Nic tak nie kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, jak kominek. I słusznie, bo nie ma nic przyjemniejszego w długie wieczory niż wpatrywanie się w tańczące płomienie. W dużych domach można się w ten sposób dogrzewać przed lub po sezonie grzewczym. Na małych przestrzeniach kominek z płaszczem wodnym z powodzeniem zastąpi tradycyjny piec. Miejsce dla kominka powinno znaleźć się w salonie, możliwie jak najbliżej komina. Montaż lepiej zostawić fachowcom, bo ewentualne błędy, które moglibyśmy popełnić, będą kosztowne. Jeśli ogrzewamy dom pompą ciepła i nie mamy komina, pozostaje rozważyć możliwość zakupu biokominka. To nowoczesne rozwiązanie z powodzeniem sprawdzi się nawet w bloku. Niepowtarzalny klimat wnętrza, zwłaszcza takiego z odkrytą cegłą na ścianie, tworzy kominek wolnostojący, tzw. koza. Zajmuje mniej miejsca, a mocą grzewczą wcale nie ustępuje tradycyjnemu odpowiednikowi.
Zadawaj pytania, publikuj posty i zdjęcia związane z Kominki Zaloguj się lub Zarejestruj
mam pytanie odnośnie stolika kawowego... bardzo mi sie podoba - kupiony czy robiony na zamówienie?
podoba się to.
1
· 21 października 2020
Kupiony razem z komodą w tym samym kolorze meble Vox , super się sprawuje. Śmiało można stawiać gorącą kawę czy zimne napoje ☺️ obijam go często odkurzaczem 😄a on cały czas wygląda jak nowy
Ok, dzięki, czyli zabudowa od ściany ma max 60 cm? Jak duży macie salon? w razie potrzeby dałby radę ogrzać?
0
· 25 marca 2020
Salon- ta cześć z kominkiem ma 26m, ale jest połączona z jadalnią i kuchnią to ok 55. Mieszkamy od niedawna i trudno powiedzieć, bo jeszcze nie było sytuacji, że grzaliśmy tylko kominkiem.