Projekt domu Murator M106 Słoneczna polana WAJ1606

Cena projektu: 3 280 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
103,3 m²
Min. szer. działki
19,7 m
Wysokość budynku
6,35 m
Pow. zabudowy
187,9 m²
Kubatura
823 m³
Kąt nach. dachu
25°
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Murator M106 Słoneczna polana jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Projekt ma usytuowaną kalenicę prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż jednostanowiskowy wysunięty do przodu. Konstrukcja domu przykryta jest dachem kopertowym, który doskonale chroni budynek przed niekorzystną pogodą. Projekt Murator M106 Słoneczna polana to dom parterowy, co jest szczególnie istotne w przypadku domowników w starszym wieku oraz osób niepełnosprawnych czy z małymi dziećmi. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. W projekcie przewidziano kuchnię otwartą. Takie rozwiązanie sprawia, że część dzienna jest bardzo przestronna. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie przewidziano wygodną łazienkę oraz oddzielne WC, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Uwzględnione w domu trzy przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu nowoczesnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących najnowsze rozwiązania.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Murator M106 Słoneczna polana - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,7 m²
2 hall
4,5 m²
3 kuchnia
8,2 m²
4 spiżarnia
2,3 m²
5 pokój dzienny
33,8 m²
6 pokój
11,5 m²
7 łazienka
5,1 m²
8 pokój
12,6 m²
9 pokój
10,2 m²
10 korytarz
7,4 m²
11 kotłownia
7,1 m²
12 wc
2 m²
13 garaż jednostan.
24,7 m²
14 taras
11,5 m²
razem
135,1 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Murator M106 Słoneczna polana na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Murator M106 Słoneczna polana
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

272 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ławy fundamentowe: żelbetowe szerokości 40 cm, wysokości 40 cm (76,00 mb). Ściany fundamentowe: Bloczek betonowy 24 cm + 2x roztwór asfaltowy + styropian 12 cm. Bloczek betonowy 24 cm. Ściany zewnętrzne: Murowane, dwuwarstwowe: beton komórkowy 24 cm + styropian 15-20 cm i tynk wewnętrzny. Murowane: beton komórkowy 12 cm + wełna mineralna 5 cm + tynk obustronnie. Ściany wewnętrzne: Murowane: beton komórkowy 24 cm + tynk obustronnie. Murowane: beton komórkowy 24 cm + wełna mineralna 5 cm + tynk obustronnie. Murowane: beton komórkowy 12 cm + tynk obustronnie. Podłoga na gruncie: Podsypka piaskowa 20 cm + beton 10 cm + papa + styropian 15 cm + folia + szlichta betonowa 6 cm + wykończenie podłogi. Podsypka piaskowa 20 cm + beton 10 cm + papa + styropian 10 cm + folia + szlichta betonowa 8 cm + wykończenie podłogi. Strop: Drewniany (belki stropowe) + wełna mineralna 30 cm i paroizolacja + 2x płyta g-k. Konstrukcja dachu: Drewniana (krokwiowo-płatwiowa) + łaty i kontrłaty. Pokrycie dachu: Blachodachówka + folia paroprzepuszczalna. Elewacja: Tynk cienkowarstwowy. Na fragmentach ścian deski. Na fragmentach ścian płytki klinkierowe. Okna i drzwi balkonowe: PVC lub drewniane o powierzchni do 2 m2 (3 szt.). PVC lub drewniane o powierzchni od 2 m2 (7 szt.). Sposób ogrzewania: Kocioł na gaz Po dostosowaniu na etapie indywidualnej adaptacji możliwe także: pompa ciepła pompa ciepła + panele fotowoltaiczne. Wentylacja: Grawitacyjna.

Rekomendowani producenci

Informacje dodatkowe

Projekt dostępny także w wersji ze stropem gęstożebrowym. Zapytaj o cenę swojego Doradcę.

Elewacje

Autor: Kolekcja Muratora, arch. Ewa Dziewiątkowska

Opinie mieszkańców domu Murator M106 Słoneczna polana

Zdjęcie profilowe AsiaJ.
AsiaJ.
Spośród wszystkich oglądanych propozycji ostatecznie zdecydowaliśmy się na realizację projekt udomu Murator M106 Słoneczna polana WAJ1606, który w całości wyjątkowo przypadł nam do gustu. Przy wyborze bardzo istotny był dla nas układ pomieszczeń, który w tym przypadku wydał się nam bardzo funkcjonalnie zaplanowany. Wymiary sypialni są dla nas optymalne, gdyż nie potrzebowaliśmy zbyt dużych pokoi. Z kolei otwarty przestronny salon był tym co od początku nas interesowało. Duży wpływ na naszą decyzję miał również ciekawy zewnętrzny wygląd budynku oraz idealny dla 4-osobowej rodziny metraż. Jestem zadowolony z przebiegu całej inwestycji. Wszystkie prace udało się zakończyć szybko i zgodnie z planem. Od pierwszego wbicia łopaty, do wprowadzenia się do w pełni wykończonego domu minęło dokładnie 12,5 miesiąca. Budynek został postawiony przy użyciu bloczków Ytong. Zamiast sugerowanego w projekcie drewnianego stropu wykonaliśmy go w betonowej konstrukcji z prefabrykowanych płyt, a sugerowaną przez architekta blachodachówkę zamieniliśmy na dachówkę ceramiczną. Mimo iż użyliśmy lepszych i tym samym kosztowniejszych materiałów w stosunku do uwzględniony w oryginalnym projekcie, udało nam się zmieścić w dotyczącym go kosztorysie. Uważam więc, że inni Inwestorzy projektu domu Murator M106 Słoneczna polana WAJ1606 śmiało mogą sugerować się oszacowaną kwotą. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 18 cm warstwą grafitowego styropianu. Zdecydowaliśmy się na mieszany system grzewczy - w domu zainstalowaliśmy zarówno kocioł na pellet, jak i piec gazowy. Głównie ogrzewamy pelletem, a ponieważ posiadamy własny opał trudno jest mi jednoznacznie ocenić koszty eksploatacji. Z całą pewnością mogę jednak stwierdzić, że budynek jest naprawdę ekonomiczny. Nie potrzeba wiele opału aby się nagrzał, a w domu jest naprawdę ciepło i przyjemnie. Mój znajomy wybudował dom o zbliżonym metrażu przy podobnych materiałach, a rocznie na drewno do pieca wydaje ok. 2 tys. zł.

Rozkład wnętrza przewidziany w projekcie domu Murator M106 Słoneczna polana WAJ1606 od początku nam odpowiadał, więc wprowadziliśmy do niego jedynie drobne zmiany. Postanowiliśmy nieco zmniejszyć salon na rzecz korytarza przy sypialniach, tak aby uzyskać w nim miejsce na wstawienie szafy wnękowej. Łazienkę poszerzyliśmy kosztem kilku centymetrów pokoju, aczkolwiek myślę że mogłaby być ona jeszcze trochę większa. Świetnym pomysłem okazało się całkowite otworzenie kuchni na salon. Dzięki temu część dzienna jest teraz niesamowicie przestronna. Innych zmian nie wprowadzaliśmy i w dalszym ciągu nie odczuwamy takiej potrzeby. Obecnie rozważyłbym jedynie zakup tego projektu w wersji z garażem dwustanowiskowym.

Wybór projektu domu parterowego Murator M1066 Słoneczna polana WAJ1606 okazał się dla nas bardzo trafioną decyzją. W nowym domu mieszkamy już rok i jesteśmy z niego naprawdę zadowoleni. Rozkład pomieszczeń jest funkcjonalny, a wnętrze zachwyca przestronnością. Mamy z żoną dwójkę dzieci i na takim metrażu mieszka się nam z pełnym komfortem. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Małgorzata4335
Małgorzata4335
Wraz z mężem marzyliśmy o budowie domu w pobliżu jeziora. Nasza córka wyprowadziła się już do własnego mieszkania, więc wiedzieliśmy, że zamieszkamy w nim tylko we dwójkę. Z racji tego duży dom nie był nam potrzebny i skupiliśmy się na znalezieniu projektu budynku o średnim metrażu ok. 100 m². Oprócz tego priorytetem było dla nas zlokalizowanie wszystkich pomieszczeń na jednym poziomie. Spośród obiektów spełniających powyższe kryteria najbardziej do gustu przypadł nam projekt domu Murator M106 Słoneczna polana WAJ1606. Uwzględniony w nim układ pomieszczeń wydał się nam funkcjonalnie zaplanowany i świetnie dopasowany do naszych oczekiwań.

Jestem naprawdę zadowolona z przebiegu inwestycji. Prace postępowały sprawnie i mimo iż plac nowej budowy znajdował się w odległości 360 km od naszego ówczesnego miejsca zamieszkania, wszystko udało się świetnie zorganizować. Całą realizację łącznie z wykończeniami zakończyliśmy po zaledwie jednym roku i dwóch miesiącach od rozpoczęcia pierwszych wykopów. Do wymurowania ścian użyliśmy pustaków ceramicznych, strop tworzy konstrukcja z drewna, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Uważam, że decydując się na projekt domu Murator M106 Słoneczna polana WAJ1606 przy użyciu powyższych materiałów należy liczyć się z wyższymi kosztami niż oszacowane w kosztorysie - sam dach wyniósł w naszym przypadku ok. 60 tys. zł.

Bryłę z zewnątrz ocieplliliśmy 20 cm warstwą styropianu. Dom ogrzewamy za pomocą powietrznej pompy ciepła, aczkolwiek póki co ciężko jest mi jednoznacznie ocenić koszty jej eksploatacji. Za nami dopiero pierwszy sezon grzewczy od zamieszkania, a dodatkowo w jego trakcie korzystaliśmy jeszcze z prądu budowlanego. Mogę jednak z całą stanowczością stwierdzić, że dom jest naprawdę ekonomiczny, a pompa świetnie się sprawdza i jest właściwie bezobsługowa. Bez względu na temperaturę na zewnątrz, wewnątrz domu w zimie zawsze mieliśmy 23-24°C, a za to latem jest w nim nieco chłodniej.

Na etapie adaptacji okazało się, że gabaryty projektu domu Murator M106 Słoneczna polana WAJ1606 są nieco za duże do zakupionej działki, dlatego też musieliśmy nieco zwęzić jego wymiary - w efekcie dom jest obecnie o ok. 7 m² mniejszy niż w oryginale. Oprócz tego, część mieszkalną w której znajdują się dwa pokoje i łazienka, przeznaczyliśmy na zrobienie jednej, dużej sypialni z łazienką. Dobrym pomysłem była również rezygnacja ze spiżarki przy kuchni, która teraz jest wyjątkowo przestronna i niesamowicie ustawna. Praktyczną spiżarkę wygospodarowaliśmy w garażu, a i tak w dalszym ciągu mamy w nim jeszcze sporo miejsca. Dodatkowo, dwa okna w salonie sięgające pierwotnie do ziemi, zamieniliśmy na przeszklenia o standardowych rozmiarach. Dzięki temu część dzienna stała się łatwiejsza w aranżacji i umeblowaniu. Innych zmian nie wprowadzaliśmy, a jedyne co mogę jeszcze poradzić innym Inwestorom to zastanowienie się nad adaptacją poddasza. Strych jest duży i przestronny, więc śmiało można wykonać na tej kondygnacji dodatkowe pokoje. Warto jednak pomyśleć o tym już na etapie adaptacji, tak aby móc wygospodarować miejsce na zrobienie klatki schodowej.

Wybór projektu domu Murator M106 Słoneczna polana WAJ1606 okazał się dla nas prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Kilka wprowadzonych modyfikacji pozwoliło w całości dopasować go do wszystkich naszych oczekiwań, a wszyscy odwiedzający nas goście są zachwyceni nowym domem. Jest funkcjonalny, komfortowy i odpowiednio oświetlony. We wszystkich pomieszczeniach jest wystarczająco jasno, a wydłużone zadaszenia chronią jednocześnie przed nadmiernym ogrzewaniem się pokoi w lecie, gdy słońce znajduje się wysoko nad horyzontem. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Murator M106 Słoneczna polana

  5 – 4 głosy

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

werkamacius buduje ten dom  06.05.2019 22:56

rymek99 buduje ten dom  19.08.2019 19:32

AsiaJ. buduje ten dom  01.08.2017 12:05

Małgorzata4335 buduje ten dom  30.08.2017 15:25

Projekt domu Murator M106 Słoneczna polana należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Murator M106 Słoneczna polana

Projekty podobne do Murator M106 Słoneczna polana WAJ1606

Projekt domu Dom przy Pastelowej 18 bis

Projekt domu Dom przy Pastelowej 7

Projekt domu Dom przy Pastelowej 18

Projekt domu Dom przy Pastelowej 17 bis

Projekt domu W23-M12

W23-M12

109,37 m²

Projekt domu Dom przy Pastelowej 17

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych