Projekt domu Murator M93 Jesienna zaduma WAJ1579

Cena projektu: 3 015 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
107,6 m²
Min. szer. działki
19,1 m
Wysokość budynku
6,22 m
Pow. zabudowy
185,3 m²
Kubatura
892,8 m³
Kąt nach. dachu
25°
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Murator M93 Jesienna zaduma to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, co znacznie ułatwia proces budowy. W tym projekcie kalenica usytuowana jest prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Konstrukcja domu przykryta jest dachem kopertowym, który doskonale chroni budynek przed niekorzystną pogodą. Projekt Murator M93 Jesienna zaduma to dom parterowy, dzięki czemu poruszanie się po nim jest bardzo wygodne. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Zaplanowana w projekcie kuchnia zamknięta jest oazą dla kucharza, który może kontynuować swoją pasję bez przeszkadzania innym domownikom. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. W domu znajduje się komfortowa łazienka oraz dodatkowa toaleta, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Murator M93 Jesienna zaduma - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,7 m²
2 hall
1,9 m²
3 kuchnia
10 m²
4 spiżarnia
3,1 m²
5 pokój dzienny
31,8 m²
6 korytarz
5,4 m²
7 korytarz
3,5 m²
8 pokój
10,1 m²
9 pokój
14,3 m²
10 pokój
14,1 m²
11 łazienka
6,2 m²
12 kotłownia
8,4 m²
13 wc
1,5 m²
14 garaż jednostan.
18,8 m²
15 taras
18 m²
razem
134,8 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Murator M93 Jesienna zaduma na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Murator M93 Jesienna zaduma
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

287 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ławy fundamentowe: żelbetowe szerokości 40 cm, wysokości 40 cm (85,00 mb). Ściany fundamentowe: Bloczek betonowy 24 cm + 2x roztwór asfaltowy + styropian 12 cm. Bloczek betonowy 24 cm. Ściany zewnętrzne: Murowane, dwuwarstwowe: beton komórkowy 24 cm + styropian 15 cm + tynk wewnętrzny. Ściany wewnętrzne: Murowane: beton komórkowy 24 cm + tynk obustronnie. Murowane: beton komórkowy 12 cm + tynk obustronnie. Murowane: beton komórkowy 24 cm + wełna mineralna 5 cm + tynk obustronnie. Murowane: cegła pełna 12 cm + tynk obustronnie. Podłoga na gruncie: Podsypka piaskowa 30 cm + beton 10 cm + papa termozgrzewalna + styropian 15 cm + szlichta betonowa 6 cm + wykończenie podłogi. Podsypka piaskowa 30 cm + beton 10 cm + papa termozgrzewalna + styropian 12 cm + szlichta betonowa 8-10 cm + wykończenie podłogi. Strop: Drewniany (belki stropowe) + folia paroizolacyjna + wełna mineralna 25 cm + 2x płyta g-k. Konstrukcja dachu: Drewniana (krokwiowo-płatwiowa) + łaty i kontrłaty. Pokrycie dachu: Blachodachówka + folia paroprzepuszczalna. Elewacja: Tynk cienkowarstwowy. Na fragmentach ścian deski. Na fragmentach ścian płytki klinkierowe. Okna i drzwi balkonowe: PVC lub drewniane o powierzchni do 2 m2 (3 szt.). PVC lub drewniane o powierzchni od 2 m2 (6 szt.). Sposób ogrzewania: Kocioł na paliwo stałe. Możliwy kocioł na gaz (po dostosowaniu na etapie indywidualnej adaptacji).. Wentylacja: Grawitacyjna.

Rekomendowani producenci

Informacje dodatkowe

Projekt dostępny także w wersji ze stropem gęstożebrowym. Zapytaj o cenę swojego Doradcę.

Autor: Kolekcja Muratora, arch. Ewa Dziewiątkowska

Opinie mieszkańców domu Murator M93 Jesienna zaduma

Zdjęcie profilowe alen48
alen48
Od początku zależało nam, aby wszystkie pomieszczenia w naszym nowym domu znajdowały się na jednej kondygnacji. Ze względu na wąskie wymiary działki, wybór projektu był dosyć mocno ograniczony. Z pośród nielicznych budynków parterowych, które mogliśmy zrealizować na naszej działce, najbardziej spodobał nam się projekt Murator M93 Jesienna zaduma WAJ157. Zaproponowany w nim układ pomieszczeń przypadł nam do gustu, a dodatkowo odpowiadał w kwestii ułożenia domu względem stron świata.

Dom budowaliśmy systemem gospodarczym korzystając z wiedzy i doświadczenia fachowców z najbliższej rodziny. Cała realizacja odbyła się sprawnie i bez żadnych problemów. Jedyną uwagę wykonawców zwróciła konstrukcja tarasu, która ich zdaniem nie została do końca dobrze przemyślana przez architekta. Inwestycja przebiegła w naprawdę krótkim czasie. Pierwsze prace budowlane rozpoczęliśmy w lipcu 2014 r., a już we wrześniu 2015 r. wprowadziliśmy się do w pełni wykończonego (łącznie z elewacją) domu. Myślę, że można sugerować się kwotą oszacowaną w kosztorysie. W naszym przypadku była ona nieco wyższa, aczkolwiek wpływ na to miały zastosowane przez nas zmiany, które nanieśliśmy do projektu.

Budynek został wymurowany z czerwonych pustaków Porotherm, zaś bryłę z zewnątrz ociepliliśmy grafitowym styropianem. Elewację wykonaliśmy przy użyciu silikatowego tynku, a dach pokryliśmy ceramiczną dachówką Tandem marki Meyer Holsen. Ze względów zdrowotnych system ogrzewania podłogowego zastosowaliśmy jedynie w łazienkach, kuchni, korytarzyku sypialnianym, pralni i wiatrołapie. Wykonaliśmy instalację gazową, jednak na razie z niej nie korzystamy. Dom ogrzewamy za pomocą pieca na pellet - to ekologiczne, czyste i wygodne rozwiązanie. Dodatkowo zdecydowaliśmy się na montaż systemu solarnego.

Do projektu Murator M93 Jesienna zaduma WAJ1579 nanieśliśmy kilka zmian. Kuchnię powiększyliśmy kosztem spiżarki - jej powierzchnię wykorzystaliśmy na wykonanie wysokiej zabudowy z lodówką, piekarnikiem oraz szafą do przechowywania. Zdecydowaliśmy się na podniesienie ścianki kolankowej o 2 pustaki i zmianę kąta nachylenia dachu do 30°. Dzięki temu mamy możliwość praktycznego zagospodarowania poddasza, gdy w przyszłości zajdzie taka potrzeba, a szkoda byłoby nie wykorzystać przestrzeni pod tak dużą połacią dachu. Stwierdziliśmy, że dodatkowo będą nam potrzebne schody. Nie chcieliśmy wykonywać ich w salonie, dlatego postanowiliśmy zrezygnować z garażu w bryle domu, a w jego miejscu wylaliśmy praktyczną klatkę schodową. Przestrzeń pod nią wykorzystaliśmy na zrobienie toalety - przenosząc jej lokalizację z pierwotnie przewidzianej. To rozwiązanie pozwoliło nam na powiększenie głównej łazienki kosztem kotłowni o ok. 20 cm. Przy obecnym układzie zmieściliśmy w niej dużą kabinę prysznicową typu walk-in, wannę, podwójną umywalkę i wc, a w dalszym ciągu mamy w niej sporo miejsca. Dodatkowo zrezygnowaliśmy z wolnostojącej ścianki w salonie. Zamiast bramy wjazdowej, wstawiliśmy okno - takie samo jak w kuchni. Aby wszystko wyglądało symetrycznie nieco przesunęliśmy drzwi frontowe. Pozostałą powierzchnię garażu przeznaczyliśmy na zrobienie pralni, zaś nad nią powstała antresola z oknem dachowym. Na tym etapie tylko ta część dachu jest ocieplona i służy nam jako suszarnia i przechowalnia. Pozostała powierzchnia poddasza została póki co oddzielona ścianką z regipsu.

Po zamieszkaniu w nowym domu doczekaliśmy się z mężem drugiego dziecka, więc obecnie jesteśmy 4-osobową rodziną. Póki co najmłodszy syn śpi z nami, jednak gdy dorośnie potrzebny będzie dla niego osobny pokój. Obecnie, najmniejsza sypialnia funkcjonuje jako garderoba, w której dodatkowo prasuję będąc blisko dzieci, więc gdy za jakiś czas zmienimy jej przeznaczenie na pierwotnie przewidziane, będzie brakowało mi takiego miejsca. Myślę więc, że gdybym budowała nasz dom po raz kolejny, wygospodarowałabym w tym celu małe pomieszczenie kosztem części salonu.

Dużym plusem projektu domu parterowego Murator M93 Jesienna zaduma WAJ1579 jest jego prosta konstrukcja. Bryła posiada nieskomplikowany kształt, a pomieszczenia wewnątrz mają formę prostokąta. Dzięki temu dom jest łatwy w budowie i wykończeniu, a cała realizacja przebiegła naprawdę szybko. Mam porównanie, ponieważ nasi znajomi zdecydowali się na bardziej skomplikowane projekty i ilość pracy, którą trzeba włożyć w te inwestycje jest dużo większa. Sporą zaletą jest również przestronność domu oraz duże okna, dzięki którym w pomieszczeniach jest naprawdę jasno. Było to dla nas bardzo ważne, dlatego tym bardziej cieszy nas fakt podniesienia ścianki kolankowej oraz zmiana kąta nachylenia dachu do 30 °, które spowodowały, iż połacie dachu nie zasłaniają przeszkleń, nie ograniczając tym samym dostępu naturalnego światła. Uważam, że naprawdę warto rozważyć tą modyfikację, tym bardziej, że dzięki niej bryła zyskała na zgrabności i proporcjonalności. Budującym, którzy widok z okien sypialni maja na ogród poleciłabym także wstawienie drzwi balkonowych umożliwiających wyjście bezpośrednio do ogrodu . Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe szefuncio
szefuncio
Szukając projektu naszego przyszłego domu, nie mieliśmy ściśle ustalonych kryteriów, jakie musiałby spełniać. Jedynym wymaganiem był metraż nieco ponad 100 m². Oprócz tego dom musiał nam się po prostu w całości spodobać. Oglądając różne propozycje, natrafiliśmy na projekt Murator M93 Jesienna zaduma WAJ1579. Ukazany na rysunkach budynek od razu wizualnie przypadł nam do gustu, a po przeanalizowaniu wnętrza uznaliśmy, że będzie dla nas optymalne. Układ pomieszczeń został funkcjonalnie przemyślany, a liczba pokoi odpowiadała potrzebom naszej rodziny.

Budowa w całości przebiegła zgodnie z planem. Fachowcy doskonale poradzili sobie z powierzonymi zadaniami, a prace postępowały szybko i sprawnie. Od momentu zakupu projektu Murator M93 Jesienna zaduma WAJ1579, do wprowadzenia się do nowego, w pełni wykończonego domu, minęło w naszym przypadku zaledwie 1,5 roku.

Do wymurowania ścian użyliśmy białych bloczków z betonu komórkowego. Zgodnie z zaleceniami architekta, strop wykonaliśmy w lekkiej konstrukcji z drewna. Postanowiliśmy natomiast zmienić sugerowaną blachodachówkę na solidną dachówkę ceramiczną. Z racji zastosowania droższego pokrycia, koszty naszej inwestycji nieco przekroczyły kwotę oszacowaną w kosztorysie. Budynek w stanie surowym zamkniętym wyniósł nas ok. 170 tys. zł.

Układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu parterowego Murator M93 Jesienna zaduma WAJ1579 od początku bardzo nam się spodobał, dlatego w zdecydowanej większości wykonaliśmy go zgodnie z oryginalną wersją. Postanowiliśmy jednak zrezygnować ze ścianki między salonem i kuchnią, dzięki czemu obecnie część dzienna jest w całości otwarta i tym samym bardziej przestronna. Dodatkowo, zdecydowaliśmy się na użytkowe zaadaptowanie poddasza, a schody wykonaliśmy w miejscu małej łazienki.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu z garażem Murator M93 Jesienna zaduma WAJ1579. Nowy dom w całości spełnia nasze oczekiwania i w dalszym ciągu dostrzegam w nim same plusy. Rozmieszczenie wnętrza jest funkcjonalne, tym bardziej że prywatna strefa z sypialniami domowników jest wyraźnie oddzielona od salonu. Mamy z żoną dwójkę dzieci, a metraż domu oraz uwzględniona w nim liczba pokoi są dla nas w pełni komfortowe. Rodzinom 4-osobowym, marzącym o ok. 100 m² domku mogę szczerze polecić projekt Murator M93 Jesienna zaduma WAJ1579. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Murator M93 Jesienna zaduma

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

szefuncio buduje ten dom  06.12.2017 09:09

Projekt domu Murator M93 Jesienna zaduma należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Murator M93 Jesienna zaduma

Projekty podobne do Murator M93 Jesienna zaduma WAJ1579

Projekt domu Dom na miarę -650 3D iDesigner

Dom na miarę

102,15 m²

Projekt domu Murator M230 Zachodzące słońce

Projekt domu uA8v2

uA8v2

107,6 m²

Projekt domu Murator M242a Od serca - wariant I

Projekt domu Jaśmin z garażem 1-st. [A] -250

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych