Projekt domu Murator M106a Słoneczna polana - wariant I WAJ2301

Cena projektu: 2 750 zł

Do 30 dni wymiana projektu jest bezpłatna. Po 30 dniach od daty zakupu pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 50% wartości całej dokumentacji. Wymieniać można tylko niezniszczone projekty. Wymiana tylko w ramach tego samego rodzaju budynku.
starter
Udostępnij
Pow. użytkowa
115,3 m²
Min. szer. działki
20,1 m
Wysokość budynku
6,44 m
Pow. zabudowy
219 m²
Kubatura
915,7 m³
Kąt nach. dachu
25°
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Budynek Murator M106a Słoneczna polana - wariant I jest modyfikacją popularnego projektu Murator M106 Słoneczna polana. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma większą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Murator M106a Słoneczna polana - wariant I odpowiedni do zrealizowania na średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, więc jego realizacja jest łatwa. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Konstrukcja domu przykryta jest dachem kopertowym, który świetnie się prezentuje. Projekt Murator M106a Słoneczna polana - wariant I to dom parterowy, co sprawia, że komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo komfortowa. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Nowocześnie zaprojektowana kuchnia otwarta to rozwiązanie przede wszystkim funkcjonalne, idealne dla wszystkich, którzy chcą mieszkać wygodnie, a zarazem modnie. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Połączenie jadalni z salonem sprzyja integracji rodziny. Podczas odpoczynku, rodzice mogą zerkać na bawiące się lub odrabiające lekcje dzieci.Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. W domu przewidziane są dwie w pełni funkcjonalne łazienki. Potrzeby 2-4 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie trzy przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Murator M106a Słoneczna polana - wariant I nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rzut kondygnacji projektu Murator M106a Słoneczna polana - wariant I - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,9 m²
2 hall
7,7 m²
3 kuchnia
9,1 m²
4 pokój dzienny + jadalnia
36,8 m²
5 pokój
12,2 m²
6 łazienka
5,1 m²
7 pokój
12,6 m²
8 pokój
12,9 m²
9 korytarz
8,8 m²
10 kotłownia
11,6 m²
11 łazienka
3,2 m²
12 spiżarnia
2 m²
13 garaż dwustan.
34 m²
14 taras
17,8 m²
razem
160,9 m²
BEZPŁATNE POZWOLENIE NA ZMIANY Dopasuj projekt do swoich potrzeb
BEZPŁATNE RYSUNKI SZCZEGÓŁOWE Sprawdź dokładne wymiary
DARMOWE KOSZTY BUDOWY Sprawdź przybliżone koszty budowy

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Murator M106a Słoneczna polana - wariant I na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Murator M106a Słoneczna polana - wariant I
Analiza MPZP/WZSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
73 024 zł

stan surowy otwarty
90 582 zł

stan surowy zamknięty
23 234 zł

Extra Index to opracowany przez Extradom Indeks Kosztów Budowy Domu. Powyższa wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się różnić od rzeczywistych wydatków.

Orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu: 187 000 zł. Różnica w kosztach wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ławy fundamentowe: żelbetowe szerokości 40-70 cm, wysokości 40 cm (92,00 mb). Ściany fundamentowe: Bloczek betonowy 24 cm + 2X roztwór asfaltowy + styropian 12 cm. Bloczek betonowy 24 cm. Ściany zewnętrzne: Murowane, dwuwarstwowe: beton komórkowy 24 cm + styropian 15-20 cm i tynk wewnętrzny. Ściany wewnętrzne: Murowane: beton komórkowy 24 cm + tynk obustronnie. Murowane: beton komórkowy 24 cm + wełna mineralna 5 cm + tynk obustronnie. Murowane: beton komórkowy 12 cm + tynk obustronnie. Murowane: beton komórkowy 12 cm + wełna mineralna 5 cm + tynk obustronnie. Podłoga na gruncie: Podsypka piaskowa 30 cm + beton 10 cm + papa + styropian 15 cm + folia + szlichta betonowa 6 cm + wykończenie podłogi. Podsypka piaskowa 30 cm + beton 10 cm + papa + styropian 10 cm + folia + szlichta betonowa 8 cm + wykończenie podłogi. Strop: Gęstożebrowy (Teriva) + folia paroizolacyjna + wełna mineralna 25 cm i tynk wewnętrzny. Konstrukcja dachu: Drewniana (krokwiowo-płatwiowa) + łaty i kontrłaty. Pokrycie dachu: Dachówka ceramiczna + folia paroprzepuszczalna. Elewacja: Tynk cienkowarstwowy. Na fragmentach ścian deski. Na fragmentach ścian płytki klinkierowe. Okna i drzwi balkonowe: PVC lub drewniane o powierzchni do 2 m2 (4 szt.). PVC lub drewniane o powierzchni od 2 m2 (7 szt.). Sposób ogrzewania: Kocioł na paliwo stałe, po dostosowaniu na etapie adaptacji, możliwy także kocioł na gaz. Wentylacja: Grawitacyjna.

Rekomendowani producenci

Autor: Kolekcja Muratora

Opinie mieszkańców domu Murator M106a Słoneczna polana - wariant I

Zdjęcie profilowe Jarek2301
Jarek2301
Decyzja o wyborze projektu domu Murator M106a Słoneczna polana - wariant I WAJ2301 była podyktowana kilkoma czynnikami. Duże znaczenie miały przede wszystkim jego wymiary, które idealnie pasowały do naszej dosyć wąskiej działki, tym bardziej że większości projektów oferuje budynki o szerokiej bryle. Drugą równie ważną kwestią było dla nas to, aby wszystkie pomieszczenia w nowym domu znajdowały się na jednej kondygnacji. Dodatkowo przewidziany w nim układ wnętrza wydał się nam bardzo funkcjonalny i w całości przypadł nam do gustu.

Cała budowa przebiegła sprawnie i zgodnie z planem i podczas niej nie natrafiliśmy na żadne komplikacje. Co prawda, na początku mieliśmy pewne obawy odnośnie wykonania więźby dachowej z powodu uskoku uwzględnionego w tej konstrukcji, ale na szczęście finalnie okazało się, iż jej realizacja nie stanowiła dla fachowców problemu. Nasza inwestycja odbyła się w naprawdę krótkim czasie. Pierwsze prace rozpoczęliśmy na początku lipca 2014 r., a już we wrześniu następnego roku wprowadziliśmy się do nowego, w pełni wykończonego domu.

Do postawienia budynku architekt przewidział użycie standardowych, tradycyjnych materiałów. Takie rozwiązanie jak najbardziej nam odpowiadało, dlatego też postanowiliśmy nie zmieniać technologii zalecanej w projekcie domu Murator M106a Słoneczna polana - wariant I WAJ2301. Muszę jednak przyznać, iż cena inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego była nieco większa niż oszacowana w kosztorysie, co warto wziąć pod uwagę. Ściany wymurowaliśmy z bloczków Suporex łączonych na klej, a na dachu mamy blachodachówkę. Z racji zastosowania takiego pokrycia, mogliśmy nieco zredukować ilość drewna potrzebnego do wykonania więźby, co pozwoliło nam na dodatkowe oszczędności w stosunku do użycia dachówki ceramicznej. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu. Dom ogrzewamy za pomocą pieca, w którym palimy ekogroszkiem. W sezonie grzewczym zużywamy ok 4 ton opału, zaś w okresie letnim do ogrzania wody użytkowej na miesiąc wystarcza nam ok. 4-5 standardowy worków ekogroszku.

Projekt domu Murator M106a Słoneczna polana - wariant I WAJ2301 przewiduje kuchnię otwartą na część salonową, jednakże my postanowiliśmy nieco ją oddzielić stawiając między nimi krótką ściankę działową. Tym sposobem, w kuchni udało nam się jeszcze wygospodarować praktyczną spiżarnię. Innych zmian nie wprowadzałem, aczkolwiek teraz widzę, że dobrym pomysłem byłoby wydłużenie domu o 1 metr od tylnej strony, co spowodowałoby, iż sypialnie i łazienka stałyby się bardziej przestronne. Uważam, że naprawdę warto rozważyć to rozwiązanie.

Wybór projektu domu Murator M106a Słoneczna polana - wariant I WAJ2301 był dobrze przemyślaną decyzją i od początku wiedzieliśmy że spełni on wszystkie nasze oczekiwania. Jedyne moje zastrzeżenia dotyczą bezpośredniego wejścia z wiatrołapu do salonu, aczkolwiek myślę że modyfikacja części komunikacyjnej w tym miejscu wymagałaby większych zmian w układzie ścianek działowych. Poza tym, wszystko jak najbardziej nam odpowiada. Układ pomieszczeń w nowym domu jest funkcjonalny, co sprawia iż mieszkanie w nim jest w pełni komfortowe dla całej naszej rodziny. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Murator M106a Słoneczna polana - wariant I

  – 0 głosów

Projekt domu Murator M106a Słoneczna polana - wariant I należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Murator M106a Słoneczna polana - wariant I

Projekt domu Murator M106b Słoneczna polana - wariant II

Projekt domu Murator M106 Słoneczna polana

Projekt domu Murator M106d Słoneczna polana - wariant IV

Projekty podobne do Murator M106a Słoneczna polana - wariant I WAJ2301

Projekt domu Dom przy Pastelowej 10

Projekt domu Morgan II

Morgan II

107,05 m²

Projekt domu Bianka II

Bianka II

108,9 m²

Projekt domu Dom przy Pastelowej 9

Projekt domu Bianka

Bianka

114,5 m²

Projekt domu Dom przy Pastelowej 4