Instalacje

nowości, pytania, odpowiedzi

Galeria zdjęć

więcej »

Od jakości wykonania instalacji zależy funkcjonalność domu i komfort mieszkania w nim. W każdym projekcie uwzględnione są podstawowe rodzaje instalacji, czyli: elektryczne, wodno - kanalizacyjne, grzewcze oraz wentylacji. Coraz więcej inwestorów decyduje się na dodatkowe, np. odkurzacz centralny, rekuperacja czy klimatyzacja. Decyzje związane z instalacją wodno - kanalizacyjną trzeba podjąć po wbiciu pierwszej przysłowiowej łopaty. Rurki kanalizacyjne układane są jeszcze przed zalaniem fundamentów. Warto więc się zastanowić, czy ich umiejscowienie nam odpowiada, ponieważ na późniejszym etapie, trudno będzie zmienić umiejscowienie zlewu czy wanny. Instalacje elektryczne można zacząć po montażu okien, koniecznie przed tynkami. Inwestor powinien wiedzieć, czy potrzebuje dodatkowych źródeł światła, nieuwzględnionych w projekcie. Stan surowy zamknięty to najwyższa pora na decyzję co do rodzaju ogrzewania i wentylacji.

Zadawaj pytania, publikuj posty i zdjęcia związane z Instalacje
Zaloguj się lub Zarejestruj

Ostatnia aktywność

Witajcie grupowicze! Zwracam się do Was z ogromną prośbą. Jak jest u was z instalacją grzewczą? Czy w całym domu zrobiliście ogrzewanie podłogowe? Jesteśmy w trakcie rozmów z budowlańcem i musimy podać jakie chcemy ogrzewanie. Jesteśmy przekonani co do parteru (z wyłączeniem garażu) jednak nie wiem czy na górze będzie ono dobre. Moglibyście coś doradzić?
4 komentarze
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
monisia2831
monisia2831   1   ·  21 godz temu

Jeżeli o nas chodzi to mu na dole robimy podlogówkę ale na piętrze będą kaloryfery. Nie chce w nocy wdychać wszystkiego co jest na podłodze bo wiadome jest to że kurz pod wpływem ciepła unosi się.

extradomski podoba się to.

kowali_kw
kowali_kw   0   ·  13 godz temu

Tak się włączę do tematu i zapytam jakie rozwiązania planujecie przy kaloryferach i przy podłogowym ogrzewaniu? Dokładnie chodzi o funkcję pieca. Na podłogówke działa niższa temperatura a grzejniki potrzebują wyższej. W naszym domu wszędzie jest ogrzewanie podłogowe i bardzo żałuję że w łazienkach założyliśmy grzejniki. U nas grzejniki w łazienkach grzeją tylko wtedy kiedy spada temp w pomieszczeniach i załącza się piec. I na dodatek jest to znikome chwilowe ciepło. Planujecie w każdym pokoju osobne sterowanie? To chyba spory koszt, nie znam się na tym ale może podpowiecie innym budujacym. Dla nas podłogowe ogrzewanie w całym domu łącznie z garażem spełniło 100% naszych oczekiwań,

natalnik
natalnik   0   ·  13 godz temu

U nas też wszędzie tylko podlogowka. Dodatkowe 2 kaloryfery są w łazienkach, ale na obiegu podlogowka i rzeczywiście są tylko letnie, ale do suszenia ręczników wystarczą. Planujemy jeszcze doczepić do nich grzałki elektryczne, żeby w okresie nie grzewczym ręczniki również schły.

Dostępny 4A WAW1083agata241 opublikował(a) plik.

17 lutego 2019

kurak2011
kurak2011   0   ·  18 lutego 2019

Witam.Jaki to odkurzacz znaczy sie jakiej firmy i jaki model i jaki koszt jego.Pozdrawiam!!!

agata241
agata241   0   ·  18 lutego 2019

Profi 4.01 centrala z akcesoriami 2000

kurak2011
kurak2011   0   ·  18 lutego 2019

Dzieki wielkie

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby zobaczyć więcej treści związanych z Instalacje