Projekt domu Malibu 2 WOF1012

Cena projektu: 2 590 zł 2 290 zł Oszczędzasz 300 złOferta ważna do 31 marca 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
99,15 m²
Min. szer. działki
20,69 m
Wysokość budynku
7,29 m
Pow. zabudowy
139,01 m²
Kubatura
700,1 m³
Kąt nach. dachu
35°
Pow. dachu
223 m²
Liczba pokoi
3

Opis projektu

Projekt domu Malibu 2 został stworzony na wzór popularnego projektu Malibu. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma większą powierzchnię. Projekt domu Malibu 2 zaprojektowany z myślą o inwestorach posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, więc jego realizacja jest łatwa. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co pozwala na ograniczenie kosztów. Projekt Malibu 2 to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Zaletą projektu jest podział na strefę dzienną i nocną - przeznaczoną tylko dla mieszkańców. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Dzięki otwartej kuchni wnętrze domu zyskuje na przestronności. Jest to także rozwiązanie w pełni funkcjonalne, pozwalające na integrację domowników. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Autor projektu przewidział w nim zarówno łazienkę, jak i osobną toaletę, co jest szczególnie przydatne przy większej liczbie domowników. Część nocna składa się z trzech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Osoby ceniące funkcjonalne rozwiązania z pewnością docenią obecność garderoby. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę. Prosta bryła i nieskomplikowana konstrukcja, zdecydowanie ułatwią i przyspieszą realizację. Aby zapewnić niskie koszty eksploatacji i nie zwiększać kosztów budowy, w projekcie zastosowano rozwiązania energooszczędne na poziomie ekonomicznie uzasadnionym.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Malibu 2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,11 m²
2 korytarz
9,6 m²
3 pom. gospodarcze
5,43 m²
4 kuchnia + pokój dzienny + jadalnia
32,1 m²
5 pokój
13,44 m²
6 pokój
12,51 m²
7 pokój
12,02 m²
8 łazienka
6,36 m²
9 wc
2,04 m²
10 garderoba
3,42 m²
razem
101,03 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Malibu 2 na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

153 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty żelbetowe.Ściany nośne i działowe z pustaków ceramicznych. Strop gęstożebrowy. Konstrukcja dachu drewniana.Pokrycie dachu dachówką ceramiczną.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHAND

Opinie mieszkańców domu Malibu 2

Zdjęcie profilowe bubus9
bubus9

Projekt domu Malibu 2 WOF1012 wybraliśmy, gdyż zależało nam na niedużym i energooszczędnym domu. Braliśmy też pod uwagę kwestie finansowe, a nieskomplikowany, dwuspadowy dach jest niedrogi w realizacji.

Podczas budowy nie mieliśmy żadnych trudności, a projekt był czytelny. Nasz dom wybudowaliśmy z pustaków H+H. Dach pokryliśmy blacho-dachówką. Zdecydowaliśmy się na zainstalowanie kotła na wszelkiego rodzaju paliwo stałe. Posiadamy własne drewno, a ogrzewanie gazem jest dość drogie. W dodatku nie mieliśmy nawet możliwości podłączenia się do gazociągu.

Gdy wybudowaliśmy parter, stwierdziliśmy, że wprowadzimy kilka modyfikacji w projekcie domu parterowego Malibu 2 WOF1012. Postanowiliśmy przenieść lokalizację kotłowni i w naszym przypadku znajduje się ona w miejscu, gdzie pierwotnie miał być pokój od frontu domu. Brud nie osadza się w korytarzu, gdyż wejście do kotłowni zrobiliśmy na zewnątrz. Dzięki temu rozwiązaniu powiększyliśmy też kuchnię, która teraz tworzy z salonem jedną, wspólną część dzienną. Zdecydowaliśmy się podnieść ściankę kolankową o 2 pustaki i zaadaptowaliśmy poddasze. Udało nam się tam zrobić naprawdę sporo pomieszczeń. Na drugiej kondygnacji mamy łazienkę, pomieszczenie gospodarcze, dużą sypialnię z garderobą, pokój gościnny i duży hall tzw. „open space”. Powierzchnia użytkowa naszego domu wynosi obecnie ok. 160m2.

Myślę, że warto zwrócić uwagę na długość połaci dachowej. Co prawda dzięki niej bryła domu bardzo ładnie się prezentuje, jednak jest ona dość wysunięta i może rzucać cień powodując zaciemnienie pomieszczeń na parterze. Z racji tego, iż podnosiliśmy ściankę kolankową nie mamy tego problemu i dach jest na odpowiednim poziomie. Jeśli jednak ktoś nie chce adaptować poddasza to sądzę, że dobrym pomysłem byłoby podwyższenie ścian na parterze. Gdybym miała budować dom jeszcze raz, to również bym to zrobiła, gdyż podobają mi się wysokie pomieszczenia.

Sypialnie w naszym przypadku znajdują się po stronie zachodniej, a salon i kuchnia po stronie południowej. Nie było potrzeby wstawiania dodatkowych okien, gdyż część dzienna, w której spędzamy najwięcej czasu, jest bardzo dobrze doświetlona.

Dla naszej 3 osobowej rodziny metraż projektu domu Malibu 2 WOF1012 w obecnym układzie jest absolutnie wystarczający. Moim zdaniem największymi plusami tego projektu jest zadaszony taras, dwuspadowy dach i prosta bryła. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Malibu 2

  – 0 głosów

Projekt domu Malibu 2 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Malibu 2

Projekt domu Malibu -300

Malibu

84,56 m²

Projekt domu Malibu 2 G1 -300

Malibu 2 G1

100,05 m²

Projekty podobne do Malibu 2 WOF1012

Projekt domu Dom przy Bukowej 26 -700

Projekt domu Mokka -300 3D iDesigner

Mokka

98,84 m²

Projekt domu Tracja -200

Tracja

103,9 m²

Projekt domu Tamina -200

Tamina

102,97 m²

Projekt domu Domena 120

Domena 120

99,5 m²

Projekt domu Enzo 1

Enzo 1

99,66 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych