Porady Ekspertów

Prowadzący

Ostatnio poruszane tematy

Załóż konto

Zarejestruj się w – szukaj porad w sieci budujących

Realizując budowę domu warto zasięgnąć fachowej i profesjonalnej rady. Właśnie w tym dziale znajdziecie cenne informacje w formie artykułów stworzonych przez grono współpracujących z nami specjalistów. Eksperci dzielą się z Wami wiedzą z zakresu zagadnień budowlanych, aranżacji wnętrz i zagospodarowania przestrzeni wokół domu. Znajdziecie tu informacje dotyczące zarówno aspektów formalnych, jak i praktyczne rozwiązania. Doświadczenie i wiedza specjalistów pomogą Wam rozwikłać wiele dylematów, jakie pojawiają się w trakcie procesu budowlanego, urządzania wnętrz i tworzenia ogrodu. Zachęcamy do zapoznania się z artykułami, zgłębiania wiedzy budowlanej i korzystania z fachowych porad naszych Ekspertów.

Ostatnio dodane

Veka Polska

Veka Polska (VEKA Polska Sp. z o.o.)

21 maja 2018

O co spytać sprzedawcę, kupując okna?

Jeśli chcemy kupić solidne okna, powinniśmy spytać sprzedawcę o podstawowe parametry.

więcej »

Veka Polska

Veka Polska (VEKA Polska Sp. z o.o.)

12 kwietnia 2018

Okna sprawnie pracujące

Jakość okien PVC zależy nie tylko od profili i szyb, ale i od okuć. To one przede wszystkim odpowiadają za sprawną pracę okien, a tym samym za nasz komfort. Warto wiedzieć, że okna są składane z profili, szyb i okuć.

więcej »

Jak wykonać boniowanie?

Bonie to podziały powstałe w wyniku ukształtowania krawędzi elementów elewacyjnych (warstwy ociepleniowej) - są fragmentami dekoracyjnymi fasad. Aktualnie zdobienie elewacji wykonuje są za pomocą trzech metod - dwóch podstawowych oraz jednej, która nosi nazwę „pseudoboniowania”.

więcej »

4 komentarze
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
b lania67
b lania67   0   ·  5 kwietnia 2018

Może Tryton 2,lub Beno 2.

kaarola85
kaarola85   0   ·  5 kwietnia 2018

Trzeba zapukać do właścicieli :D

acici
acici   2   ·  5 kwietnia 2018

Paulina5482 dokladnie tak-zadzwon dzwonkiem, ktos wyjdzie i ci odpowie. Zebys ty wiedziala ile ja takich akcji mam za soba w poszukiwaniu idealnego projektu 😃 Objechane przedmiescia z kazdej strony. Totalnie nic nie ryzykujesz!!

kasiakrak i tomek_s podoba się to.

Veka Polska

Veka Polska (VEKA Polska Sp. z o.o.)

20 marca 2018

Skąd wynikają różnice w cenach okien PVC

Nie ma wątpliwości, że za dobre okna PVC trzeba zapłacić więcej niż za te niższej jakości. Bardzo dobre profile, energooszczędne pakiety szybowe, wymagane atesty, odpowiednio dobrane materiały montażowe – to wpływa na cenę okien oraz na ich właściwości użytkowe i eksploatacyjne.

więcej »

Samodzielny montaż ościeżnicy stałej w domu

Ościeżnice zwyczajowo nazywane są futrynami, w których umieszcza się drzwi. Montowane są bezpośrednio na ścianę lub w otwór drzwiowy. Rama powinna tworzyć spójny zestaw kolorystyczny i estetyczny z drzwiami oraz nadawać dopełnienia całemu wystrojowi.

więcej »

1

joasikd podoba się to.

4 komentarze
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
Extradom
Extradom   1   ·  19 marca 2018

Świetny pomysł! Dziękujemy za zdjęcie poglądowe

fufinek podoba się to.

Iwon25
Iwon25   0   ·  19 marca 2018

Jesli mogę, to chciałabym zapytać o rozmiar drzwi (wysokość i szerokość), firmę i cenę?

fufinek
fufinek   0   ·  19 marca 2018

Szerokosc 160cm, wysokosc 200cm. Firma B.Napieralski Wijewo/wielkopolska

Na co zwracać uwagę wybierając firmę budowlaną?

Wybierając firmę budowlaną Inwestor powinien dokładnie przeanalizować rynek, a decydując się na konkretną - podpisać umowę oraz sprawdzić jej doświadczenie i wiedzę. Nieudolni fachowcy potrafią przysporzyć bardzo dużo kłopotów, a wraz ze wzrostem liczby poprawek, zwiększają się koszty budowy.

więcej »

olciamanolcia
olciamanolcia   6   ·  9 marca 2018

Przede wszystkim na to czy piją czy nie 😁😁

Anka8448, bajama, domin&jolka i 3 innym podoba się to.

Kasia_m74
Kasia_m74   1   ·  9 marca 2018

czy podpiszą umowę z wyszczególnionymi etapami pracy czy będą chcieli pracować "na gębę"; czy chcą od razu zaliczki czy dopiero po robocie; czy noszą kaski na budowie; ale przede wszystkim czy mogą wskazać wcześniejsze roboty jakie wykonali

izka03 podoba się to.

b lania67
b lania67   1   ·  9 marca 2018

Polecam obejrzeć wcześniejsze realizacje.

fufinek podoba się to.

Korzyści wynikającego z ocieplenia poddasza celulozą

Zabezpieczenie celulozą wolnych przestrzeni to jedna z metod długotrwałego ocieplenia. Pokrycie dociera do wszystkich zagłębień i szczelnie je zapełnia. Lekki materiał izolacyjny jest odporny na powstawanie pleśni, posiada wysoką zdolność tłumienia dźwięków, a przede wszystkim jest ekologiczny. Idealnie nadaje się do ocieplenia poddasza oraz wypełnienia ścian działowych.

więcej »

natalnik
natalnik   3   ·  6 marca 2018

I coś mi się wydaje że to raj dla myszy

kasiakrak, Anula-Kołobrzeg-Śnieżka i MarekPopis podoba się to.

rw68
rw68   0   ·  7 marca 2018

na raziwe niewiem bo to świeże,ale firma twierdzi że jest nasaczane borem i jeszcze czymś że odstrasza

Justyna_S1
Justyna_S1   0   ·  18 marca 2018

Mamy celulozę i polecam😊

Veka Polska

Veka Polska (VEKA Polska Sp. z o.o.)

1 marca 2018

Smog w domu – sposób na zanieczyszczone powietrze

Czy w okresie, gdy smog w powietrzu jest na wysokim poziomie należy otwierać okna? Oczywiście tak, aczkolwiek jeśli mieszkamy w miejscach wyjątkowo zanieczyszczonych i dostajemy komunikaty o wysokim poziomie smogu, należy nie tylko ograniczyć wietrzenie mieszkania, ale nawet wychodzenie na zewnątrz. Jak więc zadbać o czyste powietrze w domu? 

więcej »

Jak zadbać o prawidłową drożność rur odpływowych w domu?

Kanalizacja wymaga szczególnej uwagi i regularnej kontroli drożności. Część substancji zatyka instalacje, co skutkuje awarią systemu. W kuchni duża ilość składników użytych do przygotowania potraw znajduje swoje miejsce w rurach odpływowych. Należy zadbać o jak największą higienę w miejscu pracy oraz w łazience.

więcej »

Jak kotwić elewacje murowane?

Elewacja narażona jest na trudne warunki atmosferyczne oraz siły pochodzące z naporu wiatru. Powinna stanowić odporną barierę przeciw wszelkim uszkodzeniom. Dekoracyjne wykończenie najlepiej zakotwić w ścianie nośnej, która przejmie chociaż część obciążeń na siebie.

więcej »

andre2
andre2   0   ·  26 lutego 2018

aps242 pomorskie

Nowoczesny projekt domu z kontenerów

Kontenery to powszechnie znane od lat stalowe skrzynie, w których przewozi się zza oceanów różnego rodzaju towary. Stały się oryginalnym pomysłem na szybkie, tanie i ekologiczne stworzenie własnego „M”. Metalowe domy to nietuzinkowe rozwiązanie dla osób lubiących proste rozwiązania, posiadających ograniczony budżet oraz gustujących w stylu industrialnym.

więcej »

1

Iwona Julia_W podoba się to.

Iwona Julia_W
Iwona Julia_W   0   ·  16 lutego 2018

Witam.Świetny pomysł, widziałam te domki z kontenerów w TV polskiej . I nie mogłam w to uwierzyć, że można z nich zrobić bardzo przytulny domek .

Jak wykonać beton mrozoodporny?

Beton to najczęściej wykorzystywany materiał do stawiania ław fundamentowych, wylewania pod ścianami nośnymi, kominem czy słupami. Narażony jest na zróżnicowane warunki atmosferyczne, dlatego musi zostać wzmocniony i zabezpieczony przed negatywnym działaniem wody.

więcej »

Wiązania i rodzaje murów z cegły dekoracyjnej

Cegła ułożona w murze spełnia wiele funkcji - przede wszystkim jej estetyczne ułożenie podnosi atrakcyjność budynku, a sama elewacja staje się trwalsza i wytrzymalsza na uszkodzenia mechaniczne. Materiał można układać na wiele sposobów - różnice występują wyłącznie w ułożeniu poszczególnych części.

więcej »

Jak zorganizować budowę nowego przyłącza gazowego?

Instalacja nowego przyłącza gazowego wymaga spełnienia kilku warunków. Należy zadbać o zgodność projektu z przepisami prawa budowlanego i energetycznego. Ważne jest także, dokładne przygotowanie dokumentów, które pozwolą uzyskać zgodę na wprowadzenie instalacji gazowej w domu.

więcej »

Dlaczego warto zadbać o sprawną wentylację zimą?

Zróżnicowanie temperatur na zewnątrz i wewnątrz domu skłania domowników do zadbania o jak najlepszy komfort cieplny. Należy pamiętać o regularnej cyrkulacji świeżego powietrza. Wymiana tlenu zapewni bezpieczeństwo dla naszego zdrowia i nie dopuści do namnażania zarazków w zamkniętych pomieszczeniach.

więcej »

1

Pinkole:) podoba się to.

Anetaka76
Anetaka76   0   ·  20 stycznia 2018

Witam grupowiczów, czy ktoś z was ma ogrzewanie gazowe ale płynne ze swojego zbiornika ???

fufinek
fufinek   0   ·  21 stycznia 2018

My mamy jako alternatywę dla pieca i kominka.Stosujemy ogrzewanie gazowe w dni powszednie( jestesmy wowczas poza domem).

Jak uzdatnić wodę w swoim domu?

Jakość wody w miejscu zamieszkania może wpływać na wiele aspektów naszego codziennego życia. W zależności od źródła pochodzenia, zanieczyszczenia mogą występować w każdym z nich i negatywnie wpływać na jakość przygotowanych potraw, a także sprawność sprzętu AGD. Dodatkowa filtracja i oczyszczanie ma na celu usunięcie nieczystości występujących w cieczy oraz znaczne polepszenie jej jakości.

więcej »

Jak dbać o przewód kominowy?  

Ogrzewając dom kominkiem należy pamiętać o prawidłowym oczyszczaniu przewodu kominowego. Duże ilości sadzy i smoły są łatwopalnym materiałem, a osadzający się kreozot zmniejsza wielkość otworu wylotowego. Zatrzymanie drożności i ograniczenie przepływu powietrza może doprowadzić do powstania pożaru - dlatego zawczasu warto zadbać o czystość komina.

więcej »

MiTek Industries Polska Sp. z o.o.

MiTek Industries Polska Sp. z o.o. (MiTek Industries Polska Sp. z o.o.)

8 stycznia 2018

Strych w domu parterowym

Często niedocenionym zagadnieniem przy wyborze projektu są pomieszczenia gospodarcze, tak potrzebne w codziennym życiu. Przy domach parterowych doskonałe i niedrogie rozwiązanie przynosi wiązarowa konstrukcja stropodachowa. Pozwala ona uzyskać strych – pożyteczny składzik na rzeczy używane rzadko czy sezonowo. Wejście na taki strych można zaplanować z korytarza lub z garażu.

więcej »

Zmiany w prawie wchodzące w życie od stycznia 2018 roku

Rozpoczęcie roku 2018 oznacza wcielenie nowych prawnych warunków technicznych. Do kodeksu urbanistyczno-budowlanego zapisy zostały wprowadzone już w poprzednim roku, z modyfikacją zasad zapoznała się także oficjalna Komisja Europejska. Nowe warunki mają zacząć obowiązywać od stycznia bieżącego i wchodzić stopniowo w nasze życie. Dzięki nim Inwestor zyska kilka dodatkowych udogodnień przed budową, w takcie, jak i po.

więcej »

2

kasiakrak i Agnieszka8254 podoba się to.

17 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
Weronika7656
Weronika7656   0   ·  10 maja 2018

witam, zlozylam w urzędzie zgłoszenie wybudowania pomieszczenia gospodarczego do 35m2, jednak wyrażono sprzeciw, uzasadniajac,ze budynek gospodarczy sluzy obsłudze budynku mieszkalnego, więc można zacząć go stawiać najwcześniej po uzyskaniu pozwolenia na budowę domu. Czytając artykuły w internecie nie natknęłam się na takie obostrzenia,.

stiwix
stiwix   0   ·  20 maja 2018

Witam, doczytałem, że budynek gospodarczy o powierzchni zabudowy do 35m2 można budować bez zgloszenia, nie mogę jednak znaleźć informacji o wymiarach tegoż budynku, czy może to być np. 7x5m czy też może ograniczona jest długość budynku? Kiedyś było chyba 6,5m. Z góry dziękuję za odpowiedz.

Extradom
Extradom   0   ·  21 maja 2018

Dzień dobry, @Weronika7656 jest to niestety kwestia indywidualnych wymagań i warunków zabudowy określonych przez gminę. @stiwix Prawo budowlane nie określa konkretnych norm dotyczących wymiarów. Proszę jednak pamiętać, iż powierzchnia zabudowy obejmuje rzut poziomy powierzchni budynku w stanie wykończony. Gdyby pojawiły się pytania, zachęcam do kontaktu z Doradcą na czacie online (czerwone okienko na dole strony). Serdecznie pozdrawiamy

Budynek z keramzytobetonu. Cicho nawet przy… lotnisku

Domy z bloczków keramzytobetonowych są ciepłe i ciche, a ich ściany „oddychają”, dzięki czemu nie ma problemu z wilgocią we wnętrzach. Dodatkową zaletą budynków z keramzytu jest to, że ich powierzchnia użytkowa może być większa. Dowiedz się, skąd się biorą właściwości keramzytu oraz które bloczki stosować w zależności od sytuacji. Dodatkową zaletą budynków z keramzytu jest to, że ich powierzchnia użytkowa może być większa. Jest to możliwe dzięki temu, że bloczki z keramzytu mają mniejszą szerokość niż inne materiały ścienne, a jednocześnie pozwalają zachować wszystkie wymagania konstrukcyjne.

więcej »

1

Małgorzata1376 podoba się to.

Jak izolacja centralnego ogrzewania wpływa na utrzymanie ciepła?

Chcąc uchronić się przed zimnem zastanawiamy się nad najlepszym rodzajem ogrzewania. Warto zainwestować w dobrą izolację, aby uniknąć wydatków związanych ze stratami ciepła. Izolacyjne otuliny ograniczą uciekanie ciepłego powietrza oraz zabezpieczą wodę przed możliwym zamarzaniem.

więcej »

Kilka sposobów na zapewnienie świątecznego klimatu w domu

Dobieranie dodatków do wystroju domu, to jeden z najprzyjemniejszych domowych czynności. Okres świąteczny to wyjątkowy czas, w którym możemy zaszaleć z dekoracjami i przywiesić je nawet na elewacji bądź drzewkach ogrodowych. Ozdobne lampki, lampiony, światełka i bombki z pewnością znajdą własne miejsce i nadadzą uroku.

więcej »

1

Kosinscy1982 podoba się to.

Z czego wykonać barek w kuchni?

Nowoczesne kuchnie w domach jednorodzinnych są najczęściej otwarte na część dzienną salonu. Dobrym sposobem na swobodne połączenie pomieszczeń jest dobudowa barku lub wyspy. Kuchnia zyska dodatkowy blat roboczy i miejsce do pracy - forma bufetu z miejscami siedzącymi po jednej stronie oraz nada ciekawego charakteru całości.  

więcej »

10 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
kinulinka
kinulinka   0   ·  4 grudnia 2017

rozumiem. powodzenia

Anula-Kołobrzeg-Śnieżka
Anula-Kołobrzeg-Śnieżka   0   ·  4 grudnia 2017

O kurcze. Wspolczuje "sasiadom". Koniecznie to zgloscie na policji. Chociaz niech sie wiecej pokreca w okolicy waszego domu. Moze to odstraszy zlodziei na przyszlosc. U nas to pomoglo.

kinulinka
kinulinka   2   ·  5 grudnia 2017

naszym znajomym Pokicja pow ze jesli tj zorganizowana grupa to nic z tym nie zrobia... Rece opadaja jakie maja podejscie.dla nich Lepiej w krzakach stac

Beata429 i Anula-Kołobrzeg-Śnieżka podoba się to.

Globalo

Globalo (Globalo.pl - Okapy kuchenne)

23 listopada 2017

Okapy sufitowe i wyspowe - jak przygotować sufit pod montaż okapu?

Okapy sufitowe i okapy wyspowe to rozwiązanie, które na przestrzeni ostatnich lat zyskało na popularności. Modele te to jedne z najnowocześniejszych rozwiązań, przeznaczone głównie do dużych lub otwartych kuchni. Zasadniczą przewagą okapu sufitowego jest jego minimalistyczny design i montaż bezpośrednio w suficie, dzięki czemu pomieszczenie wizualnie staje się większe. Po okapy wyspowe sięgają z kolei osoby, które poza oczywistą funkcją oczyszczania powietrza w kuchni, stawiają na nowoczesny design. Okapy wyspowe to modny element dekoracyjny nowocześnie zaprojektowanej kuchni. Bez względu na to, który typ okapu bardziej przypadł nam do gustu, musimy pamiętać o jego prawidłowym montażu, przygotowaniu sufitu i podłączeniu do wentylacji.  

więcej »

1

Atlas II podoba się to.

Prace budowlane a sezon zimowy - jak zabezpieczyć dom?

Prace budowlane zazwyczaj są rozciągnięte w czasie i rzadko kończą się w trakcie jednego sezonu. Każdy etap budowy warto zabezpieczyć przed znacznymi spadkami temperatur - uchroni to konstrukcję przed możliwymi uszkodzeniami materiałów oraz nie wygeneruje dodatkowych kosztów powstałych po zimie.

więcej »

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby zobaczyć więcej treści związanych z Porady Ekspertów