Projekt Dom przy Przyjaznej 2 KRK1190

Cena projektu: 2 940 zł 2 490 zł Oszczędzasz 450 złOferta ważna do 25 listopada 2019 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
124,78 m²
Min. szer. działki
23,05 m
Wysokość budynku
8,5 m
Pow. zabudowy
120,03 m²
Kubatura
666,67 m³
Kąt nach. dachu
42°
Pow. dachu
202,5 m²
Liczba pokoi
5 (4 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Dom przy Przyjaznej 2 to klasyczny w formie, parterowy dom jednorodzinny z przestronnym poddaszem użytkowym i dużym garażem. Projekt ten świetnie nadaje się dla dużej, nawet siedmioosobowej rodziny i najlepiej sprawdzi się na dość obszernej działce. Tradycyjny, nieco rustykalny wygląd pozwala mu wpasować się w niemal każde otoczenie – od terenów wiejskich, podmiejskich, aż po kameralne osiedla w obrębie dużych miast. Wnętrze Domu przy Przyjaznej 2 zostało rozplanowane z myślą o wieloosobowej rodzinie. Część nocna jest całkowicie oddzielona od części dziennej – ta pierwsza znajduje się niemal w całości na poddaszu, natomiast wszystkie pomieszczenia wspólne i techniczne zlokalizowano na parterze. W strefie prywatnej znajdują się aż cztery sypialnie (w tym jedna duża, z własną łazienką i garderobą), niewielki hall oraz wspólna łazienka. Dwa mniejsze pokoje mają ponadto dostęp do własnych balkonów. Jedynym zlokalizowanym na parterze pomieszczeniem prywatnym jest dodatkowy pokój sąsiadujący z salonem. Może on służyć jako sypialnia albo np. gabinet czy biblioteka. Obok niego znajdziemy obszerną część wspólną, która dzięki dużym oknom i wykuszowi otwiera się na ogród. W tej jasnej przestrzeni cała rodzina może spędzać wspólnie czas - pokój dzienny, jadalnia i półotwarta kuchnia stanowią jedno pomieszczenie. Dodatkowymi atutami są zwrócony w stronę salonu kominek i mała spiżarnia w kuchni. Pomieszczenia techniczne rozmieszczono między strefą wejściową, a dużym jednostanowiskowym garażem, nad którym znajduje się największa sypialnia. W obrębie wiatrołapu jest wnęka na szafki, a tuż obok pralnia połączona z kotłownią. Na lewo od hallu wejściowego znajduje się klatka schodowa, pod którą zlokalizowano niewielką, ale zaopatrzoną w prysznic łazienkę. Budynek zaprojektowano w tradycyjnej technologii: ściany nośne murowane z pustaków ceramicznych i drewniana więźba dachowa. We wszystkich aspektach projektu przejawia się naczelna myśl – Dom przy Przyjaznej 2 ma dobrze służyć rodzinie. Całkowite oddzielenie strefy nocnej od dziennej umożliwi wszystkim mieszkańcom komfortowe użytkowanie. Przestronna i jasna część wspólna dobrze sprawdzi się jako miejsce integrujące wszystkich członków rodziny, a własne sypialnie zapewnią każdemu niezbędną dozę prywatności. Duży garaż i funkcjonalnie rozmieszczone pomieszczenia techniczne ułatwią logistykę codziennego życia. Zwarta bryła i tradycyjnie rozmieszczone otwory okienne pozwolą zminimalizować straty ciepła, a zatem przyczynią się do obniżenia kosztów użytkowania. Ponadto dom z łatwością uda się dopasować do większości działek i ze względu na stonowaną, klasyczną formę, do niemal każdego otoczenia.

Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Przyjaznej 2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,7 m²
2 kotłownia
5,81 m²
3 garaż jednostan.
32,07 m²
4 łazienka
3,08 m²
5 hall
2,5 m²
6 pokój
8,99 m²
7 pokój dzienny
22,64 m²
8 kuchnia
8,88 m²
9 spiżarnia
0,88 m²
razem
87,55 m²

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Przyjaznej 2 - Rzut poddasza

1 korytarz + schody
9,96 m²
2 łazienka
5,5 m² (6,64 m²)
3 garderoba
2,25 m² (3,69 m²)
4 pokój
16,72 m² (20,64 m²)
5 łazienka
4,26 m² (5,7 m²)
6 pokój
10,69 m² (12,23 m²)
7 pokój
14,58 m² (16,17 m²)
8 pokój
11,15 m² (12,97 m²)
razem
75,11 m² (88 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Przyjaznej 2 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Przyjaznej 2
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

166 032 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

stan zerowy
35 085 zł

stan surowy otwarty
108 889 zł

stan surowy zamknięty
22 058 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: technologia murowana 25 cm, styropian 15 cm. Ściany nośne: technologia murowana 25cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 42°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Galeria Domów arch. Paweł Boduch

Opinie mieszkańców domu Dom przy Przyjaznej 2

Zdjęcie profilowe wuj
wuj
Przy wyborze projektu domu zwracaliśmy uwagę zarówno na zewnętrzny wygląd budynku, jak i przewidziany w nim układ wewnętrzny. Na początku nie mogliśmy dojść z mężem do porozumienia, ponieważ podobały nam się zupełnie inne propozycje. Na szczęście w końcu natrafiliśmy na projekt domu Dom przy Przyjaznej 2 KRK1190, który obojgu nam przypadł do gustu i spełniał nasze oczekiwania pod wszystkimi względami.

Co prawda, podczas budowy natrafiliśmy na pewnie drobne trudności, aczkolwiek nie były one związane z projektem. Do dokumentacji technicznej nie mam żadnych zastrzeżeń - fachowcy nie zgłaszali w niej błędów i wszystko w tej kwestii było jak najbardziej w porządku. Projekt nabyliśmy w lutym 2014 r, jednak pierwsze prace budowlane związane z jego realizacją zaczęliśmy w październiku. Etap stanu surowego zakończyliśmy dosyć szybko, gdyż zajęło nam to ok. pół roku, a obecnie (październik 2016 r.) do całkowitego zakończenia inwestycji zostały nam jedynie ostatnie drobne wykończenia. Do wymurowania ścian użyliśmy białych bloczków Suporex, a dach pokryliśmy dachówką. Uważam, że architekt poprawnie oszacował kosztorys i można się nim sugerować - nam udało się zmieścić w podanej kwocie.

Zmiany, które wprowadziliśmy do projektu Dom przy Przyjaznej 2 KRK1190 nie były spowodowane żadnymi nieścisłościami a jedynie naszymi osobistymi upodobaniami. Zrezygnowaliśmy ze spiżarki, a kosztem jej powierzchni powiększyliśmy kuchnię. Dodatkowo, aby była ona bardziej ustawna wstawiliśmy w niej tylko jedno okno. Dzięki temu uzyskaliśmy więcej miejsca na powieszenie kuchennych szafek. Metraż wnęki na prysznic przewidzianej w łazience na parterze przyłączyliśmy do kotłowni. Oprócz tego, przestrzeń pod schodami wykorzystaliśmy na zrobienie praktycznego schowka.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Przyjaznej 2 KRK1190. Uwzględniony w nim układ pomieszczeń jest naprawdę funkcjonalny, co sprawia że nowy dom jest w pełni komfortowy w codziennym użytkowaniu. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom przy Przyjaznej 2

  – 0 głosów

Projekt Dom przy Przyjaznej 2 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dom przy Przyjaznej 2

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 11 -450

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 3 -450

Projekt domu Dom przy Przyjaznej -450

Dom przy Przyjaznej

101,87 m²

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 10 -450

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 7 -450

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 8 -450

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 12 -450

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 9 -450

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 6 -450

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 5 -450

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 4 -450

Projekty podobne do Dom przy Przyjaznej 2 KRK1190

Projekt domu APS 209 NEW dwulokalowy

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 33 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 29 -450

Projekt domu Miły 3 -660

Miły 3

131,2 m²

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 10 -450

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych