Projekt budynku gospodarczego z dachem dwuspadowym.
Czytaj więcejProjekt kuchni KL16 szkielet drewniany kuchnia letnia/bud. gospodarczy SLN2621
Powierzchnia użytkowa: | 18,13 m² |
---|---|
Pokoje (bez salonu): | 0 |
Stanowiska garażowe: | 0 |
Łazienki + toalety: | 1 |
Min. szer. i dł. działki: | 12,6 x 10,45 m |
Kąt nachylenia dachu: | 30° |
Szacunkowy koszt SSZ
19 494 zł
Cena projektu:
1 400 zł
Projekt jest dostępny
pon.-pt. 8-21, sob. 9-17
30 dni na zwrot, 100 dni na wymianę
Darmowa dostawa do paczkomatu lub kurierem
Gwarancja najniższej ceny
Bezpłatne pozwolenie na zmiany w projekcie
Rzut parteru - 18,13 m²
Stan surowy zamknięty
19 494 zł netto
Prace ziemne i fundamenty
15-35%
Kompletna konstrukcja,
strop oraz dach
50-70%
Stolarka okienna i drzwiowa
10-15%
Oczywiście. Wyceniaj materiały budowlane w kilku miejsach (skorzystaj z gotowego jak obniżyć koszt budowy.
), szukaj promocji, negocjuj. Zobacz nasz filmKoszty budowy domu
Sprawdź przybliżone koszty budowy. Pamiętaj, że ostateczna kwota będzie zależała od wybranych materiałów i technologii.
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Główne rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe: Projektowany budynek wykonany będzie w technologii lekkiego szkieletu drewnianego.Główną konstrukcję nośną stanowić będą: ławy, ściany fundamentowe i wieniec wykonane jako betonowe zbrojone konstrukcyjnie, słupy drewniane, ściany nośne w szkielecie drewnianym spięte podwójnym oczepem, dach dwuspadowy oparty na więźbie o konstrukcji drewnianej krokwiowo-jętkowej. FUNDAMENTY: Ławy o wymiarach 40x30cm wykonać z betonu C20/25 (dawne B25) i posadowić na 2 warstwach papy na sucho. Fundamenty zazbroić prętami zgodnie z rys. K/1 (zbrojenie główne O12 - stal A-III (34GS), strzemiona O8 - stal A-I (PB240)). Przed przystąpieniem do prac budowlanych należy zdjąć warstwę humusu w obrębie fundamentów. Pod fundamentami należy wykonać warstwę ochronna z 10cm chudego betonu. Po wykonaniu wykopów do poziomu posadowienia fundamentów kierownik budowy powinien sprawdzić, czy rodzaj i stan gruntu odpowiada założeniom przyjętym w projekcie. Elementy stykające się z gruntem zabezpieczyć wykonując hydroizolację. Typ i sposób izolacji dobrać po sprawdzeniu warunków wodno-gruntowych występujących w miejscu planowanej inwestycji. Po wykonaniu prac fundamentowych wykop zasypywać piaskiem grubym lub żwirem warstwami o gr. 25-30cm i ubijać mechanicznie do wartości IL=0,60 np: za pomocą zagęszczarek wibracyjnych. Do obliczeń fundamentów zostały przyjęte proste warunki gruntowe o normatywnym oporze obliczeniowy podłoża równym 150kPa. Głębokość posadowienia fundamentów ustalono na poziomie 1,00m poniżej terenu przyległego do budynku. Głębokość posadowienia i wymiary fundamentów należy każdorazowo adaptować do warunków lokalnych występujących w miejscu planowanej inwestycji. Na terenach objętych szkodami górniczymi należy sporządzić odrębny projekt.
Projekt budynku gospodarczego z dachem dwuspadowym.
Czytaj więcejProjekt stanowi aktualną i pełną dokumentację zawierającą część architektoniczno - budowlaną, konstrukcyjną wykonawczą, instalacji wewnętrznych, elektrycznych i teletechnicznych, charakterystykę energetyczną oraz uprawnienia projektantów. Dokumentacja zabezpieczona jest specjalną plombą, której usunięcie uniemożliwi jej zwrot. Zapraszamy do zamówienia przed zakupem rysunków szczegółowych projektu oraz analizy posiadanej działki w celu upewnienia się, że wybrany projekt domu idealnie na nią pasuje. Wymiana rozplombowanego projektu podlega opłacie manipulacyjnej w wysokości 100 zł. O szczegóły dopytaj w Centrum Obsługi Klienta.
Czytaj więcejOkna
REHAU
Sprawdź ofertę okien REHAUSystemy okienne
Velux
Pobierz bezpłatny poradnikKompletne rozwiązanie instalacyjno-grzewcze
Tweetop
Sprawdź ofertęDołącz do społeczności osób, które budują ten dom lub są zainteresowane jego budową. Zadawaj pytania, wymieniaj się informacjami, oglądaj zdjęcia z różnych etapów budowy.
Przejdź na stronę społeczności tego projektuTen projekt nie ma jeszcze opinii, bądź pierwszy!
Dodaj opinięPrezentacja projektów specjalnie dla Ciebie