Projekt domu Murator C107a Kształtny - wariant I WAJ2645

Cena projektu: 2 820 zł

W obniżonej cenie
pozostało projektów:
Sprawdź jak obniżyć koszt budowy nawet
o 1000 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
107,4 m²
Min. szer. działki
24,1 m
Wysokość budynku
6,51 m
Pow. zabudowy
161,4 m²
Kubatura
778,1 m³
Kąt nach. dachu
30°
Liczba pokoi
4
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Budynek Murator C107a Kształtny - wariant I został stworzony na wzór znanego projektu Murator C107 Kształtny. W odróżnieniu od pierwotnej wersji projekt ma więcej pokoi, większą powierzchnię. Projekt domu Murator C107a Kształtny - wariant I jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. W projekcie zaplanowano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, który jest prosty i ekonomiczny w realizacji. Projekt Murator C107a Kształtny - wariant I to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Autor uwzględnił możliwość zagospodarowania poddasza, więc jeśli w przyszłości zajdzie taka potrzeba, można wykonać na tej kondygnacji dodatkowe pokoje. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Otwarta kuchnia to rozwiązanie dające wiele możliwości aranżacyjnych, zarówno nowoczesnych jak i tradycyjnych. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W projekcie przewidziano dwie łazienki na parterze. Cztery komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Murator C107a Kształtny - wariant I - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,2 m²
2 hall
9,9 m²
3 spiżarnia
0,7 m²
4 kuchnia
8,5 m²
5 pokój dzienny
26,8 m²
6 pokój
11 m²
7 pokój
11 m²
8 pokój
13,6 m²
9 pom. gospodarcze
5,7 m²
10 pokój
9,2 m²
11 łazienka
4,2 m²
12 łazienka
2,6 m²
13 kotłownia
7,5 m²
14 garaż jednostan.
17,5 m²
15 taras
12,7 m²
razem
132,4 m²

Rzut kondygnacji projektu Murator C107a Kształtny - wariant I - Rzut poddasza

1 poddasze do adaptacji
40,3 m²
razem
40,3 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Murator C107a Kształtny - wariant I na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Murator C107a Kształtny - wariant I
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

157 362 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

167 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
43 503 zł

stan surowy otwarty
94 202 zł

stan surowy zamknięty
19 657 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ławy fundamentowe: żelbetowe szerokości 40-50 cm, wysokości 30 cm (59,91 mb). Ściany fundamentowe: Bloczek betonowy 24 cm + 3x roztwór asfaltowy obustronnie + styropian 12 cm. Bloczek betonowy 24 cm + 3x roztwór asfaltowy obustronnie. Ściany zewnętrzne: Murowane, dwuwarstwowe: pustak ceramiczny poryzowany 24 cm + styropian 12 cm i tynk wewnętrzny. Murowane, dwuwarstwowe: pustak ceramiczny poryzowany 24 cm + wełna mineralna 12 cm i tynk wewnętrzny. Murowane, dwuwarstwowe: pustak ceramiczny poryzowany 18 cm + wełna mineralna 12 cm i tynk wewnętrzny. Murowane, dwuwarstwowe: pustak ceramiczny poryzowany 18 cm + styropian 12 cm i tynk wewnętrzny. Ściany wewnętrzne: Murowane: pustak ceramiczny 24 cm + tynk obustronnie. Murowane: cegła dziurawka 12 cm + tynk obustronnie. Murowane: pustak ceramiczny 8 cm + tynk obustronnie. Podłoga na gruncie: Podsypka piaskowa 20 cm + beton 10 cm + 2x folia + styropian 10 cm + szlichta betonowa 4,5 cm + wykończenie podłogi. Podsypka piaskowa 20 cm + beton 15 cm + 2x folia + styropian 5 cm + szlichta betonowa 4,5 cm + wykończenie podłogi. Strop: Płyta żelbetowa 18 cm + folia + wełna mineralna 20 cm i tynk wewnętrzny. Konstrukcja dachu: Drewniana (krokwiowo-płatwiowa) + łaty i kontrłaty. Pokrycie dachu: Dachówka ceramiczna lub blachodachówka + folia paroprzepuszczalna + deski 2,5 cm. Dachówka ceramiczna lub blachodachówka + folia paroprzepuszczalna + wełna mineralna 20 cm + folia paroizalacyjna + 2x płyta g-k. Elewacja: Tynk cienkowarstwowy. Na fragmentach ścian deski. Na fragmentach ścian płytki klinkierowe. Okna i drzwi balkonowe: PVC lub drewniane o powierzchni do 2 m2 (2 szt.). PVC lub drewniane o powierzchni od 2 m2 (7 szt.). Sposób ogrzewania: Kocioł na paliwo stałe. Możliwy kocioł na gaz (po dostosowaniu na etapie indywidualnej adaptacji).. Wentylacja: Grawitacyjna.

Rekomendowani producenci

Autor: Kolekcja Muratora, arch. Przemysław Biryło

Opinie mieszkańców domu Murator C107a Kształtny - wariant I

Zdjęcie profilowe Jolanta562
Jolanta562
Od początku chcieliśmy, aby wszystkie pomieszczenia w nowym domu znajdowały się na jednym poziomie, dlatego też podczas poszukiwań idealnego projektu skupiliśmy się na budynkach parterowych. Bardzo istotne znaczenie miała dla nas również forma bryły oraz walory wizualne. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na realizację projektu Murator C107a Kształtny - wariant I WAJ2645, który pod kątem powyższych kryteriów jak najbardziej nam odpowiadał. W kwestii wnętrza spodobała mi się mała ilość ścian nośnych, gdyż takie rozwiązanie pozwala na łatwe dopasowanie układu do indywidualnych preferencji.

Jestem zadowolony z przebiegu inwestycji. Wiele prac wykonywałem samodzielnie, oprócz tego pomagali mi doświadczeni murarze, a czasami również moi znajomi. Na szczęście wszystkie prace udało się wykonać sprawnie i zgodnie z planem. Budowę rozpoczęliśmy w kwietniu, a już w lipcu tego samego roku budynek był zwieńczony dachem. Całą realizację łącznie z wykończeniami zakończyliśmy po nieco ponad roku.

Zewnętrzne ściany nośne wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków Porotherm. Ten sam materiał wykorzystaliśmy również do postawienia ścianek działowych, jednak w tym przypadku pustaki mają szerokość 9 cm. Strop wykonaliśmy w lekkiej drewnianej konstrukcji, a dach pokryliśmy blachodachówką. Moim zdaniem przyszli Inwestorzy projektu domu Murator C107a Kształtny - wariant I WAJ2645 spokojnie mogą zmieścić się w kosztach oszacowanych przez architekta. Budując systemem gospodarczym przy zastosowaniu powyższych materiałów z łatwością udało mi się znacznie obniżyć sugerowaną kwotę. Zamknięcie budowy wyniosło nas ok. 120 tys. zł.

Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Murator C107a Kształtny - wariant I WAJ2645 został dobrze zaplanowany, jednak z racji tego, iż z żoną mieszkamy tylko we dwójkę, postanowiliśmy dopasować go do naszych preferencji. Trzy sypialnie o oryginalnym metrażu nie były nam potrzebne. Największa posiada obecne oryginalne wymiary i to właśnie ją głównie użytkujemy. Z kolei dwa pozostałe pokoje zmniejszyliśmy na rzecz powiększenia salonu. Oprócz tego frontowy gabinet przeznaczyliśmy na zrobienie dużej łazienki. Innych modyfikacji nie wprowadzaliśmy, aczkolwiek obecnie zamieniłbym miejscami sypialnię małżeńską z mniejszymi pokojami, tak aby nie słyszeć w niej pracy kotła oraz aby mieć bliżej do części dziennej.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z garażem Murator C107a Kształtny - wariant I WAJ2645. Decyzja o jego realizacji okazała się dla nas jak najbardziej trafna. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Murator C107a Kształtny - wariant I

  4 – 1 głos

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

Jolanta562 buduje ten dom  03.07.2017 10:55

Projekt domu Murator C107a Kształtny - wariant I należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Murator C107a Kształtny - wariant I

Projekt domu Murator C107b Kształtny - wariant II

Projekt domu Murator C107c Kształtny - wariant III

Projekt domu Murator C107 Kształtny -500

Projekty podobne do Murator C107a Kształtny - wariant I WAJ2645

Projekt domu Anatol -618

Anatol

103,04 m²

Projekt domu Anatol 2 -618

Anatol 2

102,58 m²

Projekt domu Talent 2 paliwo stałe

Projekt domu Murator M184a Przystępny - wariant I

Projekt domu Gąska z garażem 1-st. [A1] -300

Projekt domu Gąska II z garażem 1-st. [A1] -300

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych