Porady Ekspertów

Prowadzący

Ostatnio poruszane tematy

Załóż konto

Zarejestruj się w – szukaj porad w sieci budujących

Realizując budowę domu warto zasięgnąć fachowej i profesjonalnej rady. Właśnie w tym dziale znajdziecie cenne informacje w formie artykułów stworzonych przez grono współpracujących z nami specjalistów. Eksperci dzielą się z Wami wiedzą z zakresu zagadnień budowlanych, aranżacji wnętrz i zagospodarowania przestrzeni wokół domu. Znajdziecie tu informacje dotyczące zarówno aspektów formalnych, jak i praktyczne rozwiązania. Doświadczenie i wiedza specjalistów pomogą Wam rozwikłać wiele dylematów, jakie pojawiają się w trakcie procesu budowlanego, urządzania wnętrz i tworzenia ogrodu. Zachęcamy do zapoznania się z artykułami, zgłębiania wiedzy budowlanej i korzystania z fachowych porad naszych Ekspertów.

Ostatnio dodane

Velux Polska sp. z o.o.

Velux Polska sp. z o.o. (Velux Polska sp. z o.o.)

26 kwietnia 2017

Okna do płaskiego dachu VELUX ze sferycznym modułem szklanym

Nowy moduł do okien do płaskiego dachu został wykonany w unikalnej technologii CurveTech. Zakrzywione, odporne na zarysowania szkło skutecznie usuwa wodę, liście i inne zanieczyszczenia, które zbierają się na szybie. W ten sposób okno doprowadza do pomieszczenia jeszcze więcej światła. Co więcej, szkło jest odporne na zarysowania, co pozwala klientom jeszcze dłużej cieszyć się doskonałym widokiem na zewnątrz.

więcej »

Velux Polska sp. z o.o.

Velux Polska sp. z o.o. (Velux Polska sp. z o.o.)

25 kwietnia 2017

Jasne, nowoczesne i piękne wnętrza pod płaskim dachem

Okna do płaskiego dachu VELUX pozwalają doświetlić pomieszczenia naturalnym światłem, gwarantując przy tym doskonałą jakość i estetykę. Od teraz użytkownicy mogą wybierać spośród trzech sposobów zabezpieczenia okna od zewnątrz. Najnowsza propozycja to wyjątkowo elegancki Sferyczny Moduł Szklany z zakrzywionym szkłem.

więcej »

Jak dobrać fundament do gruntu?

Planując budowę domu warto poddać posiadaną działkę specjalistycznym badaniom gruntu. Takie działania pozwolą na określenie rodzaju gruntu oraz poziomu wód na posiadanym terenie. Wiedza ta znacznie ułatwia dobór najbardziej odpowiedniej metody wykonania fundamentów i tym samym pozwala na uniknięcie ewentualnych komplikacji w przyszłości. Zlecenie badań geotechnicznych ma szczególne znaczenie w przypadku podejrzeń o problematycznym, trudnym gruncie.

więcej »

Pomysłowe gadżety, które ułatwią codzienne życie

Rozwój współczesnej technologii pozwala na korzystanie z rozwiązań, które ułatwiają wykonywanie codziennych czynności i tym samym oszczędzają nasz cenny czas. Producenci prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych gadżetów zapewniających wyższy komfort życia, a niektóre z nich mogą nawet całkowicie wyręczyć nas z domowych obowiązków. Dzięki temu więcej czasu poświęcimy przyjemnościom.

więcej »

2

Ann17 i KasiaiKonrad podoba się to.

Veka Polska

Veka Polska (VEKA Polska Sp. z o.o.)

4 kwietnia 2017

Czy trzeba mieć zezwolenie na wymianę okien w budynku wielorodzinnym?

Jeżeli wymieniamy stare okna drewniane na nowoczesne z PVC, musimy przede wszystkim dostosować ich wymiary i kształty do pozostałych okien w budynku. Zamawiając okno o takich samych podziałach, jakie miało stare, nie musimy zgłaszać tego do administratora budynku.

więcej »

Jak rozpoznać dobry pellet?

Widoczny rozwój standardów jakości biopaliw stałych to duża zasługa ujednoliconej certyfikacji jakości oraz wspólnych norm europejskich. Zaostrzone kontrole towarzyszące produkcji pelletu, spowodowane między innymi wyraźnym wzrostem liczby producentów to najlepsza gwarancja wysokich standardów produkcji. Mimo to na rynku wciąż można spotkać się z pelletem o niskich parametrach. Jak rozpoznać produkt o wysokiej jakości? W jaki sposób powinny przebiegać testy opału oraz czego wystrzegać się przy zakupie pelletu?

więcej »

redskins
redskins   0   ·  29 marca 2017

Oooo dobry temat. Myślę że jednak certyfikowany daje nam jakąś pewność jakości. Poza tym to loteria.

ładnydomek
ładnydomek   0   ·  29 marca 2017

Cała prawda.... my też przekonaliśmy się co znaczy ,,taniej" ... kupiliśmy kilka worków takiego bez certyfikatu .....na szczęście skończyło się tylko częstszym czyszczeniem koszyczka w piecu..... teraz kupujemy tylko Olimp ze Stelmetu. Jest super!!!

IloRado
IloRado   0   ·  29 marca 2017

dokładnie... tylko stelmet - u nas uzytkujemy lavę. Na pierwsze palenie skorzystaliśmy z pelletu z marketu, który okazal sie porażką - popiołu masa - praktycznie do 2 dzień trzeba było wybierać.. zawieral dużo piasku. Teraz spokój - popiołu garsteczka.

Jak dobrać łazienkową armaturę, gdy mamy twardą wodę?

Główny powód szybkiego zużywania się armatury wodno-kanalizacyjnej to twarda woda. Biały nalot na brzegach wanny, zatkane rury oraz dysze słuchawek prysznicowych czy kamień osadzający się na powierzchni baterii umywalkowej to najczęstsze i najbardziej dokuczliwe oznaki występowania wody o wysokim stężeniu wodorowęglanu wapnia i magnezu. Jak dobrać armaturę łazienkową by zminimalizować niekorzystny wpływ twardej wody? Co zrobić w przypadku gdy negatywne skutki osadzania się kamienia będą już widoczne oraz jak im przeciwdziałać?

więcej »

Jak wykonać wiosenne porządki w ogrodzie?

Marzec to bardzo pracowity miesiąc w kalendarzu każdego sympatyka roślin ogrodowych. Po okresie zimowym zieleń wokół domu wymaga odpowiedniej pielęgnacji, dzięki której rośliny będą mogły w łatwy sposób zregenerować się i rozpocząć okres wegetacyjny. Od czego zacząć prace ogrodowe i jak je zaplanować? Kiedy najlepiej zająć się przycinaniem drzew, krzewów i pielęgnacją trawnika? Czym czyścić meble ogrodowe oraz w jaki sposób usunąć zabrudzenia z utwardzonej nawierzchni wokół domu?

więcej »

1

kasiakrak podoba się to.

kasiakrak
kasiakrak   1   ·  20 marca 2017

Ja już po grabieniu trawy i przycinaniu krzewów i części drzewek.Wiosenny nawóz do trawników też już rozsypałam i dosypałam cieniutką warstwę świeżej ziemi.Podsypałam też nawóz do wszystkich iglaków .Samych tui mam prawie 200 , do tego 150 jałowców płożących , choinki i kosodrzewiny.Powodzenia przy pracach w ogrodzie 😊

Kosinscy1982 podoba się to.

Fertik
Fertik   0   ·  1 kwietnia 2017

a czy na trawnik można już wysypać nawóz typu saletra amonowa taki https://gielda-rolna.com/srodki-do-produkcji/ dostałem od sąsiada ;)

Co warto wiedzieć przed zakupem odkurzacza centralnego?

Instalacja odkurzacza centralnego to rozwiązanie dla Inwestorów oczekujących szczególnego komfortu podczas codziennych prac porządkowych. Podjęcie decyzji o rezygnacji z tradycyjnego odkurzacza na rzecz jednostki centralnej to dopiero pierwsza część całej realizacji. Po wykonaniu instalacji przychodzi czas na wybór producenta oraz zapoznanie się z szeroką ofertą urządzeń o zupełnie odmiennych specyfikacjach technicznych, różnych mocach silników czy sposobach filtracji. Co oferuje polski rynek i na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru?

więcej »

4

Olisa, kasiakrak i 2 innym podoba się to.

Rysz
Rysz   0   ·  17 marca 2017

Najlepiej wszystko , ale nikt nie jest alfą i omegą a doktoryzować się z każdej dziedziny to trochę kiepska sprawa 😃

Jak budować na cienką spoinę bez mostków termicznych?

