Projekt Dom przy Przyjaznej 7 KRK1202

Cena projektu: 2 910 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
118,7 m²
Min. szer. działki
21,05 m
Wysokość budynku
8,3 m
Pow. zabudowy
105,5 m²
Kubatura
601 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
175 m²
Liczba pokoi
5 (4 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 7 jest wariantem popularnego projektu Dom przy Przyjaznej. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma więcej pokoi, większą powierzchnię, garaż. Projekt domu Dom przy Przyjaznej 7 jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Ciekawym elementem jest uwzględniony przez architekta ozdobny wykusz. W tym projekcie kalenica skierowana jest prostopadle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Konstrukcja domu przykryta jest dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt Dom przy Przyjaznej 7 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Przewidziana w projekcie otwarta kuchnia to świetne rozwiązanie dla osób z małymi dziećmi - ich zabawę w salonie rodzice mogą nadzorować nawet podczas przygotowywania posiłków. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W projekcie uwzględniono dwie komfortowe łazienki- jedna znajduje się na parterze, druga na poddaszu. W projekcie przewidziano pięć sypialni, które będą odpowiednie dla 5-7 domowników. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Przyjaznej 7 - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,4 m²
2 kotłownia
6 m²
3 garaż jednostan.
21,8 m²
4 łazienka
3,8 m²
5 hall
2,1 m²
6 pokój
9,2 m²
7 pokój dzienny
27,1 m²
8 kuchnia
8,2 m²
razem
80,6 m²

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Przyjaznej 7 - Rzut poddasza

1 korytarz + schody
8 m²
2 łazienka
5,8 m² (7,2 m²)
3 pokój
15,3 m² (20,3 m²)
4 pokój
12,2 m² (14,4 m²)
5 pokój
14,9 m² (16,9 m²)
6 pokój
9,7 m² (11,7 m²)
razem
65,9 m² (78,5 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Przyjaznej 7 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Przyjaznej 7
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
46 644 zł

stan surowy otwarty
128 064 zł

stan surowy zamknięty
27 462 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

202 170 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: pustak 25 cm, styropian 15 cm. Ściany nośne: pustak 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 40°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: GALERIADOMOW.PL

Opinie mieszkańców domu Dom przy Przyjaznej 7

Zdjęcie profilowe ferdzbiecza
ferdzbiecza
Zdecydowaliśmy się na projekt Dom przy Przyjaznej 7 KRK1202, ponieważ ciekawa bryła oraz zewnętrzny wygląd budynku wyjątkowo przypadły nam do gustu. Oprócz tego, przewidziany w nim układ pomieszczeń w całości spełniał nasze oczekiwania. Dodatkowo, projekt uwzględnia rozwiązania, na których zależało nam od samego początku - garaż przy domu oraz kotłownię dostosowaną do ogrzewania za pomocą kotła na paliwo stałe

Obecnie jesteśmy w końcowej fazie inwestycji - do wykonania zostało nam jedynie kilka prac wykończeniowych wewnątrz. Od pierwszego „wbicia łopaty” do dnia dzisiejszego minęło ok. 1,5 roku. Nie potrzebowaliśmy śpieszyć się z budową, dlatego też nie ominęliśmy etapu schnięcia ścian. Po wymurowaniu budynku odczekaliśmy 4 miesiące, aby wilgoć mogła odparować - dopiero po tym czasie, zaczęliśmy wykonywanie tynków.

Nasz dom powstał przy użyciu ceramicznych pustaków Thermopor marki Leier. Ściany nośne wymurowaliśmy z pustaków o grubości 25 cm, zaś działowe - 12,5 cm. Dach pokryliśmy dachówką betonową, a zewnętrzną warstwę izolacyjną tworzy 15 cm styropianu. Myślę, że projekt nie należy do drogich w realizacji. Koszt inwestycji można sklasyfikować między niskim a średnim. Wiele w tej kwestii zależy od takich czynników, jak np. jakość zakupionej stolarki otworowej. My zdecydowaliśmy się na okna wysokiej klasy, aczkolwiek można użyć też tradycyjnych. Dla przykładu - przedział cenowy, który został wyliczony odnośnie okien wahał się między 11 a 50 tys. zł.

Co prawda, projekt Dom przy Przyjaznej 7 KRK1202 spełnia moje oczekiwania, jednak mam co do niego kilka uwag, na które warto zwrócić uwagę na etapie adaptacji. Okazało się, iż w dokumentacji technicznej przejście pionu elektrycznego z parteru na piętro wychodziło w łazience pod wanną, dlatego musieliśmy przeprojektować przebieg wewnętrznej linii zasilającej. Dodatkowo, nieco trudności pojawiło się w związku z zewnętrzną rurą kanalizacyjną, którą przewidziano 1,5 m poniżej gruntu. W tym celu musieliśmy pogłębić fundamenty, jednak następnie okazało się, że nie możemy się do niej przebić - koniecznie było zastosowanie elektrycznej przepompowni. Lepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie rury kanalizacyjnej bliżej powierzchni gruntu. W kotłowni znajdują się dwa kanały - wentylacyjny z racji montażu pieca oraz drugi - w zamyśle kanalizacyjny. Ma on jednak wymiary 10 cm x 10 cm, więc umieszczenie w nim rury 100 mm było niewykonalne i osobny pion kanalizacyjny musieliśmy wykonać obok. Warto również zwrócić uwagę na kominy, które przechodzą dosyć blisko belek tworzących więźbę - z racji tego, iż kominy się nagrzewają, dla bezpieczeństwa obłożyliśmy je niepalną wełną skalną.

Realizując ten projekt należy liczyć się z tym, iż ozdobna, mała kolumna dzieląca kuchenne okna, nie należy do łatwych w obróbce elementów. Od wewnątrz musieliśmy nieco wyrównać jej kształty, aby móc dobrze wykonać tynki oraz parapety. Dodatkowo, aby wyeliminować mostki termiczne ociepliliśmy to miejsce, a w związku z tym, również zewnętrzna forma kolumny musiała zostać zmieniona. Obecnie nie wygląda tak jak na wizualizacji, ale nie powoduje utraty ciepła.

Kilka zmian wprowadziliśmy również w układzie okien. Dodaliśmy jedno dachowe w pokoju nad garażem, ponieważ mimo trzech przeszkleń w tym miejscu, było w nim nieco za ciemno. Jednocześnie zrezygnowaliśmy z jednego okna w salonie, dzięki czemu stał się on bardziej ustawny. Wnękę na prysznic w małej łazience, przyłączyliśmy do kotłowni. Kabinę zamontowaliśmy miejscu pierwotnie przewidzianej toalety, zaś tę wykonaliśmy pod schodami.

Myślę, że dobrym pomysłem będzie również wydłużenie balkonów o ok. 30-40 cm. Niestety nie przewidzieliśmy, że po zastosowaniu 15 cm warstwy izolacyjnej, o tyle samo skróci się ich powierzchnia. Dodatkowo, wydłużenie balkonów sprawi, iż woda gromadząca się w tych elementach, nie będzie spływać po oknach pod nimi. Ponadto, można rozważyć obniżenie przeszkleń w garażu, które są nieco za wysoko.

Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Przyjaznej 7 KRK1202 został naprawdę dobrze przemyślany. Cieszę się, iż projektant uwzględnił dużą ilość pokoi na górnej kondygnacji. Mimo skosów, pomieszczenia na poddaszu są funkcjonalne i wygodne w umeblowaniu. Dodatkowo jestem zadowolony z zewnętrznego wyglądu budynku, który świetnie się prezentuje. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe JP1202
JP1202
Odpowiedniego projektu domu szukałam naprawdę długo. Spośród ogromu propozycji, które oglądałam najbardziej do gustu przypadł mi projekt domu Dom przy Przyjaznej 7 KRK1202. Przewidziany układ pomieszczeń wydał się nam bardzo funkcjonalny i ponadto opowiadał wszystkim wymaganiom jakie założyliśmy sobie na początku poszukiwań. Najbardziej zależało nam na tym, aby na parterze oprócz części dziennej znajdował się jeszcze jeden dodatkowy pokój. Dzięki temu, gdy w przyszłości korzystanie ze schodów stanie się mało komfortowe, będziemy mogli zaadaptować go na sypialnię. Oprócz tego spodobało nam się, iż kuchnia została otwarta na salon oraz to że architekt przewidział w nim wykonanie kominka. Przy wyborze znaczenie miały również względy wizualne. Jestem zwolenniczką tradycyjnych rozwiązań, dlatego też interesował mnie budynek o symetrycznym wyglądzie elewacji.

Jak chyba podczas każdej budowy, również w trakcie naszej natrafiliśmy na kilka przeszkód, ale na szczęście nie było to nic wielkiego. Dokumentacja techniczna nie zawierała żadnych błędów, a cała inwestycja przebiegła dosyć szybko - postawienie oraz całościowe wykończenie domu zajęło w naszym przypadku zaledwie 1,5 roku. Ściany zostały wymurowane z ceramicznych pustaków Porotherm, a dach pokryliśmy dachówką betonową. Za namową fachowca zmieniliśmy sugerowaną metodę wykonania stropu i zamiast żelbetowego, lanego betonem zastosowaliśmy ceramiczną konstrukcję Ackermana. Architekt poprawnie oszacował kosztorys i uważam, że śmiało można się nim sugerować - cena naszej inwestycji była nawet niższa. Dom oraz wodę użytkową ogrzewamy za pomocą piecyka gazowego. Poprzednia zima była dosyć łagodna, toteż rachunki za zużycie gazu były dosyć korzystne i wynosiły ok. 400 zł/mies.

Do projektu domu Dom przy Przyjaznej 7 KRK1202 wprowadziliśmy kilka niedużych zmian. Uwzględniona w nim ilość przeszkleń wydała nam się zbyt duża, dlatego też nieco ją zredukowaliśmy. Oprócz tego, okna znajdujące się od frontu zostały trochę przesunięte, tak aby były w pełni symetryczne, co świetnie prezentuje się z zewnątrz. Dodatkowo, nieco podnieśliśmy wysokość parteru. Pomiędzy kuchnią a jadalnią postawiliśmy krótką ściankę, tak aby zasłonić boczną stronę kuchennych mebli. Układ pomieszczeń od początku nam się spodobał, dlatego też postanowiliśmy wykonać go zgodnie z oryginalną wersją

Cały nasz dom bardzo nam się podoba. Jedynym minusem jest nieco za mały wiatrołap, tym bardziej iż architekt przewidział drzwi wejściowe otwierane do wewnątrz. W chwili obecnej pewnością wstawiłabym więc te otwierające się na zewnątrz, co polecam również innym Inwestorom. Co prawda, wiatrołap można powiększyć kosztem korytarzyka tworzącego bezpośrednie przejście z hallu do kuchni, jednak uważam że takie rozwiązanie jest bardzo przydatne. Przychodząc z zakupami mogę od razu skierować się do kuchni , aby je rozpakować i nie muszę przechodzić przez część wypoczynkową. Myślę, że można również zastanowić się nad wykonaniem osobnego zadaszenia nad tarasem.

Długo szukałam projektu, który w całości spełniałby nasze oczekiwania, dlatego też decyzja o wyborze projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Przyjaznej 7 KRK1202 była dokładnie przemyślana. Nowy dom w pełni satysfakcjonuje całą naszą rodzinę i mieszka się w nim naprawdę komfortowo. Mimo niewielkich rozmiarów kuchnia jest ustawna, co sprawia że jej metraż jest w zupełności wystarczający. Ciekawym elementem jest z pewnością wykusz - to miejsce doskonale sprawdza się w roli jadalni, a w dodatku sprawia że bryła z zewnątrz zyskuje na atrakcyjności. Dużym plusem projektu jest również to, iż wnętrze zostało zaplanowane tak, aby powierzchnia była maksymalnie wykorzystana. Korytarze i klatka schodowa mają optymalne rozmiary - ich powierzchnia została ograniczona, dzięki czemu nie ujmują one przestrzeni innym pomieszczeniom, a komunikacja między nimi w dalszym ciągu jest bardzo wygodna. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom przy Przyjaznej 7

  – 0 głosów

Projekt Dom przy Przyjaznej 7 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dom przy Przyjaznej 7

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 11

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 3

Projekt domu Dom przy Przyjaznej

Dom przy Przyjaznej

101,87 m²

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 2

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 12

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 8

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 9

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 10

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 5

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 6

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 4

Projekty podobne do Dom przy Przyjaznej 7 KRK1202

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 33

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 60 -700

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 29

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 30

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 9

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 10

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych