Porady Ekspertów

Prowadzący

Ostatnio poruszane tematy

Załóż konto

Zarejestruj się w – szukaj porad w sieci budujących

Realizując budowę domu warto zasięgnąć fachowej i profesjonalnej rady. Właśnie w tym dziale znajdziecie cenne informacje w formie artykułów stworzonych przez grono współpracujących z nami specjalistów. Eksperci dzielą się z Wami wiedzą z zakresu zagadnień budowlanych, aranżacji wnętrz i zagospodarowania przestrzeni wokół domu. Znajdziecie tu informacje dotyczące zarówno aspektów formalnych, jak i praktyczne rozwiązania. Doświadczenie i wiedza specjalistów pomogą Wam rozwikłać wiele dylematów, jakie pojawiają się w trakcie procesu budowlanego, urządzania wnętrz i tworzenia ogrodu. Zachęcamy do zapoznania się z artykułami, zgłębiania wiedzy budowlanej i korzystania z fachowych porad naszych Ekspertów.

Ostatnio dodane

iDesigner - Zobacz swój wymarzony dom!

Wybierasz swój wymarzony projekt, w którym chcesz stworzyć niezwykły dom dla siebie i swojej rodziny? Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych propozycji i ciężko się zdecydować. Aby mieć lepsze wyobrażenie tego jak prezentuje się dom najlepiej byłoby obejrzeć go od wewnątrz. Nowa funkcja jaką przygotowała firma Extradom daje taką niepowtarzalną możliwość.

więcej »

4

extradomski, Extradom i 2 innym podoba się to.

Jerzy8750
Jerzy8750   0   ·  15 października 2019

Dzień Dobry Budujemy Kaminero L Pytanie o dach czy nie dałoby się skrócić " okapów " ze wszystkich stron /elewacja frontowa jest 70 cm, ogrodowa 129/ 70 cm, ściany szczytowe wypuszczone 80 cm/ co nadałoby nowoczesności bryle i zmniejszyło zakres. Ścianka kolankowa zostanie podwyższona o 20 cm.

extradomski
extradomski   0   ·  15 października 2019

Dzień dobry, czy pytanie dotyczy projektu w iDesignerze? Jeśli tak, to możliwe jest przygotowanie wnętrza 3D na indywidualne zlecenie. W razie zainteresowania proszę o kontakt mailowy biuro@idesigner.com.pl 

QUADRO Innowacja i nowoczesność na dachu

więcej »

1

Dzusta80 podoba się to.

Jakie drewno wybrać na elewację i jak je zamontować?

Coraz częściej możemy zobaczyć nowoczesne budynki z drewnianymi fasadami. Takie akcenty pozwalają na optyczne modelowanie konstrukcji - w zależności od ułożenia, dom może nabrać lekkości, wydawać się bardziej rozłożysty lub nieco niższy. Dodatkowo, takie rozwiązanie poprawia izolację cieplną i akustyczną - rozwiązanie nie tylko estetyczne ale i praktyczne.

więcej »

5

mkj.tst, RafiKozioL, meli2013 i 2 innym podoba się to.

8 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
malpa1976
malpa1976   3   ·  6 kwietnia 2019

Panorama u Mnie identyczna lezy juz 4 rok, Nic się nie zmienia jaką położyłem taka jest do tej pory. Było trochę roboty przy niej ale efekt powala z Nóg. Dom nabrał pięknej Barwy Polecam

bwoj, extradomski i mrówka77 podoba się to.

malpa1976
malpa1976   3   ·  6 kwietnia 2019

opublikował(a) plik.

005b0000006ZvXD, Grocyou i mrówka77 podoba się to.

malpa1976
malpa1976   3   ·  6 kwietnia 2019

opublikował(a) plik.

005b0000006ZvXD, extradomski i mrówka77 podoba się to.

System gospodarczy

Co zrobić gdy marzy się jednorodzinny dom, jednak ograniczony budżet nie pozwala na podjęcie takiej decyzji? Istnieje rozwiązanie, dzięki któremu realizacja projektu nie musi pozostać w sferze marzeń - budowa systemem gospodarczym.

więcej »

K!
K!   0   ·  20 lipca 2018

dobre dobre

Ocieplanie fundamentów

Fundamenty to kluczowy element konstrukcji, podstawa każdego budynku, to na nich opiera się ciężar całej konstrukcji. Dzięki nim, dom stoi stabilnie i jest bezpieczny. Niestety nieocieplone mogą przysporzyć domowników o spore wydatki, ponieważ przenoszą na grunt nie tylko całe obciążenie ale i ciepło nagromadzone wewnątrz domu.

więcej »

Nadproże

Jest to element konstrukcyjny w formie belki o przekroju kwadratowym lub prostokątnym, który umieszcza się nad otworami w ścianie, gdzie później pojawią się okna i drzwi. Zadaniem nadproży jest absorbowanie ciężaru konstrukcji i przenoszenie go na obie strony otworu aby obciążenia rozchodziły się prawidłowo i równomiernie. Dzięki temu konstrukcja jest solidna, stabilna i nie powoduje zagrożeń.

więcej »

2

meginaw i mrówka77 podoba się to.

MarekPopis
MarekPopis   0   ·  2 lipca 2018

Ja zastosowałem nadproża systemowe Porotherm, te najdłuższe są strunobetonowe.

Odwodnienie dachu płaskiego

Jak zadbać o elewację i uchronić ją przed niszczycielskim działaniem wilgoci mieszkając w domu z płaskim dachem? Odwodnienie dachu nie kończy się na samej instalacji rynnowej, ponieważ jakoś trzeba jeszcze doprowadzić do niej wodę, co nie jest takie proste przy konstrukcji bez skosów. Najlepszym rozwiązaniem do odprowadzenia wody z dachu płaskiego są systemy wewnętrzne, dzielące się na dwa systemy, których podstawowym elementem są wpusty dachowe.

więcej »

Ocieplanie drewnianego domu

Domy z drewna to zdecydowanie najlepszy wybór, jeśli chce się oszczędzić na rachunkach za zużycie energii wykorzystanej na ogrzewanie. Drewno dzięki swoim właściwościom świetnie izoluje i pozwala na zatrzymanie ciepła w domu, jednak aby mieć stuprocentowy komfort warto zadbać o jego odpowiednie ocieplenie.

więcej »

1

mkj.tst podoba się to.

Veka Polska (VEKA Polska Sp. z o.o.)

8 czerwca 2018

Okna na polski klimat

W polskim klimacie okna PVC powinny spełniać tak zwane wymagania statyczne – nie mogą ulegać nadmiernym wygięciom nawet podczas silnej burzy. Muszą też być odporne na wysoką temperaturę, ale i na siarczyste mrozy.

więcej »

Kiedy i jakie zmiany można wprowadzić w projekcie?

Każdy zakupiony projekt wymaga adaptacji aby spełniał normy gminy oraz bezpieczeństwa. Jest to idealny moment na wprowadzenie wszelkich zmian, które sprawią, że dom będzie jeszcze lepiej dopasowany do gustu i potrzeb rodziny. 

więcej »

Veka Polska (VEKA Polska Sp. z o.o.)

21 maja 2018

O co spytać sprzedawcę, kupując okna?

Jeśli chcemy kupić solidne okna, powinniśmy spytać sprzedawcę o podstawowe parametry.

więcej »

Veka Polska (VEKA Polska Sp. z o.o.)

12 kwietnia 2018

Okna sprawnie pracujące

Jakość okien PVC zależy nie tylko od profili i szyb, ale i od okuć. To one przede wszystkim odpowiadają za sprawną pracę okien, a tym samym za nasz komfort. Warto wiedzieć, że okna są składane z profili, szyb i okuć.

więcej »

Jak wykonać boniowanie?

Bonie to podziały powstałe w wyniku ukształtowania krawędzi elementów elewacyjnych (warstwy ociepleniowej) - są fragmentami dekoracyjnymi fasad. Aktualnie zdobienie elewacji wykonuje są za pomocą trzech metod - dwóch podstawowych oraz jednej, która nosi nazwę „pseudoboniowania”.

więcej »

2

kristof1209 i franiusia podoba się to.

10 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
MarekPopis
MarekPopis   1   ·  17 stycznia 2019

Bonie są ładne, fakt ale ...przez krótki okres czasu.

kajtekwah podoba się to.

egon534
egon534   2   ·  18 stycznia 2019

Czemu krótki czas ? gładka ściana też się brudzi , trzeba dbać o elewacje . Jak podobał się nam projekt z boniami lub deskami to muszą być

koasia - dom w żurawinie i extradomski podoba się to.

viva55.
viva55.   0   ·  20 stycznia 2019

archon -dom pod jarzabem 15 z dobudowanym garazem ,takie realizacje sa dostepne na stronie z garazem badz bez.

Veka Polska (VEKA Polska Sp. z o.o.)

20 marca 2018

Skąd wynikają różnice w cenach okien PVC

Nie ma wątpliwości, że za dobre okna PVC trzeba zapłacić więcej niż za te niższej jakości. Bardzo dobre profile, energooszczędne pakiety szybowe, wymagane atesty, odpowiednio dobrane materiały montażowe – to wpływa na cenę okien oraz na ich właściwości użytkowe i eksploatacyjne.

więcej »

Samodzielny montaż ościeżnicy stałej w domu

Ościeżnice zwyczajowo nazywane są futrynami, w których umieszcza się drzwi. Montowane są bezpośrednio na ścianę lub w otwór drzwiowy. Rama powinna tworzyć spójny zestaw kolorystyczny i estetyczny z drzwiami oraz nadawać dopełnienia całemu wystrojowi.

więcej »

1

joasikd podoba się to.

4 komentarze
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
Extradom
Extradom   1   ·  19 marca 2018

Świetny pomysł! Dziękujemy za zdjęcie poglądowe

fufinek podoba się to.

Iwon25
Iwon25   0   ·  19 marca 2018

Jesli mogę, to chciałabym zapytać o rozmiar drzwi (wysokość i szerokość), firmę i cenę?

fufinek
fufinek   0   ·  19 marca 2018

Szerokosc 160cm, wysokosc 200cm. Firma B.Napieralski Wijewo/wielkopolska

Na co zwracać uwagę wybierając firmę budowlaną?

Wybierając firmę budowlaną Inwestor powinien dokładnie przeanalizować rynek, a decydując się na konkretną - podpisać umowę oraz sprawdzić jej doświadczenie i wiedzę. Nieudolni fachowcy potrafią przysporzyć bardzo dużo kłopotów, a wraz ze wzrostem liczby poprawek, zwiększają się koszty budowy.

więcej »

olciamanolcia
olciamanolcia   8   ·  9 marca 2018

Przede wszystkim na to czy piją czy nie 😁😁

ocia21, hara58, Anka8448 i 5 innym podoba się to.

Kasia_m74
Kasia_m74   2   ·  9 marca 2018

czy podpiszą umowę z wyszczególnionymi etapami pracy czy będą chcieli pracować "na gębę"; czy chcą od razu zaliczki czy dopiero po robocie; czy noszą kaski na budowie; ale przede wszystkim czy mogą wskazać wcześniejsze roboty jakie wykonali

ocia21 i izka03 podoba się to.

b lania67
b lania67   1   ·  9 marca 2018

Polecam obejrzeć wcześniejsze realizacje.

fufinek podoba się to.

Korzyści wynikającego z ocieplenia poddasza celulozą

Zabezpieczenie celulozą wolnych przestrzeni to jedna z metod długotrwałego ocieplenia. Pokrycie dociera do wszystkich zagłębień i szczelnie je zapełnia. Lekki materiał izolacyjny jest odporny na powstawanie pleśni, posiada wysoką zdolność tłumienia dźwięków, a przede wszystkim jest ekologiczny. Idealnie nadaje się do ocieplenia poddasza oraz wypełnienia ścian działowych.

więcej »

natalnik
natalnik   3   ·  6 marca 2018

I coś mi się wydaje że to raj dla myszy

kasiakrak, Anula-Kołobrzeg-Śnieżka i MarekPopis podoba się to.

rw68
rw68   0   ·  7 marca 2018

na raziwe niewiem bo to świeże,ale firma twierdzi że jest nasaczane borem i jeszcze czymś że odstrasza

Justyna_S1
Justyna_S1   0   ·  18 marca 2018

Mamy celulozę i polecam😊

Veka Polska (VEKA Polska Sp. z o.o.)

1 marca 2018

Smog w domu – sposób na zanieczyszczone powietrze

Czy w okresie, gdy smog w powietrzu jest na wysokim poziomie należy otwierać okna? Oczywiście tak, aczkolwiek jeśli mieszkamy w miejscach wyjątkowo zanieczyszczonych i dostajemy komunikaty o wysokim poziomie smogu, należy nie tylko ograniczyć wietrzenie mieszkania, ale nawet wychodzenie na zewnątrz. Jak więc zadbać o czyste powietrze w domu? 

więcej »

Jak zadbać o prawidłową drożność rur odpływowych w domu?

Kanalizacja wymaga szczególnej uwagi i regularnej kontroli drożności. Część substancji zatyka instalacje, co skutkuje awarią systemu. W kuchni duża ilość składników użytych do przygotowania potraw znajduje swoje miejsce w rurach odpływowych. Należy zadbać o jak największą higienę w miejscu pracy oraz w łazience.

więcej »

Jak kotwić elewacje murowane?

Elewacja narażona jest na trudne warunki atmosferyczne oraz siły pochodzące z naporu wiatru. Powinna stanowić odporną barierę przeciw wszelkim uszkodzeniom. Dekoracyjne wykończenie najlepiej zakotwić w ścianie nośnej, która przejmie chociaż część obciążeń na siebie.

więcej »

andre2
andre2   0   ·  26 lutego 2018

aps242 pomorskie

Nowoczesny projekt domu z kontenerów

Kontenery to powszechnie znane od lat stalowe skrzynie, w których przewozi się zza oceanów różnego rodzaju towary. Stały się oryginalnym pomysłem na szybkie, tanie i ekologiczne stworzenie własnego „M”. Metalowe domy to nietuzinkowe rozwiązanie dla osób lubiących proste rozwiązania, posiadających ograniczony budżet oraz gustujących w stylu industrialnym.

więcej »

1

Iwona Julia_W podoba się to.

Iwona Julia_W
Iwona Julia_W   0   ·  16 lutego 2018

Witam.Świetny pomysł, widziałam te domki z kontenerów w TV polskiej . I nie mogłam w to uwierzyć, że można z nich zrobić bardzo przytulny domek .

Jak wykonać beton mrozoodporny?

Beton to najczęściej wykorzystywany materiał do stawiania ław fundamentowych, wylewania pod ścianami nośnymi, kominem czy słupami. Narażony jest na zróżnicowane warunki atmosferyczne, dlatego musi zostać wzmocniony i zabezpieczony przed negatywnym działaniem wody.

więcej »

Wiązania i rodzaje murów z cegły dekoracyjnej

Cegła ułożona w murze spełnia wiele funkcji - przede wszystkim jej estetyczne ułożenie podnosi atrakcyjność budynku, a sama elewacja staje się trwalsza i wytrzymalsza na uszkodzenia mechaniczne. Materiał można układać na wiele sposobów - różnice występują wyłącznie w ułożeniu poszczególnych części.

więcej »

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby zobaczyć więcej treści związanych z Porady Ekspertów