Projekt domu Julka 4 WAH1238

Cena projektu: 3 790 zł 3 032 zł Oszczędzasz 758 złOferta ważna do 11 kwietnia 2020 r.

Minimum 300zł rabatu na wybrane projekty

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
139,29 m²
Min. szer. działki
21,51 m
Wysokość budynku
8,74 m
Pow. zabudowy
129,68 m²
Kubatura
691 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
234,25 m²
EUco
56,8 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
4
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Julka 4 jest modyfikacją popularnego projektu Julka. W przeciwieństwie do pierwotnej wersji projekt ma więcej pokoi, większą powierzchnię, mniej stanowisk garażowych. Projekt domu Julka 4 odpowiedni do zrealizowania na średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, co daje możliwość na realizację w zabudowie bliźniaczej. Autor projektu przewidział garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki któremu budynek posiada ponadczasowy wygląd. Projekt Julka 4 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Przewidziana w projekcie otwarta kuchnia to świetne rozwiązanie dla osób z małymi dziećmi - ich zabawę w salonie rodzice mogą nadzorować nawet podczas przygotowywania posiłków. W kuchni znajduje się także stół, dzięki któremu poranne spotkania z rodziną staną się ważną częścią dnia dla każdego domownika. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Projektant połączył salon i jadalnię w przestronną strefę dzienną, co jest nowoczesnym oraz bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W projekcie przewidziano toaletę na parterze oraz łazienkę na wyższej kondygnacji. Strefa sypialniana składa się z czterech pokoi, co jest doskonałą opcją dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Julka 4 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,37 m²
2 hall
9,36 m²
3 spiżarnia
1,6 m²
4 kuchnia
9,61 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
42,09 m²
6 wc
2 m²
7 pom. gospodarcze
6,39 m²
8 kotłownia
6,53 m²
9 garaż jednostan.
20,23 m²
razem
101,18 m²

Rzut kondygnacji projektu Julka 4 - Rzut poddasza

1 pokój
17,77 m² (27,05 m²)
2 pokój
17,28 m² (18,48 m²)
3 hall
5,93 m²
4 pokój
15,29 m² (16,35 m²)
5 pokój
16,6 m² (20,28 m²)
6 łazienka
9,77 m² (12,92 m²)
razem
82,64 m² (101,01 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Julka 4 na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

185 609 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Ściany zewnętrzne: ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy. Strop: Teriva. Elewacje: tynk cienkowarstwowy na styropianie. Pokrycie dachu: dachówka.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: MG Projekt

Opinie mieszkańców domu Julka 4

Zdjęcie profilowe adam0226
adam0226
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu Julka 4 WAH1238, gdyż uwzględniony w nim układ pomieszczeń od razu przypadł nam do gustu. Wiedzieliśmy, że nie będziemy musieli wprowadzać do niego wielu zmian, co było dużą zaletą. Postawienie budynku w stanie surowym zamkniętym odbyło się w naprawdę krótkim czasie i zajęło nam zaledwie 3 miesiące. Jestem również zadowolony z ceny inwestycji, gdyż była ona niższa niż spodziewaliśmy się na początku. Moim zdaniem koszty oszacowane przez projektanta są nieco przesadzone i uważam, że bez problemu ten dom można zbudować o wiele taniej - wystarczy poświęcić trochę własnej pracy oraz czasu na znalezienie materiałów w okazyjnych cenach. Realizacja na etapie stanu surowego zamkniętego wyniosła nas ok. 110 tys. zł. Jedyny problem, na który natrafiliśmy w trakcie budowy był związany z frontowymi drzwiami. W oryginalnym projekcie są one bardzo duże i żadne z obecnie dostępnych na rynku nie pasowały do wytycznych. Z tego względu musieliśmy zmniejszyć wymiary wejścia dodając po 10 cm muru z każdej strony. Na szczęście pozostałe etapy realizacji odbyły się bez trudności. Bryłę naszego domu tworzą trójwarstwowe ściany. Od wewnątrz zastosowaliśmy 25 cm pustaki Porotherm, zaś zewnętrzną warstwę tworzą pustaki 12 cm. Pomiędzy nimi znajduje się styropian o grubości 10 cm. Poddasze zaś ociepliliśmy 20 cm wełną mineralną. Ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe i do tej pory zużyliśmy stosunkowo niewiele opału, gdyż budynek doskonale utrzymuje temperaturę. Nie potrzebowaliśmy wprowadzać wielu poprawek do projektu Julka 4 WAH1238, aczkolwiek na kilka się zdecydowaliśmy. Aby zwiększyć przestronność w pomieszczeniach na poddaszu podnieśliśmy nieco ściankę kolankową, a przestrzeń nad garażem przedzieliliśmy na dwie części. Na tej powierzchni udało nam się zrobić pokój oraz pralnię. Oprócz tego zamieniliśmy miejscami spiżarnię z ubikacją na parterze. Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Julka 4 WAH1238. Budynek jest ekonomiczny, a jego wnętrze naprawdę funkcjonalne. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Grzegorz1238
Grzegorz1238
Projekt Julka 4 WAH1238 wybrała właściwie moja żona, aczkolwiek ja w pełni poparłem tą decyzję. Dużą uwagę przy wyborze przywiązywaliśmy do ciekawego wyglądu budynku, który w tym przypadku bardzo spodobał nam się pod względem wizualnym. Poza tym uwzględniony w nim układ pomieszczeń również nam odpowiadał. W tej kwestii najbardziej do gustu przypadła nam duża, otwarta przestrzeń na parterze.

Cała inwestycja łącznie z pracami wykończeniowymi zajęła dwa lata. Do wymurowania ścian użyliśmy gazobetonowych bloczków Ytong, a strop wykonaliśmy systemem Teriva. Dach pokryliśmy dachówką karpiówką marki Bogen. Na całej powierzchni domu, zarówno na parterze jak i poddaszu zastosowaliśmy instalację ogrzewania podłogowego. Póki co trudno mi jednak ocenić faktyczne koszty ogrzewania. W pierwszym sezonie grzewczym od powstania murów musiały one dobrze wyschnąć i się ogrzać, dlatego też zużycie gazu było dosyć spore. Podejrzewam jednak, że w następnych latach będzie wyglądać to bardziej korzystnie.

W kwestii kosztów realizacji największe znaczenie ma rodzaj użytych materiałów. Szczególnie dotyczy to klasy zastosowanej stolarki otworowej oraz pokrycia dachowego. Zakupiona przez nad dachówka odznacza się wysoką jakością i wyniosła ok. 35 tys. zł., ale nabywając tańszą można zmieścić się w kwocie 15 tys. zł. Uważam więc, że decydując się na standardowe materiały można sugerować się kosztorysem oszacowanym przez architekta.

Cała realizacja odbyła się sprawnie, a fachowcy nie zgłaszali żadnych trudności w związku z dokumentacją techniczną. Kierownik budowy zaproponował jednak pewną zmianę w konstrukcji fundamentów, która okazała się bardzo dobrym pomysłem. Mianowicie, oryginalnie pod słupami nośnymi miały znajdować się osobne stopy fundamentowe, aczkolwiek fachowiec zalecił wydłużenie ław do miejsca usytuowania filarów, rezygnując tym samym z przewidzianych pod nimi elementów. Oprócz tego, postanowiliśmy wstawić dwa dodatkowe słupy nośne: jeden między schodami a salonem oraz drugi przy narożnej ściance znajdującej się pomiędzy przeszkleniami w części wypoczynkowej. Zdecydowaliśmy się również na podniesienie ścianki kolankowej o 30 cm. Dzięki temu przestrzeń na poddaszu stała się bardziej przestronna i szczerze polecam to rozwiązanie przyszłym Inwestorom projektu Julka 4 WAH1238. W konstrukcji budynku nie wprowadzaliśmy już innych zmian, aczkolwiek teraz rozważyłbym zastosowanie dodatkowych zbrojeń sięgających od stropu do połaci tworzących lukarny oraz przy ścianach szczytowych - przynajmniej do dolnych płatwi, co zminimalizowałyby ryzyko powstawania pęknięć na tych elementach.

Kilka zmian wprowadziliśmy również w układzie przeszkleń - dodatkowe wstawiliśmy zarówno w garażu, jak i w pomieszczeniu nad nim. Świetnym pomysłem była również rezygnacja z wszystkich okien dachowych. We wszystkich pokojach na poddaszu znajdują się duże okna balkonowe, dlatego też nie było potrzeby szpecić dachu połaciowymi. Oryginalny projekt uwzględniał w salonie duże okno ze szprosami, jednak fachowiec doradził nam wstawienie w tym miejscu witryny bez zbędnych ozdobników. Prezentuje się ona naprawdę rewelacyjnie, gdyż za nią mamy piękny widok na las.