Szukając rozwiązań pozwalających na realizację domu energooszczędnego przystosowanego do aktualnych wymagań związanych ze współczynnikiem przenikania ciepła warto dowiedzieć się więcej na temat technologii murowania w systemie na tzw. „cienką spoinę”. Czym dokładnie charakteryzuje się powyższa technologia budowy? Jakie materiały wykorzystać i jak powinien wyglądać sam proces murowania?

więcej »

Danfoss

Danfoss (Danfoss Poland Sp. z o.o.)

10 marca 2017

Proste i komfortowe sterowanie ogrzewaniem podłogowym i grzejnikowym

Budowa lub zakup domu to często labirynt wielu wyborów. Przykładowo, zgodnie z obecnymi trendami ogrzewanie podłogowe (wodne lub elektryczne) staje się coraz bardziej popularne i bywa, że całkowicie zastępuje ogrzewanie grzejnikowe lub jest stosowane równolegle. Kiedy już wybór został dokonany, stajemy przed kolejnym – jaki zainstalować system sterowania ogrzewaniem.

więcej »

Jaki okap kuchenny wybrać?

Okap kuchenny to jeden z ważniejszych kuchennych sprzętów, szczególnie w otwartej przestrzeni. Dzięki jego zastosowaniu unika się osadzającego się na powierzchni blatów i ścian spalonego tłuszczu oraz wysokiej temperatury podczas gotowania. Pozwala także na uniknięcie lub zminimalizowanie powstającej w tej sposób wilgoci, a co za tym idzie grzybów i pleśni na ścianach. Właśnie w takich sytuacjach docenia się sprawnie funkcjonujący system pochłaniający. Okapy dostępne na polskim rynku różnią się przede wszystkim sposobem montażu, kształtem oraz ceną. Jakie dokładnie rodzaje wyróżniamy?

więcej »

1

pabia77 podoba się to.

Veka Polska

Veka Polska (VEKA Polska Sp. z o.o.)

3 marca 2017

Planujesz kupić okna – sprawdź klasę profili

Profile mogą mieć klasę C, B, A. Ta ostatnia świadczy o najlepszej jakości. Niestety w gotowym oknie nie ma oznaczeń czy napisów świadczących o tym, jakiej klasy profil został użyty do jego produkcji. Jak więc podjąć dobra decyzję? Sprawdzić, jakiej firmy są profile w wybranych przez nas oknach i dowiedzieć się, jakiej klasy profile produkuje ta firma. Jeżeli to VEKA, można mieć pewność, że są one najwyższej klasy A, gdyż niższej klasy profili VEKA po prostu nie produkuje.

więcej »

Na co zwrócić uwagę, aby wybrać w pełni funkcjonalny projekt domu?

Układ pomieszczeń to jeden z głównych aspektów, który należy wziąć pod uwagę podczas wyboru projektu domu. Na funkcjonalność wnętrza wpływa wiele elementów, a ich priorytet będzie różny w zależności od indywidualnych wymagań Inwestora. Część dzienna, nocna oraz pomieszczenia techniczne - na co zwrócić szczególną uwagę aby wybudować w pełni funkcjonalny dom o idealnym układzie wnętrz?

więcej »

1

elsob podoba się to.

4 komentarze
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
MartchaP
MartchaP   4   ·  3 marca 2017

popieram,dlatego mój domek może nie piękny z zewnątrz (przynajmniej nie taki jak bym chciała) ale za to ma wszystkie wyżej wymienione potrzebne pomieszczenia takie jak spiżarka czy pralnia, duży garaż spora kotłownia. Osoby które zamierzają mieć piec na miał/ekogroszek proszę zwracać uwagę, aby wejście do kotłowni było przez garaż a nie bezpośrednio z domu

jolunia298, Kry i 2 innym podoba się to.

b lania67
b lania67   2   ·  4 marca 2017

Dla mnie istotne jest aby w domu był duży wiatrołap w którym będzie miejsce na sporą szafę,wieszak i będą się mogły zmieścić więcej niż dwie osoby 😃

Kry i kinia61 podoba się to.

Agulusiusius
Agulusiusius   0   ·  4 marca 2017

Dla mnie bardzo ważna w domu jest pralnia, suszarnia. W moim projekcie nie było takiego pomieszczenia, dlatego nanieśliśmy kilka zmian i wygospodarowaliśmy takie miejsce. Wiele projektów odrzuciliśmy również ze względu na małą kotłownię lub garaż.O takich pomieszczeniach projektanci też by mogli pomyśleć;-)

Co warto wiedzieć przed montażem klimatyzatora?

Klimatyzacja montowana w celu stworzenia komfortu termicznego w domach jednorodzinnych często okazuje się równie konieczna co system ogrzewania funkcjonujący w sezonie zimowym. Najlepszym momentem na podjęcie decyzji o jej montażu jest etap rozpoczęcia budowy. Co zyskujemy montując klimatyzację? Jak klimatyzator wpływa na zdrowie domowników? Jak sprawdzić czy zamontowana sprzęt funkcjonuje prawidłowo?

więcej »

Jak pomysłowo zaaranżować przestrzeń w piwnicy?

Decydując się na realizację projektu domu z podpiwniczeniem warto zastanowić się nad jak najbardziej funkcjonalną aranżacją tej przestrzeni. Letnia część dzienna, bar, bilard, pokój fitness, kino, a może bardziej tradycyjnie, czyli piwnica jako składzik, pralnia bądź kotłownia? Wbrew pozorom podziemna kondygnacja budynku to wiele dodatkowych możliwości. Jak zaprojektować funkcjonalną piwnicę, która stanie się miejscem o niepowtarzalnym charakterze?

więcej »

Dom przyjazny alergikowi

Budowa realizowana z myślą o osobach cierpiących na alergie i uczulenia w dużym stopniu wpływa na wybory związane z materiałami oraz wykończeniami wnętrz. Chcąc zminimalizować czynniki wywołujące ataki alergii, warto postawić na sprawdzone już rozwiązania. Budując dom uwagę należy zwrócić zarówno na jego przyszłą lokalizację, fundamenty, ściany, jaki i elementy wyposażenia, które przyczyniają się do nasilenia objawów. Dlaczego zapobieganie warto wdrażać już na etapie budowy? Jak rozpocząć realizację domu? Jakich wyborów dokonać, aby dom był przyjazny alergikowi?

więcej »

Budowa domu krok po kroku

Budowa domu to bardzo złożone przedsięwzięcie, które wymaga od Inwestora dobrej organizacji, wiąże się z licznymi formalnościami oraz koniecznością przygotowania logicznego planu poszczególnych etapów budowy. Jaki powinien być pierwszy krok po zakończeniu spraw związanych z zakupem działki, wyborem projektu, zapewnieniem przyłączy i uzyskaniem pozwolenia na budowę?

więcej »

Globalo - Okapy Kuchenne

Globalo - Okapy Kuchenne (OkapyKuchenne.pl - sklep specjalistyczny)

13 lutego 2017

Przygotowanie kuchni na wczesnym etapie budowy a cichy okap: 6 praktycznych porad

Jesteś w trakcie budowy domu bądź planujesz wkrótce taką budowę rozpocząć? A może zamierzasz kupić mieszkanie? Jest to idealny moment, żeby odpowiednio przygotować kuchnię pod montaż okapu kuchennego. Tylko wtedy będzie on działał wydajnie, skutecznie i cicho.

więcej »

Veka Polska

Veka Polska (VEKA Polska Sp. z o.o.)

6 lutego 2017

Czy rzeczywiście okna PVC są tańsze od drewnianych?

Okna PVC mogą być tańsze od okien drewnianych. Ważnym czynnikiem wpływającym na cenę jest rodzaj drewna użyty do wytworzenia ram oraz technologia wyprodukowania profili.

więcej »

Trendy na rynku projektów domów jednorodzinnych - konstrukcja kopułowa

Plan realizacji osiedla domów kopułowych jest obecny w planach polskich deweloperów od wielu lat. Niekonwencjonalne podejście do budownictwa jednorodzinnego wzbudza także coraz większe zainteresowanie Inwestorów indywidualnych. Czy nowatorska konstrukcja domów kopułowych realizowana z sukcesami poza granicami naszego kraju to temat godny uwagi?

więcej »

tomaszs131
tomaszs131   0   ·  3 lutego 2017

Trzeba być odważnym człowiekiem, żeby porwać się na budowę kopuły😊

dorota-1981
dorota-1981   0   ·  10 lutego 2017

Świetny pomysł,ja bym się porwała gdybym miała taką możliwość

Jak dostosować domową przestrzeń do małego dziecka?

Stworzenie przestrzeni bezpiecznej dla dziecka czy niemowlaka to duże wyzwanie. Przystosowując pomieszczenia do wymagań małego domownika należy przewidzieć najbardziej nieprawdopodobne scenariusze mając na uwadze kreatywność naszych pociech. Najprostszym rozwiązaniem będzie stworzenie listy potencjalnych zagrożeń oraz znalezienie rozwiązań, które zapewnią bezpieczeństwo, a w przyszłości kiedy ich obecność okaże się zbędna, nie będą powodem gruntownego remontu. Które miejsca i przedmioty stanowią potencjalne zagrożenie oraz jak w prosty sposób można ograniczyć niebezpieczeństwo tak, by nasza zapobiegliwość nie wpłynęła na funkcjonalność domu?

więcej »

Nowoczesne rozwiązania w budownictwie

Współczesne technologie, coraz większy wybór nowoczesnych materiałów oraz rozwijający się rynek budownictwa to niewątpliwie odpowiedź na rosnące wymagania Inwestorów. Oczekiwania związane z bezpieczeństwem, energooszczędnością oraz funkcjonalnością domów jednorodzinnych nieustannie rosną. Właśnie dlatego trend związany z rozwojem rynku technologii budowlanych nie ustaje od dłuższego czasu, a wręcz przeciwnie - w dalszym ciągu wzrasta. Co zmieniło się w standardach polskiego budownictwa w ostatnich latach?

więcej »

tomaszs131
tomaszs131   0   ·  19 stycznia 2017

Dużo nowych, ciekawych rzeczy pojawiło się w obrębie montażu okien. Systemy znacznie poprawiajające energoszczędność. Niestety jeszcze zbyt drogie.

Rysz
Rysz   0   ·  19 stycznia 2017

Hmmmm , zacytuję klasyka , jakie rozwiązania w budownictwie , ja może zastosuję za 250 lat jak się sprawdzą , a teraz to tylko ceramika , klimatyzacja i kominek oczywiście bo sprawdzone , już Flinstonowie w jaskiniach stosowali hahahaha

Jak zorganizować budowę, aby przebiegła sprawnie i szybko?

Na sprawny przebieg budowy wpływa mnóstwo czynników, których nawet najbardziej doświadczeni Inwestorzy nie będą w stanie przewidzieć. Mimo pewnych rozbieżności, których nie da się uniknąć, ściśle określony harmonogram prac z pewnością pozwoli uniknąć chaosu oraz zaoszczędzi nam wiele czasu, nerwów i pieniędzy. Od czego rozpocząć planowanie budowy, kiedy wszystkie formalności zostały już załatwione?  

więcej »

1

kasiakrak podoba się to.

kasiakrak
kasiakrak   2   ·  12 stycznia 2017

Nasza budowa przeszła dość sprawnie i w rok od wbicia łopaty już mieszkaliśmy. Do sso umówiona była ekipa zaraz po załatwieniu formalności, dom z dachem stał po miesiącu. Potem wysłaliśmy zapytanie o wycenę do ok.20 firm z wymiarami okien i parametrami jakie nas interesowały. Okna były wybrane i wstawione po ok.2 tygodniach.Potem elektryk i hydraulika. Potem ocieplenie dachu pianą.Następnie ekipa od tynków i wylewka , a w tym samym czasie drenaż, kostka i ogrodzenie (w międzyczasie obsadzałam pierwsze rośliny w ogrodzie.)Następnie elewacja.W zimie Wykończeniówka wewnątrz domu. Na wiosnę kamień na elewacji , dokończenie balkonów i barierki.Meblowanie i w tym samym czasie mur oporowy i ogrodzenie frontowe.Koniec prac w ogrodzie i siana trawy.W czerwcu przeprowadzka.

KasiaiKonrad i Kry podoba się to.

kasiakrak
kasiakrak   0   ·  12 stycznia 2017

Nasz domek

redskins
redskins   1   ·  12 stycznia 2017

gratulacje😀

kasiakrak podoba się to.

Zmiany w prawie budowlanym w 2017 r.

Wraz z rozpoczęciem roku 2017 w życie weszła nowelizacja ustawy o Prawie Budowlanym. Zmiany odnoszą się w głównej mierze do listy prac budowlanych, które Inwestor będzie mógł wykonywać bez uzyskiwania pozwolenia, na podstawie samego zgłoszenia budowy w urzędzie, a w niektórych przypadkach unikając jakichkolwiek formalności. Kogo będą dotyczyły zmiany w prawie budowlanym i na jakie udogodnienia mogą liczyć Inwestorzy?

więcej »

4

Joanna1713, Kry i 2 innym podoba się to.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby zobaczyć więcej treści związanych z Porady Ekspertów