Projekt domu Julka WAH1162

Cena projektu: 3 790 zł 3 032 zł Oszczędzasz 758 złOferta ważna do 11 kwietnia 2020 r.

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
130,96 m²
Min. szer. działki
23,61 m
Wysokość budynku
8,74 m
Pow. zabudowy
147,98 m²
Kubatura
711 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
251,6 m²
EUco
65,19 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Julka to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, więc jego realizacja jest łatwa. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem namiotowym, który charakteryzuje się dużą odpornością na działanie niesprzyjających warunków pogodowych. Projekt Julka to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Otwarta kuchnia to rozwiązanie dające wiele możliwości aranżacyjnych, zarówno nowoczesnych jak i tradycyjnych. Dodatkowo przewidziano miejsce na wstawienie stołu, co sprzyja wspólnym rodzinnym posiłkom. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Strefę dzienną tworzy także przestronny salon z jadalnią, dzięki czemu domownicy mogą wspólnie integrować się w jednym miejscu. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. Na parterze znajduje się toaleta, a na poddaszu architekt przewidział funkcjonalną łazienkę. Strefa sypialniana składa się z trzech pokoi, co jest doskonałą opcją dla niedużej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Julka jest doskonałą propozycją dla Inwestorów szukających domu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Julka - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,37 m²
2 pom. gospodarcze
6,39 m²
3 kuchnia
9,61 m²
4 spiżarnia
1,6 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
42,09 m²
6 hall
9,36 m²
7 wc
2 m²
8 pom. gospodarcze
6,17 m²
9 kotłownia
3,57 m²
10 garaż dwustan.
32,41 m²
razem
116,57 m²

Rzut kondygnacji projektu Julka - Rzut poddasza

1 hall
5,93 m²
2 pokój
13,8 m² (16,35 m²)
3 łazienka
7,15 m² (13,49 m²)
4 pokój
14,08 m² (19,91 m²)
5 pokój
15,58 m² (18,51 m²)
6 strych
20,13 m² (43,85 m²)
razem
76,67 m² (118,04 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Julka na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

208 799 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe wylewane. Ściany zewnętrzne: dwuwarstwowe porotherm 25 + 18 styropian (lub wełna mineralna). Strop: Teriva. Elewacje: tynk cienkowarstwowy. Pokrycie dachu: blachodachówka lub dachówka.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: MG Projekt

Opinie mieszkańców domu Julka

Zdjęcie profilowe japat
japat
Zdecydowaliśmy się na projekt domu Julka WAH1162, ponieważ był zgodny z naszymi założeniami. Chcieliśmy, aby we wszystkich sypialniach na poddaszu były proste okna, a dodatkowo zależało nam na dużej łazience. Projekt Julka był jedynym jaki znalazłem, który spełniał oba te aspekty. Poza tym, widziałem wcześniej realizację tego samego domu i całościowo mi się spodobał. Budowa w naszym przypadku odbyła się bezproblemowo i stosunkowo szybko. Postawienie budynku oraz jego wykończenie zajęło nam 1,5 roku. Do wymurowania ścian użyliśmy betonowych bloczków, a następnie ociepliliśmy je ,,łaciatym” styropianem w kropki. Na tą chwilę trudno ocenić mi faktyczne koszty ogrzewania, ponieważ w nowym domu mieszkamy dopiero rok, a zeszła zima była całkiem łagodna. Porównując jednak z innymi budynkami, u nas wychodzi to dosyć względnie. Ogrzewamy gazem i w najchłodniejszych miesiącach rachunki za to rozwiązanie wynoszą nas ok. 700-800zł przy czym temperatura w pomieszczeniach utrzymywana jest na poziomie 22 °C. Projekt domu Julka WAH1162 przewiduje kuchnię otwartą, jednak my postanowiliśmy oddzielić ją od części wypoczynkowej, gdyż wydaje nam się, że siedząc w jadalni niekoniecznie trzeba widzieć to co się tam dzieje. Dodatkowo powiększyliśmy ją kosztem likwidacji spiżarni. Dzięki tym zmianom, udało nam się zmieścić w kuchni więcej szafek oraz stół. Zrezygnowaliśmy z balkonu od frontu domu, a jego powierzchnia została zabudowana i przyłączona do sypialni. Uważam, że był to naprawdę dobry pomysł, ponieważ mając ogród z tarasem, rzadko korzysta się z balkonów. Z racji powiększenia pokoju, mogliśmy przeznaczyć jego fragment na zrobienie wnęki w łazience. Tym sposobem powstało idealne miejsce do wstawienia kabiny prysznicowej, której pierwotna lokalizacja była dość niepraktyczna. Usytuowanie naszego domu pod względem stron świata, wygląda w ten sposób, iż garaż znajduje się na północ, a jadalniany wykusz na południe. Ilość przeszkleń jest wystarczająca i wszędzie mamy dostatecznie jasno. Na chwilę obecną nawet nieco żałujemy, iż nie zrezygnowaliśmy z jednego okna w kuchni, gdyż mielibyśmy więcej miejsca na powieszenie szafek. Myślę, że warto to rozważyć. W nowym domu mieszkam wraz z żoną i dwójką naszych dzieci. Taki metraż świetnie sprawdza się dla naszej rodziny. Oprócz trzech planowanych sypialni na poddaszu, w pomieszczeniu nad garażem udało nam się wygospodarować jeszcze jeden pokój oraz pralnię. Sądzę, że przy tym układzie 5-osobowa rodzina również czułaby się bardzo komfortowo. Sypialnie są naprawdę duże, gdyż mają prawie 20 m². Myślę, że gdyby w jednej z nich miało zamieszkać dwoje dzieci nie byłoby problemu.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Julka WAH1162. Jedyny minus jaki widzę w nim na chwile obecną, to brak uwzględnionego pokoju na parterze. Teraz nam to nie przeszkadza, ale wiadomo, że z czasem wchodzenie po schodach stanie się mało wygodne. Myślę jednak, że można doprojektować dobudówkę. Poza tym, wszystko jest w jak najbardziej w porządku. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Julka

  – 0 głosów

Projekt domu Julka należy do kategorii

Projekty podobne do Julka WAH1162

Projekt domu E-209

E-209

132,2 m²

Projekt domu Willa Julia -718

Willa Julia

134,12 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych