Projekt domu Sofia V LMB41d WRB1458

Cena projektu: 2 590 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
83,02 m²
Min. szer. działki
21,3 m
Wysokość budynku
6,51 m
Pow. zabudowy
132,31 m²
Kubatura
637 m³
Kąt nach. dachu
35°
EUco
44,86 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
2
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Sofia V LMB41d jest inną propozycją popularnego projektu Sofia LMB41. W przeciwieństwie do pierwotnej wersji projekt ma większą powierzchnię. Projekt domu Sofia V LMB41d jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Projekt Sofia V LMB41d to dom parterowy, dzięki czemu poruszanie się po nim jest bardzo komfortowe. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Przewidziana w domu zamknięta kuchnia to bezpieczne rozwiązanie w przypadku małych dzieci - po zamknięciu drzwi, maluchy nie będą miały dostępu do gotujących się potraw. Stół znajdujący się w kuchni to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne i dodające jej uroku. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. Autor projektu przewidział w nim jedną łazienkę o optymalnych rozmiarach. W domu znajdują się dwie wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Sofia V LMB41d - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,55 m²
2 pokój
11,88 m²
3 korytarz
2,73 m²
4 pokój
11,95 m²
5 pokój dzienny
32,27 m²
6 kuchnia
12,11 m²
7 łazienka
6,53 m²
8 kotłownia
5,13 m²
9 garaż jednostan.
17,1 m²
10 podest
7,57 m²
11 taras
22,59 m²
razem
105,25 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Sofia V LMB41d na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Sofia V LMB41d
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

135 300 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Technologia: domu standardowego. Ściany zewnętrzne: Ściana dwuwarstwowa z ceramiki poryzowanej „Porotherm” (Wienerberger) lub betonu komórkowego „Prefbet” (Xella) grubości 35 - 34 cm (25 - 24 cm ściana murowana + 10 cm wełna mineralna „Rockwool” lub styropian „Termo Organika”, o wsp. λ=0,042 W/mK) o wsp. Uo = 0,29 - 0,25 W/m²K Fundamenty: Tradycyjne żelbetowe ławy fundamentowe, ściany fundamentowe z bloczków betonowych M6, posadzka na płycie żelbetowej wspartej na ścianach fundamentowych. Izolacja od gruntu: posadzki na płycie z twardego nienasiąkliwego styropianu gr 20cm. Ściany wewnętrzne: nośne j.w. w zależności od zastosowanej technologii ścian zewnętrznych działowe szkieletowe okładane płytami gipsowo kartonowymi Strop: Drewniany z sufitem podwieszanym z płyt gipsowo - kartonowych.Elewacje: tynki silikonowe lub akrylowe, podmurówki wykończone np. płytką klinkierową szczyty i wstawki z drewna lub tynkowane. Instalacje: grzewcza i przygotowania ciepłej wody użytkowej: gazowa z zastosowaniem kotła kondensacyjnego typu Vitodens 200 (Viessmann) instalacje c.o. z zast. systemów „Purmo” ogrzewanie podłogowe łazienek - elektryczna meta grzejna Izolacje termiczne: z wełny mineralnej „Isover” lub ze styropianu „Termo Organika” Kominy: W technologii Schiedel. Stolarka okienna i drzwiowa: Okna PVC o wsp. Uo = 0,6 W/m²K dla szyb i Uo = 1,0-1,2 W/m²K dla ramy, wsp. gn = 0,5.Okna połaciowe firmy „Fakro” - FTT Thermo o wsp. Uo = 0,5 W/m²K dla szyb i Uo = 0,94 W/m²K dla ramy, wsp. gn = 0,62.Drzwi zewnętrzne firmy „Hörmann” o całkowitym wsp. Uo = 1,3 W/m²K.Brama garażowa firmy „Hörmann” o całkowitym wsp. Uo = 1,3 W/m²K.

Rekomendowani producenci

Informacje dodatkowe

Ze względu na dostosowanie projektu do aktualnych norm wymiary budynku mogą ulec zmianie.

Elewacje

Autor: M&L Lipińscy Biuro Projektowe

Opinie mieszkańców domu Sofia V LMB41d

Nasza działka znajduje się na wsi, dlatego też szukając projektu, zwracaliśmy uwagę aby wygląd budynku wkomponował się w pobliskie otoczenie. Projekt Sofia V (LMB41d) WRB1458 nie tylko reprezentuje rustykalny styl, ale także wydał nam się odpowiedni pod względem wewnętrznego układu.

Podczas realizacji nie natrafiliśmy na żadne trudności i wszystko odbyło się bardzo sprawnie. Dom posiada prostą bryłę i nieskomplikowany dach, więc budowa przebiegła naprawdę szybko, tym bardziej że zatrudniona przez nas ekipa budowlana liczyła aż 7 wykonawców. Budynek w stanie surowym zamkniętym powstał w krótkim czasie - zaczęliśmy we wrześniu, a już w grudniu dom był zadaszony. W trakcie zimy, prace zostały wstrzymane, jednak całą inwestycję udało nam się zrealizować w przeciągu roku i trzech miesięcy. Ściany zostały wymurowane z pustaków MAX, a bryłę ociepliliśmy styropianem o grubości 15 cm. Na dachu zastosowaliśmy gont bitumiczny.

Na etapie adaptacji wprowadziliśmy kilka zmian do oryginalnej wersji projektu Sofia V (LMB41d) WRB1458. Cały budynek został nieco poszerzony, a dodatkowo postanowiliśmy podnieść ściankę kolankową, wiec również jest wyższy. Pierwotne kształty bryły nie zostały zmienione, więc dom nie stracił na wyglądzie. Dzięki zastosowanym modyfikacjom przestrzeń na poddaszu mogła zostać użytkowo zagospodarowana - na tej powierzchni nasza córka wraz z mężem urządzili dla siebie mieszkanie i dom stał się dwurodzinny. Metraż poddasza pozwolił na zrobienie 3 pokoi, salonu z kuchnią oraz łazienki. Z racji poszerzenia całej bryły uzyskaliśmy miejsce na wstawienie niedużej klatki schodowej. Dodatkowo sporą łazienkę na parterze przedzieliliśmy na dwie - mniejszą i większą.

Poszerzenie całej bryły być może nie będzie dla kogoś konieczne, jednak z pewnością polecam powiększenie garażu (wzdłuż i wszerz) . Jest on bardzo mały, więc warto pomyśleć o tym już na etapie adaptacji.

Budynek usytuowany jest w ten sposób, iż garaż znajduje się na stronie północnej, zaś okna w części dziennej wychodzą na zachód, południe oraz wschód. Takie ułożenie doskonale się sprawdza. Tam gdzie naturalne światło jest zbędne - nie ma żadnych przeszkleń, zaś w kuchni, jadalni i salonie słońce mamy praktycznie przez cały dzień. Mamy dużą działkę i nic nam jej nie zasłania, więc wszystkie pomieszczenia są dobrze oświetlone. Dodatkowo bardzo cieszy usytuowanie tarasu po południowo-zachodniej stronie.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego Sofia V (LMB41d) WRB1458. Wewnętrzny układ został dobrze przemyślany, pomieszczenia są ustawne, a po zastosowanych zmianach naprawdę spore. Kotłownia z wyjściem na zewnątrz to świetne rozwiązanie. Zamontowaliśmy w niej piecyk gazowy, który zajmuje mało miejsca, więc mamy sporo przestrzeni magazynowej do przechowywania różnych rzeczy, jak np. letnia kuchenka. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Sofia V LMB41d

  – 0 głosów

Projekt domu Sofia V LMB41d należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Sofia V LMB41d

Projekt domu Sofia IV LMB41c

Sofia IV LMB41c

83,22 m²

Projekt domu Sofia III LMB41b

Sofia III LMB41b

83,08 m²

Projekt domu Sofia VI LMB41e

Sofia VI LMB41e

83,02 m²

Projekt domu Sofia II LMB41a

Sofia II LMB41a

83,02 m²

Projekt domu Sofia LMB41

Sofia LMB41

82,43 m²

Projekty podobne do Sofia V LMB41d WRB1458

Projekt domu Bastek z garażem 1-st. [A] -300

Projekt domu Tuluza VI LMB31e

Tuluza VI LMB31e

76,52 m²

Projekt domu Piotr II z garażem 1-st. [A] -270

Projekt domu APS 259

APS 259

83,9 m²

Projekt domu Słoneczny z poddaszem -640

Projekt domu Hirek trend z garażem 1-st. [A] -285

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych