Dach

nowości, pytania, odpowiedzi

Pierwszym etapem montażu dachu jest więźba dachowa. Następnie przykrywa się dom papą i robi deskowanie, które zapewnia szczelność i dodatkowo ociepla poddasze. Tańszą alternatywą jest folia lub membrana, ale nie zapewnią one takiej szczelności jak drewno. Następny etap to ten najbardziej efektowny - układanie pokrycia dachowego. Ładny dach jest swoistą wizytówką budynku. Bezdyskusyjnie musi się dobrze prezentować. Przy wyborze pokryć dachowych, trzeba się kierować jednak nie tylko estetyką, ale i funkcjonalnością. Do domów tradycyjnych pasuje dachówka ceramiczna tradycyjna, typu „karpiówka” lub blacho dachówka. Pierwsze rozwiązanie jest trwalsze i wygląda efektowniej, ale kosztuje więcej. W przypadku tańszej blacho dachówki, niewprawne oko nie dostrzeże różnicy. Trzeba się jednak liczyć z hałasem podczas opadów deszczu i rdzą. Nowoczesne domy pięknie prezentują się z płaską dachówką ceramiczną lub blachą „na rąbek”.

Zadawaj pytania, publikuj posty i zdjęcia związane z Dach
Zaloguj się lub Zarejestruj

Ostatnia aktywność

Kolejny etap

1

kajtekwah podoba się to.

iloona
iloona   1   ·  21 lutego 2019

opublikował(a) plik.

kajtekwah podoba się to.

Kaka123456
Kaka123456   0   ·  Wczoraj o 12:46

Witam widzę że stan surowy na wykończeniu czy mogłabym prosić o koszty jakie poniesliscie z góry dziękuję i jakieś fotki ze środka na Katarzyna.krysiak 1977@gmail .com

2

kowali_kw i fufinek podoba się to.

fufinek
fufinek   0   ·  21 lutego 2019

Zapowiada się piękny domek!

Justi_dzass do: Bonchart: zadał(a) pytanie.

21 lutego 2019

Zapytanie

Witam budujemy właśnie Rafaela IV i chciałam spytać czy można zobaczyć jak wyglada ten dach nad garażem? Nam fachowiec mowil że byloby dobrze zrobić dwuspadowy ale nie wiem jak to będzie wyglądało jak garaz nie jest symetryczne na środku bocznej ściany i zeby nie zaslonil okna w łazience. Można o zdjęcia? Proszę.

Marcin G2 WRC2461ambero25 opublikował(a) plik.

21 lutego 2019

7

mrówka77, posy, natalnik i 4 innym podoba się to.

fufinek
fufinek   0   ·  21 lutego 2019

Klimatycznie!

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby zobaczyć więcej treści związanych z Dach