Szukasz wymarzonego projektu domu?

Zadzwoń! 71 715 20 60 (pon.-pt. 8-21, sob. 9-17) lub

Keramzyt

nowości, pytania, odpowiedzi

Galeria zdjęć

więcej »

Zadawaj pytania, publikuj posty i zdjęcia związane z Keramzyt
Zaloguj się lub Zarejestruj

Ostatnia aktywność

Domy z bloczków keramzytobetonowych są ciepłe i ciche, a ich ściany „oddychają”, dzięki czemu nie ma problemu z wilgocią we wnętrzach. Dodatkową zaletą budynków z keramzytu jest to, że ich powierzchnia użytkowa może być większa. Dowiedz się, skąd się biorą właściwości keramzytu oraz które bloczki stosować w zależności od sytuacji. Dodatkową zaletą budynków z keramzytu jest to, że ich powierzchnia użytkowa może być większa. Jest to możliwe dzięki temu, że bloczki z keramzytu mają mniejszą szerokość niż inne materiały ścienne, a jednocześnie pozwalają zachować wszystkie wymagania konstrukcyjne.

1

podoba się to.

opublikował(a) plik.

19 grudnia 2017

0

  0   ·  19 grudnia 2017

Nazwa Leca pochodzi od pierwszych liter określenia Lightweight Expanded Clay Aggregate, czyli „lekkie, spęczniałe, gliniane kuleczki”. Marka Leca® jest znakiem rozpoznawczym wysokiej jakości keramzytu oraz produkowanych z niego bloczków i pustaków.

19 grudnia 2017

Marka Leca® od lat znana jest w krajach skandynawskich. W Polsce zajmuje się produkcją lekkiego kruszywa ceramicznego Leca® KERAMZYT powszechnie stosowanego w budownictwie, geotechnice, ogrodnictwie, rolnictwie, ekologii. Na bazie Leca® KERAMZYTU wytwarzane są także ciepłe bloczki i pustaki systemu budowania Leca® BLOK.

Keramzyt produkowany w Gniewie w woj. pomorskim, najpierw oferowany był w Polsce pod marką Optiroc, później maxit. W 2000 roku rozpoczęła się wielka modernizacja zakładu w Gniewie, która umożliwiła wytwarzanie nowoczesnego produktu dostosowanego do standardów europejskich. Dało to początek „nowej ery" w technologiach keramzytowych w Polsce.

Kruszywo z Gniewu ma doskonałe parametry izolacyjności termicznej i akustycznej, niski ciężar nasypowy, wysoką ognio- i mrozoodporność. Leca® KERAMZYT to obecnie najlżejsze kruszywo ceramiczne produkowane w Polsce. Materiał ten jest dostarczany m.in . do kilkudziesięciu zakładów produkcyjnych w całej Polsce, w których wytwarzane są keramzytowe bloczki, pustaki ścienne, pustaki stropowe, elementy nadprożowe, obudowy systemów kominowych, elementy wentylacyjne, itp.

Leca® w Polsce działa w ramach międzynarodowej organizacji skupiającej producentów keramzytu oraz licznych wyrobów powstających na bazie tego kruszywa, takie jak systemy budowania, bloczki, pustaki, kształtki, mieszanki. Bogatej ofercie produktów towarzyszą unikalne rozwiązania, sprawdzone na wielu kontynentach, w wielu krajach, w różnych warunkach.

0

  0   ·  19 grudnia 2017

Zapraszamy do zapoznania się z naszą historią.