Porady Ekspertów

Prowadzący

Ostatnio poruszane tematy

Załóż konto

Zarejestruj się w – szukaj porad w sieci budujących

Realizując budowę domu warto zasięgnąć fachowej i profesjonalnej rady. Właśnie w tym dziale znajdziecie cenne informacje w formie artykułów stworzonych przez grono współpracujących z nami specjalistów. Eksperci dzielą się z Wami wiedzą z zakresu zagadnień budowlanych, aranżacji wnętrz i zagospodarowania przestrzeni wokół domu. Znajdziecie tu informacje dotyczące zarówno aspektów formalnych, jak i praktyczne rozwiązania. Doświadczenie i wiedza specjalistów pomogą Wam rozwikłać wiele dylematów, jakie pojawiają się w trakcie procesu budowlanego, urządzania wnętrz i tworzenia ogrodu. Zachęcamy do zapoznania się z artykułami, zgłębiania wiedzy budowlanej i korzystania z fachowych porad naszych Ekspertów.

Ostatnio dodane

Veka Polska

Veka Polska (VEKA Polska Sp. z o.o.)

19 godz temu

Skąd wynikają różnice w cenach okien PVC

Nie ma wątpliwości, że za dobre okna PVC trzeba zapłacić więcej niż za te niższej jakości. Bardzo dobre profile, energooszczędne pakiety szybowe, wymagane atesty, odpowiednio dobrane materiały montażowe – to wpływa na cenę okien oraz na ich właściwości użytkowe i eksploatacyjne.

więcej »

Samodzielny montaż ościeżnicy stałej w domu

Ościeżnice zwyczajowo nazywane są futrynami, w których umieszcza się drzwi. Montowane są bezpośrednio na ścianę lub w otwór drzwiowy. Rama powinna tworzyć spójny zestaw kolorystyczny i estetyczny z drzwiami oraz nadawać dopełnienia całemu wystrojowi.

więcej »

1

joasikd podoba się to.

4 komentarze
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
Extradom
Extradom   1   ·  19 marca 2018

Świetny pomysł! Dziękujemy za zdjęcie poglądowe

fufinek podoba się to.

Iwon25
Iwon25   0   ·  19 marca 2018

Jesli mogę, to chciałabym zapytać o rozmiar drzwi (wysokość i szerokość), firmę i cenę?

fufinek
fufinek   0   ·  19 marca 2018

Szerokosc 160cm, wysokosc 200cm. Firma B.Napieralski Wijewo/wielkopolska

Na co zwracać uwagę wybierając firmę budowlaną?

Wybierając firmę budowlaną Inwestor powinien dokładnie przeanalizować rynek, a decydując się na konkretną - podpisać umowę oraz sprawdzić jej doświadczenie i wiedzę. Nieudolni fachowcy potrafią przysporzyć bardzo dużo kłopotów, a wraz ze wzrostem liczby poprawek, zwiększają się koszty budowy.

więcej »

olciamanolcia
olciamanolcia   5   ·  9 marca 2018

Przede wszystkim na to czy piją czy nie 😁😁

bajama, domin&jolka, emka102 i 2 innym podoba się to.

Kasia_m74
Kasia_m74   1   ·  9 marca 2018

czy podpiszą umowę z wyszczególnionymi etapami pracy czy będą chcieli pracować "na gębę"; czy chcą od razu zaliczki czy dopiero po robocie; czy noszą kaski na budowie; ale przede wszystkim czy mogą wskazać wcześniejsze roboty jakie wykonali

izka03 podoba się to.

b lania67
b lania67   1   ·  9 marca 2018

Polecam obejrzeć wcześniejsze realizacje.

fufinek podoba się to.

Korzyści wynikającego z ocieplenia poddasza celulozą

Zabezpieczenie celulozą wolnych przestrzeni to jedna z metod długotrwałego ocieplenia. Pokrycie dociera do wszystkich zagłębień i szczelnie je zapełnia. Lekki materiał izolacyjny jest odporny na powstawanie pleśni, posiada wysoką zdolność tłumienia dźwięków, a przede wszystkim jest ekologiczny. Idealnie nadaje się do ocieplenia poddasza oraz wypełnienia ścian działowych.

więcej »

natalnik
natalnik   3   ·  6 marca 2018

I coś mi się wydaje że to raj dla myszy

kasiakrak, Anula-Kołobrzeg-Śnieżka i MarekPopis podoba się to.

rw68
rw68   0   ·  7 marca 2018

na raziwe niewiem bo to świeże,ale firma twierdzi że jest nasaczane borem i jeszcze czymś że odstrasza

Justyna_S1
Justyna_S1   0   ·  18 marca 2018

Mamy celulozę i polecam😊

Veka Polska

Veka Polska (VEKA Polska Sp. z o.o.)

1 marca 2018

Smog w domu – sposób na zanieczyszczone powietrze

Czy w okresie, gdy smog w powietrzu jest na wysokim poziomie należy otwierać okna? Oczywiście tak, aczkolwiek jeśli mieszkamy w miejscach wyjątkowo zanieczyszczonych i dostajemy komunikaty o wysokim poziomie smogu, należy nie tylko ograniczyć wietrzenie mieszkania, ale nawet wychodzenie na zewnątrz. Jak więc zadbać o czyste powietrze w domu? 

więcej »

Jak zadbać o prawidłową drożność rur odpływowych w domu?

Kanalizacja wymaga szczególnej uwagi i regularnej kontroli drożności. Część substancji zatyka instalacje, co skutkuje awarią systemu. W kuchni duża ilość składników użytych do przygotowania potraw znajduje swoje miejsce w rurach odpływowych. Należy zadbać o jak największą higienę w miejscu pracy oraz w łazience.

więcej »

Jak kotwić elewacje murowane?

Elewacja narażona jest na trudne warunki atmosferyczne oraz siły pochodzące z naporu wiatru. Powinna stanowić odporną barierę przeciw wszelkim uszkodzeniom. Dekoracyjne wykończenie najlepiej zakotwić w ścianie nośnej, która przejmie chociaż część obciążeń na siebie.

więcej »

andre2
andre2   0   ·  26 lutego 2018

aps242 pomorskie