Instalacje

Galeria zdjęć

więcej »

Od jakości wykonania instalacji zależy funkcjonalność domu i komfort mieszkania w nim. W każdym projekcie uwzględnione są podstawowe rodzaje instalacji, czyli: elektryczne, wodno - kanalizacyjne, grzewcze oraz wentylacji. Coraz więcej inwestorów decyduje się na dodatkowe, np. odkurzacz centralny, rekuperacja czy klimatyzacja. Decyzje związane z instalacją wodno - kanalizacyjną trzeba podjąć po wbiciu pierwszej przysłowiowej łopaty. Rurki kanalizacyjne układane są jeszcze przed zalaniem fundamentów. Warto więc się zastanowić, czy ich umiejscowienie nam odpowiada, ponieważ na późniejszym etapie, trudno będzie zmienić umiejscowienie zlewu czy wanny. Instalacje elektryczne można zacząć po montażu okien, koniecznie przed tynkami. Inwestor powinien wiedzieć, czy potrzebuje dodatkowych źródeł światła, nieuwzględnionych w projekcie. Stan surowy zamknięty to najwyższa pora na decyzję co do rodzaju ogrzewania i wentylacji.

Zadawaj pytania, publikuj posty i zdjęcia związane z Instalacje
Zaloguj się lub Zarejestruj

Ostatnia aktywność

Witam serdecznie. Powie mi ktoś czy 9 tyś za hydraulika to dużo? Powierzchnia domu to 77m2,caly dół ogrzewanie podłogowe plus drabinka w łazience, poddasze to cztery kaloryfery. W cenę podaną przez hydraulika jest wliczony materiał.
tomaszs131
tomaszs131   1   ·  22 maja 2017

Jeśli mógłbym coś zasugerować to zrezygnowanie z kaloryferów na rzecz ogrzewania podłogowego. Na pewno nie będziecie żałować, w obecnej konfiguracji taka możliwość istnieje.

Brzulik podoba się to.

mikrusik moj
mikrusik moj   0   ·  22 maja 2017

Zrezygnowałbym tylko mam strop drewniany i na poddaszu nie ma innego wyjscia dla tego muszą być kaloryfery.

Kotłownia też gotowa

1

PNO podoba się to.

mikrusik moj
mikrusik moj   0   ·  17 maja 2017

Witam. Jaki koszt pieca i jaką powierzchnię domu będzie ogrzewać?

zosiagce
zosiagce   0   ·  18 maja 2017

Piec z osprzętem 7950 dom o powierzchni 180m

mikrusik moj
mikrusik moj   0   ·  18 maja 2017

Dziękuję 😊

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby zobaczyć więcej treści związanych z Instalacje