Projekt domu Gracjan 2 WRW1077

Cena projektu: 3 000 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
131,31 m²
Min. szer. działki
24,9 m
Wysokość budynku
8,04 m
Pow. zabudowy
160,36 m²
Kubatura
592 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
291 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Gracjan 2 jest opcją cieszącego się popularnością projektu Gracjan. W przeciwieństwie do bazowej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Gracjan 2 zaprojektowany z myślą o inwestorach posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Ciekawym rozwiązaniem jest uwzględniony przez architekta ozdobny wykusz. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, co umożliwia realizację w zabudowie bliźniaczej. Posiada garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Projekt Gracjan 2 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Kuchnia otwarta na salon to doskonałe miejsce dla osób lubiących połączenie funkcjonalności z atrakcyjnym i nowoczesnym wyglądem. Dodatkowo przewidziano miejsce na wstawienie stołu, co sprzyja wspólnym rodzinnym posiłkom. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. W części dziennej uwzględniono salon oraz jadalnię, dzięki czemu wnętrze domu jest bardzo funkcjonalne. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Większa rodzina z pewnością doceni fakt, iż na każdej kondygnacji znajduje się w pełni funkcjonalna łazienka. Cztery komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Dla osób ceniących sobie dobrą organizację, istotnym pomieszczeniem jest przewidziana w projekcie garderoba. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Gracjan 2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,59 m²
2 hall
6,76 m²
3 kuchnia
9,83 m²
4 spiżarnia
1,02 m²
5 jadalnia
11,82 m²
6 pokój dzienny
24,7 m²
7 pokój
10,33 m²
8 garderoba
3,34 m²
9 łazienka
4,25 m²
10 pom. gospodarcze
5,9 m²
11 garaż dwustan.
36,88 m²
razem
118,42 m²

Rzut kondygnacji projektu Gracjan 2 - Rzut poddasza

1 hall
4,9 m² (5,27 m²)
2 łazienka
6,43 m² (11,1 m²)
3 pokój
11,76 m² (16,38 m²)
4 pokój
12,6 m² (15,29 m²)
5 pokój
16,11 m² (21,89 m²)
6 garderoba
4,87 m² (6,68 m²)
7 strych
31,29 m² (48,73 m²)
razem
87,96 m² (125,34 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Gracjan 2 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Gracjan 2
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

308 496 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 36cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 6 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze). Strop: gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 12 i 24 cm.. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym. Schody wewnętrzne: żelbetowe monolityczne zabiegowe. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Gracjan 2

Zdjęcie profilowe Ewa i Adam
Ewa i Adam
Bardzo zależało nam na tym, aby taras przy domu był częściowo schowany w podcieniu. Spośród wielu projektów domów, które spełniały tę najważniejszą cechę, Gracjan 2 WRW1077 miał najlepszy układ pomieszczeń - dlatego też taki był nasz wybór. Działka w żaden sposób nas nie ograniczała, więc mogliśmy sobie pozwolić na tak szeroki budynek. Wprowadziliśmy się do domu w listopadzie 2013r.. Zimy praktycznie nie było, więc nie wiem, do końca jak oceniać koszty ogrzewania. Spaliliśmy około trzech ton węgla i myślę, że nawet w o wiele gorsze mrozy więcej jak pięć ton nie powinniśmy potrzebować. Warto jednak dodać, że dom postawiłem z porothermu (30cm) i dociepliłem go 14cm styropianu. Układ pomieszczeń w Gracjan 2 WRW1077 jest rzeczywiście dobrze przemyślany. Mimo że zdecydowałem się, aby zamurować jedno okno na parterze (to w jadalni, wychodzące na taras), to w domu jest bardzo jasno. Działki szukałem z kompasem, także od samego początku wiedziałem, jaki projekt będzie odpowiedni i jak najlepiej będzie go ustawić w stosunku do kierunków świata. I tak, wykusz i salon mamy od południa, a okno kuchenne i front domu jest ustawiony od wschodu tak, że całymi dniami w domu mamy bardzo widno. Uważam, że dom jest idealny pod względem metrażu i liczby pomieszczeń dla czterech osób (2+2). Poddasze nad garażem zaadaptowałem na duży pokój rekreacyjny, który nazywamy świetlicą, gdzie z dwóch małych lukarn zrobiłem jedną dużą z podwójnym oknem. Zdecydowałem się także częściowo podpiwniczyć dom - dzięki temu mogłem przenieść na dół kotłownię i zrobić tam składzik na węgiel. Poza tym, powstały tam także pralnia z suszarnią i fitness. Poszerzyłem garaż o 1 m i teraz mogę wysiadać z samochodu bez przepychania się i stukania drzwiami o sąsiedni samochód. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Gracjan 2 WRW1077 to był naprawdę dobry wybór. Osobom, które biorą się za budowę tego lub całkiem innego domu radzę dobrze patrzeć fachowcom na ręce. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe olkaab
olkaab
Przed wyborem projektu domu Gracjan 2 WRW1077 widzieliśmy wiele innych projektów i przez chwilę zastanawialiśmy się także nad Tyberiuszem. Jednak właściwości naszej działki częściowo pomogły nam podjąć decyzję. Na działce mamy spadek i to, że w Gracjanie 2 część z garażem jest niżej położona od reszty, miało spory wpływ na nasz osąd. Poza tym, bardzo odpowiadał nam także układ pomieszczeń i wygląd zewnętrzny domu. Mieszkamy w domu od lipca 2013 i jesteśmy bardzo zadowoleni z jego funkcjonalności, jak i z tego, że idealnie pasuje do naszej rodziny. Mieszkamy w nim w czwórkę w tym dwóch synów (jeden już dorosły). Każdy ma swój kąt i prywatność, a synom udało się także stworzyć siłownię nad garażem. Jesteśmy także przygotowani na to, że z czasem ilość osób w domu może się powiększyć (kiedyś może zamieszka z nami syn z rodziną) - uważam, że nawet w szóstkę wciąż będzie nam wygodnie. Na imprezie osiemnastkowej syna pomieściliśmy w jadalni 14 osób, a w salonie 12 osób przy dwóch dużych stołach. Otwarta przestrzeń na dole umożliwia nawet tak duże przyjęcia i wciąż pozwala czuć się swobodnie. Najbardziej cieszę chyba jednak z aranżacji wnętrza. Wszystko wybierałam sama, według wcześniejszych założeń i pomysłów. Efekt końcowy jest naprawdę świetny - wszystko jest tak, jak chcieliśmy. Chociaż nie obyło się bez komplikacji podczas samych prac. Po pierwszej, łagodnej zimie jestem bardzo zadowolona z kosztów ogrzewania, jakie ponieśliśmy. Dodatkowe ocieplenie domu styropianem 8cm, piec na gaz propan-butan, kominek z płaszczem wodnym i solary słoneczne zapewniają ekonomiczną eksploatację Gracjana 2. Projekt domu Gracjan 2 WRW1077 opatrzyliśmy kilkoma zmianami. Przede wszystkim, poszerzyliśmy garaż o półtora metra i podnieśliśmy ściankę kolankową. Poddasze stało bardziej ustawne, a oprócz siłowni nad garażem powstała także pralnia. Zrezygnowaliśmy ze schodów zabiegowych; teraz tzw. podest stanowi poziom pomieszczenia nad garażem. Postanowiliśmy także zlikwidować spiżarnię i tym samym powiększyć kuchnię. Jestem bardzo zadowolona z projektu domu parterowego z użytkowym poddaszem i garażem Gracjan 2 WRW1077. Naprawdę nie zmieniłabym w nim nic a nic. Nie wróciłabym także na stałe do mieszkania w bloku - kiedy czasami jestem w naszym mieszkaniu, to czuję się prawie klaustrofobicznie. Aktualnie jesteśmy na etapie prac w ogrodzie i przy ogrodzeniu, mamy nadzieję, że sukcesywnie wszystko w końcu uda nam się zrealizować. Polecam projekt, życząc jednocześnie cierpliwości i dobrych pomysłów podczas budowy.
Zdjęcie profilowe 005b00000032mYe
005b00000032mYe
Mamy naprawdę dużą działkę, więc nie mieliśmy żadnych ograniczeń co do wyboru odpowiadającego nam projektu domu. Gracjan 2 WRW1077 wybraliśmy ze względu na jego układ pomieszczeń; nie mieliśmy też zastrzeżeń do bryły domu. Dół w 80% wyposażony jest w ogrzewanie podłogowe (tylko w wiatrołapie i pokoju-gabinecie są grzejniki), a na górze podłogówka jest tylko w łazience. Mamy piec na gaz ziemny i kominek na drewno z płaszczem wodnym, którym przeważnie się ogrzewamy. Piec uruchamiamy tylko przy większych mrozach albo gdy wyjeżdżamy na kilka dni. Koszty takiego sposobu ogrzewania są bardzo przystępne. W Gracjan 2 WRW1077 mieszkamy w czwórkę i, powiem szczerze, jest on trochę za duży - natomiast jeśli rodzina nam się powiększy to będzie w sam raz. Póki, co na brak miejsca nie narzekamy. Również duża jadalnia to bardzo dobre rozwiązanie - 12 osób spokojnie pomieści się przy rozkładanym stole i wciąż będą czuć się swobodnie. Jedynie salon mógłby być trochę większy, aby kawę spokojnie można było wypić przy stoliku kawowym. Rozkład i wielkość okien zachowałem w układzie zawartym w projekcie domu - dostarczają one mnóstwo światła do wnętrza, które jest jasne i przyjazne. Jedyną zmianą, na której mi zależało była likwidacja schodów zabiegowych na rzecz tych z podestem. Poza tym, zdecydowałem się na to, aby każdy stopień obniżyć i wydłużyć, więc całe schody są teraz o metr dłuższe. Podest znajduje się nad łazienką i kotłownią na wysokości pomieszczenia nad garażem. Po tych wszystkich zmianach są one bardzo bezpiecznie i ze spokojem oglądam jak moje półtoraroczne dziecko się po nich wspina. Zdecydowaliśmy się także na zastąpienie dwóch lukarn nad garażem dużym wolim okiem - moim zdaniem ładniej to wygląda, a poza tym jest tańsze w realizacji. W części pomieszczenia nad garażem stworzyliśmy także pralnię. Z projektu domu parterowego z użytkowym poddaszem i garażem dwustanowiskowym Gracjan 2 WRW1077 jestem bardzo zadowolony. Polecam jednak zastosowanie mojego rozwiązania dotyczącego schodów. Całość uważam za naprawdę trafny wybór. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Gracjan 2

  – 0 głosów

Projekt domu Gracjan 2 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Gracjan 2

Projekt domu Gracjan

Gracjan

131,33 m²

Projekty podobne do Gracjan 2 WRW1077

Projekt domu Noelia BIS 2M -100 3D iDesigner

Noelia BIS 2M

130,09 m²

Projekt domu Alion 2M -200 3D iDesigner

Alion 2M

136,79 m²

Projekt domu Noelia BIS 2M z wykuszem -100 3D

Projekt domu Puk 3 G2 -200

Puk 3 G2

136,2 m²

Projekt domu Puk 2 G2 -200

Puk 2 G2

118,8 m²

Projekt domu Noelia 2M -100 3D

Noelia 2M

140,7 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych