Projekt domu Malibu WOF1007

Cena projektu: 2 490 zł 2 190 zł Oszczędzasz 300 złOferta ważna do 31 grudnia 2019 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
84,56 m²
Min. szer. działki
19,82 m
Wysokość budynku
7,09 m
Pow. zabudowy
125,17 m²
Kubatura
560,32 m³
Kąt nach. dachu
35°
Pow. dachu
186 m²
Liczba pokoi
3

Opis projektu

Niewielki, dedykowany czterem osobom dom jednorodzinny Malibu został rozwiązany w parterze. Drobna, przekryta dwuspadowym dachem bryła, ustawiona jest dłuższą ścianą do drogi. Pośrodku niej zlokalizowano drzwi wejściowe, osłonięte wspartym na dwóch słupach daszkiem dwuspadowym. Nie zmieniając kształtu dachu, wydzielono na tyłach obszerny, utrzymany w obrysie budynku podcień nad sporym tarasem. W ścianie szczytowej pojawił się też wykusz. Drewniana podbitka, tradycyjna forma w typie małego dworku i gabaryty budynku sprawiają, że najlepiej będzie wyglądał na terenach podmiejskich lub wiejskich - wśród zieleni. Dom zmieści się na średniej wielkości działce. Zaletą projektu jest podział na strefę dzienną i nocną - przeznaczoną tylko dla mieszkańców. Wzdłuż ściany szczytowej i cofniętego fragmentu tylnej, rozkłada się przestronny pokój dzienny z jadalnią i położoną bliżej ulicy otwartą kuchnią. Poszerzony o wykusz salon rozplanowano na szerokość wchodzącego w bryłę podcienia. Zadaszony taras jest zatem naturalną, zewnętrzną kontynuacją części wspólnej. Narożny kominek subtelnie sygnalizuje granicę między salonem a kuchnią. Dobre doświetlenie całego wnętrza zapewniają duże drzwi balkonowe oraz okna w kuchni i wykuszu. W centrum domu znajduje się komunikacja, do której przylegają pomieszczenia gospodarcze i sanitarne. Korytarz skręca za wejściem do części dziennej, a jego bardziej kameralna część została dodatkowo oddzielona ścianką od strefy wejściowej. Łączy się on z trzema sporymi pokojami, przylegającymi do ścian tylnej i bocznej, a także sąsiadującą z wiatrołapem łazienką. W ten sposób wydzielono i odseparowano od reszty pomieszczeń strefę nocną. Ustawne pokoje, zapewnią lokatorom odpowiednią dozę spokoju. Środkowy odcinek komunikacji to obszar wejściowy, który stanowi swego rodzaju śluzę między częścią prywatną a wspólną. Znalazło się w nim sporo miejsca na szafy, regały lub wieszaki. Z rozpoczynającego go wiatrołapu dostępna jest też przylegająca do kuchni kotłownia, która może posłużyć jako pralnia, drobna garderoba lub inne pomieszczenie gospodarcze. W niepozornej, przytulnej bryle domu Malibu zaprojektowano bardzo funkcjonalne wnętrza. Centralna, odpowiednio ukształtowana komunikacja zapewnia niezależność zarówno części dziennej jak i nocnej. Dzięki tak wyraźnemu podziałowi możliwe stało się całkowite otwarcie pokoju dziennego. Duży, zadaszony taras zachęca do otwarcia wnętrza na ogród i przeniesienia niektórych wspólnych aktywności do podcienia. Szerokie drzwi balkonowe znajdują się przez to w cieniu, co (podobnie jak “odebraną” pomieszczeniu powierzchnię) zrekompensował spory wykusz. Kameralne pokoje nocne mają łatwy dostęp do łazienki, a naroże korytarza zapewnia im dodatkowe miejsce do przechowywania odzieży. Nieduże rozmiary i kubatura budynku przełożą się na odpowiednio niskie koszty budowy oraz późniejszej eksploatacji.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Malibu - Rzut parteru

1 wiatrołap
3 m²
2 korytarz
9,52 m²
3 kotłownia
4,12 m²
4 kuchnia + pokój dzienny + jadalnia
28,26 m²
5 pokój
10,04 m²
6 pokój
12,53 m²
7 pokój
12,05 m²
8 łazienka
5,04 m²
razem
84,56 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Malibu na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

130 435 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

131 397 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
36 931 zł

stan surowy otwarty
77 583 zł

stan surowy zamknięty
15 921 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty żelbetowe. Ściany nośne i działowe z pustaków ceramicznych. Strop gęstożebrowy. Konstrukcja dachu drewniana. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHAND

Opinie mieszkańców domu Malibu

Zdjęcie profilowe luis 31
luis 31
Idealnego projektu domu szukaliśmy naprawdę bardzo długo. Przejrzeliśmy setki projektów, aż w końcu natrafiliśmy na projekt domu parterowego Malibu WOF1007. Wydał się nam najbardziej dostosowany do potrzeb naszej rodziny i nie pomyliliśmy się. Odpowiadał nam jego metraż, układ pomieszczeń, a w dodatku spodobał nam się jego wygląd zewnętrzny.

Dom ma prostą konstrukcję, zwartą bryłę i nie posiada żadnych udziwnień. Dzięki temu budowa poszła bardzo sprawnie. Mój wujek wraz ze swoją ekipą stawiali budynek, zaś mój tato wszystko nadzorował. Podczas realizacji nie mieliśmy więc żadnych problemów z fachowcami oraz z samym projektem. Z zawodu jestem kierowcą i gdy wyjeżdżam z domu w poniedziałek, wracam dopiero w piątek. Procesu budowy doglądałem tylko w weekendy i muszę przyznać, że byłem zszokowany widząc jak szybko im to idzie. Budowa rozpoczęła się pod koniec czerwca 2013 r., a już we wrześniu mieliśmy dach. Zajęliśmy się wtedy razem pracami wewnątrz, takimi jak ogrzewanie czy podłączenie elektryki. Do domu wprowadziliśmy się na święta w grudniu 2014 r, więc wszystko udało się zrobić stosunkowo szybko. W kotłowni zainstalowałem piec z podajnikiem na ekogroszek. Pod względem finansowym takie rozwiązanie jest rewelacyjne. W dodatku udało mi się zdobyć dotację na kolektory słoneczne i biologiczną oczyszczalnię ścieków. Dzięki zamontowanym na dachu solarom, w lecie ciepła woda ogrzewana jest za pomocą słońca. Wszystko wychodzi tanio i ekologicznie. W projekcie domu Malibu WOF1007 postanowiłem zmienić wysokość okna w kuchni. Gdybym zrobił je tak, jak było w konspekcie, to patrząc z zewnątrz widziałbym przez szybę ok. 10 cm kawałek szafki kuchennej. Wolałem tego uniknąć i podniosłem krawędź okna o jednego pustaka 20 cm. Obecnie w domu mieszkamy w 3 osoby : moja małżonka, córka i ja. Został nam jeszcze jeden wolny pokój, w którym za jakiś czas zamieszka moja teściowa. Jestem przekonany, że nawet w 4 osoby będzie nam wygodnie przy takim metrażu. Dom położony jest na działce w taki sposób, iż część nocna znajduje się po stronie wschodniej, zaś po zachodniej salon. W części dziennej jest jasno, niestety przy takim ułożeniu brakuje słońca w sypialni, w której okno wychodzi na północ. Podejrzewam, iż dopiero w okresie letnim w godzinach wieczornych pokój będzie bardziej doświetlony. Mi oraz mojej małżonce bardzo podoba się to, że aneks kuchenny jest połączony z salonem. Jest tam naprawdę sporo miejsca. Po 15 latach mieszkania u teściowej, w jednym pokoju z małym dzieckiem, cieszy mnie każdy element realizacji projektu domu Malibu WOF1007. Gdy wracamy do domu, jesteśmy uśmiechnięci od ucha do ucha i szczęśliwi, że wreszcie mamy swój własny kąt. W projekcie odpowiada nam wszystko i mogę go z całego serca polecić innym. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Tradycja
Tradycja
Szukając projektu domu musieliśmy mieć na uwadze przede wszystkim warunki zabudowy obowiązujące na terenie zakupionej działki. Uwzględnione w nich kryteria dotyczyły m.in . konieczności postawienia budynku z dachem dwuspadowym o odpowiednim kącie nachylenia. Spośród propozycji spełniających te wymagania, najbardziej spodobał się nam projekt Malibu WOF1007. Połączenie kuchni z salonem wydało nam się dobrym rozwiązaniem, a trzy sypialnie są w zupełności wystarczające.

Jestem bardzo zadowolony z przebiegu inwestycji. Do jej zrealizowania zatrudniliśmy profesjonalną i doświadczoną firmę, która na co dzień zajmuje się stawianiem dużo większych obiektów niż małe domki jednorodzinne. Fachowcy ze wszystkim poradzili sobie bardzo sprawnie i to w błyskawicznym czasie. Budynek w stanie deweloperskim stanął już po dwóch miesiącach od momentu rozpoczęcia pierwszych prac.

Współpracująca z nami firma ze Zgorzelca nabywa wysokiej jakości materiały z Niemiec, z czego oczywiście skorzystaliśmy. Ściany zostały wymurowane z pustaków ceramicznych. Zmieniliśmy zalecaną przez architekta metodę wykonywania stropu i zamiast systemem Teriva, zrobiliśmy go w lekkiej drewnianej konstrukcji. Dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Moim zdaniem, oszacowana w kosztorysie kwota dotycząca budynku na etapie stanu surowego zamkniętego została dobrze wyliczona i przyszli Inwestorzy projektu domu Malibu WOF1007 mogą się nią sugerować. Z racji zmiany stropu w naszym przypadku udało się nawet zejść poniżej podanych kosztów.

Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Malibu WOF1007 od początku wydał się nam funkcjonalnie przemyślany, dlatego uznaliśmy, że najlepszym pomysłem będzie wykonanie go w całości zgodnie z oryginałem. Zmiany, które wprowadziliśmy polegały na doprojektowaniu garażu z boku bryły oraz wstawieniu okna w łazience. Rozmieszczenie wnętrza w dalszym ciągu uważam za praktyczne, aczkolwiek na chwilę obecną rozważyłbym jeszcze powiększenie łazienki. Co prawda jest ona dwa razy większa niż standardowa w mieszkaniu w bloku, ale w domku jednorodzinnym przydałaby się większa. Dobrym rozwiązaniem tej kwestii będzie więc przesunięcie o 0,5 m ścianki działowej między nią a znajdującą się obok sypialnią.

Decyzja o wyborze projektu domu parterowego Malibu WOF1007 okazała się dla nas bardzo trafna. Z racji tego, iż jesteśmy z żoną we dwójkę jeden pokój przeznaczyliśmy na sypialnię, drugi na garderobę, a trzeci na biblioteczkę. Ich wymiary podobały mi się już po obejrzeniu rzutów - mają regularny kształt i tym samym są ustawne. Przedpokój jest duży co nadaje wnętrzu przestronności, a kuchnia i salon jako jedno pomieszczenie w pełni nas satysfakcjonuje. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Malibu

  5 – 5 głosów

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Wojciech2010_ buduje ten dom  30.10.2016 17:56: Jego bryła jest odpowiednia

Wojciech2010_ buduje ten dom  04.05.2017 19:22

Wojciech2010_ buduje ten dom  29.01.2017 12:37: super projekt jest spełnieniem marzeń

rudi424 buduje ten dom  15.02.2017 19:48: Kupiłam projekt i zmieniłam tylko kotłownię, reszta super.

Wojciech2010_ buduje ten dom  18.02.2017 17:55: to się cieszymy ale ta kotłownia jest śliczna i za nic bym jej nie zmieniła to jest serduszko całego domku pozdrawiam

Projekt domu Malibu należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Malibu

Projekt domu Malibu 2 G1 -300

Malibu 2 G1

100,05 m²

Projekt domu Malibu 2 -300

Malibu 2

99,15 m²

Projekty podobne do Malibu WOF1007

Projekt domu Dom przy Bukowej 14 3D iDesigner

Projekt domu Dom przy Bukowej 21

Projekt domu Dom przy Bukowej 23

Projekt domu Dom przy Bukowej 24

Projekt domu Sezam -300 3D iDesigner

Sezam

77,84 m²

Projekt domu Dom przy Bukowej 25

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych