentualnym podłączeniem gazu.

Możemy wówczas umieścić w niej lodówkę, zmywarkę, piekarnik, a także kuchenkę i stół z krzesłami. Nie musimy się również ograniczać, jeśli chodzi o wszelkie blaty i inne sprzęty kuchenne. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że zdecydowanie efektywniejszą opcją pozostaje kuchnia z salonem na poddaszu. Taki układ pomieszczeń sprawia, że wnętrze nabiera stylu, uroku, lekkości i nowoczesnego klimatu.

Ile kosztuje kuchnia na wymiar? Ceny za metr bieżący

Kuchnia na poddaszu – jaki projekt wybrać?

Zanim przystąpisz do wykonywania prac remontowo-budowlanych na poddaszu w celu zaaranżowania na nim kuchni, powinieneś zwrócić uwagę na projekt architektoniczny. Wówczas, jeśli planujesz nieruchomość dla np. więcej niż jednej rodziny, a nie chcesz postawić bliźniaka — doskonałym pomysłem będzie stworzenie mieszkania na poddaszu.

Poddasze ma wówczas odpowiednio dużą powierzchnię mieszkalną, aby dało się na nim zaplanować salon, pokoje dla domowników czy właśnie toaletę i kuchnię. Tylko w takiej sytuacji mieszkanie tam stanie się samodzielne i będziesz mógł projektować swoją wymarzoną kuchnię. Jej projekt może bazować na kilku pomysłach, jeśli chodzi o ustawienie mebli w przestrzeni kuchennej. Możesz wybrać przy tym takie rodzaje kuchni jak:

  • kuchnia na poddaszu w kształcie litery „U";
  • kuchnia w kształcie litery „L”;
  • otwarta kuchnia na poddaszu;
  • kuchnia na poddaszu z wyspą.

Mała kuchnia na poddaszu, jak widać, wcale nie musi wiązać się z ograniczeniami, pod warunkiem, że spokojnie przemyślimy jej aranżację. Pamiętaj, że ilość miejsca przeznaczonego na zagospodarowanie pomieszczenia kuchennego wcale nie jest aż tak istotna. Najważniejsze są bowiem pomysł, projekt oraz odpowiednie wyposażenie kuchni, zgodne z Twoimi potrzebami. 

Bez względu na to, jaki kształt kuchni na poddaszu wybierzesz – czy będzie to kuchnia otwarta, czy może w kształcie litery U lub L – powinieneś dążyć do uzyskania tzw. złotego trójkąta. Chodzi o specyficzne ustawienie mebli i sprzętów kuchennych, tak by lodówka, kuchenka, zlewozmywak czy zmywarka znalazły się na wierzchołkach trójkąta. Będą one niedaleko względem siebie, co poprawi komfort pracy w całej kuchni.

Dowiedz się więcej: Jak urządzić ergonomiczną kuchnię zgodnie z zasadą trójkąta roboczego?

Otwarta kuchnia na poddaszu

Jeśli nie masz za dużo miejsca na umieszczenie kuchni w oddzielnym pomieszczeniu, to być może powinieneś zdecydować się na połączenie kuchni i salonu na poddaszu w jednym. To bardzo nowoczesne i stylowe rozwiązanie, które sprawdza się w niemalże każdym przypadku. Dzięki otwartej przestrzeni jesteś w stanie optycznie powiększyć wnętrze, sprawić, że będzie ono odpowiednio oświetlone, a także uniknąć efektu przytłoczenia.

Poza tym otwarta kuchnia z salonem na poddaszu pozwala na świetną integrację, wspólne spędzanie czasu, zabawę i jeszcze większą bliskość pomiędzy domownikami.

Możesz gotować i przyjmować gości siedzących w salonie. Nie znikasz w czasie przyjęcia na długi czas w kuchni, aby przygotować posiłki, tylko w dalszym ciągu możesz w takiej sytuacji prowadzić konwersację.

Kuchnia na poddaszu z wyspą

Jeśli warunki występujące na poddaszu na to pozwalają, a kuchnia jest wystarczająco dużym pomieszczeniem, możesz urządzić ją tak, by znalazła się w niej również wyspa. Możesz takie rozwiązanie zastosować również wtedy, gdy salon i kuchnia na poddaszu ze skosami są ze sobą połączone.

Zabudowa ścienna i kuchenna wyspa dostarczą Ci wystarczająco dużo miejsca do przechowywania. Sama wyspa zapewni ciekawy efekt wizualny. Dopasuj fronty wyspy i szafek do siebie, żeby aranżacja była spójna. Zdecyduj się na zlewozmywak w obrębie wyspy, a obok umieść blat, przy którym Twoi goście lub domownicy będą mogli usiąść na wysokich stołkach barowych – hokerach.

Kuchnia na poddaszu w kształcie litery U

Kolejnym rodzajem kuchni na poddaszu ze skosami, jaką możesz zaaranżować w swoim domu, jest pomieszczenie w kształcie litery U. Jest to alternatywa dla tych, którzy cenią sobie otwartą przestrzeń kuchenną, a przy tym przejrzystość. Tego typu układ mebli i niezbędnych sprzętów AGD tworzy wrażenie optycznej przestronności, ponadto takie ustawienie jest praktyczne i nie przytłacza

Kuchnia w kształcie litery L

Jeśli chodzi o wąską kuchnię na poddaszu, lepszym rozwiązaniem niż zabudowa meblowa w kształcie litery U jest wykorzystanie zabudowy w kształcie litery L. To opcja przydatna oraz wielokrotnie sprawdzona w przypadku minimalistycznych powierzchni, w których kuchnia nie może zająć więcej miejsca i musi być rozmiarami ograniczona do niezbędnego minimum.

Nie jest to jednak złe rozwiązanie, wręcz przeciwnie. Dzięki niemu jesteś w stanie stworzyć namiastkę kuchni w bardzo prosty sposób i na niewielkiej powierzchni, np. łącząc to pomieszczenie z salonem.

Kuchnia na poddaszu

Malutka kuchnia na poddaszu – o czym pamiętać przy jej urządzaniu?

Na poddaszu możesz mieć bardzo mało miejsca, a jeśli zależy Ci na tym, by znalazło się tam mieszkanie dla jednej, dwóch czy większej liczby osób, musisz z rozmysłem wszystko planować. Niewykluczone, że po zaplanowaniu pokoi i łazienki na poddaszu pozostanie Ci niewiele miejsca, gdzie zmieści się tylko malutka kuchnia ze skosami.

Możesz zrezygnować z odgradzania jej ściankami działowymi na korzyść salonu z aneksem. Połącz przestrzeń wypoczynkową z meblami kuchennymi i podstawowymi sprzętami jak lodówka, kuchenka czy piekarnik. Możesz oddzielić je od siebie np. kanapą, tak by wizualnie uzyskać w pomieszczeniu strefę kuchenną i wypoczynkową.

Dobrym pomysłem przy aranżowaniu kuchni na niewielkiej przestrzeni poddasza jest wykorzystanie do tego celu mebli na wymiar – w takim wypadku stolarz może dopasować idealnie szafki do kłopotliwych miejsc. Gotowe meble nie stwarzają takich możliwości, a czasem, np. w przypadku małej kuchni na niskim poddaszu, w ogóle nie będą miały racji bytu.

Zdarza się, że skosy, które są integralnym elementem aranżacji poddasza, a więc i kuchni, która się tam znajdzie, likwidują w praktyce możliwość zastosowania szafek wiszących. Możesz je zastąpić półkami, na których ustawisz przyprawy w pojemnikach czy najczęściej używane kubki i talerze. Resztę schowasz do szafek stojących.

Jeśli jest ich mało, to przy kuchni otwartej na salon możesz wykorzystać duży blat barowy, oddzielający dwie strefy, pod którym ukryjesz dodatkowe szafki na niezbędne rzeczy. Możesz też w ten sam sposób wykorzystać wyspę kuchenną. Pod szafkami wiszącymi lub półkami da się umieścić reling, z haczykami na przybory, a także kubki, które zawiesisz na „ucho”.

W kuchni bardzo ważną rolę odgrywa blat kuchenny – roboczy, na którym przygotujesz posiłki czy też talerze do zaserwowania ugotowanej potrawy. Krótki blat roboczy to z pewnością problem, z jakim zmagają się właściciele małych kuchni. Kłopot ten rozwiąże dodatkowy blat wysuwany z zabudowy meblowej. Posłużyć może on nawet jako stoliczek do spożywania śniadań w kuchni.

Sprawdź: Kuchenka indukcyjna – jak działa i jakie są rodzaje kuchenek indukcyjnych?

Kuchnia na poddaszu – jakie okna się w niej sprawdzą? 

Ostatnimi czasy poddasze użytkowe zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Należy pamiętać o tym, że kuchnia na poddaszu wymaga odpowiedniego oświetlenia i wentylacji, a najlepszym sposobem na to jest naturalne światło słoneczne i powietrze płynące z dworu.

Kuchnia na poddaszu bez okna oczywiście może być zorganizowana, ale żadne światło sztuczne nie jest w stanie całkowicie zastąpić światła naturalnego, przy którym po prostu lepiej się pracuje. Zdarza się, że musisz urządzić tzw. ślepą kuchnię, ale wtedy lepiej połącz ją z salonem, w którym są okna, albo z jadalnią, choćby i na poddaszu.

W celu doprowadzenia do pomieszczenia kuchennego na poddaszu odpowiedniej ilości światła, a także zapewnienia mu wentylacji, najlepiej wykorzystać okna, które są pożądanym elementem każdego takiego wnętrza.

Według wyliczeń oraz rekomendacji ekspertów okna w kuchni na poddaszu powinny stanowić 10 procent powierzchni podłogowej. Pamiętajmy, że im kąt nachylenia dachu jest mniejszy, tym dłuższe musi być okno (i odwrotnie). Tak usytuowana kuchnia pozostaje znacznie lepiej doświetlona wówczas, gdy oświetlają ją cztery okna, a nie jedno duże.

Okna na poddaszu użytkowym są wręcz zalecane, poza tym wyglądają bardzo korzystnie, a ich umycie (wbrew pozorom) jest znacznie prostsze aniżeli w przypadku klasycznych okien.

Jeśli chodzi o to, jakie okna na poddaszu powinniśmy wybrać, nie ma na to żadnej reguły (poza wyliczeniami oraz liczbą sztuk proporcjonalną do wielkości). Możemy zdecydować się na każdy kształt, który będzie nam odpowiadał i który uznamy za wpisujący się w nasz gust.

Poleca się umieszczenie okien połaciowych nad szafkami z blatem roboczym, tak by lepiej doświetlić swoje miejsce pracy. W takiej kuchni więcej światła będzie też docierało do wyspy czy wysuniętego blatu.

Aby wentylacja działała poprawnie, najlepiej zadbaj o rozmieszczenie okien połaciowych po przeciwnych stronach dachu, aby po ich otwarciu szybko dokonać wymiany powietrza w tym pomieszczeniu dzięki wywołaniu przeciągu. Jeszcze lepiej kuchnię na poddaszu doświetlisz z wykorzystaniem okien kolankowych, umieszczonych w wysokiej ściance kolankowej. Zapewnią one także stały dopływ świeżego powietrza.

Kuchnia na poddaszu – jakie meble do niej wybrać?

Kwestia doboru mebli kuchennych do poddasza może na pierwszy rzut oka wydawać się dość skomplikowana, jednak w praktyce jest zupełnie inaczej. Meble kuchenne na poddaszu muszą zostać po prostu odpowiednio ustawione oraz zamontowane, ważne są też analiza i projekt.

Dobrym rozwiązaniem jest np. podniesienie ścianki kolankowej w ten sposób, aby górne mieszkanie pozostawało w pełni ustawne i funkcjonalne. Dzięki temu zabiegowi będziemy w stanie dobrać meble, które będą w stanie pomieścić bardzo wiele sprzętów kuchennych oraz innych elementów wyposażenia.

W projektach kuchni na poddaszu można znaleźć bardzo wiele przepięknych projektów, które zapierają dech w piersiach nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Ścianka kolankowa sprawi, że będziemy mogli wykonywać wszelkie czynności bez ryzyka uderzenia się w głowę i bez schylania się. Tego typu adaptacja będzie możliwa do wykonania w przypadku ścianki kolankowej o wysokości minimalnej 110 cm, przy czym należy podkreślić, że mniejsze wymiary mogą stanowić znacznie większe wyzwanie podczas urządzania.

Niewykluczone, że będziesz mieć wówczas kuchnię bez górnych szafek na poddaszu, ale zastąpisz je np. półkami lub wkomponowanymi zmyślnie schowkami. Jeśli pomieszczenie ma niską ściankę kolankową i skosy takie, że trudno w nie wkomponować gotowe meble ze sklepu, najlepiej wybrać wówczas meble na wymiar na poddasze

Dodatkowo warto wiedzieć, że najlepszym rozwiązaniem dla skosów jest umieszczenie pod nimi zlewozmywaka. Skosy nie sprawdzą się natomiast, gdy planujemy umieścić pod nimi płytę grzejną czy kuchenkę gazową. Sprzęty te wymagają bowiem zamontowania tzw. okapu, a przy skosie czynności tej nie da się wykonać.

Przeczytaj: Uchwyty do mebli kuchennych – jakie wybrać? Poznaj rodzaje uchwytów meblowych

Nowoczesna kuchnia na poddaszu – czego nie może w niej zabraknąć? 

Jeśli interesuje Cię kuchnia na poddaszu, jej wnętrze może zostać zaaranżowane na wiele sposobów. Od klasycznych i bardzo delikatnych rozwiązań po odważne i kontrowersyjne. Pamiętaj, że to Ty sam powinieneś czuć się najlepiej w pomieszczeniach swojego domu. Kieruj się swoim gustem i wygodą, a zarówno skosy, jak i inne uwarunkowania poddasza nie będą żadną przeszkodą w tym, aby stworzyć wymarzoną kuchnię.

Może być ona utrzymana w różnym stylu i inaczej zaaranżowana. Dlatego wybierz popularne sposoby na nowoczesną kuchnię na poddaszu. Wariantów jest sporo:

  • Styl skandynawski dla kuchni na poddaszu to wybór bardzo elegancki. Można powiedzieć, że tego rodzaju umeblowanie stworzy naprawdę niesamowitą i piękną przestrzeń, pełną statycznych, ale bardzo gustownych dodatków, do których z powodzeniem będziemy mogli dodać np. kolorowe kwiaty.
  • Nowoczesny salon z kuchnią na poddaszu gwarantuje z kolei dużą wygodę, zwłaszcza jeśli chodzi o sprzątanie. Otwarta przestrzeń sprawia, że utrzymanie czystości nie stanowi już najmniejszego problemu, a wszystko jest bardzo łatwo dostępne i nie musimy wkładać w to intensywnego wysiłku. Daje nam to przede wszystkim bardzo dużą oszczędność czasu.
  • Kuchnia na poddaszu z wyspą sprawi, że gotowanie, zwłaszcza w kilka osób, będzie dawało nam większy komfort i wygodę.
  • Funkcjonalna kuchnia na poddaszu to kwestia dobrej organizacji i przyzwyczajenia. To, w jaki sposób zaplanujesz swoją codzienność i domowe obowiązki, zależy wyłącznie od Twoich osobistych wymagań. Nie bój się tego rodzaju rozwiązań, najważniejsze jest bowiem posiadanie własnego, niezależnego kąta, w którym to Ty będziesz ustalać reguły.

Kuchnia na poddaszu

Kuchnia na poddaszu – inspiracje i pomysły na modny wystrój

Chcesz mieć modną kuchnię na poddaszu? Zdjęcia takich aranżacji być może będą stanowiły inspirację do wykonania własnego projektu. Połącz meble z ulubionym stylem aranżacyjnym, a przy tym zrób to tak, żeby wszystko pasowało do wnętrza, jakim dysponujesz. Biała kuchnia dobrze wpisuje się we wspomniany styl skandynawski. Jasne pomieszczenie optycznie się powiększa, dlatego nawet jeśli kuchnia na poddaszu ma mało wolnej przestrzeni, poczujesz się w niej tak, jak by była pełnowymiarowa. Uczyń ze skosów atut – wcale nie musisz rozpatrywać ich jako przeszkody przy urządzaniu.

Jeśli masz poddasze nieużytkowe i dopiero zaczynasz przymierzać się do jego urządzenia i wygospodarowania na nim kuchni, to zastanów się, czy wszędzie obudowywać ściany z cegły płytami gipsowo-kartonowymi. Może jesteś zwolennikiem stylu industrialnego, rodem z dawnych fabryk budowanych z cegły? Jeśli tak, możesz urządzić kuchnię na poddaszu z cegły i wyeksponować ją tak, by stała się głównym punktem całej aranżacji.

Do tego dochodzi jeszcze kolejny pomysł – kuchnia retro na poddaszu, z drewnianymi meblami i blatem. Jeśli tylko jesteś zwolennikiem takiego stylu, to czemu by nie wykorzystać go właśnie w tym miejscu przy urządzaniu swojego pomieszczenia?

Tak samo jest w przypadku minimalistycznej kuchni na poddaszu. Proste linie, brak ozdobników, jednolitość w kolorystyce – to cechy stylu minimalistycznego, który tak samo dobrze sprawdzi się w przestronnym pomieszczeniu, jak i w szczególnie małym wnętrzu.

Warto wiedzieć: Kuchnia rustykalna – jak urządzić kuchnię w stylu rustykalnym?

Malutka kuchnia na poddaszu – czy warto zdecydować się na taki projekt?

Niewielka przestrzeń poddasza, która musi być podzielona np. na sypialnie, salon, łazienkę i kuchnię, sprawia, że na tę ostatnią nie pozostanie dużo wolnego miejsca. Projekt tego pomieszczenia na poddaszu w takim przypadku może obejmować połączenie jego przestrzeni z salonem. Dzięki temu powstanie otwarta, piękna kuchnia na poddaszu. 

