Projekty nawet 20% taniej  ✂️

Koniec oferty za:

00godz.

00min.

00sek.

Sprawdź

Projekty domów - szukasz wymarzonego?

Zadzwoń! 71 715 20 60 (pon.-pt. 8-21, sob. 9-17) lub

Moskitiera na drzwi balkonowe – rodzaje moskitiery na drzwi balkonowe. Jaką wybrać?

Moskitiera na drzwi balkonowe

Moskitiera na drzwi balkonowe to doskonałe rozwiązanie do domu lub mieszkania, w którego okolicach licznie pojawiają się insekty. Moskitiery dostępne są w wielu wariantach. Możesz decydować się na modele na magnesy, rozwijane, rolowane, przesuwane, jak i otwierane. Które z tych typów szczególnie warto uwzględnić w projekcie domu z dachem dwuspadowym? Które nie sprawdzą się aż tak dobrze? Odpowiadamy!

Moskitiera na drzwi balkonowe - jak działa?

Moskitiera na drzwi balkonowe to sposób na zabezpieczenie mieszkania przed insektami. Dzięki niej możesz szeroko otworzyć drzwi w przyjemnie chłodne, letnie wieczory bez obaw, że do domu wpadną komary, muszki, ćmy oraz inni nieproszeni goście. Moskitiera taka przepuszcza światło oraz powietrze, ale wyposażona jest w niewielkie otwory, przez które nie przedostaną się szkodniki.

Moskitiery mocuje się zwykle w sposób, dzięki któremu łatwo je zdemontować lub zwinąć. Wszystko po to, aby wygodnie Ci się z nich korzystało. W sklepach dostępne są różne rodzaje oraz rozmiary, spośród których masz szansę wybrać odpowiedni model na drzwi balkonowe do wybranego projektu domu. Decydując się na konkretny model, pamiętaj nie tylko o funkcjonalności, ale również o estetyce wykonania.

Sprawdź też: Markizy tarasowe – ceny, montaż i zastosowanie

Moskitiera na drzwi balkonowe - ile kosztuje?

Ile kosztuje wytrzymała moskitiera na drzwi balkonowe? Cena uzależniona jest od kilku kryteriów. Zwykłe moskitiery, które możesz samodzielnie przyczepić do framugi, potrafią kosztować już nawet kilkadziesiąt złotych. Warto mieć jednak w pamięci to, że są to modele mniej trwałe, często sprawdzające się zaledwie przez jeden sezon.

Moskitiera na drzwi balkonowe mocowana na stałe będzie zdecydowanie trwalsza, ale też droższa. Cennik w takim przypadku często podawany jest indywidualne przez specjalistyczne firmy, gdyż moskitiery przesuwane lub otwierane – zrobione z metalu – najczęściej wykonywane są na indywidualne zamówienie.

Moskitiera na drzwi balkonowe - jaki materiał na moskitierę wybrać?

Moskitiery na drzwi balkonowe mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów. Zdecydowanie najpopularniejsze są moskitiery z tworzyw sztucznych, które mają niewielkie oczka. Taka moskitiera na drzwi balkonowe PCV jest lekka i łatwo ją zamocować. Wykonuje się ją najczęściej z włókna szklanego. Przeciętnie splot ma grubość około 0,9 mm – 1,2 mm, co skutecznie uniemożliwia owadom dostanie się do środka.

Alternatywą dla moskitiery z tworzyw sztucznych jest moskitiera na drzwi balkonowe metalowa. Zwykle dostępna jest w postaci drugich drzwi balkonowych aluminiowych. Taki model jest bardziej odporny na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Moskitiera tego typu nie odkształca się, nie opada oraz nie przykleja.

Moskitiera na drzwi balkonowe – rodzaje

Spośród dostępnych na rynku produktów z pewnością znajdziesz moskitiery, które będą dla Ciebie wygodne w użytkowaniu, a przy tym wyróżnią się nieinwazyjnym wyglądem.

Moskitiera na drzwi balkonowe na zawiasach

Najbardziej tradycyjne moskitiery drzwiowe mocowane są na zawiasach. Montuje się je do futryny drzwiowej lub fasady. Tego typu modele wyposażone są w samozamykacze oraz magnesy domykające. Dzięki nim moskitiera na drzwi balkonowe na zawiasach sama domyka się po tym, jak przez nią przejdziesz. Do moskitiery doczepiony jest ponadto szpros, który dba o prawidłowe napięcie siatki.

Moskitiera na drzwi balkonowe rolowana

Moskitiera na drzwi balkonowe rolowana jest bardzo podobna do rolet kasetowych. Oczywiście jednak zamiast rolety dostępna jest siatka, która skutecznie chroni przed wpadaniem insektów do środka.

Moskitiery tego typu rozwijają się w poziomie, dlatego też muszą mieć dokładnie te same wymiary, które ma rama okienna. Taką roletę z kasetą montuje się w otworze drzwiowym z boku drzwi. Na górze oraz na dole otworu są natomiast zamieszczone prowadnice.

Moskitiera na drzwi balkonowe magnetyczna

Moskitiera na drzwi balkonowe magnetyczna to łatwe do mocowania rozwiązanie. Takie modele szybko można zawiesić, jednak niestety nigdy nie będą one tak bardzo wytrzymałe, jak modele mocowane na stałe. Jeśli więc zależy Ci na trwałości rozwiązania, powinieneś rozważyć wkręty zamiast magnesów przykręcanych do zewnętrznej strony okna.

Moskitiera z mocowaniem na magnesy może być przytwierdzana przy pomocy listwy magnetycznej lub pojedynczych mniejszych magnesów. Moskitiery tego typu najbardziej przypominają zasłonki. Są one na środku rozcięte, a w środku każdej części znajdują się magnesy, które automatycznie łączą się, kiedy przez nie przejdziesz.

Moskitiera na drzwi balkonowe otwierana

Moskitiera na drzwi balkonowe otwierana to praktyce drugie drzwi, które otwiera się ręcznie. Z tego też powodu wyposażone są w uchwyt. Mocuje się ją do drzwi właściwych lub do ościeżnicy. Aby odpowiednio je usztywnić, moskitiery mają dodatkowe wzmocnienia oraz są usztywnione poprzecznym profilem.

Otwierane modele zdecydowanie ułatwiają przechodzenie, ale nigdy nie będą aż tak komfortowe w użytkowaniu, jak opcje rozsuwane. Z pewnością jednak będzie wygodniejsze niż moskitiery rolowane.

Moskitiera na drzwi balkonowe zwijana

Moskitiera na drzwi balkonowe zwijana może być mocowana zarówno w pionie, jak i w poziomie. Po zwinięciu mocowana jest do listwy hakowej lub zaczepów, które przytwierdzone są do prowadnicy. Takie moskitiery bardzo szybko się rozwija. Wystarczy zwolnić je z haków lub prowadnicy, a one samoczynnie opadają w dół.

Dodatkowo wyposażone są w spowalniacz, który pozwala nawinąć siatkę w kasecie bez narażania jej na uszkodzenie. Nie da się jednak niestety przez nie przechodzić. Sprawdzą się więc w miejscach, w których nie ma dużego ruchu.

Moskitiera na drzwi balkonowe z ramą

Moskitiera na drzwi balkonowe z ramą mocuje się w pełni bezinwazyjny sposób przy pomocy specjalnych blaszek, które utrzymują model w odpowiednim miejscu ramy okiennej. Takie moskitiery są bardzo łatwe do zdjęcia. To dzięki temu można ponownie założyć szybko zdjąć je i ponownie założyć, kiedy będzie to konieczne.

To również wygodne rozwiązanie, aby zabezpieczyć moskitierę na zimę. Ramy do moskitiery dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych. Możesz więc zdecydować się na taki, który będzie kolorystycznie dopasowany do okiennic.

Minusem tego wariantu jest to, że moskitiera z ramą przypomina drugie drzwi. Trzeba więc ją za sobą zamykać, co może być niewygodne. W innym przypadku będziesz musiał zainwestować w model z automatycznym zamykaniem.

Alternatywą dla takiej moskitiery na zawiasach jest model mocowany na roletach przesuwnych. Niestety ze względu na to, że zajmuje dodatkowe miejsce, nie da się go zamocować w każdym miejscu.

Dowiedz się więcej: Okno balkonowe – jakie wybrać? Sprawdź ceny i rodzaje okien balkonowych

Moskitiera na drzwi balkonowe

Moskitiera na drzwi balkonowe przesuwne i podwójne - jak ją zamontować?

Jak powinna być zamontowana moskitiera na drzwi balkonowe? Montaż uzależniony jest od tego, jaki rodzaj moskitiery wybierzesz. Część modeli z powodzeniem zamocujesz samodzielnie. Siatki z tworzyw sztucznych często sprzedawane są w rolkach. Wystarczy, że przytniesz je do odpowiedniego wymiaru oraz przykleisz siatkę do wewnętrznej strony okna. Takie modele mocowane są na rzepy, więc możesz szybko odkleić je od ramy okna.

Moskitiera na drzwi balkonowe przesuwne, podobnie jak moskitiera na drzwi balkonowe podwójne, dużo częściej zakładana jest przez wyspecjalizowane firmy. Robią one moskitiery na zamówienie, więc są dokładnie dopasowane do wymiarów oraz potrzeb użytkownika.

Moskitiera na drzwi balkonowe - dostępne wymiary

Moskitiery dostępne są w bardzo wielu wariantach. Jeśli nie chcesz dopłacać, aby w Twoim domu pojawiła się moskitiera na drzwi balkonowe na wymiar, spróbuj dopasować do drzwi balkonowych jeden z dostępnych uniwersalnych modeli. W ofercie sklepów często dostępne są:

 • moskitiera na drzwi balkonowe 80/220;
 • moskitiera na drzwi balkonowe 220x140;
 • moskitiera na drzwi balkonowe 230;
 • moskitiera na drzwi balkonowe 240.

Moskitiera na drzwi balkonowe - jaka będzie najlepsza?

Jeśli interesuje Cię, jaka moskitiera na drzwi balkonowe będzie najlepsza, spróbuj określić, co jest dla Ciebie najistotniejsze. Jeśli ważniejsza jest dla Ciebie niska cena, dobrym wyborem będą proste modele na magnesy, które szybko przyczepisz samodzielnie w dowolne miejsce.

Jeśli natomiast nie interesuje Cię rozwiązanie chwilowe, ale szukasz czegoś trwałego, co posłuży Ci przez lata, zdecydowanie lepiej, jeśli postawiasz na wykonywane na wymiar moskitiery przesuwne z gwarancją, które zamocuje Ci profesjonalna ekipa.

Moskitiera na drzwi balkonowe - wady i zalety

Czy rzeczywiście sprawdzi się moskitiera na drzwi balkonowe? Opinie wśród użytkowników są pozytywne, ale zanim zdecydujesz się na konkretny model, przeanalizuj wszystkie wady i zalety, które może mieć moskitiera.

Zalety moskitiery Wady moskitiery
 • skutecznie chroni dom przed owadami
 • zabezpiecza przed zanieczyszczeniami z zewnątrz
 • bezpieczne dla zdrowia 
 • dostępne w szerokim zakresie cenowym
 • zapobiega wychodzeniu zwierząt domowych poza mieszkanie
 • dostępne rodzaje, które możesz używać zarówno cały rok, jak i sezonowo
 • można kupić modele dostępne od ręki oraz wykonane na zamówienie
 • wiele typów moskitier do wyboru
 • może nie być wygodna w użytkowaniu
 • często wymaga składania po sezonie
 • wielu osobom może wydawać się nieestetyczna
 • utrudnia wychodzenie i wchodzenie na balkon
 • konieczność zamocowania stałych zawiasów 
 • konieczność mycia moskitiery co jakiś czas

Dobrze dobrana moskitiera zapewni Ci dopływ świeżego powietrza do wnętrza, a przy tym zabezpieczy przed uciążliwymi owadami. Dodatkowo ułatwi opiekę nad zwierzętami domowymi.

Prosty montaż, szeroki wybór kolorów, materiałów oraz wymiarów, spowoduje, że moskitiera będzie wyglądać atrakcyjnie oraz skutecznie spełni swoje funkcje. Zaletą jest również stosunkowo niska cena oraz dostępność zarówno w wersji na wymiar, jak i gotowych wzorów.

Dowiedz się więcej: Budowa balkonu – od czego zacząć i ile kosztuje budowa balkonu?

Autor artykułu

Podobne artykuły

Sponsorowane
mężczyzna wykonuje opryska trawnika w ogrodzie przed domem
22.04.2024 r. Artykuł partnerski

Jak chronić rośliny ogrodowe przed szkodnikami?

Technologie budowlane
szkielet drewniany domu nad jeziorem w trakcie budowy
Sponsorowane
mężczyzna wykonuje opryska trawnika w ogrodzie przed domem
22.04.2024 r. Artykuł partnerski

Jak chronić rośliny ogrodowe przed szkodnikami?

Technologie budowlane
szkielet drewniany domu nad jeziorem w trakcie budowy

Nowości w tej kategorii

Drzwi i bramy
Jak uszczelnić drzwi zewnętrzne?
30.11.2023 r. Zuzanna Kaliska-Borowicz

Jak uszczelnić drzwi zewnętrzne?

Drzwi wejściowe powinny być barierą dla potencjalnych włamywaczy oraz nie dopuszczać do ucieczki ciepła czy przenikania ch...

Drzwi i bramy
Jak prawidłowo zamontować drzwi zewnętrzne?
18.08.2022 r. Jan Susmaga

Jak prawidłowo zamontować drzwi zewnętrzne?

Nawet najstaranniej dopasowane skrzydło drzwiowe nie spełni swojej roli, jeśli nie zostanie prawidłowo zamontowane. To war...

Drzwi i bramy
Brama garażowa rolowana
28.12.2021 r. Diana Sulyma

Brama garażowa rolowana – rodzaje, ceny i wymiary bram rolowanych

Szukasz odpowiedniej bramy garażowej, która sprosta Twoim oczekiwaniom i jedn...

Drzwi i bramy
Zamek szyfrowy
15.11.2021 r. Jan Susmaga

Zamek szyfrowy – czym jest i dlaczego warto go zamontować w swoim domu?

Zamek szyfrowy do drzwi wejściowych czy tylnych w Twoim domu może zagwarantow...

Drzwi i bramy
Jak uszczelnić drzwi zewnętrzne?
30.11.2023 r. Zuzanna Kaliska-Borowicz

Jak uszczelnić drzwi zewnętrzne?

Drzwi wejściowe powinny być barierą dla potencjalnych włamywaczy oraz nie dopuszczać do ucieczki ciepła czy przenikania ch...

Drzwi i bramy
Jak prawidłowo zamontować drzwi zewnętrzne?
18.08.2022 r. Jan Susmaga

Jak prawidłowo zamontować drzwi zewnętrzne?

Nawet najstaranniej dopasowane skrzydło drzwiowe nie spełni swojej roli, jeśli nie zostanie prawidłowo zamontowane. To war...

Drzwi i bramy
Brama garażowa rolowana
28.12.2021 r. Diana Sulyma

Brama garażowa rolowana – rodzaje, ceny i wymiary bram rolowanych

Szukasz odpowiedniej bramy garażowej, która sprosta Twoim oczekiwaniom i jedn...

Drzwi i bramy
Zamek szyfrowy
15.11.2021 r. Jan Susmaga

Zamek szyfrowy – czym jest i dlaczego warto go zamontować w swoim domu?

Zamek szyfrowy do drzwi wejściowych czy tylnych w Twoim domu może zagwarantow...

REKLAMA
Zamknij