Ten dom jest bardziej energooszczędny i tańszy w eksploatacji. Standard WT 2021 zmienia obowiązujące dotychczas współczynniki przepuszczalności ciepła. W projekcie dostosowanym do nowych standardów możesz znaleźć:
Ten dom jest bardziej energooszczędny i tańszy w eksploatacji. Standard WT 2021 zmienia obowiązujące dotychczas współczynniki przepuszczalności ciepła. W projekcie dostosowanym do nowych standardów możesz znaleźć:
grubszą izolację podłogi, ścian i dachu
energooszczędną stolarkę drzwiową i okienną
instalacje, które wykorzystują odnawialne źródła energii
Extradodatki do projektu GRATIS
Projekt architektury ogrodowej
Tablica informacyjna
Dziennik budowy
Poradnik “Jak urządzić ogród”
Materiały promocyjne i kupony rabatowe
Przejdź na stronę ze szczegółami
Bezpłatna dostawa
Paczkę odbierz tak, jak Ci wygodnie! Jeśli zdecydujesz się na płatność przelewem, dostaniesz od nas darmową dostawę. Przesyłkę dostarczy Ci kurier DPD lub InPost, albo wyślemy ją do wskazanego przez Ciebie Paczkomatu InPost.
Sprawdź pozostałe opcje
Zwrot 30 dni, wymiana 365 dni
Projekt możesz zwrócić przez 30 dni, lub wymienić przez 365 dni od daty zakupu. Po 30 dniach pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 50% wartości dokumentacji.
Dowiedz się więcej
Bezpłatne pozwolenie na zmiany
Aby dopasować projekt do swoich potrzeb, otrzymasz bezpłatne pozwolenie na zmiany. Standardowo obejmuje ono m.in. przesunięcie drzwi, okien, zmianę funkcji pomieszczeń czy rodzaju ogrzewania. Jeśli taka zgoda to za mało, skontaktuj się z naszym Doradcą.
Dowiedz się więcej
Rzuty
Rzut parteru
1. Wiatrołap5,30 m²
2. Pom. gospodarcze1 m²
3. Łazienka6,46 m²
4. Pokój10,69 m²
5. Pokój12 m²
6. Pokój dzienny21,60 m²
7. Kuchnia10,57 m²
8. Pokój10,16 m²
9. Hall5,44 m²
10. Garaż jednostanowiskowy17,30 m²
11. Kotłownia5,21 m²
12. Podest (7,59 m²)
13. Taras (22,64 m²)
Razem rzut parteru105,73 m²
extraTIP!
Jakie zmiany możesz zrobić w gotowym projekcie domu?
Sprawdź na czym polega adaptacja projektu i dowiedz się jakie zmiany może wprowadzić kierownik budowy, a do jakich potrzebna jest zgoda architekta adaptującego
Dowiedz się więcej
Masz pytania?
Porozmawiaj z Doradcą.
Porozmawiaj z Doradcą pod numerem telefonu 71 715 20 60 lub zamów rozmowę
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
Powierzchnia zabudowy
132,31 m²
Cena przy zakupie z projektem
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
Powierzchnia netto
105,73 m²
Cena przy zakupie z projektem
Powierzchna wszystkich pomieszczeń w budynku mierzona na wysokości podłogi.
Kubatura brutto
642,70 m³
Cena przy zakupie z projektem
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
Powierzchnia dachu
194,70 m²
Cena przy zakupie z projektem
Kąt nachylenia dachu
35°
Cena przy zakupie z projektem
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektów występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
Wysokość budynku
6,51 m
Cena przy zakupie z projektem
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
Min. szerokość działki
20,30 m
Cena przy zakupie z projektem
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Min. długość działki
18,60 m
Cena przy zakupie z projektem
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Ep
60,98 kWh/(m²rok)
Cena przy zakupie z projektem
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
Euco
48,54 kWh/(m²rok)
Cena przy zakupie z projektem
Energia użytkowa potrzebna do ogrzewania i wentylacji. Im parametr jest niższy tym budynek bardziej energooszczędny.
Ogrzewanie
c.o. grzejnikowe + c.w.u. - kocioł gazowy
Wentylacja
grawitacyjna
Warunki techniczne
WT 2017 lub WT 2021
Cena przy zakupie z projektem
Warunki techniczne (WT) określają maksymalne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną (Ep) potrzebną do ogrzewania, wentylacji, chłodzenia oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo określają maksymalny współczynnik przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych, dachu/stropów, podłogi, okien i drzwi.
Budynek Sofia IV LMB41c jest alternatywą popularnego projektu Sofia LMB41. W odróżnieniu od bazowej wersji projekt ma więcej pokoi, większą powierzchnię. Projekt domu Sofia IV LMB41c jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, co znacznie ułatwia proces budowy. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, dzięki któremu budynek posiada ponadczasowy wygląd. Projekt Sofia IV LMB41c to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Autor projektu przewidział w nim otwartą kuchnię, co nadaje wnętrzu większej przestronności. W kuchni znajduje się stół, który jest doskonałym miejscem na rodzinne spotkania i wspólne posiłki. Okno kuchenne wychodzące na ogród uzupełnia wygląd wymarzonej kuchni, dodając jej wyjątkowego uroku. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Autor projektu przewidział w nim jedną łazienkę o optymalnych rozmiarach. Uwzględnione w domu trzy przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.
Czytaj więcej
Usytuowanie na działce
Standardowo, minimalna odległość budynku od granicy działki wynosi:
3 m dla elewacji bez otworów okiennych lub drzwiowych,
4 m dla elewacji z otworami okiennymi lub drzwiowymi,
1,5 m dla tarasów, balkonów, daszków, schodów, pochylni czy ramp, galerii, okapu lub gzymsu
Pamiętaj że ostateczne dopasowanie projektu do działki potwierdza architekt adaptujący.
Analiza działki
Sprawdź czy ten projekt możesz wybudować na swojej działce i otrzymaj dodatkowe rekomendacje.
Dołącz do społeczności osób, które budują ten dom lub są zainteresowane jego budową. Zadawaj pytania, wymieniaj się informacjami, oglądaj zdjęcia z różnych etapów budowy.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Sofia IV LMB41c
korzeniowski11
Zdecydowaliśmy się na projekt Sofia IV (LMB41c) WRB1407, ponieważ uwzględniony w nim układ pomieszczeń jest dosyć prosty i tym samym wydał nam się wygodny w codziennym użytkowaniu. Nie chcieliśmy wymyślnego domu, więc nieskomplikowana konstrukcja bryły również miała wpływ na naszą decyzję. Dodatkowo, spodobało nam się to, iż kuchnia i garaż znajdują się blisko siebie, gdyż takie ułożenie dało nam możliwość zrobienia bezpośredniego przejścia między tymi pomieszczeniami.Podczas naszej budowy natrafiliśmy na kilka drobnych trudności, ale na szczęście nie było to nic szczególnego. Myślę, że takie niewielkie przeszkody są nieuniknione przy tego typu inwestycji. Nie były one jednak spowodowane błędami w dokumentacji technicznej, do projektu nie mam pod tym względem żadnych zastrzeżeń. Cała realizacja łącznie z wykonaniem wykończeń trwała w naszym przypadku ok. 1 roku. Ostateczne koszta w głównej mierze zależą od użytych materiałów - na niektórych mogliśmy zaoszczędzić, z kolei na inne woleliśmy wydać więcej. Uważam jednak, że kwota oszacowana przez projektanta jest całkowicie realna i spokojnie można się w niej zmieścić.Budynek powstał przy użyciu bloczków Ytong, zaś bryłę z zewnątrz ociepliliśmy styropianem w kropki marki Termo Organika. Mamy możliwość zakupu drewna w bardzo przystępnej cenie, dlatego też zdecydowaliśmy się na ogrzewanie tego typu opałem. W całym sezonie grzewczym zużywamy ok. 3 przyczepki drewna.Oprócz zrobienia przejścia z kuchni do garażu, postanowiliśmy dodatkowo oddzielić ją od salonu poprzez wstawienie ścianki działowej. Obecny układ projektu Sofia IV (LMB41c) WRB1407 jest funkcjonalny i w całości spełnia nasze oczekiwania. Wykusz dodatkowo wydłużyliśmy o 1 m. Dodaje wnętrzu wiele uroku, więc z tego elementu jestem szczególnie zadowolona.Myślę, że teraz jednak zdecydowałabym się wprowadzeniem poprawek w zewnętrznej konstrukcji. Co prawda, oryginalny taras prezentuje się bardzo efektownie, ale niestety jest mało praktyczny. Rozciąga się na całą długość domu, ale tak na prawdę jego powierzchnia uniemożliwia postawienie dużego stołu z krzesłami, co jest kłopotliwe gdy organizujemy ze znajomymi grilla. Ponadto, jego ozdobna konstrukcja była dosyć kosztowna, więc przyszłym inwestorom poradziłabym inne jej rozplanowanie. Dobrym pomysłem będzie również przedłużenie połaci nad tarasem, aby nieco go zacienić.Moim zdaniem powierzchnia uwzględniona w projekcie domu parterowego Sofia IV (LMB41c) WRB1407 będzie optymalna dla 3-osobowej rodziny. Gdyby, jednak projekt zainteresował większą rodzinę, zalecałabym adaptację poddasza, którego metraż daje możliwość praktycznego zaaranżowania. Pozdrawiam.
karuga
Przy wyborze idealnego projektu dużą uwagę zwracałem na rozmieszczenie wnętrza. Spośród wszystkich jakie oglądaliśmy, układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu Sofia IV LMB41c WRB1407 wydał mi się najbardziej funkcjonalny i dopasowany do naszych oczekiwań. Budynek posiada nie za duży metraż, co wpływa na niższe koszty eksploatacji, a jednocześnie taka powierzchnia jest optymalna dla naszej rodziny. Od początku zamierzałem ogrzewać dom paliwem stałym, toteż istotne było, aby wejście do kotłowni nie znajdowało się bezpośrednio w części dziennej. W tym przypadku jest ono możliwe poprzez garaż, co jak najbardziej mi odpowiadało.Inwestycja przebiegła sprawnie, a zatrudnieni fachowcy doskonale poradzili sobie z powierzonymi pracami. Wszystko udało się zakończyć w naprawdę krótkim czasie, gdyż postawienie i całościowe wykończenie budynku zajęło zaledwie 15 miesięcy. Ściany zostały wymurowane z ceramicznych pustaków Max. Odnośnie wykonania kominów skorzystaliśmy z gotowych systemów kominowych, a dach pokryliśmy dachówką. Strop tworzy tradycyjna, lana betonem konstrukcja. Uważam, że osoby zainteresowane realizacją projektu domu Sofia IV LMB41c WRB1407 śmiało mogą sugerować się oszacowanym przez architekta kosztorysem. Zmieszczenie się w podanej kwocie jest w pełni realne, a w naszym przypadku koszty były nawet znacznie niższe. Budynek na etapie stanu surowego zamkniętego bez instalacji wyniósł ok. 110 tys. zł. Bryłę z zewnątrz ocieplliliśmy 12 cm warstwą styropianu, a dom i wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe. W sezonie grzewczym zużywamy średnio 3 kubiki drewna oraz tonę węgla.Projekt domu Sofia IV LMB41c WRB1407 uwzględnia bardzo funkcjonalny układ pomieszczeń, który od początku przypadł mi gustu. Postanowiłem jedynie uzyskać możliwość bezpośredniego przejścia z części mieszkalnej do garażu, poprzez lekkie zmniejszenie pokoju kosztem zrobienia korytarza. Innych zmian nie wprowadzałem, jednak przyszłym Inwestorom mógłbym polecić rozważenie powiększenia salonu. Jest w nim dosyć mało miejsca na postawienie stołu jadalnianego, więc myślę że warto to rozważyć.Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z garażem Sofia IV LMB41c WRB1407. Zaproponowane w nim rozmieszczenie wnętrza jest wygodne z codziennym użytkowaniu i jak dla mnie posiada same plusy. Nowy dom jest funkcjonalny i satysfakcjonuje całą naszą rodzinę. Pozdrawiam.
korzeniowski11
Zdecydowaliśmy się na projekt Sofia IV (LMB41c) WRB1407, ponieważ uwzględniony w nim układ pomieszczeń jest dosyć prosty i tym samym wydał nam się wygodny w codziennym użytkowaniu. Nie chcieliśmy wymyślnego domu, więc nieskomplikowana konstrukcja bryły również miała wpływ na naszą decyzję. Dodatkowo, spodobało nam się to, iż kuchnia i garaż znajdują się blisko siebie, gdyż takie ułożenie dało nam możliwość zrobienia bezpośredniego przejścia między tymi pomieszczeniami.Podczas naszej budowy natrafiliśmy na kilka drobnych trudności, ale na szczęście nie było to nic szczególnego. Myślę, że takie niewielkie przeszkody są nieuniknione przy tego typu inwestycji. Nie były one jednak spowodowane błędami w dokumentacji technicznej, do projektu nie mam pod tym względem żadnych zastrzeżeń. Cała realizacja łącznie z wykonaniem wykończeń trwała w naszym przypadku ok. 1 roku. Ostateczne koszta w głównej mierze zależą od użytych materiałów - na niektórych mogliśmy zaoszczędzić, z kolei na inne woleliśmy wydać więcej. Uważam jednak, że kwota oszacowana przez projektanta jest całkowicie realna i spokojnie można się w niej zmieścić.Budynek powstał przy użyciu bloczków Ytong, zaś bryłę z zewnątrz ociepliliśmy styropianem w kropki marki Termo Organika. Mamy możliwość zakupu drewna w bardzo przystępnej cenie, dlatego też zdecydowaliśmy się na ogrzewanie tego typu opałem. W całym sezonie grzewczym zużywamy ok. 3 przyczepki drewna.Oprócz zrobienia przejścia z kuchni do garażu, postanowiliśmy dodatkowo oddzielić ją od salonu poprzez wstawienie ścianki działowej. Obecny układ projektu Sofia IV (LMB41c) WRB1407 jest funkcjonalny i w całości spełnia nasze oczekiwania. Wykusz dodatkowo wydłużyliśmy o 1 m. Dodaje wnętrzu wiele uroku, więc z tego elementu jestem szczególnie zadowolona.Myślę, że teraz jednak zdecydowałabym się wprowadzeniem poprawek w zewnętrznej konstrukcji. Co prawda, oryginalny taras prezentuje się bardzo efektownie, ale niestety jest mało praktyczny. Rozciąga się na całą długość domu, ale tak na prawdę jego powierzchnia uniemożliwia postawienie dużego stołu z krzesłami, co jest kłopotliwe gdy organizujemy ze znajomymi grilla. Ponadto, jego ozdobna konstrukcja była dosyć kosztowna, więc przyszłym inwestorom poradziłabym inne jej rozplanowanie. Dobrym pomysłem będzie również przedłużenie połaci nad tarasem, aby nieco go zacienić.Moim zdaniem powierzchnia uwzględniona w projekcie domu parterowego Sofia IV (LMB41c) WRB1407 będzie optymalna dla 3-osobowej rodziny. Gdyby, jednak projekt zainteresował większą rodzinę, zalecałabym adaptację poddasza, którego metraż daje możliwość praktycznego zaaranżowania. Pozdrawiam.
karuga
Przy wyborze idealnego projektu dużą uwagę zwracałem na rozmieszczenie wnętrza. Spośród wszystkich jakie oglądaliśmy, układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu Sofia IV LMB41c WRB1407 wydał mi się najbardziej funkcjonalny i dopasowany do naszych oczekiwań. Budynek posiada nie za duży metraż, co wpływa na niższe koszty eksploatacji, a jednocześnie taka powierzchnia jest optymalna dla naszej rodziny. Od początku zamierzałem ogrzewać dom paliwem stałym, toteż istotne było, aby wejście do kotłowni nie znajdowało się bezpośrednio w części dziennej. W tym przypadku jest ono możliwe poprzez garaż, co jak najbardziej mi odpowiadało.Inwestycja przebiegła sprawnie, a zatrudnieni fachowcy doskonale poradzili sobie z powierzonymi pracami. Wszystko udało się zakończyć w naprawdę krótkim czasie, gdyż postawienie i całościowe wykończenie budynku zajęło zaledwie 15 miesięcy. Ściany zostały wymurowane z ceramicznych pustaków Max. Odnośnie wykonania kominów skorzystaliśmy z gotowych systemów kominowych, a dach pokryliśmy dachówką. Strop tworzy tradycyjna, lana betonem konstrukcja. Uważam, że osoby zainteresowane realizacją projektu domu Sofia IV LMB41c WRB1407 śmiało mogą sugerować się oszacowanym przez architekta kosztorysem. Zmieszczenie się w podanej kwocie jest w pełni realne, a w naszym przypadku koszty były nawet znacznie niższe. Budynek na etapie stanu surowego zamkniętego bez instalacji wyniósł ok. 110 tys. zł. Bryłę z zewnątrz ocieplliliśmy 12 cm warstwą styropianu, a dom i wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe. W sezonie grzewczym zużywamy średnio 3 kubiki drewna oraz tonę węgla.Projekt domu Sofia IV LMB41c WRB1407 uwzględnia bardzo funkcjonalny układ pomieszczeń, który od początku przypadł mi gustu. Postanowiłem jedynie uzyskać możliwość bezpośredniego przejścia z części mieszkalnej do garażu, poprzez lekkie zmniejszenie pokoju kosztem zrobienia korytarza. Innych zmian nie wprowadzałem, jednak przyszłym Inwestorom mógłbym polecić rozważenie powiększenia salonu. Jest w nim dosyć mało miejsca na postawienie stołu jadalnianego, więc myślę że warto to rozważyć.Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z garażem Sofia IV LMB41c WRB1407. Zaproponowane w nim rozmieszczenie wnętrza jest wygodne z codziennym użytkowaniu i jak dla mnie posiada same plusy. Nowy dom jest funkcjonalny i satysfakcjonuje całą naszą rodzinę. Pozdrawiam.