Pierwotna lokalizacja łazienki na parterze wydała nam się być nie do końca trafiona. Postanowiliśmy więc wykonać ją kosztem części przechodniego pokoju między hallem a garażem. Dzięki temu mogliśmy również zmienić nieco układ schodów - obniżyliśmy konstrukcję wyższego biegu, a przed spocznikiem nie wykonaliśmy zabiegu, dzięki czemu schody mają mniejszy kąt i tym samym są wygodniejsze w użytkowaniu

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Julka 4 WAH1238. Zaproponowany w nim układ pomieszczeń, od początku przypadł nam do gustu i w dalszym ciągu spełnia nasze oczekiwania. Rozmieszczenie pokoi zdecydowanie zasługuje na duży plus - wnętrze jest funkcjonalne i bardzo przestronne. Rozwiązaniem, które najbardziej nas satysfakcjonuje jest połączenie kuchni, jadalni i salonu, które wspólnie tworzą otwartą część dzienną. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe jacekvs1
jacekvs1
Szukając odpowiedniego projektu domu, miałem już założone pewne kryteria jakie musiałby spełniać. Przede wszystkim, od początku zależało mi na układzie uwzględniającym połączenie salonu, jadalni i kuchni. Otwarta i przestronna część dzienna na parterze była priorytetem, ale oprócz tego dużą uwagę zwracałem na lokalizację kotłowni. Chciałem bowiem, aby pomieszczenie gospodarcze znajdowało się się garażem. Oglądając różne propozycje natrafiłem na projekt Julka 4 WAH1238. Ukazany na rysunkach dom spełniał powyższe wymagania, a także bardzo spodobał mi się w kwestii funkcjonalnego rozmieszczenia pozostałych pomieszczeń oraz pod względem wizualnym.

Wszystkie prace związane z postawieniem i wykończeniem nowego domu przebiegły bardzo sprawnie. Współpracujący z nami fachowcy ze wszystkim świetnie sobie poradzili, a projekt był technicznie dobrze opracowany. Całą realizację udało nam się zakończyć w korzystnym czasie. Od jej rozpoczęcia, do zamieszkania minęły w naszym przypadku niecałe 2 lata. Budynek powstał przy użyciu pustaków ceramicznych. Strop został wykonany systemem Teriva, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Na etapie stanu surowego zamkniętego wydaliśmy ok. 180-200 tys. zł.

Projekt Julka 4 WAH1238 od początku przypadł nam do gustu, jednak kilka drobnych zmian ułatwiło realizację oraz podniosło komfort użytkowania domu. Doskonałym pomysłem było przeniesienie przejścia do garażu pod klatkę schodową, gdzie pierwotnie miała znajdować się mała toaleta. Przewidziane przez architekta pomieszczenie gospodarcze prowadzące do garażu przeznaczyliśmy na zrobienie w pełni wyposażonej łazienki. Zrezygnowaliśmy z wykuszu oraz uskoków w ścianach tworzących salon. Wyprostowane ściany zwiększyły ustawność strefy wypoczynkowej i polecam to rozwiązanie innym Inwestorom. Oprócz tego nie wstawialiśmy jednego okna w salonie oraz bocznego przeszklenia w kuchni. Zamiast frontowego balkonu zrobiliśmy ozdobny daszek, który również został podparty na eleganckich filarach. Innych zmian nie wprowadzaliśmy, jednak teraz z pewnością wydłużyłbym jeszcze kotłownię, wyrównując ją ze ścianą w salonie. Uważam, że naprawdę warto to rozważyć, tym bardziej przy ogrzewaniu paliwem stałym.

Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Julka 4 WAH1238

był dobrze przemyślaną decyzją, z której w dalszym ciągu jesteśmy w pełni zadowoleni. Uwzględniony w nim układ pomieszczeń od początku wydał mi się funkcjonalnie przemyślany i nadal dostrzegam w nim same plusy. Świetnym rozwiązaniem jest strych nad garażem, który można wykorzystać wedle własnych, indywidualnych preferencji. My przeznaczyliśmy go na zrobienie osobnej pralni oraz garderoby z wejściem od sypialni. Projekt Julka 4 WAH1238 cechuje się dużym komfortem, a kilka drobnych zmian w całości dopasowało go do potrzeb naszej rodziny. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Julka 4

  4 – 1 głos

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

jacekvs1 buduje ten dom  22.03.2018 09:17

Projekt domu Julka 4 należy do kategorii

Projekty podobne do Julka 4 WAH1238

Projekt domu Ajaks Bis -200 3D iDesigner

Ajaks Bis

127,26 m²

Projekt domu Karmelita Mała -300 3D iDesigner

Karmelita Mała

135,97 m²

Projekt domu Karmelita -300 3D iDesigner

Karmelita

138,35 m²

Projekt domu Karmelita Gold -300 3D

Karmelita Gold

143,45 m²

Projekt domu Kendra -300 3D

Kendra

135,79 m²

Projekt domu Alandra -300 3D

Alandra

131,43 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych