Projekt domu Sofia II LMB41a WRB1219

Cena projektu: 2 590 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
83,02 m²
Min. szer. działki
20,3 m
Wysokość budynku
6,51 m
Pow. zabudowy
132,31 m²
Kubatura
643 m³
Kąt nach. dachu
35°
EUco
58,43 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
2
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Dom Sofia II LMB41a został stworzony na wzór popularnego projektu Sofia LMB41. W odróżnieniu od podstawowej wersji projekt ma większą powierzchnię. Projekt domu Sofia II LMB41a to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, co znacznie ułatwia proces budowy. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, co daje możliwość na realizację w zabudowie bliźniaczej. W projekcie przewidziano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Bryła budynku przykryta jest dachem dwuspadowym, co pozwala na znaczne oszczędności. Projekt Sofia II LMB41a to dom parterowy, dzięki czemu poruszanie się po nim jest bardzo komfortowe. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Kuchnia zamknięta na salon jest rozwiązaniem przede wszystkim funkcjonalnym. Zamknięta strefa ogranicza przedostawanie się hałasu do innych części domu. Znajdujący się w kuchni stół umili każdy poranek spędzając czas z rodziną. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie uwzględniono jedną komfortową łazienkę. Część nocną tworzą dwie sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Sofia II LMB41a - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,55 m²
2 pokój
11,88 m²
3 korytarz
2,73 m²
4 pokój
11,95 m²
5 pokój dzienny
32,27 m²
6 kuchnia
12,11 m²
7 łazienka
6,53 m²
8 kotłownia
5,13 m²
9 garaż jednostan.
16,96 m²
10 podest
7,35 m²
11 taras
22,08 m²
razem
105,11 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Sofia II LMB41a na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Sofia II LMB41a
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

135 300 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Technologia: domu standardowego. Ściany zewnętrzne: Ściana dwuwarstwowa z ceramiki poryzowanej „Porotherm” (Wienerberger) grubości, 40 cm o wsp. Uo = 0,171 W/m²K (25 cm ściana murowana + 15 cm wełna mineralna lub styropian „Termo Organika”, o wsp. λ=0,031 W/mK) Fundamenty: Tradycyjne żelbetowe ławy fundamentowe, ściany fundamentowe z bloczków betonowych M6, posadzka na płycie żelbetowej wspartej na ścianach fundamentowych. Izolacja od gruntu: posadzki na płycie z twardego nienasiąkliwego styropianu gr 20cm. Ściany wewnętrzne: nośne j.w. w zależności od zastosowanej technologii ścian zewnętrznych działowe szkieletowe okładane płytami gipsowo kartonowymi Strop: Drewniany z sufitem podwieszanym z płyt gipsowo - kartonowych. Konstrukcja dachu: Tradycyjna więźba drewniana wykonana metodą ciesielską alternatywnie Prefabrykowana konstrukcja dachowa z litego drewna łączonego płytkami kolczastymi - MITEK Pokrycie dachowe: Dachówka cementowa, „Braas” (Monier) Elewacje: tynki silikonowe lub akrylowe, podmurówki wykończone np. płytką klinkierową szczyty i wstawki z drewna lub tynkowane. Instalacje: grzewcza i przygotowania ciepłej wody użytkowej: gazowa z zastosowaniem kotła kondensacyjnego typu Vitodens 200 (Viessmann) instalacje c.o. z zast. systemów „Purmo” ogrzewanie podłogowe łazienek - elektryczna meta grzejna Izolacje termiczne: z wełny mineralnej „Isover” lub ze styropianu „Termo Organika” Kominy: W technologii Schiedel. Stolarka okienna i drzwiowa: Okna PVC o wsp. Uo = 0,6 W/m²K dla szyb i Uo = 1,0-1,2 W/m²K dla ramy, wsp. gn = 0,5.Okna połaciowe firmy „Fakro” - FTT Thermo o wsp. Uo = 0,5 W/m²K dla szyb i Uo = 0,94 W/m²K dla ramy, wsp. gn = 0,62.Drzwi zewnętrzne firmy „Hörmann” o całkowitym wsp. Uo = 1,3 W/m²K.Brama garażowa firmy „Hörmann” o całkowitym wsp. Uo = 1,3 W/m²K.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: M&L Lipińscy Biuro Projektowe

Opinie mieszkańców domu Sofia II LMB41a

Zdjęcie profilowe krzysztof34
krzysztof34
Od początku chciałem jakiś prosty w realizacji i nie za duży dom parterowy, którego budowa nie pociągnie za sobą wielkich kosztów. Projekt domu Sofia II (LMB41a) WRB1219 prawie od razu mi się spodobał. Tym bardziej, że mogłem obejrzeć dom na żywo. Znajomy budował taki sam, co pomogło w podjęciu decyzji. Projektu szukałem bardzo długo, więc dobrze wiedziałem czego się spodziewać. Nie wprowadzałem też żadnych zmian, ponieważ wszystko było dokładnie takie, jak potrzebowałem. Nie było większych problemów w czasie budowy, czy nieścisłości wynikających z projektu. Cieszę się, że wszystko poszło sprawnie, a ja już od dwóch lat mieszkam w nowym domu. Mam ogrzewanie gazowe i dodatkowo jeszcze kominek w salonie, co przy standardowym ociepleniu pozwala cieszyć się małymi kosztami eksploatacyjnymi (a wciąż nie dociepliliśmy do końca stropu). Jak już mówiłem projekt domu Sofia II (LMB41a) WRB1219 został wybrany po dokładnych przemyśleniach i analizach wszystkich za i przeciw. Dlatego nie zdecydowałem się na żadną zmianę w układzie pomieszczeń, gdyż zwyczajnie nie było takiej potrzeby. Wszystkie rozwiązania zaproponowane przez projektanta sprawdzają się i są dla nas odpowiednie. Mam całkiem sporą kuchnię i duży salon, który jest pięknie doświetlony przez duże okno tarasowe i wykusz. Podobnie z resztą pozostałe pomieszczenia są raczej ciepłe i jasne. Na tę chwilę jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z garażem Sofia II (LMB41a) WRB1219. Nic byśmy absolutnie w domu nie zmienili. Mieszka się super. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe jaco
jaco
Sofia II (LMB41a) WRB1219 to mały, prosty i stosunkowo tani w budowie dom, który wydawał się być idealny dla trzyosobowej rodziny. Właśnie dlatego wybraliśmy ten projekt domu i już od roku w nim mieszkamy. Cieszę się, że zmiany domu, choćby ze względu na to, że za ogrzewanie płacę o dwa tysiące mniej niż w poprzednim o tej samej powierzchni użytkowej. Mamy zwykły piec na węgiel/drewno, a koszty są całkiem przyzwoite. Ciepło rozprowadzamy podłogówką w kuchni, łazience i korytarzach, a grzejnikami w salonie i sypialniach. Cieszy nas taki układ pomieszczeń, wszystko świetnie się sprawdza i nie ma żadnych problemów z komunikacją. Duży salon i dobrze połączona z nim kuchnia pozwalają na organizowanie spotkań rodzinnych. Co więcej, bardzo dobrym rozwiązaniem projektowym jest również duży taras, który w sezonach letnich znacznie zwiększa powierzchnię do zabawy. Całość wnętrza jest również doskonale doświetlona - w salonie jest naprawdę sporo okien, a kuchnia i jedna z sypialni są ustawione od strony południowej, więc także tam jest bardzo jasno. Tak jak zakładaliśmy, dom jest perfekcyjny dla rodzin trzyosobowych - wszystkie jego pomieszczenia są optymalnie wykorzystane. Projekt domu parterowego z garażem Sofia II (LMB41a) WRB1219 opatrzyliśmy trzema ważnymi zmianami. Aby w przyszłości móc zaadaptować poddasze do użytku podnieśliśmy o półtora pustaka ściankę kolankową, a także zrobiliśmy strop żelbetowy. Podnieśliśmy także fundamenty o dwa bloczki, żeby dobrze móc wyizolować dolne partie budynku. Projekt domu Sofia II (LMB41a) WRB1219 w aktualnym kształcie jest dla nas odpowiedni. Przez rok użytkowania nie rzuciło mi się w oczy nic, co można by poprawić. Innym zainteresowanym polecam zmiany, które sam zastosowałem. A w samym projekcie mogłaby zostać uwzględniona konstrukcja daszku nad wejście, ponieważ takiej nie mam. Całość jednak polecam. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe jolcia441
jolcia441
Wybraliśmy projekt domu Sofia II (LMB41a) WRB1219, ponieważ chcieliśmy połączenia salonu z kuchnią i jadalnią. A do tego odpowiadał nam metraż domu i fakt, że był parterowy. Wprowadzaliśmy kilka zmian: podnieśliśmy ściankę kolankową, dzięki temu mamy poddasze użytkowe. Posiadamy tam 4 pokoje (sypialnia z balkonem, który powstał nad wykuszem salonu) oraz łazienkę i garderobę. A na dole zmieniliśmy położenie łazienki, gdyż nie chcieliśmy ciemnej, dlatego jest po prawej stronie od wejścia. Jeszcze zrezygnowaliśmy z pokoju obok salonu na rzecz salonu. Teraz mamy duży, przestronny salon nadający się do przyjmowania gości i urządzania przyjęć. W każdym pomieszczeniu jest zawsze jasno. Budowa projektu domu Sofia II (LMB41a) WRB1219, poszła bardzo sprawnie, fachowcy też nie mieli żadnego problemu z odczytem projektu. Zastosowaliśmy piec na węgiel i drewno, jesteśmy jak do tej pory zadowoleni z kosztów ogrzewania. Po moich zmianach, które wprowadziłam jestem bardzo zadowolona, na parterze mamy teraz bardzo dużo przestrzeni. Dom w tej chwili jest podzielony na dwie strefy dzienną i nocną, to rozwiązanie jest bardzo funkcjonalne. Na razie mieszkamy tylko z mężem, więc mamy miejsca aż nadto. Najbardziej jestem zachwycona kuchnią, no i oczywiście ze zmian, które poczyniłam. Uważam, że była to bardzo dobra decyzja. Mamy dużą otwartą przestrzeń, na której mi zależało. Jestem zadowolona z wyboru projekt domu parterowego z garażem Sofia II (LMB41a) WRB1219, to na co warto zwrócić uwagę to zmiany, których dokonałam. Dom teraz jest niesamowicie funkcjonalny i wygodny w codziennym życiu. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Sofia II LMB41a

  5 – 2 głosy

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

bajbus1 buduje ten dom  09.05.2019 22:07

AgusiaP buduje ten dom  31.07.2019 07:30

Projekt domu Sofia II LMB41a należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Sofia II LMB41a

Projekt domu Sofia IV LMB41c

Sofia IV LMB41c

83,22 m²

Projekt domu Sofia III LMB41b

Sofia III LMB41b

83,08 m²

Projekt domu Sofia VI LMB41e

Sofia VI LMB41e

83,02 m²

Projekt domu Sofia V LMB41d

Sofia V LMB41d

83,02 m²

Projekt domu Sofia LMB41

Sofia LMB41

82,43 m²

Projekty podobne do Sofia II LMB41a WRB1219

Projekt domu Tebe II paliwo stałe -200

Projekt domu Tebe II -200

Tebe II

88,88 m²

Projekt domu Tuluza III LMB31b

Tuluza III LMB31b

78,21 m²

Projekt domu Filip B

Filip B

87,3 m²

Projekt domu TK19 -1560

TK19

81,06 m²

Projekt domu Cypisek 4

Cypisek 4

84,84 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych