Ogrzewanie

nowości, pytania, odpowiedzi

Galeria zdjęć

więcej »

W polskim klimacie sezon grzewczy trwa sześć miesięcy. Dlatego bardzo istotny jest wybór sposobu ogrzewania domu. Liczą się niskie koszty i łatwość obsługi. Przede wszystkim, trzeba wziąć pod uwagę możliwości, jakie daje lokalizacja. Podłączenie się pod gaz ziemny jest tanią i praktycznie bezobsługową opcją. Dobrym rozwiązaniem jest także pompa ciepła, ale dość kosztownym na etapie zakupu. Późniejsza eksploatacja nie powinna nadmiernie obciążyć budżetu. Najpopularniejszym sposobem ogrzewania jest paliwo stałe. Obsługi kotłów na ekogroszek łatwo się nauczyć, a piece tego rodzaju rzadko się psują. Sam opał jest jednak nieco kłopotliwy, bo wymaga sporej kotłowni. Jako alternatywę, niektórzy inwestorzy wybierają pelet. Kocioł może być nieco droższy, ale niższe koszty ogrzewania powinny to zrekompensować. Jeśli lubimy nowoczesne i praktyczne rozwiązania, warto zdecydować się na ogrzewanie podłogowe i rezygnację z grzejników.

Zadawaj pytania, publikuj posty i zdjęcia związane z Ogrzewanie
Zaloguj się lub Zarejestruj

Ostatnia aktywność

gora

1

hipolita podoba się to.

zutom
zutom   0   ·  7 czerwca 2019

Witam. Czy to jest pokój nad garażem, jaka jest wysokość ściany kolankowej. Jaką ma Pan ilość okien na górze , czy zmieniał Pan coś w projekcie, pozdrawiam.

Marcin9047
Marcin9047   0   ·  9 czerwca 2019

Witam tak nad garażem, ścianka kolankowa ma 110 cm podnosiłem podczas budowy o 2 pustaki . Okien mam 5 a nie 10 jak jest w projekcie jak dla mnie jest ok

Łazienka dół

2

adriansowa i kajtekwah podoba się to.

Magdalena880712
Magdalena880712   0   ·  13 czerwca 2019

Witam,gdzie były kupione płytki? jak sie nazywaja

winia883
winia883   0   ·  13 czerwca 2019

Wszystkie płytki były kupione w Impero Lublin. Niestety nazw nie znam, nie wiem jak z myciem ponieważ mieszkamy za granicą i jeszcze ich nie widziałam i nie mylam.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby zobaczyć więcej treści związanych z Ogrzewanie