Fundamenty

Galeria zdjęć

więcej »

Fundament jest to element konstrukcyjny budynku, przenoszący obciążenie własne i użytkowe całości obiektu na podłoże gruntowe. Wyróżniamy wiele rodzajów fundamentów w zależności od głębokości posadowienia, kształtu, materiału z którego są wykonane, typu elementu konstrukcyjnego, którego obciążenia przenoszą. Rodzaj fundamentu dobiera się w zależności od rodzaju budynku, generowanych przez niego obciążeń oraz warunków gruntowych.

Zadawaj pytania, publikuj posty i zdjęcia związane z Fundamenty
Zaloguj się lub Zarejestruj

Ostatnia aktywność

Witam wszystkich. Za nie całe dwa tygodnie ekipa budowlana zaczyna budowę mojego domu ( Home Koncept 26). Niestety większość ekip ma pozajmowane i ta również miała bo czekam na nią od jesieni. Cena jaką mi powiedzieli za robociznę odpowiadała mi. Narazie same fundamenty a na jesień reszta ( nie mają czasu). Cena za same fundamenty też została ustalona ale gdy poprosiłem o jakąś umowę wykonania tej usługi to powiedzieli że umów żadnych nie piszą. Cena ustalona i koniec więc po co. Trochę się obawiam że wrazie co jak coś im nie wyjdzie- tym bardziej że się nie znam to później będą problemy że nie będą chcieli poprawiać. Czy może kierownik budowy jest od dopilnowania tego wszystkiego?

1

monisaugustyn podoba się to.

4 komentarze
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
maximka
maximka   1   ·  25 lipca 2017

Niestety w tej materii temat jest ciężki. Przeważnie firmy, które podpisują umowy wołają sobie odpowiednio więcej... Natomiast czy umowa uchroni Cię przed błędami to też ciężko stwierdzić. Bo jeśli coś wyjdzie dużo po czasie to nawet jeśli była umowa to zawsze mogą Ci powiedzieć, że nie będą poprawiać a jak masz problem to idź do sądu...a jak to w Polsce zanim coś udowodnisz w sądzie to minie 10 lat... Dlatego moim zdaniem najlepiej jest po skończonej robocie, zanim dokonasz zapłaty dokładnie wszystko sprawdzić, zmierzyć itd. Jak coś nie gra to nie płacić i pogonić dziadów. W końcu nie będzie umowy to dla nich też jest jakieś ryzyko, że się napracują a Ty nie zapłacisz...Najważniejsze, żeby nie dawać żadnych pieniędzy przed robota, wówczas wszystkim zależy żeby było dobrze.

Jadzia&Darek podoba się to.

maximka
maximka   1   ·  25 lipca 2017

A co do kierownika budowy to się nie wypowiem, bo u mnie jest nim mąż. I zawsze wszystko dokładnie sprawdzał. Jak było źle to poprawiali dopóki nie było ok. I dopiero na końcu kasa:) Kiedyś nawet się wkurzył i powiedział, że nie zapłaci jak nie doprowadzą placu budowy do stanu używalności bo takiego syfu narobili... I sprzątali tylko miotła latała. Pamiętam też, że zanim zapłacił za dach to kazał zrobić próbę szczelności przed rozliczeniem. Dekarze aż oczy z wrażenia przecierali o co mu chodzi... Ale moment znaleźli szlaufy i dawaj po dachu;) dach szczelny - kasa zapłacona... Dlatego nie patrz na umowy, tylko znajdź kogoś kto po każdym etapie będzie wiedział co sprawdzić i na co zwrócić uwagę.

Jadzia&Darek podoba się to.

frycka87
frycka87   0   ·  Wczoraj o 06:10

dziękuje za odpowiedzi dużo mi to wyjaśniło. Racja będę pilnował wszystkiego i zapłata dopiero po DOBRZE wykonanej robocie. Złych opini o nich nie słyszałem i widziałem jeden domek który wybudowali i było wszystko ok ale wiadomo różnie to bywa.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby zobaczyć więcej treści związanych z Fundamenty