Projekt domu Sofia IV LMB41c WRB1407

Cena projektu: 2 590 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
83,22 m²
Min. szer. działki
20,3 m
Wysokość budynku
6,51 m
Pow. zabudowy
132,31 m²
Kubatura
643 m³
Kąt nach. dachu
35°
EUco
20,1 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Budynek Sofia IV LMB41c jest alternatywą popularnego projektu Sofia LMB41. W odróżnieniu od bazowej wersji projekt ma więcej pokoi, większą powierzchnię. Projekt domu Sofia IV LMB41c jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, co znacznie ułatwia proces budowy. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, dzięki któremu budynek posiada ponadczasowy wygląd. Projekt Sofia IV LMB41c to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Autor projektu przewidział w nim otwartą kuchnię, co nadaje wnętrzu większej przestronności. W kuchni znajduje się stół, który jest doskonałym miejscem na rodzinne spotkania i wspólne posiłki. Okno kuchenne wychodzące na ogród uzupełnia wygląd wymarzonej kuchni, dodając jej wyjątkowego uroku. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Autor projektu przewidział w nim jedną łazienkę o optymalnych rozmiarach. Uwzględnione w domu trzy przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Sofia IV LMB41c - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,3 m²
2 pom. gospodarcze
1 m²
3 łazienka
6,46 m²
4 pokój
10,69 m²
5 pokój
12 m²
6 pokój dzienny
21,6 m²
7 kuchnia
10,57 m²
8 pokój
10,16 m²
9 hall
5,44 m²
10 garaż jednostan.
17,3 m²
11 kotłownia
5,21 m²
12 podest
7,59 m²
13 taras
22,64 m²
razem
105,73 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Sofia IV LMB41c na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Sofia IV LMB41c
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

135 600 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Technologia: domu standardowego. Ściany zewnętrzne: Ściana dwuwarstwowa z ceramiki poryzowanej „Porotherm” (Wienerberger) grubości, 40 cm o wsp. Uo = 0,171 W/m²K (25 cm ściana murowana + 15 cm wełna mineralna lub styropian „Termo Organika”, o wsp. λ=0,031 W/mK) Fundamenty: Tradycyjne żelbetowe ławy fundamentowe, ściany fundamentowe z bloczków betonowych M6, posadzka na płycie żelbetowej wspartej na ścianach fundamentowych. Izolacja od gruntu: posadzki na płycie z twardego nienasiąkliwego styropianu gr 20cm. Ściany wewnętrzne: nośne j.w. w zależności od zastosowanej technologii ścian zewnętrznych działowe szkieletowe okładane płytami gipsowo kartonowymi Strop: Drewniany z sufitem podwieszanym z płyt gipsowo - kartonowych. Konstrukcja dachu: Tradycyjna więźba drewniana wykonana metodą ciesielskąElewacje: tynki silikonowe lub akrylowe, podmurówki wykończone np. płytką klinkierową szczyty i wstawki z drewna lub tynkowane. Instalacje: grzewcza i przygotowania ciepłej wody użytkowej: gazowa z zastosowaniem kotła kondensacyjnego typu Vitodens 200 (Viessmann) instalacje c.o. z zast. systemów „Purmo” ogrzewanie podłogowe łazienek - elektryczna meta grzejna Izolacje termiczne: z wełny mineralnej „Isover” lub ze styropianu „Termo Organika” Kominy: W technologii Schiedel. Stolarka okienna i drzwiowa: Okna PVC o wsp. Uo = 0,6 W/m²K dla szyb i Uo = 1,0-1,2 W/m²K dla ramy, wsp. gn = 0,5.Okna połaciowe firmy „Fakro” - FTT Thermo o wsp. Uo = 0,5 W/m²K dla szyb i Uo = 0,94 W/m²K dla ramy, wsp. gn = 0,62.Drzwi zewnętrzne firmy „Hörmann” o całkowitym wsp. Uo = 1,3 W/m²K.Brama garażowa firmy „Hörmann” o całkowitym wsp. Uo = 1,3 W/m²K.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: M&L Lipińscy Biuro Projektowe

Opinie mieszkańców domu Sofia IV LMB41c

Zdjęcie profilowe korzeniowski11
korzeniowski11
Zdecydowaliśmy się na projekt Sofia IV (LMB41c) WRB1407, ponieważ uwzględniony w nim układ pomieszczeń jest dosyć prosty i tym samym wydał nam się wygodny w codziennym użytkowaniu. Nie chcieliśmy wymyślnego domu, więc nieskomplikowana konstrukcja bryły również miała wpływ na naszą decyzję. Dodatkowo, spodobało nam się to, iż kuchnia i garaż znajdują się blisko siebie, gdyż takie ułożenie dało nam możliwość zrobienia bezpośredniego przejścia między tymi pomieszczeniami.

Podczas naszej budowy natrafiliśmy na kilka drobnych trudności, ale na szczęście nie było to nic szczególnego. Myślę, że takie niewielkie przeszkody są nieuniknione przy tego typu inwestycji. Nie były one jednak spowodowane błędami w dokumentacji technicznej, do projektu nie mam pod tym względem żadnych zastrzeżeń. Cała realizacja łącznie z wykonaniem wykończeń trwała w naszym przypadku ok. 1 roku. Ostateczne koszta w głównej mierze zależą od użytych materiałów - na niektórych mogliśmy zaoszczędzić, z kolei na inne woleliśmy wydać więcej. Uważam jednak, że kwota oszacowana przez projektanta jest całkowicie realna i spokojnie można się w niej zmieścić.

