Dbaj o siebie i kupuj bezpiecznie. Pamiętaj, że #lepiejzdomu!
Skontaktuj się z nami
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Znajdź projekt

Projekty domów z poddaszem i garażem

 • 6 500
5690 zł
210,18 m²pokoi: 4garaży: 2

282,19 m²pokoi: 5garaży: 2

3900 zł3510 zł
138,55 m²pokoi: 4garaży: 2

103,60 m²pokoi: 4garaży: 1

99,10 m²pokoi: 3garaży: 1

121,67 m²pokoi: 5garaży: 2

3490 zł3090 zł
143,55 m²pokoi: 5garaży: 2

3590 zł3190 zł
122,90 m²pokoi: 4garaży: 2

3407 zł
124,10 m²pokoi: 4garaży: 1

3590 zł3190 zł
130,09 m²pokoi: 4garaży: 2

3199 zł2699 zł
119,70 m²pokoi: 4garaży: 1

4550 zł
132,02 m²pokoi: 4garaży: 2

3490 zł3090 zł
115,48 m²pokoi: 4garaży: 2

3199 zł2699 zł
119,60 m²pokoi: 4garaży: 1

4450 zł
158,62 m²pokoi: 4garaży: 2

3650 zł3250 zł
148,99 m²pokoi: 4garaży: 2

3490 zł3090 zł
115,12 m²pokoi: 4garaży: 1

3150 zł2850 zł
127,26 m²pokoi: 4garaży: 1

3900 zł3510 zł
139,80 m²pokoi: 4garaży: 2

3800 zł3420 zł
143,82 m²pokoi: 4garaży: 2

3199 zł2699 zł
121,70 m²pokoi: 4garaży: 1

3450 zł3050 zł
111,91 m²pokoi: 4garaży: 1

Czym jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła i czy warto w nią inwestować?

25 września 2020

Czym jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła i czy warto w nią inwestować?

Tworzenie nowych, wydajnych technologii energii odnawialnej to nie tylko wykorzystywanie energii pozyskiwanej ze słońca lub wiatru, a następnie dostarczanie ich do naszych domów. Jak się okazuje nie potrzeba wielkich inwestycji, aby móc zmniejszyć ludzki wpływ na środowisko i jednocześnie płacić mniejsze rachunki za ogrzewanie. Wykorzystać można powietrze, które krąży już w budynku. W jaki sposób? Dzięki rekuperacji.
Jak samodzielnie wykonać zadaszenie tarasu?

25 września 2020

Jak samodzielnie wykonać zadaszenie tarasu?

W polskich warunkach klimatycznych zadaszenie tarasu to konieczność, o której wcześniej czy później myśli niemal każdy właściciel domu. Dzięki takiej konstrukcji można korzystać z zewnętrznego salonu nawet podczas kapryśnego lata, nie martwiąc się o zamoknięcie mebli, ani o zbyt silne nasłonecznienie. Dowiedz się, z czego wykonać taką wiatę nad tarasem i w jaki sposób zrobić ją samodzielnie.
Inspektor nadzoru budowlanego - jakie są jego obowiązki podczas budowy domu?

24 września 2020

Inspektor nadzoru budowlanego - jakie są jego obowiązki podczas budowy domu?

Jeśli podjąłeś decyzję o budowie domu, to prędzej czy później spotkasz się z inspektorem nadzoru budowlanego. To właśnie on czuwa nad tym, aby budowa odbywała się zgodnie z prawem i standardami bezpieczeństwa. Jakie są dokładnie jego obowiązki i uprawnienia? Czy inspektor nadzoru budowlanego ma prawo wstrzymać prace budowlane, a jeśli tak to z jakich powodów?
Pokój młodzieżowy - jak urządzić pokój dla nastolatka?

24 września 2020

Pokój młodzieżowy - jak urządzić pokój dla nastolatka?

Urządzając pokój młodzieżowy, trzeba wziąć pod uwagę, że będzie to przestrzeń dziecka, które właśnie wkracza w dorosłość. Wnętrze powinno zatem być funkcjonalne, modne i zaspokajać aktualne potrzeby młodego człowieka. Musi być również przystosowane do dynamicznie zachodzących w nim zmian, choćby pod względem sposobu spędzania czasu i upodobań estetycznych. Dowiedz się, jak zaaranżować pokój dla nastolatka, by czuł się w nim dobrze przez kilka najbliższych lat.
Jak sprawdzić czy działka jest budowlana?

23 września 2020

Jak sprawdzić czy działka jest budowlana?

Zanim zaczniesz myśleć o budowie domu, powinieneś wybrać odpowiednią działkę, która pozwoli na realizację wymarzonego projektu. Przeglądając oferty sprzedaży ziemi łatwo dostrzeżesz różnicę pomiędzy poszczególnymi działkami. Od czego ona zależy? Z pewnością pewne znaczenie odgrywa lokalizacja, jednak nie tylko. Główna różnica to status działki, a więc fakt, czy działka jest budowlana, czy rolna. Łatwo możesz się domyślić, że ten drugi typ okaże się o wiele tańszy lecz uniemożliwi budowę domu. Jak zatem sprawdzić, czy działka jest budowlana?
Podjazd do domu - na co zwrócić uwagę wybierając projekt podjazdu?

23 września 2020

Podjazd do domu - na co zwrócić uwagę wybierając projekt podjazdu?

Projekt podjazdu powinien być dopasowany pod kątem wyglądu domu, wielkości działki, rodzaju nawierzchni alejek spacerowych czy zagospodarowania przestrzeni zielonej. Najczęściej podjazd jest obecnie robiony z kostki brukowej o różnych kształtach, rozmiarach, kolorach i wzorach. Stwarza ona szerokie możliwości wykonania zachwycającej, estetycznej kompozycji na podjeździe przydomowym.
SpołecznośćNajciekawsze realizacje

Szeroka oferta gotowych projektów domów z poddaszem i garażem

Projekty domów z poddaszem i garażem to jedne z najchętniej wybieranych typów domów przez rodziny z dziećmi. Wyróżnia je bowiem bardzo wysoka funkcjonalność oraz możliwość skorzystania pełnej powierzchni nieruchomości. Domy takie zwykle mają bardziej tradycyjne bryły, chociaż z powodzeniem znajdziesz projekty domów nowoczesne oraz minimalistyczne, które mają zaprojektowane poddasze do zaadaptowania oraz pojemny garaż.

Jeden projekt domu z poddaszem i garażem może bardzo różnić się od innego projektu, mimo że spełniają one podobne funkcje. Domy takie mogą mieć bowiem zarówno bardzo duże metraże i wpisywać się w koncept rezydencji, jak i mogą być to nieruchomości średniej wielkości. Najczęściej jednak są to budynki o powierzchni większej niż 100 metrów kwadratowych.

Projekty domów z poddaszem są alternatywą dla domów piętrowych, a przy tym mają wiele cech typowych dla domów parterowych. Z powodzeniem mieszczą się one na działkach o mniejszej powierzchni. Ich budowa pozwala wydzielić strefę ogólnodostępną oraz bardziej prywatną. Użytkowe poddasze można z powodzeniem zaadaptować na sypialnie, pokoje dziecięce lub gościnne. Sprawdzi się jednak również jako miejsce do pracy, przestrzeń gospodarcza, a nawet lokal usługowy dla małego biznesu.

Dom z poddaszem może mieć również wbudowany garaż. Taki projekt szczególnie świetnie sprawdza się, kiedy masz ograniczone miejsce na działce. Co więcej, nie wymaga załatwiania dodatkowych formalności w urzędzie. Tymczasem wolnostojący garaż koniecznie trzeba zgłosić, a jeśli jego powierzchnia przekracza 35 metrów, niezbędne jest nawet uzyskanie pozwolenia na budowę. Minusem jest również fakt, że od garażu wolnostojącego musisz zapłacić podatek.

Garaż wbudowany do budynku to maksimum wygody. Możesz prosto z niego wejść do części mieszkalnej, co jest nieocenioną zaletą, jeśli masz do przeniesienia duże zakupy lub akurat pada ulewny deszcz. Z powodzeniem część garażu zaadaptujesz jako składzik lub pomieszczenie gospodarcze. Odpowiednia wentylacja oraz wyciszenie pomieszczenia pozwoli uniknąć przenikania zapachów spalin do pozostałych części budynku oraz zadba o komfortową akustykę wnętrza.

Projekty domów z poddaszem i garażem w kolekcji Extradom

W kolekcji projektów Extradom znajdziesz szeroki wybór gotowych propozycji domów z poddaszem i garażem. Znajdziesz tutaj zarówno mały dom z poddaszem i garażem oraz wąski dom z poddaszem i garażem. Dostępne są projekty przygotowane z myślą o tradycyjnych oraz bardziej problematycznych działkach. Projektanci wzięli również pod uwagę różne gusta klientów, dlatego bez trudu możesz znaleźć dom bardziej nowoczesny, jak i utrzymany w klasycznej stylistyce.

Domy z poddaszem i garażem dostępne są w różnorodnych metrażach. Możesz wybierać pomiędzy mniejszymi domami o powierzchni niewiele ponad stu metrów kwadratowych, jak i willami, których powierzchnia ma trzysta metrów kwadratowych. W ofercie dostępne są domy z garażem wbudowanym pod ziemią, jak i garaże naziemne. W zależności od Twoich preferencji oraz wielkości działki możesz postawić na garaż wbudowany w standardową bryłę lub też wybrać dom z garażem wysuniętym względem elewacji.

W naszej ofercie znajdziesz domy z poddaszem i garażem przypominające wille oraz proste bryły, które sprawdzą się jako domy niskoenergetyczne. W zależności od tego, jak dużo masz samochodów, możesz wybrać projekt z pojedynczym lub podwójnym garażem. Możesz również zdecydować się na domy z samym poddaszem bez garażu lub domy piętrowe z garażem. Skorzystaj z wygodnej wyszukiwarki projektów, aby znaleźć Twój wymarzony dom!

Na co zwrócić uwagę wybierając projekt domu z poddaszem i garażem?

Wybierając projekt domu, musisz zwrócić uwagę zarówno na ważne aspekty budowania garażu, jak i poddasza. Mimo że dom jest jednym spójnym budynkiem, każda z tych dwóch jego części wymaga odpowiedniego przemyślenia zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i konstrukcyjnym. Już na etapie wybierania projektu powinieneś się nad nimi zastanowić.

Wybierając garaż, zwróć uwagę na to, jak wiele stanowisk można w nim zmieścić. Zwykle do wyboru są domy z garażami jedno lub wielostanowiskowymi. Wybór oczywiście zależy od tego, jak wiele masz samochodów, ale nie tylko. Garaż z dwoma stanowiskami może sprawdzić się, jeśli oprócz samochodu chcesz w nim trzymać narzędzia, rowery, czy sprzęt niezbędny do uprawiania ogródka. Większy garaż warto też wybrać z myślą o przyszłości. Z biegiem czasu w Twojej rodzinie może pojawić się potrzeba zainwestowania w drugie auto.

Kolejnym ważnym pytaniem, które powinieneś sobie zadać, jest pytanie, czy powinieneś zbudować garaż na wysokości parteru, czy też w podpiwniczeniu. Ta druga opcja pozwala lepiej wykorzystać powierzchnię budynku. Wymaga jednak wykonania odpowiednich wykopów oraz zadbania o dobrze położoną izolację przeciwwilgociową. Wszystko to powoduje, że koszty samej budowy są wyższe. Z tego też powodu znacznie chętniej wybierane są garaże z wjazdem na poziomie parteru. Przestrzeń nad garażem można jednak w przemyślany sposób wykorzystać. Nad garażem dobrze sprawdza się na przykład taras, chociaż równie dobrze można go zabudować i przeznaczyć na sypialnię.

Decydują się na dom z poddaszem musisz natomiast zawrócić dużą uwagę na jego odpowiednią izolację. W związku z tym, że ma być to część mieszkalna, poddasze powinno być dobrze izolowane. W ten sposób przez dach nie będą uciekać znaczne ilości ciepła. Jest to istotne ze względu na komfort mieszkania, ale również wysokość opłat za wykorzystaną energię. Warto również zwrócić szczególną uwagę na rozkład pomieszczeń na poddaszu, a także ulokowanie okien oraz balkonów. Ich umiejscowienie ma ogromny wpływ na ilość światła w domu oraz wygodę korzystania z poddasza.

Projekt domu z poddaszem i garażem - funkcjonalność i wygoda

Dom z poddaszem i garażem jest chętnie wybierany ze względu na zwartą bryłę oraz stosunkowo niskie koszty wykonania. Dysponowanie mniejszą działką oraz mniejszym budżetem jest typowym problemem, z jakim zmagają się inwestorzy. Dom z poddaszem jest więc doskonałą odpowiednią na te problemy. Część osób zastanawia się jednak, czy ten typ nieruchomości na pewno jest wygodny w codziennym użytkowaniu.

Domy z poddaszem i garażem niewątpliwie dobrze się prezentują, jednak samo poddasze budzi wiele wątpliwości. Skosy, których nie da się uniknąć przy takim projekcie, są niekiedy trudne do zaaranżowania. Problemem jest również dostęp do znacznych ilości światła oraz nagrzewanie się wyższych partii domu. Umiejętne zaaranżowanie budynku pozwala jednak uchronić się przed niekorzystnym wpływem tych czynników.

Na poddaszu szczególnie istotne są okna. Powinny one z jednej strony wpuszczać możliwie dużo światła, zaś z drugiej nie mogą pozwalać na nagrzewanie się pomieszczeń w okresie największego nasłonecznienia. Istotne jest więc aby w przemyślany sposób osłonić szyby. Pomagają w tym zamocowane rolety, ale najważniejsze jest funkcjonalne rozlokowanie okien.

Poddasza z oknami od południa będą wpuszczać najwięcej światła, a przez to najsilniej nagrzewać przestrzeń. Jest to szczególnie uciążliwe w długie letnie dni. Okna od zachodu wpuszczą najwięcej promeni słonecznych po południu, a od wschodu – światło z rana. Podobnie jak okna od północy, wschodnie dostarczają światła rozproszonego, o chłodnej barwie, które nie podnosi znacząco temperatury w budynku. Kluczem doboru rozlokowania okien powinny więc być Twoje potrzeby.

Domy z poddaszem i garażem - gdzie powinien być umiejscowiony garaż?

Jednym z elementów, które bierze się pod uwagę, projektując domy z poddaszem i garażem, jest lokalizacja miejsca na samochód. Garaż może być całkowicie wbudowany w bryłę domu lub wysunięty w części, a nawet w całości względem elewacji. Miejsce garażowe wbudowane w bryłę nie wymaga tworzenia dodatkowego zadaszenia, jednak zadbać trzeba szczególnie o odpowiednie oddzielenie części garażowej od mieszkalnej. Istotne jest również dokładne docieplenie pomieszczenia nad garażem, gdyż może się ono wychładzać podczas bardzo niskich temperatur.

Drugim rozwiązaniem jest wysunięcie garażu względem bryły. Może być to garaż umieszczony wzdłuż  jednej ściany domu lub przesunięty do przodu lub do tyłu domu. Takie garaże wymagają zaprojektowania zadaszenia dodatkowego zadaszenia, jednak miejsce nad nimi można przeznaczyć na wykonanie otwartej strefy do odpoczynku.

Bez względu na to, który ostatecznie wariant wybierzesz garaż wbudowany w dom pozwoli Ci z pewnością optymalnie wykorzystać przestrzeń, którą dysponujesz. Między innymi zyskasz wolną przestrzeń na działce, na której dobrze sprawdzi się ogród, altana, plac zabaw dla dzieci, komórka na narzędzia, a nawet domek na drzewie. Oszczędzisz również nerwy na ubieganie się o dodatkowe pozwolenia, które wymagane są przy stawianiu garażu wolnostojącego.

Dom z poddaszem i garażem - jak zaaranżować poddasze?

Poddasze to bardzo specyficzna część domu. Mimo tego, że jest wymagająca w urządzaniu, istnieje wiele sposobów na to, żeby zaaranżować ją funkcjonalne. Umiejętne poradzenie sobie ze skosami pozwala wykreować przestrzeń, która z jednej strony będzie dobrze wyglądać, a z drugiej spełni wymagania stawiane jej przez mieszkańców.

Poddasze użytkowe jest trudną przestrzenią nie tylko ze względu na skosy, ale również kominy, piony kanalizacyjne oraz schody. Spadzisty dach powoduje, że do wnętrza wpada stosunkowo niewielka ilość światła, dlatego nie zaleca się stawiania dużej liczby ścian na poddaszu. Przestrzeń lepiej wydzielić wizualnie, korzystając z tapet, różnych kolorów ścian oraz odpowiedniego rozlokowania mebli. Lepiej zrezygnować również z nadmiarowych drzwi przesuwnych oraz przepierzeń.

Jednorodzinny dom z poddaszem i garażem najczęściej salon oraz kuchnię ma na parterze. Nie ma więc konieczności wydzielania pomieszczenia, które spełni te funkcje na poddaszu. W tym miejscu najczęściej znajdują się sypialnie dla dzieci oraz dla gości. Wydzielenie miejsca do zabawy na górnym piętrze pozwala oddzielić przestrzeń dziecięcą od salonu, co ułatwia utrzymanie domu w czystości oraz zapewnia komfort zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

Poddasze często służy również jako miejsce pracy. Jeśli tak jest, warto zadbać o to, aby było ono ergonomiczne. Biuro powinno być możliwie doświetlone oraz nie nagrzewać się nadmiernie, dlatego zadbać trzeba o żaluzje oraz przemyślany dobór lamp. Zwykle biurko mieści się pod ścinką kolankową, dzięki czemu z jego pomocą możesz w bardzo funkcjonalny sposób zagospodarować skosy. Na poddaszu świetnie sprawdzają się również duże pracownie artystyczne oraz minisiłownie. Te opcje mogą przypaść do gustu szczególnie rodzinom bez dzieci, które mogą przeznaczyć większą część domu na potrzeby dorosłych.

Na poddaszu często znajduje się również dodatkowa łazienka. Wbrew pozorom pod skosami można urządzić naprawdę ciekawe wnętrze. Wykorzystując wnęki, masz możliwość wstawić duży prysznic, a pod ścianką kolankową z powodzeniem zmieści się wanna oraz umywalka. Dodatkowym ułatwieniem jest to, że łazienka nie wymaga dostępu do dużej ilości światła słonecznego. Nie musi mieć ona również bardzo znaczących rozmiarów. Nie powinieneś więc mieć trudności ze znalezieniem na nią odpowiedniego miejsca.

Projekt domu z poddaszem i garażem - wady i zalety

Do wyboru masz bardzo wiele projektów domów. Czy rzeczywiście warto decydować się właśnie na dom z poddaszem i garażem? Jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania? Poznaj je, zanim wykupisz jeden z projektów na naszej stronie!

 

Zalety domu z poddaszem i garażem:

 • komfortowy podział przestrzeni na ogólnodostępną na parterze oraz bardziej prywatną na poddaszu,
 • stosunkowo niskie koszty budowy w porównaniu z domami piętrowymi,
 • nie ma konieczności wykończania całego budynku jednocześnie, aranżację poddasza można wykonać w dalszej kolejności bez jego wpływu na użytkowanie dolnej części domu,
 • możliwość oszczędzenia na rachunkach za enegię, gdyż dobrze zaizolowane poddasze nie pozwala na ucieczkę zbyt dużej ilości ciepła przez dach,
 • możliwość wybrania projektu poddasza z balkonem lub tarasem, co zwiększa powierzchnię użytkową domu na mniejszych działkach oraz pozwala zaaranżować dodatkową strefę wypoczynkową,
 • projekt domu z poddaszem jest niezwykle uniwersalny: nadaje się dla rodziny z dziećmi, pary bez dzieci, ale również dla rodzin wielopokoleniowych, gdyż poddasze możesz przerobić na niezależne mieszkanie,
 • wbudowany garaż zapewnia komfort przemieszczania się z samochodu do części mieszkalnej,
 • możliwość zaaranżowania w garażu miejsca na narzędzia lub sprzęt ogrodowy,
 • wbudowanie garażu w bryłę zapewnia wysoką estetykę budynku oraz całej działki,
 • dom z garażem nie wymaga uzyskiwania oddzielnych zezwoleń na budowę, jak ma to miejsce w przypadku budynku wolnostojącego.

 

Wady domu z poddaszem i garażem:

 • poddasze nie jest tak łatwe w zaaranżowaniu, jak tradycyjne piętro,
 • nachylenie na poddaszu narzuca wykorzystanie mebli o bardzo konkretnych kształtach, co zmusza do zainwestowania w meble na wymiar,
 • zastosowanie dachu czterospadowego lub wielopołaciowego znacząco zmniejsza powierzchnię użytkową domu,
 • temperatura na poddaszu może negatywnie wpływać na komfort użytkowania: w lecie poddasze szybko się nagrzewa, natomiast w zimie może wychładzać,
 • niektórzy mieszkańcy mogą narzekać na odgłos deszczu uderzającego o dachówki,
 • zastosowanie dokładnej izolacji chroniącej poddasze przed wilgocią oraz utratą ciepła wpływa na podniesienie kosztów budowy,
 • niezbędne jest zainwestowanie w schody, odpowiednie okna, stropy oraz podłogę na poddaszu,
 • konieczność zapewnienia izolacji akustycznej w garażu,
 • potrzeba wystawienia bardzo szczególnych przegród między częścią mieszkalną a garażem, aby uniknąć zapachu spalin,
 • potrzeba zadbania również o odpowiednie docieplenie budynku w miejscach, w których stykają się z garażem.

 

Dlaczego warto zdecydować się na projekt domu z poddaszem i garażem?

Dom z poddaszem oraz garażem to funkcjonalna przestrzeń dla rodzin z dziećmi. Dobrze sprawdzi się również dla par, które potrzebują więcej wolnego miejsca. Projekt taki możesz zrealizować zarówno na parcelach miejskich, jak i na działkach położonych z daleka od miasta. Docenisz go z pewnością za uniwersalne rozwiązania oraz możliwość zaadaptowania przestrzeni do Twoich indywidualnych potrzeb. Jeśli nie wystarczy Ci środków, poddasze będziesz mógł wykończyć w późniejszym okresie.

 

Wbudowany garaż w domu z poddaszem zagwarantuje Ci komfort przemieszczania się z samochodu do części mieszkalnej. Spełni też niekiedy funkcję składziku lub przestrzeni do majsterkowania. Dom z poddaszem i garażem ma na tyle dużo miejsca, że będziesz mógł przearanżować go, jeśli zmienią się potrzeby Twoje lub Twojej rodziny. Z pewnością jest to inwestycja na długie lata komfortowego mieszkania. Przejrzyj więc dokładnie znajdujące się na naszej stronie oferty, aby znaleźć odpowiedni projekt. Czekają na Ciebie setki różnorodnych wersji domów z poddaszem oraz garażem!

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych
 1. Administratorem Państwa danych osobowych jest Extradom.pl Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. Oławskiej 27-29, 50-123 Wrocław ( dalej „Extradom.pl”), tel. 71/715 20 60, e-mail biuro@extradom.pl.
 2. Administratorami Państwa danych osobowych będą też Partnerzy czyli podmioty z grupy kapitałowej Wirtualnej Polski, w której skład wchodzą obok Extradom.pl także Wirtualna Polska Holding S.A. z siedzibą w Warszawie oraz wszelkie podmioty z nią powiązane, w tym Wirtualna Polska Media S.A. z siedzibą w Warszawie, podmioty z branży budowlanej i finansowej, reklamodawcy którzy bezpośrednio lub pośrednio zlecają nam działania marketingowe, domy mediowe występujące w imieniu naszych reklamodawców, podmioty z branży e-commerce i inni partnerzy, z którymi współpracujemy między innymi w celu dostarczenia produktów i usług z branży budowlanej i finansowej, optymalizacji działaj reklamowych lub które polecane są przez międzynarodowe organizacje branżowe między innymi IAB (Interactive Advertising Bureau).
 3. Kontakt z nami możliwy jest także za pośrednictwem Inspektora Ochrony Danych drogą elektroniczną na adres iod@extradom.pl.
 4. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niepodanie danych oznaczonych jako niezbędne do świadczenia usług na Twoją rzecz uniemożliwi ich świadczenie.
 5. Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu wykonania umowy (tymi umowami są najczęściej regulaminy, które Państwo akceptują przed skorzystaniem z danej usługi czy zakupem produktu), w tym także dopasowywania produktów czy usług do Państwa potrzeb, analizowania i udoskonalania produktów czy usług oraz zapewniania bezpieczeństwa usług na podstawie art. 6 ust. 1 lit b) RODO (niezbędność do wykonania umowy, której Państwo są stroną) do czasu wygaśnięcia danej umowy pomiędzy Tobą, a Extradom.pl. Czasami, dane te mogą być przetwarzane również po wygaśnięciu tej umowy, jednak wyłącznie jeżeli jest to dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń.
 6. Państwa dane osobowe mogą być także przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego Extradom.pl na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO (przesłanka prawnie uzasadnionego interesu realizowanego przez administratora danych) do czasu zgłoszenia skutecznego sprzeciwu oraz jego partnerów na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO (dobrowolna zgoda) do czasu wycofania zgody.
 7. Mają Państwo prawo do:
  a. prawo dostępu do danych, w tym uzyskania kopii danych,
  b. prawo żądania sprostowania danych,
  c. prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  d. prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  e. prawo do ograniczenia przetwarzania danych,
 8. Jeżeli Państwa dane są przetwarzane na podstawie zgody mogą Państwo dodatkowo skorzystać z następujących praw:
  a. prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
 9. Jeżeli Państwa dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) mogą Państwo dodatkowo skorzystać z następujących praw:
  a. prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Mogą Państwo przesłać te dane innemu administratorowi danych.
 10. Jeżeli Państwa dane są przetwarzane na podstawie uzasadnionego interesu administratora mogą Państwo dodatkowo skorzystać z następujących praw:
  a. prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych z przyczyn związanych z Państwa szczególną sytuacją.
 11. Po skutecznym wniesieniu prawa do sprzeciwu dane nie będą przetwarzane o ile nie będzie istnieć ważna prawnie uzasadniona podstawa do przetwarzania, nadrzędna wobec Państwa interesów, praw i wolności lub podstawa do ustalenia, dochodzenia lub obrony roszczeń.
 12. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z administratorem lub z Inspektorem ochrony danych.
 13. W związku z przetwarzaniem przez nas Państwa danych osobowych przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Organem tym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 14. W oparciu o dane osobowe będziemy podejmowali wobec Państwa zautomatyzowane decyzje, w tym decyzje będące wynikiem profilowania. Zautomatyzowane przetwarzanie danych osobowych, polega na wykorzystaniu danych osobowych do oceny Państwa zainteresowań i preferencji.
 15. Odbiorcami Państwa danych czyli podmiotami, którym będziemy mogli przekazać Twoje dane zgodnie z obowiązującym prawem, będą podmioty przetwarzające dane na nasze zlecenie np. podwykonawcy naszych usług elektronicznych oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście wyłącznie w przypadku gdy wystąpią z żądaniem przekazania im danych w oparciu o stosowną podstawę prawną.