Jeśli jednak warunki lokalowe są inne, a Ty masz do zagospodarowania małe pomieszczenie, to czy takie projekty kuchni na poddaszu są w ogóle godne Twojej uwagi, czy lepiej przeorganizować wnętrza tak, by mieć więcej miejsca? Wszystko zależy od zastanych warunków. Malutka kuchnia będzie miała rację bytu w przestrzeni poddasza w określonej sytuacji:

  • Ściana kolankowa powinna mieć wysokość co najmniej 75 cm, jeśli chcesz przy niej ustawić stolik kuchenny lub zabudować wnękę schowkami, a jeśli ma ona minimum 90 cm wysokości, to pod skosem ustawisz meble kuchenne – szafki dolne. Przy ściance kolankowej o wysokości co najmniej 110 cm możesz już w miarę swobodnie adaptować kuchnię na poddaszu. 
  • Dach powinien być dwuspadowy – przy wielospadowym często jest tak, że urządzenie malutkiej kuchni staje się wręcz niemożliwe.
  • Wentylacja na poddaszu w kuchni ma szczególne znaczenie – w przeciwnym wypadku w małym, źle wentylowanym pomieszczeniu powstaje wysoka wilgotność powietrza, ściany w kuchni mogą być zawilgocone, a to sprzyja rozwojowi pleśni i grzybów.

Do urządzenia malutkiej kuchni na poddaszu najlepiej wstawić meble na wymiar. Dzięki nim możesz optymalnie wykorzystać posiadaną przestrzeń. Skorzystaj również ze sprzętów typu 2 w 1, np. piekarnika w połączeniu z mikrofalówką. Zaplanuj niewielką zmywarkę o szerokości 45 cm albo kompletnie z niej zrezygnuj, żeby zyskać dodatkowe miejsce w szafkach. Gdzie tylko jest to możliwe, zbuduj schowki, które w funkcjonalny sposób zapewnią Ci przestrzeń do przechowywania.

Autor artykułu

Nowości w tej kategorii

Kuchnia
Pracownik montujący kuchnię na wymiar
08.09.2023 r. Zuzanna Kaliska-Borowicz

Ile kosztuje kuchnia na wymiar? Aktualne ceny za metr bieżący

Kuchnia na wymiar uznawana jest za najlepszy i jednocześnie najdroższy sposób...

Kuchnia
Okleina meblowa
23.09.2021 r. Diana Sulyma

Okleina meblowa – co warto wiedzieć o okleinie na meble?

Okleina meblowa pozwala na efektowne wykończenie szaf, komód, stołów oraz innych sprzętów używanych w domach. To tańsza al...

Kuchnia
Kuchnia rustykalna
24.08.2021 r. Diana Sulyma

Kuchnia rustykalna – jak urządzić kuchnię w stylu rustykalnym?

Kuchnia rustykalna jest jednym z trendów w aranżacji wnętrz w domach i mieszk...

Kuchnia
Okap kuchenny kominowy
26.07.2021 r. Jan Susmaga

Okap kuchenny kominowy – jaki wybrać i jak zamontować okap kuchenny kominowy?

Okap kuchenny kominowy pełni tę samą funkcję, co jego tradycyjny odpowiednik....

Kuchnia
Pracownik montujący kuchnię na wymiar
08.09.2023 r. Zuzanna Kaliska-Borowicz

Ile kosztuje kuchnia na wymiar? Aktualne ceny za metr bieżący

Kuchnia na wymiar uznawana jest za najlepszy i jednocześnie najdroższy sposób...

Kuchnia
Okleina meblowa
23.09.2021 r. Diana Sulyma

Okleina meblowa – co warto wiedzieć o okleinie na meble?

Okleina meblowa pozwala na efektowne wykończenie szaf, komód, stołów oraz innych sprzętów używanych w domach. To tańsza al...

Kuchnia
Kuchnia rustykalna
24.08.2021 r. Diana Sulyma

Kuchnia rustykalna – jak urządzić kuchnię w stylu rustykalnym?

Kuchnia rustykalna jest jednym z trendów w aranżacji wnętrz w domach i mieszk...

Kuchnia
Okap kuchenny kominowy
26.07.2021 r. Jan Susmaga

Okap kuchenny kominowy – jaki wybrać i jak zamontować okap kuchenny kominowy?

Okap kuchenny kominowy pełni tę samą funkcję, co jego tradycyjny odpowiednik....

REKLAMA
Zamknij