Budynek powstał przy użyciu bloczków Ytong, zaś bryłę z zewnątrz ociepliliśmy styropianem w kropki marki Termo Organika. Mamy możliwość zakupu drewna w bardzo przystępnej cenie, dlatego też zdecydowaliśmy się na ogrzewanie tego typu opałem. W całym sezonie grzewczym zużywamy ok. 3 przyczepki drewna.

Oprócz zrobienia przejścia z kuchni do garażu, postanowiliśmy dodatkowo oddzielić ją od salonu poprzez wstawienie ścianki działowej. Obecny układ projektu Sofia IV (LMB41c) WRB1407 jest funkcjonalny i w całości spełnia nasze oczekiwania. Wykusz dodatkowo wydłużyliśmy o 1 m. Dodaje wnętrzu wiele uroku, więc z tego elementu jestem szczególnie zadowolona.

Myślę, że teraz jednak zdecydowałabym się wprowadzeniem poprawek w zewnętrznej konstrukcji. Co prawda, oryginalny taras prezentuje się bardzo efektownie, ale niestety jest mało praktyczny. Rozciąga się na całą długość domu, ale tak na prawdę jego powierzchnia uniemożliwia postawienie dużego stołu z krzesłami, co jest kłopotliwe gdy organizujemy ze znajomymi grilla. Ponadto, jego ozdobna konstrukcja była dosyć kosztowna, więc przyszłym inwestorom poradziłabym inne jej rozplanowanie. Dobrym pomysłem będzie również przedłużenie połaci nad tarasem, aby nieco go zacienić.

Moim zdaniem powierzchnia uwzględniona w projekcie domu parterowego Sofia IV (LMB41c) WRB1407 będzie optymalna dla 3-osobowej rodziny. Gdyby, jednak projekt zainteresował większą rodzinę, zalecałabym adaptację poddasza, którego metraż daje możliwość praktycznego zaaranżowania. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe karuga
karuga
Przy wyborze idealnego projektu dużą uwagę zwracałem na rozmieszczenie wnętrza. Spośród wszystkich jakie oglądaliśmy, układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu Sofia IV LMB41c WRB1407 wydał mi się najbardziej funkcjonalny i dopasowany do naszych oczekiwań. Budynek posiada nie za duży metraż, co wpływa na niższe koszty eksploatacji, a jednocześnie taka powierzchnia jest optymalna dla naszej rodziny. Od początku zamierzałem ogrzewać dom paliwem stałym, toteż istotne było, aby wejście do kotłowni nie znajdowało się bezpośrednio w części dziennej. W tym przypadku jest ono możliwe poprzez garaż, co jak najbardziej mi odpowiadało.

Inwestycja przebiegła sprawnie, a zatrudnieni fachowcy doskonale poradzili sobie z powierzonymi pracami. Wszystko udało się zakończyć w naprawdę krótkim czasie, gdyż postawienie i całościowe wykończenie budynku zajęło zaledwie 15 miesięcy. Ściany zostały wymurowane z ceramicznych pustaków Max. Odnośnie wykonania kominów skorzystaliśmy z gotowych systemów kominowych, a dach pokryliśmy dachówką. Strop tworzy tradycyjna, lana betonem konstrukcja. Uważam, że osoby zainteresowane realizacją projektu domu Sofia IV LMB41c WRB1407 śmiało mogą sugerować się oszacowanym przez architekta kosztorysem. Zmieszczenie się w podanej kwocie jest w pełni realne, a w naszym przypadku koszty były nawet znacznie niższe. Budynek na etapie stanu surowego zamkniętego bez instalacji wyniósł ok. 110 tys. zł. Bryłę z zewnątrz ocieplliliśmy 12 cm warstwą styropianu, a dom i wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe. W sezonie grzewczym zużywamy średnio 3 kubiki drewna oraz tonę węgla.

Projekt domu Sofia IV LMB41c WRB1407 uwzględnia bardzo funkcjonalny układ pomieszczeń, który od początku przypadł mi gustu. Postanowiłem jedynie uzyskać możliwość bezpośredniego przejścia z części mieszkalnej do garażu, poprzez lekkie zmniejszenie pokoju kosztem zrobienia korytarza. Innych zmian nie wprowadzałem, jednak przyszłym Inwestorom mógłbym polecić rozważenie powiększenia salonu. Jest w nim dosyć mało miejsca na postawienie stołu jadalnianego, więc myślę że warto to rozważyć.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z garażem Sofia IV LMB41c WRB1407. Zaproponowane w nim rozmieszczenie wnętrza jest wygodne z codziennym użytkowaniu i jak dla mnie posiada same plusy. Nowy dom jest funkcjonalny i satysfakcjonuje całą naszą rodzinę. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Sofia IV LMB41c

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

karuga buduje ten dom  02.06.2017 10:55

Projekt domu Sofia IV LMB41c należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Sofia IV LMB41c

Projekt domu Sofia III LMB41b

Sofia III LMB41b

83,08 m²

Projekt domu Sofia II LMB41a

Sofia II LMB41a

83,02 m²

Projekt domu Sofia VI LMB41e

Sofia VI LMB41e

83,02 m²

Projekt domu Sofia V LMB41d

Sofia V LMB41d

83,02 m²

Projekt domu Sofia LMB41

Sofia LMB41

82,43 m²

Projekty podobne do Sofia IV LMB41c WRB1407

Projekt domu Bastek z garażem 1-st. [A]

Projekt domu Piotr II z garażem 1-st. [A]

Projekt domu APS 259

APS 259

83,9 m²

Projekt domu Aurora Midi II -250

Aurora Midi II

85,25 m²

Projekt domu Hirek trend z garażem 1-st. [A]

Projekt domu Słoneczny z poddaszem

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych