Projekt domu Minos WRW1078

Cena projektu: 3 000 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
144,38 m²
Min. szer. działki
22,53 m
Wysokość budynku
8,69 m
Pow. zabudowy
138,08 m²
Kubatura
530,56 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
251,89 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Minos to budynek jednorodzinny z poddaszem użytkowym i jednostanowiskowym garażem włączonym w obręb parteru. Proporcjonalna, tradycyjna forma domu została przekryta dachem czterospadowym, którego kalenica przebiega równolegle do drogi. Z tyłu parteru wydzielono ujęty w prostokątnym obrysie podcień nad dużym tarasem - jego strop wspiera się na stabilnym słupie. Pośrodku sąsiedniej ściany bocznej zlokalizowano przeszklony wykusz. Rozmieszczenie pomieszczeń na poddaszu uwidacznia się w wyglądzie samego dachu - na jego trzech połaciach znalazły się spore lukarny z balkonem. Dwie, umieszczone z przodu i z tyłu budynku, niepokrywające się z osiami - przesunięto je nieco bliżej krótszej ściany. Budynek może służyć jako wygodne lokum dla 4-5 osobowej rodziny. Wymagać będzie szerokiej działki, która za to nie musi być bardzo głęboka. Uporządkowany parter został z tyłu niemal całkowicie otwarty. Strefa dzienna to właściwie jedno przestronne, dopełnione podcieniem wnętrze, do którego przylegają przesunięte na skraj budynku pomieszczenia uzupełniające i gospodarcze. Pokaźny pokój dzienny znalazł się w najgłębszej części, a w jego ścianie zaproponowano wnękę na kominek. Na oddzielającej go od komunikacji ścianie zaprojektowano całkowicie otwarte jednobiegowe schody. Połączona z nim jadalnia i otwarta kuchnia zlokalizowane są przy bocznej ścianie - ta ostatnia przylega zajmuje przednie naroże. Całość powiększa i doświetla przeszklony wykusz, który niejako rekompensuje powierzchnię “odebraną” na rzecz zadaszonego tarasu. Do ściany frontowej przylega ciąg drobnych pomieszczeń, dostępnych z hallu wydzielonego ścianą salonu. Duży wiatrołap otwiera się bezpośrednio na strefę dzienną, a tuż za nim ukryto drobną toaletę; najdalej, bo tuż przy garażu znalazła się spiżarnia. Sam garaż położony jest na skraju budynku, a z ogrodem łączy go duże pomieszczenie gospodarcze. Strefę nocną rozplanowano na poddaszu. Pokój małżeński przylega do tylej ściany, a uzupełniają go po dwóch stronach: prywatna garderoba i bardzo duża łazienka, która może jednocześnie służyć jako pomieszczenie gospodarcze. Dwa pozostałe, niemal identyczne pod względem powierzchni pokoje, zlokalizowano pod boczną i przednią połacią. Wszystkie trzy mają dostęp do lukarn z balkonami. Po przeciwnej stronie, w narożu, znajduje się druga, dostępna dla wszystkich domowników łazienka. Centralny hall domknęła za to wspólna garderoba. Bogaty program użytkowy domu Minos pozostaje bardzo otwarty i funkcjonalny. Największym atutem projektu jest niezwykle przestronna, połączona z dużym tarasem strefa dzienna. Dodatkowe pomieszczenia parteru są ukryte przed wzrokiem gości i domowników, ale wciąż dobrze skomunikowane ze wszystkimi obszarami. Wygodne pokoje na poddaszu zaopatrzono w szereg udogodnień - wspólna garderoba i aż dwie łazienki w obrębie kondygnacji znacznie ułatwią funkcjonowanie. Wszystkie pomieszczenia, a zwłaszcza część dzienna, są doskonale doświetlone przez cały dzień.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Minos - Rzut parteru

1 wiatrołap
6,06 m²
2 hall
6,53 m²
3 kuchnia
10,26 m²
4 jadalnia
11,79 m²
5 pokój dzienny
28,55 m²
6 spiżarnia
5,56 m²
7 wc
2,23 m²
8 pom. gospodarcze
7,39 m²
9 garaż jednostan.
21,97 m²
razem
100,34 m²

Rzut kondygnacji projektu Minos - Rzut poddasza

1 hall
9,14 m² (9,65 m²)
2 pokój
13,24 m² (15,94 m²)
3 pokój
13,69 m² (19,73 m²)
4 garderoba
3,44 m² (8,56 m²)
5 pokój
13,36 m² (15,42 m²)
6 łazienka + pom. gospodarcze
10,22 m² (18,59 m²)
7 garderoba
2,48 m² (4,86 m²)
8 łazienka
7,53 m² (15,13 m²)
razem
73,1 m² (107,88 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Minos na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Minos
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

228 712 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 12/16 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze). Strop: gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 14, 20 i 24 cm.. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA. Pokrycie dachu: dachówka cementowa zakładkowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym. Schody wewnętrzne: drewniane wg indywidualnego projektu. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Minos

Zdjęcie profilowe karolkarol
karolkarol

Wybrany przez nas projekt domu musiał spełniać określone warunki zagospodarowania przestrzennego w naszej gminie. Co więcej, musiał to być budynek, który dopasuje się wymiarami do naszej działki i będzie go można odpowiednio ustawić względem ulicy i stron świata. I tak, po przejrzeniu wielu zaproponowanych rozwiązań zdecydowaliśmy, że projekt domu Minos WRW1078 najlepiej spełnia wszystkie te wymagania, a poza tym całkiem nieźle się prezentuje wizualnie.

W domu mieszkamy już prawie dwa lata i dotychczasowe okresy grzewcze nie zaskakiwały nas wysokimi kosztami. Zdecydowałem się na trójwarstwowe ściany i lany strop oraz skosy. Dzięki temu tylko minimalne ilości ciepła uciekają z domu. Wiem - bo jednej zimy robiłem monitoring termowizyjny (z czystej ciekawości), który pokazał, że wybrane rozwiązania świetnie się sprawdzają. A ogrzewamy się gazem, więc piec jest praktycznie bezobsługowy.

Układ pomieszczeń dla naszej rodziny (2+2) jest wręcz wzorcowy. Niczego nam nie brakuje, wszystko wydaje się odpowiednio dopasowane do naszych potrzeb. Pomieszczenia są całkiem spore i ustawne - choć przyznaję, że nie obyło się bez zmian w ich układzie. Całość jest też bardzo dobrze doświetlona - zwłaszcza parter. Okna w pomieszczeniach nad garażem przeniosłem jednak na boczne połacie dachu, co pozwoliło lepiej doświetlić pokój dziecka, który powstał w miejscu łazienki przy sypialni. Projekt domu Minos WRW1078 jest naprawdę wart polecenia. Prosta bryła budynku zapewnia także łatwość realizacji inwestycji.

Zmiany, jakie wprowadziłem do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Minos WRW1078 to między innymi wspomniana wcześniej adaptacja łazienki przy sypialni na pokój oraz podwyższenie ścianki kolankowej do wysokości półtora metra. Przy całkowitym koszcie budowy, podniesienie ścianki stanowiło jedynie minimalną część tej kwoty. Kolega, który się buduje poszedł za moją radą i także zastosował takie rozwiązanie.

Co do samej budowy, to raczej przebiegała ona spokojnie i nie było rzeczy, które generowały jakieś większe problemy. Warto jednak zwrócić uwagę na konstrukcję dachu. Powiem szczerze, że wybrałem ten projekt również ze względu na przewidziany w nim dach czterospadowy - taki, moim zdaniem, zwyczajnie lepiej wygląda. Taki dach jednak w żaden sposób jednak nie przekłada się na praktyczność budynku, czy jakość izolacji - tworzy jednak gigantyczne koszty w porównaniu z całością inwestycji. Podczas prac budowlanych należy także przypilnować wykonania wentylacji i przemyśleć, czy może w danym budynku nie należy zastosować wentylacji mechanicznej. Jest to o tyle ważne, że odpowiedni ruch powietrza uniemożliwi powstawanie wilgoci w pomieszczeniach.

Wybór projektu domu Minos WRW1078 był strzałem w dziesiątkę. Gdybym znowu stał przed wyborem projektu, pewnie ponownie wybrałbym właśnie Minosa. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Minos

  – 0 głosów

Projekt domu Minos należy do kategorii

Projekty podobne do Minos WRW1078

Projekt domu Alicja N -320

Alicja N

133,48 m²

Projekt domu APS 212 NEW

APS 212 NEW

137,7 m²

Projekt domu Dom przy Słonecznikowej

Projekt domu APS 212

APS 212

137,7 m²

Projekt domu BW-52 wariant 1

BW-52 wariant 1

134,8 m²

Projekt domu Kalamis

Kalamis

152,86 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych