Projekt domu Murator C126a Dom vis-à-vis - wariant I WAJ2257

Cena projektu: 3 165 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
123,3 m²
Min. szer. działki
26,4 m
Wysokość budynku
5,9 m
Pow. zabudowy
196,7 m²
Kubatura
762 m³
Kąt nach. dachu
22°
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Budynek Murator C126a Dom vis-à-vis - wariant I jest modyfikacją cieszącego się popularnością projektu Murator C126 Dom vis-à-vis. W przeciwieństwie do pierwotnej wersji projekt ma większą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Murator C126a Dom vis-à-vis - wariant I to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, przez co jest tani w budowie. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną prostopadle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Posiada garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który należy do najsolidniejszych konstrukcji dachowych. Projekt dedykowany jest w szczególności osobom posiadającym działkę z wjazdem od strony południowej. Projekt Murator C126a Dom vis-à-vis - wariant I to dom parterowy, dzięki czemu poruszanie się po nim jest bardzo wygodne. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Projekt przewiduje zamknięcie kuchni na strefę wypoczynkową, dzięki czemu wydobywające się z niej dźwięki nie są słyszalne w salonie. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Część nocna składa się z trzech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Murator C126a Dom vis-à-vis - wariant I jest doskonałą propozycją dla Inwestorów szukających domu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Murator C126a Dom vis-à-vis - wariant I - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,7 m²
2 hall
8,5 m²
3 kuchnia
15,9 m²
4 pokój dzienny
27,3 m²
5 pokój
10,3 m²
6 pokój
13,1 m²
7 łazienka
5,8 m²
8 pokój
14,7 m²
9 korytarz
7,5 m²
10 wc
1,7 m²
11 łazienka
3,2 m²
12 pom. gospodarcze
3,4 m²
13 kotłownia
6,1 m²
14 pom. gospodarcze
6,2 m²
15 garaż dwustan.
33,9 m²
16 taras
14,1 m²
17 taras
21,1 m²
18 taras
3,6 m²
razem
163,3 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Murator C126a Dom vis-à-vis - wariant I na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Murator C126a Dom vis-à-vis - wariant I
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

191 631 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

260 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
56 108 zł

stan surowy otwarty
115 471 zł

stan surowy zamknięty
20 052 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ławy fundamentowe: żelbetowe szerokości 40-60 cm, wysokości 30 cm (83,70 mb). Ściany fundamentowe: bloczek betonowy 25 cm + roztwór asfaltowy obustronnie + styropian 12 cm, bloczek betonowy 25 cm + 2x roztwór asfaltowy obustronnie. Ściany zewnętrzne: murowane, dwuwarstwowe: beton komórkowy 20 cm + styropian 15 cm i tynk wewnętrzny. Ściany wewnętrzne: murowane: beton komórkowy 11,5 cm + tynk obustronnie, murowane: beton komórkowy 20 cm + tynk obustronnie, murowane: beton komórkowy 11,5 cm + wełna mineralna 10 cm + tynk obustronnie, murowane: beton komórkowy 20 cm + wełna mineralna 10 cm + tynk obustronnie. Podłoga na gruncie: podsypka piaskowa 20 cm + beton 10 cm + 2x folia + styropian 10 cm + folia + szlichta betonowa 4 cm + wykończenie podłogi, podsypka piaskowa 20 cm + beton 10 cm + 2x folia + styropian 10 cm + folia + szlichta betonowa 6 cm + wykończenie podłogi. Strop: gęstożebrowy 24 cm + folia + wełna mineralna 25 cm + folia + szlichta betonowa 5 cm i tynk wewnętrzny. Konstrukcja dachu: drewniana (krokwiowo-płatwiowa i krokwiowo-jętkowa) + łaty i kontrłaty. Pokrycie dachu: blachodachówka + folia paroprzepuszczalna. Elewacja: tynk cienkowarstwowy, na fragmentach ścian płytki klinkierowe. Okna i drzwi balkonowe: PVC lub drewniane o powierzchni do 2 m2 (8 szt.), PVC lub drewniane o powierzchni od 2 m2 (7 szt.). Sposób ogrzewania: kocioł na gaz. Wentylacja: grawitacyjna.

Rekomendowani producenci

Autor: Kolekcja Muratora, arch. Witold Dominik tech. arch. Tomasz Waligórski

Opinie mieszkańców domu Murator C126a Dom vis-à-vis - wariant I

Zdjęcie profilowe evecooper
evecooper

Szukaliśmy domu parterowego - ze względu na fakt, że po wypadku jeżdżę na wózku, nie wyobrażałem sobie mieszkania w domu ze schodami czy choćby różnymi poziomami. Następnie sprawdzaliśmy, czy dany projekt będzie pasował gabarytowo do naszej działki, a także, czy zaprojektowana kotłownia jest oddzielona od części mieszkalnej oraz czy garaż jest odpowiednio duży. Dopiero kiedy projekt domu spełnił te wszystkie wymagania, patrzyliśmy na układ pomieszczeń i wygląd. I tak, naszym wyborem okazał się projekt domu C126a Dom vis-a-vis - wariant I WAJ2257.

Na początku myśleliśmy, aby zainwestować w pompę ciepła, ale wycena skutecznie nas od tego pomysłu odwiodła. Wybraliśmy zatem rozwiązanie znacznie tańsze - kocioł na pellet, ale także w 90% bezobsługowe - wystarczy raz w tygodniu zasypać podajnik, a raz w miesiącu wyczyścić piec. A koszty eksploatacji nie są wcale za duże - miesięczne ogrzewanie domu wynosi nas około 500-600 złotych. Takie wydatki naprawdę nie są powalające - częściowo to na pewno zasługa wysokiej jakości okien trzyszybowych i faktu, że mamy trzy warstwowe ściany (bloczek-styropian-bloczek) - jakoś nigdy nie byłem zwolennikiem styropianu na zewnątrz. Z racji, że zdecydowaliśmy się postawić dom 200m od drogi (za daleko od nitki kanalizacyjnej) musieliśmy także wybudować ekologiczną oczyszczalnię przydomową, której to cała obsługa polega na wsypaniu doń bakterii co jakiś czas, a inwestycja wynosi jakieś sześć tysięcy złotych.

Naprawdę nie mam zastrzeżeń do układu pomieszczeń w domu. Mamy całkiem obszerny salon, w którym znajduje się kominek z betonu architektonicznego (a w zasadzie biokominek), który po rozpaleniu wygląda równie efektownie, co zwykły. Rozkład pokoi jest całkiem nieźle przemyślany. Duży korytarz, który je wszystkie łączy, jest bardzo wygodny (zwłaszcza dla mnie). Myślę, że jedynie sypialnia mogłaby być ciut większa. Na szczęście w miejscu projektowej łazienki mamy garderobę i ona znacznie ułatwia nam życie. Dom na działce nie stoi frontem do wjazdu. Zdecydowaliśmy się go obrócić, aby jak najlepiej wykorzystać słońce i doświetlić wnętrze - a także ze względu na to, że mógłby być zbyt szeroki w porównaniu do naszej działki. I tak, rano najlepiej doświetlona jest kuchnia, trochę później salon jest już całkiem jasny, do godziny osiemnastej słońce wpada także do dwóch pokoi położonych po tej samej stronie co salon, a po osiemnastej - jasne są łazienka i nasza sypialnia. Także w ciągu dnia każde pomieszczenie jest doświetlone dokładnie wtedy, kiedy najczęściej się w nim przebywa - lepiej domu ustawić się chyba nie dało. Dla nas dwoje dom jest niezwykle komfortowy, ale myślę, że byłoby to idealnie rozwiązanie dla czteroosobowych rodzin. Dzięki temu, że zdecydowaliśmy się się zlikwidować przejście z salonu do kuchni, mogliśmy w tym rogu postawić narożnik wypoczynkowy, a na przeciwko duży stół (15-osobowy), który świetnie sprawdza się na przyjęciach.

Wiadomo, że każdy chce jak najlepiej dostosować dom do swoich potrzeb, więc i my zdecydowaliśmy się na wprowadzenie kilku zmian do projektu domu C126a Dom vis-a-vis - wariant I WAJ2257. Poszerzyliśmy wejście do kuchni od korytarza - tym samym jest ona prawie całkiem otwarta, także wejście z korytarza do salonu jest większe niż to projektowe. Postanowiliśmy także powiększyć toaletę, wstawiając do niej prysznic, więc tak w zasadzie stała się ona łazienką. Przesuwając ściankę dzielącą salon od gabinetu, udało nam się wstawić tam kominek, który teraz nie wystaje za wysokość ściany z wyjściem na taras. Chcieliśmy mieć duży wiatrołap, więc zrezygnowaliśmy ze ścianki działowej w nim.

Z projektu domu parterowego z garażem C126a Dom vis-a-vis - wariant I WAJ2257 jesteśmy bardzo zadowoleni. Uważam, że jest to bardzo ciekawy pomysł, a jednocześnie cieszymy się, że dom jest taki prosty. Dla nas taki metraż jest idealny. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe Szkwar
Szkwar
Rozpoczynając poszukiwania idealnego dla nas projektu, wiedzieliśmy że interesuje nas jedynie budynek parterowy. Oprócz tego, zależało nam aby w jego bryle uwzględniony był duży, dwustanowiskowy garaż. Spośród propozycji spełniających te kryteria, najbardziej do gustu przypadł nam projekt Murator C126a Dom vis-à-vis - wariant I WAJ2257. Duży wpływ na naszą decyzję miały zadaszone tarasy, znajdujące się zarówno z przodu jak i z tyłu domu, które znacząco podnoszą walory wizualne całej bryły.

Cała realizacja przebiegła zgodnie z planem. Współpracujący z nami fachowcy doskonale poradzili sobie na każdym etapie, a prace postępowały sprawnie i po naszej myśli. Budowę udało nam się zakończyć w bardzo korzystnym czasie. Rozpoczęliśmy ją w sierpniu 2015 r., a już w listopadzie tego samego roku budynek był w stanie surowym zamkniętym. Istotny wpływ na tak szybki przebieg miała metoda murowania. Zamiast tradycyjnej zaprawy, łączyliśmy bloczki klejem murarskim, który znacznie ułatwia prace i nie wymaga długiego czasu schnięcia. W 2016 r. ruszyliśmy z wykończeniami, a do nowego domu wprowadziliśmy się w kwietniu 2017 r.

Lekko powiększyliśmy sugerowane w projekcie ławy fundamentowe do wymiarów 50x50 cm. Kolejno zastosowaliśmy standardowe fundamentowe bloczki betonowe, zaś ściany budynku wymurowaliśmy z bloczków z betonu komórkowego marki Solbet profilowanych na pióro-wpust. Zgodnie z projektem Murator C126a Dom vis-à-vis - wariant I WAJ2257 strop jest gęstożebrowy, aczkolwiek zmieniliśmy zalecany przez architekta system Ackermana na konstrukcję Teriva. Dach pokryliśmy modułową blachodachówką. Przy użyciu powyższych materiałów na etapie stanu surowego zamkniętego zmieściliśmy się w kosztach ok 150 tys. zł.

Projekt domu parterowego Murator C126a Dom vis-à-vis - wariant I WAJ2257 od początku bardzo nam się spodobał, jednakże postanowiliśmy wprowadzić w nim kilka zmian. Zwiększyliśmy kąt nachylenia dachu do 30°, a ściankę kolankową podnieśliśmy o 24 cm. Zrezygnowaliśmy ze ścianek między kuchnią a salonem, a kotłownię i schowek gospodarczy połączyliśmy w jedno, większe pomieszczenie. Powierzchnię wnęki na szafę w sypialni przyłączyliśmy do znajdującej się obok toalety, dzięki czemu udało nam się zmieścić w niej kabinę prysznicową. Przejście do garażu przenieśliśmy do wiatrołapu, zaś metraż pralni i prywatnej łazienki przeznaczyliśmy na zrobienie garderoby z wejściem od strony hallu. W obu sypialniach zrezygnowaliśmy z jednego okna, powiększając jednocześnie to drugie. Takie rozwiązanie sprawiło, że pokoje stały się bardziej ustawne. Zamiast jednej bramy garażowej wstawiliśmy dwie mniejsze, a sam garaż poszerzyliśmy o 85 cm, a obecnie zastanowiłbym się również nad jego wydłużeniem.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z garażem Murator C126a Dom vis-à-vis - wariant I WAJ2257. Kilka zmian pozwoliło w całości dopasować go do wszystkich naszych oczekiwań i obecnie dostrzegamy w nowym domu same plusy. Dużą zaletą wewnętrznego układu jest z pewnością wyraźny podział mieszkania na strefę dzienną i nocną. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Murator C126a Dom vis-à-vis - wariant I

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Szkwar buduje ten dom  24.11.2017 14:55

Projekt domu Murator C126a Dom vis-à-vis - wariant I należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Murator C126a Dom vis-à-vis - wariant I

Projekt domu Murator C126 Dom vis-à-vis

Projekt domu Murator C126b Dom vis-à-vis - wariant II

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych