Projekt domu Hermes WRW1001

Cena projektu: 3 000 zł

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
130,48 m²
Min. szer. działki
20,12 m
Wysokość budynku
8,52 m
Pow. zabudowy
132,62 m²
Kubatura
528,32 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
224 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Hermes jest przeznaczony na średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Uwzględniony w nim wykusz nadaje konstrukcji wyjątkowego charakteru. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt Hermes to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Otwarta kuchnia to rozwiązanie dające wiele możliwości aranżacyjnych, zarówno nowoczesnych jak i tradycyjnych. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Większa rodzina z pewnością doceni fakt, iż na każdej kondygnacji znajduje się w pełni funkcjonalna łazienka. Cztery sypialnie doskonale sprawdzą się w przypadku 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Hermes - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,46 m²
2 hall
9,47 m²
3 pokój
9,93 m²
4 kuchnia + jadalnia
16,26 m²
5 pokój dzienny
27,78 m²
6 spiżarnia
1,05 m²
7 łazienka
2,64 m²
8 pom. gospodarcze
6,47 m²
9 garaż jednostan.
21,48 m²
razem
98,54 m²

Rzut kondygnacji projektu Hermes - Rzut poddasza

1 hall
7,83 m²
2 pokój
12,39 m²
3 pokój
12,58 m²
4 łazienka
9,16 m²
5 pokój
15,49 m²
6 garderoba
2,9 m²
7 strych
13,8 m²
razem
74,15 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Hermes na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Hermes
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

222 812 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 36 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 6 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze). Strop: gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy płytowy gr. 24 cm, nad garażem. Strop: drewniany. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym jętkowo-płatwiowym oraz jętkowym nad garażem. Schody wewnętrzne: żelbetowe. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Hermes

Zdjęcie profilowe marcinex01
marcinex01

Przed wyborem projektu domu Hermes WRW1001 przejrzeliśmy wiele innych. Jednak ten projekt w pełni nam odpowiadał. Podobał nam się zarówno jego wygląd zewnętrzny, jak i układ pomieszczeń oraz powierzchnia użytkowa. Mamy dużą działkę, więc nic nas nie ograniczało i zachowaliśmy swobodę wyboru.

Mieszkamy w domu już około dwa lata i mogę już co nieco powiedzieć o kosztach jego eksploatacji. Piec na węgiel kamienny zapewnia niskie koszty ogrzewania, a mieszanka podłogówki i grzejników sprawiają, że dom jest ciepły i przytulny. Kominek używamy tylko w celach “nastrojowych”, wieczorami lubimy się przy nim relaksować.

Kuchnia, jadalnia i salon stanowią jedną ogromną otwartą przestrzeń, ok. 45m2. Dodatkowy pokój na dole pełni funkcję biura - uważamy, że tego typu pomieszczenie powinno się w domu znajdować. Zawsze chcieliśmy mieć właśnie taki parter. W planach mamy organizację dużej 40 osobowej komunii córki w domu i myślę, że bez problemu wszyscy się pomieścimy. Wybudowanie tego domu to nasz prawdziwy sukces życiowy i naprawdę nie wyobrażam sobie już życia w innym miejscu. Póki co, jest nas czwórka i mieszka się nam wyjątkowo wygodnie - myślę jednak, że nawet 5 osób w domu spokojnie mogłoby żyć na stałe.

Zmiany, jakimi opatrzyliśmy projekt domu Hermes WRW1001, były naprawdę niewielkie. Z tych zewnętrznych, to zniknęła lukarna w pomieszczeniu nad garażem oraz drzwi na taras z salonu - pozostawiliśmy tylko te z wykuszu. Wewnątrz układ pomieszczeń pozostał praktycznie niezmieniony. Mała spiżarnia stała się przedsionkiem do kotłowni, aby ograniczyć przedostawanie się kurzu do domu. Także garderoba na górze jest trochę większa niż było to przewidziane. Jednak chyba najlepszą ze wszystkich zmian okazała się rezygnacja ze schodów żelbetowych na rzecz azurowych drewnianych, które dodają uroku otwartej przestrzeni na dole.

Projekt domu parterowego z użytkowym poddaszem i garażem Hermes WRW1001 to był naprawdę dobry wybór. Żałuję tylko dwóch rzeczy - chciałbym znaleźć miejsce na spiżarnie oraz przenieść kotłownię za garaż. Jednak w obecnej formie jest to niezwykle sympatyczny dom, w którym mieszka nam się cudownie. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe docha07
docha07

Projekt domu Hermes WRW1001 wybraliśmy, ponieważ bardzo podobał się nam jego wygląd zewnętrzny. Poza tym, szukaliśmy domu o takiej właśnie powierzchni użytkowej. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się również podniesiony taras. Przez to, że mieszkamy w górach, mogliśmy go ulokować na efektownej skarpie.

Na dole mamy ogrzewanie podłogowe, a na górze kaloryfery. Zdecydowaliśmy się na piec na ekogroszek i dodatkowe ocieplenie domu styropianem. Zapewniają one naprawdę małe koszty ogrzewania domu, a sam piec nie wymaga czasochłonnej obsługi. Nawet podczas zeszłorocznej zimy i ponad 30-stopniowych mrozów ogrzewanie domu nie powodowało wielkich kosztów. W domu mieszkamy w trójkę i taki dom świetnie odpowiada naszym potrzebom. Osobiście uważam jednak, że po adaptacji pomieszczenia nad garażem, nawet pięcioosobowa rodzina spokojnie w domu by się pomieściła. Zwracaliśmy sporą uwagę na komunikację w domu i rozwiązania projektu domu Hermes WRW1001 nam się spodobały. Są bardzo dobrze przemyślane i w naszym przypadku dobrze się sprawdziły.

Rezygnując ze ścianki wydzielającej klatkę schodową i wstawiając szklane drzwi do pomieszczenia nad garażem, zapewniliśmy otwartą przestrzeń na parterze i świetne jej doświetlenie. W innym wypadku uważam, że okna w salonie powinny być trochę większe. Usunęliśmy tez wyjście na taras z salonu, jednak nie zaważyło to na poziomie jasności wnętrza. Dom jest taki, jakim go chcieliśmy. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze wszystkich jego cech; układ pomieszczeń jest niezwykle funkcjonalny. Najprzytulniejszy wydaje się jednak pokoik nad garażem, a w sezonach ciepłych najbardziej lubimy spędzać czas na tarasie, który imponuje swoim wyglądem.

Jedyne co bym zmieniała w projekcie domu piętrowego z poddaszem użytkowym i garażem Hermes WRW1001, to przeniesienie miejsca na kotłownię (jeśli się ma piec na ekogroszek) do garażu, aby jeszcze poprawić utrzymanie czystości w części mieszkalnej. Hermesa bym raczej nie zamieniła na inny projekt i polecam go z czystym sumieniem.

Zdjęcie profilowe Blek
Blek

Wybraliśmy projekt domu Hermes WRW1001, ponieważ najbardziej nam odpowiadał układ pomieszczeń, szczególne znaczenie miało poddasze. Chcieliśmy, aby na piętrze były dwa niemalże takie same pokoje dla dzieci. Bryła i pomieszczenia wewnątrz najbardziej nam odpowiadały.

Budowa przebiegła bardzo sprawnie do stanu surowego zamkniętego. Później były jakieś małe zawirowania, ale z nimi także sobie poradziliśmy. Projekt domu Hermes WRW1001 był czytelny. Dom wybudowałem z ceramiki poroterm, więźba dachowa jest z drewna i dachówka także z ceramiki.

Na początku chcieliśmy piec na ekogroszek, jednak zmieniliśmy zdanie i mamy piec na gaz. Początkowo mieliśmy gaz z LPG i koszty nie były zachwycające, ale teraz gdy mamy gaz ziemny, to koszty są dobre. Jeszcze alternatywnie mam kominek z płaszczem wodnym na inne pomieszczenia.

Zmian za dużo nie wprowadzaliśmy, były to jedynie takie lekkie poprawki, aby dom bardziej dostosować do naszych potrzeb. Zmieniliśmy ścianki działowe i powiększyliśmy okna na poddaszu.

Uważam, że układ pomieszczeń jest funkcjonalny. Dla mojej czteroosobowej rodziny metraż jest odpowiedni. Każdy ma swoja własną przestrzeń i nie ma z tym kłopotu. Po za tym, pomieszczenia takie jak garderoba czy spiżarnia są bardzo praktyczne. Salon również jest przestronny, więc mamy miejsce na przyjmowanie gości. W garażu połączonym z domem jest bardzo dużo miejsca jak na jeden samochód.

Moim największym sukcesem przy tej realizacji na pewno jest ukończenie tej budowy, a także to, że wiele czynności wykonywaliśmy samodzielnie, co daje ogromną satysfakcję. Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Hermes WRW1001. Był najlepszy spośród tysięcy domów, które widziałem. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe edekk
edekk

Wybraliśmy projekt domu Hermes WRW1001 dlatego, że odpowiadał nam układ pomieszczeń, a w szczególności salon. Jego wygląd zewnętrzny był niebanalny, a odpowiedni metraż i ilość pokoi zadecydowały o wyborze.

Cała budowa przebiegła bardzo sprawnie. 7 marca została wbita pierwsza łopata, a 24.sierpnia spędziliśmy pierwszą noc w naszym domu. Fachowcy spisali się znakomicie, każda ekipa wchodziła od razu po sobie, nie było tutaj najmniejszego problemu. Projekt domu Hermes WRW1001 był czytelny i przejrzysty, nikt się nie skarżył. Początkowo zastosowałem piec na ekogroszek, jednak nie bylem z niego zadowolony i zamieniłem go na gazowy. Teraz użytkowanie i koszty są rewelacyjne. Mam także kominek z rozprowadzeniem ciepła do sypialni, choć teraz z perspektywy czasu widzę, że był to zbędny wydatek.

Kuchnię mamy od południa, na zachodzie jest salon. Przy takim umieszczeniu domu na działce w pomieszczeniach mamy jasno. Jest chłodno w salonie i sypialni, a dogrzewa jedynie w kuchni, ale to jedno pomieszczenie, więc możemy je przysłonić roletami. Szczególnie latem idealnie się to sprawdza.

Modyfikacje wprowadziliśmy, jednak nie było ich wiele. Powiększyliśmy salon i wnękę, która tam była. Również zrobiliśmy jeszcze tradycyjne drzwi w garażu, aby nie było tam tylko bramy wjazdowej.

Jeszcze w kuchni zrobiłem spiżarnię i o 1m została przesunięta ściana w małym pokoiku na dole. Ponieważ nie mamy piwnicy to spiżarnia jest bardzo przydatna i była to bardzo dobra decyzja, że ją zrobiliśmy. Podnieśliśmy także ściankę kolankową.

Na stałe w domu mieszkają trzy osoby, więc pomieszczeń mamy aż za dużo, jednak przydają się, gdy odwiedzają nas goście i chcą przenocować. Salon ma odpowiednią wielkość i przyjmujemy wiele osób na imprezy okolicznościowe.

Najbardziej mnie cieszy z całej budowy jej przebieg. Wszystko sprawnie nam poszło. Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Hermes WRW1001, była to dobra decyzja. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Hermes

  – 0 głosów

Projekt domu Hermes należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Hermes

Projekt domu Hermes 2-G2

Hermes 2-G2

139,25 m²

Projekt domu Hermes 3

Hermes 3

155,2 m²

Projekt domu Hermes 2

Hermes 2

139,19 m²

Projekty podobne do Hermes WRW1001

Projekt domu Juliusz Nowy

Juliusz Nowy

128,8 m²

Projekt domu Dom przy Oliwkowej 5 NH

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 K2

Projekt domu Milena

Milena

122,9 m²

Projekt domu Tulio

Tulio

133,7 m²

Projekt domu Dora -350 3D

Dora

138,8 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych