Projekt domu Tofi 3 WOF1009

Cena projektu: 2 690 zł 2 390 zł Oszczędzasz 300 złOferta ważna do 29 lutego 2020 r.

Rabat min. 200zł na wybrane projekty

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
136,2 m²
Min. szer. działki
19,89 m
Wysokość budynku
8,47 m
Pow. zabudowy
106,99 m²
Kubatura
669,7 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
178 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)

Opis projektu

Ze względu na wielkość oraz przemyślany układ pomieszczeń, projekt domu Tofi 3 jest idealną propozycją dla rodziny 2+2. To budynek jednorodzinny z poddaszem użytkowym oraz dachem dwuspadowym, wymagający szerszej działki. Geometryczna forma budynku jest bardzo elegancka, urozmaicona cokołem z klinkieru, oryginalnymi balustradami balkonów oraz dużymi przeszklenia nadającymi nowoczesnego charakteru. Strefę dzienną usytuowano po stronie zachodniej, bardzo dobrze nasłonecznionej przez większość dnia. Pokój dzienny wyposażono w wykusz, przy którym urządzono jadalnię, oraz drzwi na taras, wprowadzające do wnętrza mnóstwo słońca. Częściowe zamknięcie kuchni, poprzez zastosowanie ścianek działowych, zapewni izolację od kuchennych zapachów i hałasów. Poddasze przeznaczono na część nocną składającą się z: łazienki, mniejszej sypialni oraz dwóch większych, wyposażonych w garderoby oraz balkony. Oprócz zwykłych okien, wnętrza doświetlają dodatkowo okna połaciowe i balkonowe. Przy strefie wejściowej przewidziano łazienkę oraz pokój, pełniący funkcję gabinetu lub dodatkowej sypialni, natomiast w głębi domu zaplanowano pomieszczenie gospodarcze posiadające osobne, niezależne wyjście na zewnątrz. Projekt domu Tofi 3 przewiduje mnóstwo jasnych przestrzeni oraz komfortowy układ pokoi, wzbogacony pomieszczeniami dodatkowymi jak garderoby w sypialniach czy wnęki na szafy. Ważną kwestią dla przyszłych domowników jest energooszczędność domu, która zapewni niższe koszty w późniejszej eksploatacji.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Tofi 3 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,8 m²
2 korytarz
12,99 m²
3 pokój dzienny + jadalnia
32,8 m²
4 kuchnia
10,13 m²
5 łazienka
3,07 m²
6 pom. gospodarcze
7,66 m²
7 pokój
9,46 m²
razem
79,91 m²

Rzut kondygnacji projektu Tofi 3 - Rzut poddasza

1 korytarz
6,57 m²
2 łazienka
6,2 m²
3 pokój
10,42 m²
4 pokój
12,94 m²
5 pokój
14,51 m²
6 garderoba
2,74 m²
7 garderoba
2,91 m²
razem
56,29 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Tofi 3 na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

166 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty żelbetowe. Ściany nośne i działowe z pustaków ceramicznych. Strop gęstożebrowy. Konstrukcja dachu drewniana. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHAND

Opinie mieszkańców domu Tofi 3

Zdjęcie profilowe lukash3333
lukash3333
Szukając odpowiedniego projektu domu, skupiliśmy się na budynkach tradycyjnych o funkcjonalnym wnętrzu. Dodatkowo, bardzo istotna była dla nas nieskomplikowana konstrukcja całego domu. Od początku chciałem wybudować go własnymi siłami, dlatego szukaliśmy projektu o prostej bryle i łatwym w wykonaniu dachu. W kwestii wewnętrznego układu najbardziej zależało nam na trzech sypialniach zlokalizowanych na poddaszu. Ostatecznie, spośród wszystkich propozycji spełniających powyższe kryteria, zdecydowaliśmy się na realizację projektu Tofi 3 WOF1009, który w całości wyjątkowo przypadł do gustu mojej żonie.

Budynek został postawiony systemem gospodarczym. Nie zatrudniałem fachowców i właściwie wszystkie prace wykonywałem samodzielnie. Muszę przyznać, że jestem zadowolony z przebiegu inwestycji. Ze wszystkim poradziłem sobie naprawdę sprawnie, a inwestycję udało mi się zakończyć w korzystnym czasie. Budowę rozpocząłem w kwietniu 2015 r. a do nowego domu wprowadziliśmy się po ok. 1,5 roku - w grudniu 2016 r. Działania związane z budową domu wykonywałem po godzinach pracy zawodowej, więc myślę że przy większej ilości posiadanego czasu, projekt domu Tofi 3 WOF1009 spokojnie można zrealizować w przeciągu ok. 6 miesięcy.

Projekt w kwestii konstrukcyjnej był dobrze opracowany, a jedyna nieścisłość jaką zauważyłem dotyczyła rozbieżności usytuowania komina na rzutach obu kondygnacji. Oba rysunki nie do końca zgrywają się ze sobą pod tym względem - komin na rysunkach poddasza wychodzi o ok. 20 cm dalej niż na tych dotyczących parteru i warto zwrócić na to uwagę.

Postanowiłem zmienić zalecane w projekcie Tofi 3 WOF1009 pustaki ceramiczne na bloczki z betonu komórkowego Solbet. Dodatkowo do ich łączenia zamiast tradycyjnej zaprawy zastosowałem klej. Taka metoda stawiania ścian jest zdecydowanie łatwiejsza i szybsza. Strop wykonałem systemem Teriva, a dach pokryłem blachodachówką. Z racji tego, iż nowy dom budowałem własnymi siłami, sporo udało nam się zaoszczędzić na pracy fachowców. Za materiały potrzebne do zakończenia stanu surowego zamkniętego zapłaciłem ok. 80 tys. zł, tak więc na tym etapie wydaliśmy o połowę mniej niż zakładał kosztorys.

Projekt domu Tofi 3 WOF1009 od początku spełniał nasze oczekiwania, dlatego postanowiliśmy w całości wykonać go zgodnie z oryginalną wersją. Przyszłym Inwestorom mogę jedynie poradzić rozważenie podniesienia ścianki kolankowej. Przyznam, że nieco obawialiśmy się że dom po tej zmianie straci na uroku i nie zdecydowaliśmy się na to. Wysokość pokoi na poddaszu jest dla nas wystarczająca, ale myślę że zwolennicy dużej przestronności jak najbardziej mogą pomyśleć o tej zmianie.

Dodatkowo, warto już na samym początku jednoznacznie zdecydować się na rodzaj pokrycia dachowego. Początkowo planowałem zastosować się do zaleceń architekta i użyć dachówki ceramicznej, dlatego więźbę wykonałem w całości zgodnie z projektem. Później jednak zmieniłem zdanie, kupując o wiele lżejszą blachę i okazało się, że tak mocna konstrukcja nie była potrzebna. Jeśli więc, ktoś od razu planuje pokrycie dachu blachodachówką, warto zlecić przeprojektowanie więźby, aby móc wykonać ją przy użyciu mniejszej ilości drewna, co pozwoli na dodatkowe oszczędności.

Wybierając projekt, warto również wcześniej zastanowić się nad jego usytuowaniem względem kierunków świata. Przyznam, że nie przywiązywaliśmy do tego szczególnej uwagi, ale na szczęście okazało się że w naszym przypadku dom usadowiony jest idealnie. Strona z wykuszem wychodzi na stronę zachodnią, zaś łazienki i kotłownię mamy na wschodzie. Przy takim ułożeniu, łazienki są dobrze oświetlone w godzinach porannych, zaś po południu gdy wracamy z pracy słońce znajduje się w części dziennej i świeci w salonie aż do zachodu. Dodatkowo, nad nim mamy sypialnię, więc rano słońce nas nie budzi.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Tofi 3 WOF1009. Przewidziany w nim układ pomieszczeń został wyjątkowo funkcjonalnie przemyślany, dzięki czemu nie musieliśmy nic w nim poprawiać. Wszystko jest dokładnie takie jak chcieliśmy od samego początku, a nowy dom w całości spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Tofi 3

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

lukash3333 buduje ten dom  02.11.2017 08:36

Projekt domu Tofi 3 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Tofi 3

Projekt domu Tofi -300

Tofi

135,48 m²

Projekt domu Tofi 2 -300

Tofi 2

135,48 m²

Projekty podobne do Tofi 3 WOF1009

Projekt domu Amor Bis -200

Amor Bis

136,43 m²

Projekt domu Armanda BIS -200 3D

Armanda BIS

131,41 m²

Projekt domu Armanda -200 3D iDesigner

Armanda

133,85 m²

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 19 -350

Projekt domu Jeżyna -350 3D

Jeżyna

137,85 m²

Projekt domu APS 198 NEW

APS 198 NEW

134,2 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych