Projekt domu Murator M70b Zapach wiosny - wariant II WAJ1578

Cena projektu: 3 090 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
127,3 m²
Min. szer. działki
19,4 m
Wysokość budynku
7 m
Pow. zabudowy
178,6 m²
Kubatura
817,6 m³
Kąt nach. dachu
30°
Liczba pokoi
4 (2 + 2 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Murator M70b Zapach wiosny - wariant II został stworzony na wzór cieszącego się popularnością projektu Murator M70 Zapach wiosny. W przeciwieństwie do pierwotnej wersji projekt ma więcej pokoi, większą powierzchnię. Projekt domu Murator M70b Zapach wiosny - wariant II to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. W tym projekcie kalenica skierowana jest prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż jednostanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który doskonale chroni budynek przed niekorzystną pogodą. Projekt Murator M70b Zapach wiosny - wariant II to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Doskonale przemyślane rozwiązania w kuchni dają wiele możliwości aranżacyjnych oraz ułatwią codzienne korzystanie. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie uwzględniono dwie komfortowe łazienki- jedna znajduje się na parterze, zaś druga na poddaszu. Oprócz tego na dole przewidziano dodatkową, osobną toaletę. Część nocną tworzą cztery sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Murator M70b Zapach wiosny - wariant II - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,7 m²
2 hall
7,7 m²
3 kuchnia
9,5 m²
4 pokój dzienny
29,1 m²
5 pokój
14,6 m²
6 korytarz
5,5 m²
7 pokój
10,4 m²
8 łazienka
7,1 m²
9 wc
1,1 m² (1,5 m²)
10 kotłownia
9,2 m²
11 garaż jednostan.
21,2 m² (23,1 m²)
12 taras
16,8 m²
razem
120,1 m² (122,4 m²)

Rzut kondygnacji projektu Murator M70b Zapach wiosny - wariant II - Rzut poddasza

13 schody
6 m²
14 korytarz
5 m²
15 łazienka
4 m² (6 m²)
16 pokój
12 m² (22 m²)
17 pokój
11 m² (21 m²)
18 poddasze do adaptacji
6 m² (46 m²)
razem
44 m² (106 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Murator M70b Zapach wiosny - wariant II
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

266 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ławy fundamentowe: żelbetowe szerokości 50-70 cm, wysokości 40 cm (89,00 mb). Ściany fundamentowe: Bloczek betonowy 24 cm + 2x roztwór asfaltowy + styropian 12-15 cm. Bloczek betonowy 24 cm + 2x roztwór asfaltowy + styropian 15 cm + bloczek betonowy 12 cm. Bloczek betonowy 24 cm. Ściany zewnętrzne: Murowane, trójwarstwowe: beton komórkowy 24 cm + styropian 15 cm + cegła klinkierowa 12 cm i tynk wewnętrzny. Murowane, dwuwarstwowe: beton komórkowy 24 cm + styropian 15 cm i tynk wewnętrzny. . Ściany wewnętrzne: Murowane: beton komórkowy 24 cm + tynk obustronnie. Murowane: beton komórkowy 12 cm + tynk obustronnie. Murowane: beton komórkowy 24 cm + wełna mineralna 5 cm + tynk obustronnie. Murowane: beton komórkowy 12 cm + wełna mineralna 15 cm + tynk obustronnie. Szkieletowe: 2x płyta g-k. Podłoga na gruncie: Podsypka piaskowa 30 cm + beton 10 cm + papa + styropian 15 cm + szlichta betonowa 6 cm + wykończenie podłogi. Podsypka piaskowa 30 cm + beton 10 cm + papa + styropian 12 cm + szlichta betonowa 8 cm + wykończenie podłogi. Strop: Gęstożebrowy (Teriva) + styropian 4 cm + szlichta betonowa 4 cm + wykończenie podłogi i tynk wewnętrzny. Gęstożebrowy (Teriva) + styropian 18 cm + szlichta betonowa 4 cm i tynk wewnętrzny. Konstrukcja dachu: Drewniana (krokwiowo-płatwiowa) + łaty i kontrłaty. Pokrycie dachu: Dachówka ceramiczna + folia paroprzepuszczalna + wełna mineralna 25 cm + 2x płyta g-k. Elewacja: Tynk cienkowarstwowy. Na fragmentach ścian płytki klinkierowe. Cegła klinkierowa. Deski. Okna i drzwi balkonowe: PVC lub drewniane o powierzchni do 2 m2 (6 szt.). PVC lub drewniane o powierzchni od 2 m2 (4 szt.). Okna połaciowe: PVC lub drewniane o powierzchni do 2 m2 (7 szt.). Sposób ogrzewania: Kocioł na gaz oraz kominek z płaszczem wodnym, po dostosowaniu na etapie adaptacji, możliwy także kocioł na paliwo stałe (należy przyjąć odległości kotła od ścian zalecane przez producentów, dostosować przewody dymowe i wentylacyjne oraz pomieszczenie do innego rodzaju ogrzewania a skład opału przewidzieć w innym pomieszczeniu lub na zewnątrz budynku). Wentylacja: Grawitacyjna.

Rekomendowani producenci

Autor: Kolekcja Muratora, arch. Ewa Dziewiątkowska

Opinie mieszkańców domu Murator M70b Zapach wiosny - wariant II

Zdjęcie profilowe dariuszkos
dariuszkos
Posiadamy dosyć wąską działkę o szerokości 20 m. Aby zachować wszystkie wymagane odległości od granicy z sąsiadami szukaliśmy projektu, którego bryła będzie mieć ok. 11 m szerokości. Oprócz tego interesował nas niewysoki budynek posiadający poddasze użytkowe. Chcieliśmy, aby uwzględniony wewnątrz układ pozwalał nam oraz naszym dzieciom na pewną niezależność. Z tego względu zwracaliśmy uwagę, aby zarówno na parterze, jak i górnej kondygnacji znajdowały się sypialnie i w pełni funkcjonalne łazienki. Dodatkowo, bardzo istotny był dla nas garaż przewidziany w bryle. Projekt domu Murator M70b Zapach wiosny - wariant II WAJ1578 spełnia wszystkie powyższe kryteria, dlatego też zdecydowaliśmy się na jego realizację.

Budowa odbyła się bardzo sprawnie i ze wszystkim doskonale sobie poradziliśmy. Całość udało się zakończyć w naprawdę krótkim czasie - do nowego, w pełni wykończonego domu wprowadziliśmy się już po 1,5 roku od rozpoczęcia pierwszych prac. Do postawienia ścian użyliśmy gazobetonowych bloczków Solbet 25 cm. Zamiast zalecanego w projekcie systemu Teriva, strop tradycyjnie zazbroiliśmy i wylaliśmy betonem. Dach pokryliśmy wielkoformatową dachówką ceramiczną. Zdecydowaliśmy się na budowę metodą gospodarczą. Współpracowaliśmy z doświadczonym fachowcem, który kierował całą realizacją i wykonywał prace specjalistyczne, zaś ja oraz nasz pełnoletni syn pełniliśmy rolę pomocników. Przy dużym nakładzie własnej pracy, na etapie stanu surowego zamkniętego udało nam się zmieścić w kwocie oszacowanej przez architekta. Myślę jednak, że jeśli ktoś chciałby zatrudnić do tego profesjonalną firmę, należałoby liczyć się z wyższymi kosztami.

Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu. Na całej powierzchni parteru zainstalowaliśmy system ogrzewania podłogowego, zaś na górze mamy kaloryfery. Dom oraz wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca gazowego, a łączne rachunki za zużycie gazu przez cały zeszły rok wyniosły 3 tys. Co prawda, zeszła zima była dosyć łagodna, więc podejrzewam że w tym roku koszty ogrzewania będą nieco wyższe, ale jestem pewny że nie przekroczą 4 tys. zł. W związku z powyższym mogę z przekonaniem stwierdzić, że jestem zadowolony z ekonomiczności domu i wybranego rodzaju ogrzewania - koszty eksploatacji są stosunkowo niskie, a piecyk gazowy jest właściwie bezobsługowy.

Projekt domu Murator M70b Zapach wiosny - wariant II WAJ1578 został dobrze przemyślany, a zmiany które do niego wprowadziliśmy wynikały jedynie z naszych indywidualnych preferencji. Nie mniej jednak przyszłym Inwestorom mogę szczerze polecić rezygnację z wnęki w garażu, który w naszym przypadku posiada regularny kształt prostokąta. Powierzchnię wnęki przeznaczyliśmy na zrobienie praktycznej spiżarki z wejściem od strony części mieszkalnej, co sprawdza się w 100%. Dolną łazienkę powiększyliśmy o 1 m kosztem znajdującego się obok pokoju, a między kuchnią i salonem wykonaliśmy funkcjonalny barek. Możemy przy nim zjeść szybkie śniadanie, a w przypadku odwiedzin gości ustawiamy na nim przekąski i nie musimy chodzić naokoło do kuchni. Oprócz tego poszerzyliśmy przejście między hallem a wiatrołapem, a zamiast tradycyjnych drzwi wstawiliśmy szklane przesuwne. W zimie są one zamknięte i chronią przed wpadaniem do domu wiatru, zaś latem schowane są w znajdującej się obok szklanej szafie, dzięki czemu tworzy się przyjemny przewiew.

Ściankę kolankową podnieśliśmy o wysokość jednego pustaka. To optymalne rozwiązanie, ponieważ przy większej wysokości budynek straciłby na wyglądzie zewnętrznym. Z racji dosyć ostrych skosów dachu, architekt proponuje zabudowanie części powierzchni w pokojach, aczkolwiek my postanowiliśmy z tego zrezygnować i użytkowo wykorzystać znajdująca się pod nimi przestrzeń. Oprócz tego nie wykonywaliśmy ostatniego stropu, co sprawiło że górne pokoje stały się niesamowicie przestronne i doskonale się prezentują.

Innych zmian nie wprowadzaliśmy, aczkolwiek teraz z pewnością zdecydowałbym się na zwiększenie ilości przeszkleń w salonie. Co prawda jest on wystarczająco oświetlony, jednak większe okna dają lepszy efekt wizualny i z tego co zauważyłem, coraz więcej Inwestorów decyduje się na to rozwiązanie. Innym, które można rozważyć to wykonanie wyjścia na taras bezpośrednio z sypialni, co ułatwi wynoszenie prania i pościeli bez potrzeby przechodzenia przez część dzienną.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Murator M70b Zapach wiosny - wariant II WAJ1578. Uwzględniony w nim rozkład pomieszczeń jest naprawdę funkcjonalny i naszym zdaniem posiada same plusy. Metraż jest w pełni komfortowy dla naszej 4-osobowej rodziny i myślę, że to optymalna liczba domowników na takiej powierzchni. Wraz z żoną mamy swoją prywatną część mieszkalną na parterze, zaś nasze dzieci użytkują górę, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Pokoje są przestronne, a salon posiada idealne wymiary. W jego centralnej części usytuowaliśmy trzyszybowy kominek dający rewelacyjny efekt wizualny. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Murator M70b Zapach wiosny - wariant II

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

dariuszkos buduje ten dom  20.01.2017 13:58

Projekt domu Murator M70b Zapach wiosny - wariant II należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Murator M70b Zapach wiosny - wariant II

Projekt domu Murator M70 Zapach wiosny

Projekt domu Murator M70a Zapach wiosny - wariant I

Projekt domu Murator M70d Zapach wiosny - wariant IV

Projekt domu Murator M70c Zapach wiosny - wariant III

Projekty podobne do Murator M70b Zapach wiosny - wariant II WAJ1578

Projekt domu APS 272

APS 272

125,4 m²

Projekt domu Modelowy II -300

Modelowy II

139,6 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych